Şimdi Ara

Samsun ===> Kibris !!!! Ben var Cok Tirsmak :))) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
17.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

beyler şimdi bizim yer: Shr. Shh. Okl. ve EM K.lığı

şifre gibi mubarek, internetten baktığım kadarıyla burası Sahra ve Sıhhiye Eğitim Merkezi Komutanlığı imiş. bu doğrumudur sizce?

yukarıda biri yazmış bi okulu var bide kışlası var karıştırmayın diye, bizimki okuludur heraldi demi?

okl. kısaltması olduğuna göre okuludur bizim gideceğimiz yer, sahra sıhhiye caddesi üzerinde.

ya dostum kime sorsam sen doktormusun oraya doktorlar gider diyo neyse sora sora bağdat bulunur (bağdatı bulmak düşman başına o ayrı mesele ) mantığıyla gidecez artık

• 1
    1
    1
    1
    Benim gibi Topcu olanlar
    iyi izleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven0304

yok mu izmirden ptesi saat 14:00 uçağıyla samsuna gidecek kimse?

ben varım ama biraz geç oldu sanırım, anca geldim yoldaydım hocam...
  • Kuvvet : Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı : İSTİHKAM
    Statüsü: Kısa Dönem Er
    Branşı : -

İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Shr. Shh. Okl. ve EM K.lığı
    SAMSUN

İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 28'inci Mknz. P. Tüm. 28'inci Mknz. P. A. Kışla Hiz. Tk. K.lığı
    KIBRIS

ya arkadaşlar ben çok araştırdım ama bir şey bulamadım bu istikhamcıyım ne eder bunlar ayrıca bu tümen kıbrısın neresinde bilen varsa cvplasın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan053

Kuvvet : Kara Kuvvetleri Komutanlığı

İlk Katılışını Yapacağı
    SAMSUN

Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 28'inci Mknz. P. Tüm. 28'inci Mknz. P. A. Kışla Hiz. Tk. K.lığı
    KIBRIS

ya arkadaşlar ben çok araştırdım ama bir şey bulamadım bu istikhamcıyım ne eder bunlar ayrıca bu tümen kıbrısın neresinde bilen varsa cvplasın lütfen.

dostum hic bsi kesin degil o sebple kimse net bir sey diyemez yada dese bile simdiki sartlar farkli olgudu icin tutmaz o sepeple gidince gorecez yani arastirman bosuna ,,benimde topcu ama onlar kesin degil gidince gorecez artik

• quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

quote:

İlk Katılışını Yapacağı
    SAMSUN

Temel Eğitimini Müteakip
    KIBRIS

dostum hic bsi kesin degil o sebple kimse net bir sey diyemez yada dese bile simdiki sartlar farkli olgudu icin tutmaz o sepeple gidince gorecez yani arastirman bosuna ,,benimde topcu ama onlar kesin degil gidince gorecez artik

kardeş peki bu tümen kıbırısın hangi ilçesinde biliyomusun ?

• quote:

quote:

quote:

İlk Katılışını Yapacağı
    SAMSUN

Temel Eğitimini Müteakip
    KIBRIS

kardeş peki bu tümen kıbırısın hangi ilçesinde biliyomusun ?

ogrensen ne oalcakki sen bsi yapmiyacanki adamalr seni hava alanindan alip goturecek a

• Arkadaşlar bu gece Kıbrıs'ta askerlik yapan bi arkadaşımla konuştum. Öncelikle Kıbrıs'ta askerlik yapanların olayı çok abarttığını söyledi. Ayrıca Kıbrıs'ta olmamız dolayısıyla şöyle bir avantajımız da var. Kıbrıs'a giderken 3 gün yol izni veriyorlar. Kıbrıs'ta askerliğimiz bitmeden önce de 3 gün yol iznimiz var. Yani Kıbrıs dışında askerlik yapan diğer devrelerden daha önce tezkereyi alıyoruz. 28. Alay Gazimagusa'da bildiğim kadarıyla. Daha detaylı bilgileri dağıtım sırasında vericem sizlere. Şimdiden hayırlı acemilikler. :)
  • oncelıkle sunu soyleyeyım hıc de abartmıyorlar kıbrısın bırcok dogu ılınden daha beter yerlerıde var cok guzel yerlerı de... mesajına konu olan yer de guzel yerlerınden. selametle
  • gökberk kışlası / sahra sıhhiye okulundan kurtulan herkese geçmiş olsun diyorum. umarım o pisliğin, rezilliğin içinde ciğerlere vs. kalıcı bir hasar vermeden kurtulmuştur herkes. şuan asker olduğum için çok fazla bir yorum yapmayacağım ama o ortamı gören arkadaşlar ne demek istediğimi zaten anlamıştır, biz kıbrıstan korkarken samsun gibi yerde başımıza gelmeyen kalmadı...

