Şimdi Ara

Samsung 40D5800 LED (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
15.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: offhcu

quote:

Orijinalden alıntı: modenaf1

quote:

WI-FI Ready özelliği varmış .bu özelliğini inceledin mi ? aparatı da varmı ? ve ayrıca bazı sitelerde smart tv olduğunuda var gösteriyor,böyle bir özelliğine rastgeldiniz mi ?

evet bahsettiğiniz özellik var...

iki adet takım halinde usb bağlantı aparatı alıyorsunuz...birini TV arkasında yer alan USB 1 bağlantısına takıyorsunuz diğerini de bilgisayara...cihazlar hemen birbirlerini tanıyor...

gold mağazasında gösterdiler...ayrıca dikkatimi çeken şu oldu...bilgisayara her hangi bir program kurulu değildi...

başka bir bilgi daha vermek istiyorum...

LAN bağlantı noktasına kablosuz modemden bağlantı yaptığınız zaman yine bilgisayarınızda ki öğeleri TV de görüntüleyebiliyorsunuz...bunu bugün öğrendim...ama bu sistemde bilgisayara all-share programı kurmak gerekiyormuş...

all-share ile cep telefonu,PC,laptop,kamera ve fotoğraf makinesi ve birde tablet bağlayabiliyorsunuz...

bu arada unutmadan USB bağlantı takımı oldukça pahalı...300 tl den biraz daha fazla...kablo ile LAN bağlantısı yapmak çok çok ekonomik bir seçenek...

bende kullandığım kablosuz modemin masa üstü pc lere takılan küçük wifi mi ne aparatı var,usb benzeyen.onunla modeme bağlanabilirmiyim ve ayrıca laptoptan internet girdiğimizde led tv ekran olarak mı kullanılıyor.unutmadan şunuda sorayım bazı sitelerde smart tv özelliğide var yazmışlar.doğrumu .

tek modülle bağlantı olur mu bilemiyorum...

bu model smart TV değil...sadece internet bağlantısı ile güncelleme ve benimde bilgi sahibi olmadığım bir işlemler serisi var onu yapıyor...adı da ANYNET+ (HDMI-CEC)...ama bu nedir bende bilmiyorum...

birde tv set-up menüsünde

ağ ayarları

ağ durumu

adı altında iki seçenek var...bu ayarlar internet ile ilgili...

ayrıca TV yi monitör olarak kullanabiliyorsunuz...

• ya bu televizyon galiba internete giriyor...

bir sürü ağ ayarı yapılandırması...

alt ağ,DNS falan...bir dolu ayar yapılıyor...

işin içinden çıkmadım...
  • quote:

ya bu televizyon galiba internete giriyor...

işin içinden çıkmadım...

bir siteden samsung 5800 kullanma kılavuzunu buldum.orda belirtilen birkaç dongle kullanırsan giriyor internet te,yaptığım araştırmalarda yazıyor.dongle ortalama fiyatı 130-150 arası
  • quote:

quote:

ya bu televizyon galiba internete giriyor...

işin içinden çıkmadım...

bir siteden samsung 5800 kullanma kılavuzunu buldum.orda belirtilen birkaç dongle kullanırsan giriyor internet te,yaptığım araştırmalarda yazıyor.dongle ortalama fiyatı 130-150 arası

bahsettiğiniz sitenin linkini alabilir miyim lütfen...
  • samsung türkiyede yeni eklemiş.bu linkte quick guide olan kılavuzda uyumlu samsung dongle isimleri var.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/led-tv/UE40D5800VWXTK/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
  • quote:

samsung türkiyede yeni eklemiş.bu linkte quick guide olan kılavuzda uyumlu samsung dongle isimleri var.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/led-tv/UE40D5800VWXTK/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

çok teşekkürler...oldukça faydalı oldu...

bu arada TV den belli ölçülerde internete girilebildiği de belirtiliyor...arama motorları,hava durumu,borsa vs...

bu arada usb dongle'lar maximum çözünürlük olarak 720 pk aktarım yapıyor...1080 pk görüntü veren bir aparat buldum 500 tl civarında...

• quote:

quote:

samsung türkiyede yeni eklemiş.bu linkte quick guide olan kılavuzda uyumlu samsung dongle isimleri var.

bu arada TV den belli ölçülerde internete girilebildiği de belirtiliyor...arama motorları,hava durumu,borsa vs...

bu arada usb dongle'lar maximum çözünürlük olarak 720 pk aktarım yapıyor...1080 pk görüntü veren bir aparat buldum 500 tl civarında...

ben daha led tv açtırmadım.yeni eve taşınacağım 2 ay içinde .o zaman açtıracam,eğer sen bu arada bu özellikleri denersen ,lütfen bizimle paylaş.paylaşırsan sevinirim :D

• quote:

quote:

quote:

ben daha led tv açtırmadım.yeni eve taşınacağım 2 ay içinde .o zaman açtıracam,eğer sen bu arada bu özellikleri denersen ,lütfen bizimle paylaş.paylaşırsan sevinirim :D

tamam mutlaka yazarım ama önce standart ayarları nasıl yapılıyor onları öğrenmem gerekiyor...

renk ışık vs...

