Şimdi Ara

Sağa Dönemiyorum Ne Yapabilirim? Sınava Gireceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar haftaya a2 sınavım var 8 cizemiyorum sağ tarafa dönünce düşecek gibi oluyorum toplaryamiyorum gidonu..Varmi bunun pratik bir çözümü? 150 lik motorla çalışıyorum vitesli

Edit: geçtim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 24 Şubat 2019; 17:9:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir kaç saat eğitim ve çalışma ile yapabilirsin. Dönüşlerde gösterge veya yere bakma, döneceğin yöne doğru başını çevir. Biraz pratikle sorun olmaz ama sınavı geçsen dahi iyi bir eğitim almadan motor alma yoksa trafikte sınavı geçmekten daha büyük sıkıntılar yaşayabilirsin.
  • Nereye bakarsan oraya gidersin unutma. Bakış yönün önemli. Bir de düşecek miyim, motor yan yatar mı korkunu bir kenara bırak ve kır gidonu
  • Tüm parkuru 2.viteste debriyaj ve gaz kontrolü ile tamamla.
    1.viteste acemi içi gaz dengesiz gelebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: mdatalay

Tüm parkuru 2.viteste debriyaj ve gaz kontrolü ile tamamla.
    1.viteste acemi içi gaz dengesiz gelebilir
    1.viteste gaz verince atağa geçiyor

• Bende 8de çok takılıyordum çözümü motoru yatıracaksın gövdende ona göre hareket edecek baktın düşecek gibi oluyorsun gazı verdin mi motor dikleşiyor zaten.

Ha asıl çözümü gazı veriyorsun hiç oynamıyorsun debriyaj ile hız ayarı yapacaksın hızlanmak istediğinde gevşetip sonra azcık bırakacaksın ama debriyaj hep basılı olacak arka frenle de yavaşlayacaksın. Genelde kurslarda böyle yap diyorlar.

Benim kurs baktılar yapamıyorum motorun rölanti ayarını arttırdılar motor gaz vermeyince de güzel gidiyordu böyle rahat öğrendim sonra sınavda yatırıp düşecek gibi olunca gaz verip düzleştirdim. Geçtim.

Motoru olmayan ve sadece kursta çalışan birine zor oluyor gerçekten. Bende keşke bir motor alıp iyica öğrenip öyle gelsem demiştim.

• sınav nooldu ? 1hafta geçmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

sınav nooldu ? 1hafta geçmiş.
    24 Şubat

• Senin a2 ehliyet kaca mâl olacak hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-975393588

Senin a2 ehliyet kaca mâl olacak hocam
    B ehliyetin varsa 1500 TL

• Boşver dönme iyice öğren öyle gir sınava , kaza istemiyoruz (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Reacher

Boşver dönme iyice öğren öyle gir sınava , kaza istemiyoruz (:
    Artık çok geç döndüm

• Geçtim arkadaşlar bol kar yağışı ve tipi vardı iptal edilmedi sınav yazıklar olsun böyle sisteme

• DarthWorm kullanıcısına yanıt
    iyi ki düşmeden atlatmışsın bu havada sınav ! kendileri rahat tabi araçla takip edip arkandan düşcek mi acaba diye baktılar di mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

iyi ki düşmeden atlatmışsın bu havada sınav ! kendileri rahat tabi araçla takip edip arkandan düşcek mi acaba diye baktılar di mi?
    evet takip ediliyor düşecenmi diye havadan dolayı birkaç hatamız oldu tabi ki tölerans gösterildi kazasız belasız bitirdik
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.