umarım kıbrısta herkes adam gibi bir yerde rahat eder.
  • Samsun'da en kötü bölük 2. bölüktü çünkü komutanlar arızaydı. Diğer bölükten arkadaşlarla dün uçakta konuştum. Onlar daha rahatmış. Hayy şansımıza...
  • quote:

gökberk kışlası / sahra sıhhiye okulundan kurtulan herkese geçmiş olsun diyorum. umarım o pisliğin, rezilliğin içinde ciğerlere vs. kalıcı bir hasar vermeden kurtulmuştur herkes. şuan asker olduğum için çok fazla bir yorum yapmayacağım ama o ortamı gören arkadaşlar ne demek istediğimi zaten anlamıştır, biz kıbrıstan korkarken samsun gibi yerde başımıza gelmeyen kalmadı...

Evet samsunu goren tertipler. Ne beklerken ne bulduk. Ben de 3. Bolukteydim. Diger boluklere gore egitim anlaminda cok daha rahatti. Ama cigerler iflas etmis. Toparlamak lazim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Rome
    quote:

gökberk kışlası / sahra sıhhiye okulundan kurtulan herkese geçmiş olsun diyorum. umarım o pisliğin, rezilliğin içinde ciğerlere vs. kalıcı bir hasar vermeden kurtulmuştur herkes. şuan asker olduğum için çok fazla bir yorum yapmayacağım ama o ortamı gören arkadaşlar ne demek istediğimi zaten anlamıştır, biz kıbrıstan korkarken samsun gibi yerde başımıza gelmeyen kalmadı...

Evet samsunu goren tertipler. Ne beklerken ne bulduk. Ben de 3. Bolukteydim. Diger boluklere gore egitim anlaminda cok daha rahatti. Ama cigerler iflas etmis. Toparlamak lazim :)

bende 3.bölük 3.takımdaydım. aslında gerek eğitim rahatlığı gerekse üstlerin muamelesi yönünden hiç fena değildi ama ortam hakkaten çok pisti.

bikere sabah mıntıkasında çöpü elimizle toparlamamızı istediler. ve mıntıkadan sonra da el yıkatmıyolar kahvaltıya giderken. zorla ısrar ede ede elimi yıkayabildim, yoksa mıntıka yaptığım pis ellerle kahvaltıya girmeye zorluyo adam.

• Samsun Gökberk kışlasından kurtulan gençlerimize geçmiş olsun diyorum. Umarık Kıbrıs'da çok daha sağlıklı bir ortamda askerlik hizmetinizi bitirirsiniz.
  • Samsundan dönen arkadaşlardanım. 1. Bölük 5. takımdanım. Eğitim yönünden ve mıntıka temizliği yönünden çok rahat geçti. Mesela 12 tane spor hareketi varsa bize 2 tanesini ancak gösterebildiler 18 günlük acemilik olduğundan. Başımızdaki Erdem Çavuş(kısa dönem er bizden biri aslında) çok iyi birisi idi. Bize çok iyi davrandı şahsa yönelik hiç kötü bişey yapmadı. Sıkıntı yok dedi rahat gececek dedi. Uzmanımız da çok iyidir dedi aynen dediği gibi Erol uzman çok iyi biri çıktı ve bize iyi davrandı.
    Eksileri anlatıyım salı günü duş günümüz idi. Son salı duş alırken sıcak suyun ardından soğuk su akmaya başladı ve duşumu soğuk su ile tamamladığımdan hasta oldum şu an sesim cıkmıyor ilaçlar kullanıyorum. Normalde de acemilik boyunca hasta idim ama hafif geciyordu herkes hasta olduğundan ister istemez sen de hasta oluyorsun. 300 kişi aynı koğuşta yatıyor idik. Gerisini siz düşünün. Yemekleri kötü idi ama yenilmez değildi. Yemediğim zaman kantinden veya poğacacıdan bişeyler tedarik ediyordum. Tabi kışla kalabalık olduğundan her yerde bi sürü sıra bekliyorduk. 200 kısa dönm er beklerken 1000 kişi geldi diyorlar dolayısyla telefon kuyruğu, banyo kuyruğu, kantin kuyuruğunu bekledik.
    Samsunda askerliğim eğlenceli de geçti. Şöyle ki 6 tane sinema bir tiyatro ve bir belgesel izledim Sinema salonunda, bir de konsere katıldık yerel bi grup vardı.
    Yemin törenimiz harikulade oldu. Bütün herşeyi unutuyorsun o gün. Yeminimiz tören yürüyüşümüz çok güzeldi. Herkes ayakta alkışladı. Gurur duyuyorsun asker olmakla bu ülkenin askeri olmakla...Ben bunları hissettim bilmiyorum başkaları ne hisseder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dariolover -- 30 Aralık 2011; 16:36:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dariolover

