Şimdi Ara

Sadece Temiz Bir Ses İçin Tavsiye (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
2
Favori
52.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kalitesi ses diyorsunuz bütçe ne kadar arkdaşım bunu belirtmemişsiniz yada ben görmedim...
    kaliteden kastınız müziği siz mi dinlemek istiyorsunuz yoksa dışarıdakilere mi dinletmek istiyorsunuz.?
    yanı amaç spl anlam da müzik dinlemek mi yoksa sql anlamda müzik dinlemek mi.?
    önce bu konuya bir açıklık getirelim.
  • hertz hsk 130:280
    jbl px300.4:370
    hertz hsk 165:300

yeni aldım fiyat açısından sizede fikir verebilir. hsk serisi alacaksanız px300 den başka anfi almayın derim. gerekirse biraz erteleyin benim gibi
  • bak arkadaşım kullanıcı olarak blirteyim 3yollu ts-a 6903i al 350w çıkışı var mid-bass-tiz anasını agltıyor sadece çifti önlerede arkadaşların belirttiği jbl componentten alacaksın electro word de 158 falndı en son birde bir bilene sor anfi ile tamamla benimde bu sisiteme göre anfi ihtiyacım var tavsiye alabilirm
  • Aracımın sistemi artık ihtiyaçlarıma karşılık vermediğini anladığım gün , bende aracıma küçük çaplı bir ses sistemi yapmayı düşünüp işin ehli bir usta ile sistem değişikliği yoluna gittim.Usta ile konuşmalarımız sonucunda ne istediğim konusunda karar verdik.

Ben ağırlıklı olarak sanat müziği, halk müziği ve pop dinlerim.Ustaya keman taksimi çaldığı zaman kemancının sanki yanımdaymış gibi hissetmemi sağlayacak mid takımı istediğimi söyledim.Fazla yüksek ses istemediğimi sadece çalan sarkılardaki tonların net şekilde duyabileceğim bir sistem istiyorum dedim.Ama aradada radyoda çalan şarkının bass seslerimi fazla olmasada tıngırdamasını istedim.

Usta bu isteklerimi göz önünde bulundurup aracıma;

Önlere DLS RM6.2 mid takımı
    Anfi olarak Kenwood 8404
    Subwoofer Hertz ES350
    Ana ünite olarak 5250sd

parçalarının montajını yaptı.Cihazlardaki uyum düzen akustik gerçekten benim kulak zevkime göre mükemmel.Öyleki bir kaç klarnet taksiminde nota geçişlerindeki cik cik sesleri çoğu hoparlörün veremedeği netlikte ve tizlikte duyuluyor.Çoğu arkadaşım kendi hoparlör takımlarındanda aynı şekilde verdiğini söylesede dinlediklerinde bana hak veriyorlar.(belki dinlemediğimiz mid takımlarından daha iyi ses elde edilebilir)

Fakat arkada oturan yolcular kendilerine az ses geldiğinden şikayet ettiklerinde , sesi daha fazla açmak durumunda kalmaktayım.Sesi açıncada bu sefer önde oturan yolcular rahatsız olmakta.Bu sebebten arkaya coax takım almayı düşünüyorum.

medxr13 nickli arkadaşımızın ile benim aracın montajını yapan ustamızın görüşlerinin hemen hemen aynı olduğu düşünmekteyim.

Çünkü ben arkalara ne takacağımız konusunda soru sorduğum zaman ;

"Bir konsere gittiğinde sadece sahne deki hoparlörlerden ses alırsın.Arka taraftan ses gelmez" demişti.Fakat araç konser alanı olmadığından vede arkadakileride düşünmek lazım olduğunu sistemi kurup yola çıktığımda anlamış oldum :D

Belki sistemi kurmuşşundur ama eğer kurmamışsan , ilerde benim gibi arka kapılar coax sistem aramaya başlamadan önce iyice düşün derim.

Araç Grande punto

• Aslında sunu belırtmek gerek; ıcerdekı ses akustıgı gercekten cok onemlı ve bır o kadar da zordur, yanı one bır takım component + bagaja bır sub koydunguz zaman onde oturanlar ıle arkada oturanlara gelen ses aynı olmaz, onde oturanlar cok daha guzel ses duyarlar ama arkadakıler genelde aralıksz sub un ugultsunu ve onden gelen mıd seslerle yetınmek zorunda kalırlar. Yanı bu tarz sıstem en dogru olarak onde oturanlar ıcın uygundur. Sımdı arka kapılara coax alacaksınız ama guclu olmayan bır coax tercıh edın derım ben, cunku sectıgnız componentler oldukca guzel ve ses kalıtesıne yonelık urunler ve bunların arkadan gelen guclu sesle ınhıbe olmasını yada karısmasını ıstemez kımse.Bu sebeptendır kı SQ sıstem ıcın ( ses kalıtesı oncelıklı olan sıstem ) arkaya kolon onerılmez.. Aracın orjınal kolonları yok mu arkada? yanı oldugunu bılıyorum (ılk arabamdan) ve bunları ana unıte ıle beslemenız uygun olabılır ama yeterınce gucsuz kalırsa dedgım gbı cok guclu olmayan ve mumkunse ses kalıtesı on planda olan bır coax tercıh edın bence.. ( DLS nın coaxları varmı bılmıorum yoksa da alpine modellerı olabılır )