• 1699 tl ye darty den aldım ama elecktroworld ve samsung bayisinde 2000 tl civarı fiyat verdiler anlam veremedim bakalım bende merak ediyorum nasıl cıkıcak ps3 performansını deneyip buradan yazarım bikaç güne
  • Orijinalden alıntı: phaser123

1699 tl ye darty den aldım ama elecktroworld ve samsung bayisinde 2000 tl civarı fiyat verdiler anlam veremedim bakalım bende merak ediyorum nasıl cıkıcak ps3 performansını deneyip buradan yazarım bikaç güne
    [/q

denedin mi ? bir şey sormak istiyorum.satışı yapılan sitelerin bir kısmında smart tv var yazıyor,bazılarında ise yok yazıyor .smart tv özelliği var mı ? samsung kablosuz adadatör alsak ,internet tv olarak kullanabilirmiyiz ?
  • valla Darty den aldığıma pişman oldum gelicek mi gelmiycek mi belli değil kimsenin haberi yok ama gelirse ilk işim ps3 performansına bakmak olacak bu arada internet yani smart tv felan yok tv de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaser123 -- 13 Ocak 2012; 10:33:40 >
  • dongle ile internet tv oluyormuş.wifi readry opsiyonel yaziyor .
  • Tahminim demek istediği wi fi ile dlna muhabbeti için olabilir wi fi den internete girmez ama sürüm yükseltme felan yapabilir bide pc lere bağlanmasını yani ağ oluşturabilirsin . almadan önce bikaç yere gidip bizzat inceledim smart tv özelliği yoktu ama yinede gelince bidaha incelerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaser123

valla Darty den aldığıma pişman oldum gelicek mi gelmiycek mi belli değil kimsenin haberi yok ama gelirse ilk işim ps3 performansına bakmak olacak bu arada internet yani smart tv felan yok tv de

stoklarımızda mevcuttur

beklemenize gerek yok aynı gün kargo ile çıkış yapıyoruz

http://www.cimriteknoloji.com/main/samsung_wireless_adaptor-pmu2895.html

• arkadaşlar bende kablosuz modem var markası TP-LINK TL-W8901G ve usb adaptörüde TL-WN321G .şimdi ben elimdeki usb adaptörü led tv takıp kablosuz modemle ıletişim kurabilirmiyim.elimdeki bu cihazlarım samsun 40D5800 led tv ile uyumlu mu ?
  • TV bugun elime ulaştı ve ilk deneyimlerim usb den film oynatma başarılı %95 bütün formatları oynattı altyazı olayı ilk baş sıkıntı olmustu ama sonra giderdim. ps3 ile oyun oynamak ise daha zevkli oyun modun da uncharted 3 oynuyorum takılma felan hiç yok ancak oyun başlarken yükleme esnasında siyah ekranda köşelerde bulutlanma gördüm moralim bozuldu ama sonra arka aydınlatmanın sonda olduğunu gördüm onu 20 den 10 a düşürünce oda yüzde 90 aranında azaldı. pes ile felan deneyemedim elimde olmadığı için henüz :).tv yayını performansını henüz göremedim çünkü pc den tivibu dan izliorum onuda tv ye bağladım gerçekten tatmin ediyor. ayrıca lan kablosuyla allshare muhabbetini yaptım baya hoşuma gitti neredeyse usb bağlamaya gerek yok mutlaka deneyin ama keşke kablosuz bağlantı olsaydı dongel kullanmadan o zaman tadından yenmezdi :) tek kötü yanı film izlerken durdurup tv ye geçerseniz geri döndüğünüzde film kaldığı yerden başlamıyor . son olarak eğer 3 d ye gerek yok bide tv den facebook girmesemde olur derseniz geri kalan herşeyi karşılıyor hatta d6500 ile aynı incelikte kasayada sahip olması cabası

• linkteki kabloyu aldım.internet özelliği olan tv ler içinmiş.

http://www.webdenal.com/philips-swv3481-10-1-5-metre-hdmi-to-ethernetli-hd_342211.html
  • valla internet özelliği bi allshare için olabilir çünkü smart tv özelliği yok tv nin . şimdi bu ethernetli hdmi ile tv ile ps3 ü bağlayınca örnek veriyorum evde kablosuz ağdan bağlanıyoruz pc ve ps3 kablosuzdan bağlanıyor ethernetli hdmi ile ps3 ü bağlayınca tv ye all share tv yi kablosuz olarak bağlama şanısımız oluyormu ?
  • ps3 bağladığında İnternet filan baglanıyormuş.ben zaten hdmi kablo alacaktım ..bu kabloyu görünce aldım, kargonun getirmesini bekliyorum.gelincw özelliklerini yazarım.
  • Darty'den 1699 tl'ye aldim. dun samsung servisi kurulum yapti, duvara monte ettirdim. Gayet şık durdu. kablolari duzgun bir sekilde toparlamazsaniz biraz kotu bir goruntu olabiliyor duvara monte edince. Kablolari toparlayinca gayet estetik durdu duvarda. Goruntu kalitesine gelince, kablo tv sd yayin kullandigim icin bazi kanallarda dagilmalar fazla olurken tv8, ntv gibi kanallarda hd'ye yayin bir goruntu kalitesi elde ettim. Ama hd yayinlarin yerini elbette tutmayacaktir. Ust seviye bir performans icin onumuzdeki gunlerde digiturk hd alabilirim. Film performansina gelince 2 ayri formatta 2 ayri film denedim. Biri mkv, biri br rip her ikisinde de muazzam goruntu kalitesi aldim. usbden hic sorun cikarmadan filmleri ve altyaziyi acti. Ses konusuna gelince cok ust duzey bir performans beklemeyin derim. Ben ses sistemine bagladim. Ses sistemiyle cok daha iyi bir sonuc aldim elbette. genel olarak 40d5800'ü cok iyi buldugumu soyleyebilirim. Artilariyla eksileriyle bu fiyat araliginda alinabilecek en iyi televizyonlardan bir tanesi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.