Samsundan dönen arkadaşlardanım. 1. Bölük 5. takımdanım. Eğitim yönünden ve mıntıka temizliği yönünden çok rahat geçti. Mesela 12 tane spor hareketi varsa bize 2 tanesini ancak gösterebildiler 18 günlük acemilik olduğundan. Başımızdaki Erdem Çavuş(kısa dönem er bizden biri aslında) çok iyi birisi idi. Bize çok iyi davrandı şahsa yönelik hiç kötü bişey yapmadı. Sıkıntı yok dedi rahat gececek dedi. Uzmanımız da çok iyidir dedi aynen dediği gibi Erol uzman çok iyi biri çıktı ve bize iyi davrandı.
    Eksileri anlatıyım salı günü duş günümüz idi. Son salı duş alırken sıcak suyun ardından soğuk su akmaya başladı ve duşumu soğuk su ile tamamladığımdan hasta oldum şu an sesim cıkmıyor ilaçlar kullanıyorum. Normalde de acemilik boyunca hasta idim ama hafif geciyordu herkes hasta olduğundan ister istemez sen de hasta oluyorsun. 300 kişi aynı koğuşta yatıyor idik. Gerisini siz düşünün. Yemekleri kötü idi ama yenilmez değildi. Yemediğim zaman kantinden veya poğacacıdan bişeyler tedarik ediyordum. Tabi kışla kalabalık olduğundan her yerde bi sürü sıra bekliyorduk. 200 kısa dönm er beklerken 1000 kişi geldi diyorlar dolayısyla telefon kuyruğu, banyo kuyruğu, kantin kuyuruğunu bekledik.
    Samsunda askerliğim eğlenceli de geçti. Şöyle ki 6 tane sinema bir tiyatro ve bir belgesel izledim Sinema salonunda, bir de konsere katıldık yerel bi grup vardı.
    Yemin törenimiz harikulade oldu. Bütün herşeyi unutuyorsun o gün. Yeminimiz tören yürüyüşümüz çok güzeldi. Herkes ayakta alkışladı. Gurur duyuyorsun asker olmakla bu ülkenin askeri olmakla...Ben bunları hissettim bilmiyorum başkaları ne hisseder...

Bende 1 boluk 6 takinmdaydim yani senle anyi kogusta kaldik cogu sey zaten ayni zaten ama bence az anlatmissin ,,acikcasi orda cektigimiz sey rezillikti her tarafi pislik icinde ,soyle diyim size ne camasir suyu var ne temizlik tuvalet temizlenen firca ile lafabolar musluklar temizleniyordu ,temizlik kimsenin umrunda degil,,kuyrukta beklmek deniyince kulaga oyle cok kotu gelmiyor ama siz gelinde bunu orda yasayana sorun resmen fittirma noktasina geliyorsunuz ,,5 takimin cavusu iyidi bizde seviyoruk onu adama ardindan boyle iyi konusturuyor iste ama Dariolover iyi bilirsinki bizim cavus tam bir ....... hele son aksam yasananlari eminim birileri sana anlatmistir tabi onceside var ,,,siz cavusunza hedye aldiniz bi guzel omuzlara aldini biz bizimkine kindar gozlerle bakip ayrilirken veda bile etmedik onu seven yardakcisi bir kac antik kuntik adamdi takimin %99 adama kin oluyor ve kil oluyordu ,birde bizim uzman icinde herkes gicik oluyor ve oyle olaylar anltiliyorki adam resmen .... sizin Erdem cavusla bi gece uzun uzun muhabbet ettik hem bizim uzman hakkinda az bucuk ahmet icinde ,,zaten herkes ne oldugunu biliyor ,,toreni pek takmazdim ,bizim komutanlar kil oldugu icindi hatta katilmak bile istemiyordum ama neyse katildim,,toren katilinca iyi bir karar verdigimi anladim guzeldi insan duygulaniyor ama Darionun degigi gibi yasananlar unutulmuyo senin icin kiolay cunki siz bizm kadar cekmediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Rome
    quote:

bende 3.bölük 3.takımdaydım. aslında gerek eğitim rahatlığı gerekse üstlerin muamelesi yönünden hiç fena değildi ama ortam hakkaten çok pisti.

