Şimdi Ara

Samsung 840 Basic SSD alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hali hazırda OCZ Vertex 4 128GB SSD kullanıyorum. Ancak artık ciddi anlamda alan sıkıntısı yaşamaya başladım. Bu yüzden Oyun ve Programlarımı kurmak 2. bir SSD alma niyetindeyim.

Bugün hepsiburada da Samsung 840 Basic Serisi 128 GB SSD 209 Liraya düşmüş durumda.

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=114814&Productid=bd303513

Okuma hızı 500 mb/s , yazma hızı 130 mb/s civarında bir SSD. Access Time ise 0.040 - 0.050 ms civarında. Yani aslında benim kullanımıma uygun gibi gözüküyor. Sonuçta ben içine program oyun kurup sürekli okuma işlemi yaptıracağım , yazma ile çok işim olmayacak.

Ancak emin olamadım yine de sizlere sormak istiyorum , kulllanan varsa tavsiyelerini bekliyorum?

Samsung 840 Basic SSD alınır mı ?

Product Type	Solid State Drive 
    Design 2.5" 7mm (Ultraslim) Form Factor
    Series 840
    Storage
    Capacity 120GB
    Features
    Sequential Read Speed Up to 530MB/s
    Sequential Write Speed Up to 130MB/s
    Random Read Speed Up to 85K IOPS
    Random Write Speed Up to 32K IOPS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 22 Ağustos 2013; 14:18:58 >

• by__metallica B kullanıcısına yanıt
    Senin icin bence ideal cozum. 840'un zayif yonu dedigin gibi yazma performansi ama 2. ssd olarak sorun olmaz.

Samsung su anda Avrupa piyasasina 840 Evo modelini veriyor. Onun icin magazalar 840 Basic stoklarini temizliyorlar. Buralarda (Belcika) 90 avroya satiliyor. 840 EVO 100€'dan piyasaya giriyor. Turkiye'ye yeni urunler, yeni doviz kurlariyla girince kesinlikle daha pahali olacaktir.

Performansa galirsek 840 EVO ile yazma performansini yukseltmisler.
    Kullanim omru olarak ta gayet basarili bir SSD. Bunun icindeki TLC teknolojisini bir tek Samsung kullandigi icin dayaniksiz olacagini dusunenler vardi ama su ana kadar kanitlanmis bir sorun yok.

Ben firsati kacirma derim.
  • oracle8 O kullanıcısına yanıt
    Eksen Bilgisayardan alımı gerçekleştirdim. Sağol tavsiyeler için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.