bikere sabah mıntıkasında çöpü elimizle toparlamamızı istediler. ve mıntıkadan sonra da el yıkatmıyolar kahvaltıya giderken. zorla ısrar ede ede elimi yıkayabildim, yoksa mıntıka yaptığım pis ellerle kahvaltıya girmeye zorluyo adam.

resmen Rezillik cektik lanet olsun , ama torende komutlanlar "gozunuz arkada kalmasin evinizden daha rahttiniz burda " deyince her bir agizdan cok yuksek olmasada 'yuhhhh' sesi cikmasi biraz hosuma gitti ama keske daha fazlasini yapabilsek ,,ulan bu kadar igrenc bir yer gormedim ne temizlik ne hijyen,,askerden kacanlara tebrik ederim ,

• Bu arada ufak bir ayrinti Kibris ucuslari Dis hatlar terminalinden yapiliyor haberiniz olsun ,yanlislikla ic hatla gitmeyin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dariolover

Samsundan dönen arkadaşlardanım. 1. Bölük 5. takımdanım. Eğitim yönünden ve mıntıka temizliği yönünden çok rahat geçti. Mesela 12 tane spor hareketi varsa bize 2 tanesini ancak gösterebildiler 18 günlük acemilik olduğundan. Başımızdaki Erdem Çavuş(kısa dönem er bizden biri aslında) çok iyi birisi idi. Bize çok iyi davrandı şahsa yönelik hiç kötü bişey yapmadı. Sıkıntı yok dedi rahat gececek dedi. Uzmanımız da çok iyidir dedi aynen dediği gibi Erol uzman çok iyi biri çıktı ve bize iyi davrandı.

Bende 1 boluk 6 takinmdaydim yani senle anyi kogusta kaldik cogu sey zaten ayni zaten ama bence az anlatmissin ,,acikcasi orda cektigimiz sey rezillikti her tarafi pislik icinde ,soyle diyim size ne camasir suyu var ne temizlik tuvalet temizlenen firca ile lafabolar musluklar temizleniyordu ,temizlik kimsenin umrunda degil,,kuyrukta beklmek deniyince kulaga oyle cok kotu gelmiyor ama siz gelinde bunu orda yasayana sorun resmen fittirma noktasina geliyorsunuz ,,5 takimin cavusu iyidi bizde seviyoruk onu adama ardindan boyle iyi konusturuyor iste ama Dariolover iyi bilirsinki bizim cavus tam bir ....... hele son aksam yasananlari eminim birileri sana anlatmistir tabi onceside var ,,,siz cavusunza hedye aldiniz bi guzel omuzlara aldini biz bizimkine kindar gozlerle bakip ayrilirken veda bile etmedik onu seven yardakcisi bir kac antik kuntik adamdi takimin %99 adama kin oluyor ve kil oluyordu ,birde bizim uzman icinde herkes gicik oluyor ve oyle olaylar anltiliyorki adam resmen .... sizin Erdem cavusla bi gece uzun uzun muhabbet ettik hem bizim uzman hakkinda az bucuk ahmet icinde ,,zaten herkes ne oldugunu biliyor ,,toreni pek takmazdim ,bizim komutanlar kil oldugu icindi hatta katilmak bile istemiyordum ama neyse katildim,,toren katilinca iyi bir karar verdigimi anladim guzeldi insan duygulaniyor ama Darionun degigi gibi yasananlar unutulmuyo senin icin kiolay cunki siz bizm kadar cekmediniz

Richardbozkurt seni anlıyorum. Sizin çavuşu ve uzmanı biz de sevmiyorduk. Kendi kafasına göre dışarda hepimize iştima aldırmıştı o çavuş. Küfürleri yedi tabi tüm 5.ve 6.takımdan. Sizin uzman şu lafı kendisinin nasıl birisi olduğunu gösterdi: 'Adam gibi durun benim neler yapabileceğimi hiçbirinizin aklı alamaz' .O adamın notunu o anda vermiştim zaten.
    Yaptı da ne oldu al işte nefretimizi kazandı eline ne geçti sıfır, hiçbişey.
    Son akşam yaşananları az buçuk biliyorum. Ayrıntıları bilmiyorum. Ama son akşam dedim ki: şimdi millet birbirine girecek yatamayacağız hepimizi dışarı alacaklar. Allahtan böyle bişey olmadı.
    Tertip sana hayırlı teskereler diliyorum. Kal sağlıcakla...

• Shr. Shh. Okl. ve EM K.lıgı Samsun
    KTKB Loj. Des. Gr. Shr. Hiz. Bl. K.lıgı KIBRIS
    Sınıf: İkmal

Arkadaşlar torunlarınız tavsiyelerinizi bekliyor :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.