Sistem bılesenlerınız de cok dogru secılmıs dıye dusunuyorum ( amfıyı bılmıorm ama ) hayırlı olsun keyflı dınlemeler...

• dls r6a ıyı component.dir sq olarak. sahneyi öne toplamak her zaman sq anlamında ıyı ses verir hayırlı olsun gule gule dınleyın
  • Kardeş benim dediğim sistem 500TL den daha az bütçeli ve çok kaliteli bi ses alırsın
  • medxr13 kardeşim anladıgım kadarıyla konuya cok hakımsın

bende yenı kaza yaptım sımdı arabamı yaptırıyorum ses sıstemı almak ıstıyorum temiz ses olsun istiyorum ve yüksek ortalama 750 1000 tl arası bı bütçem var buna uygun dıger arkadaslara yazmıssın hertz esk 165:100w rms JBL bu componentlerden 2 takım alsam 4 tane oluyor yeterli gelirmi bunlara uygun anfıyıde sen soylersen ıyı olur yada söyledıgım butceye gore temız bı sıstem yazarsan çok sevınırım

bu arada benım temız sesten anlayısım örneğin justin timberlake sexyback parçasını bir çoğumuz bilir parçanın girişindeki ritimleri vocalleri ve basları temiz ve net bi şekilde almak istiyorum ses bozulmadan umarım kendımı ıfade edebılmısımdır ÖZELLİKLE medxr13 cevabını bekliyorum

facebookdan çağatay çat olarak eklersende çok sevinirim numaramda 0546 520 60 06 iletişim kurabilirsek çok memlun olucam herkeze iyi günler sevgiyle...

• yardımcı olabilirseniz sevinirim..

hertz esk 165 16 cm mi daha iyidir,vibe black air 6 mi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: byalman

yardımcı olabilirseniz sevinirim..

hertz esk 165 16 cm mi daha iyidir,vibe black air 6 mi..

İkisininde sesi güzeldir temizdir bütçenize hangisi uygunsa onu alabilirsiniz birbirine yakın sesleri vardır.
  • 17 cm hoparlör war 190w gücünde..ve elimde hertz esk 16 cm lik comp set mevcut ve pioneer teyp....aracım pg 206+ ..arka kapılarda tesisat yok yani ne hoparlör nede kablo...bu yüzden comp seti pandizota taktrmayı düşünüyorum twittrlarıda ön kapıya.......tavsiyeniz nelerdir?....
  • konu hortlasa ayıp mı olur acaba
  • Aynen aynen hortlatalım. Benim aracım Opel Corsa C. Tek kapı aracıma Kapılara JBL-Gto-6508c 16cm Companent Var. Arka kapı panellerine Oval Jameson Marka Coax Taktım. Bu ikisini roadstar RDA-6040 amfi besliyor. Bass olarak Alpine SWT-12S4 12 " (30CM) 300 watt Rms Tüp Subwoofer mevcut. Bu bassı ise Sony XM-N502 2/1 Kanal Stereo Güç Amplifikatörü besliyor. Ana ünitem ise Kenwood KDC-3357URM. Ama ne hikmetse sesi bir türlü beğenemiyorum. Amfi ayarındanda anlarım. Doğru ayarları yapıyorum. Ancak kafamda soru işaretleri var. Mesela amfide kompanentlerin bağlı olduğu kanalları HPF olarak yapılandırıyoruz. Herkeste böyle yapıyor. Ancak sesi filtreleme işlemini zaten crossover yapmıyormu. Biz frekansı hem amfiden kestirip hem crossoverdan neden kesiyoruz. Bunu anlayamadım. İstediğim sesi ben amfi flat konumdayken alıyorum. Bu seferde kapılar zangırdıyor. Ben ne yapayım anlamadım ya. Kapılara yalıtım nerde yaptırabiliriz. Esas sorum şu. Bu bahsettiğim iki amfi yerine çok daha güçlü bir 4 kanal amfi alıp kompanent ve bassı bu amfiden, arkadaki coaxlarıda teypten beslemekmi daha kaliteli ses elde eder. Yada öneriniz nedir...

• Arkadaşlar banada bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..ilk aracım ve ses sitemi düşünüyorum. Ama ses sisteminden amfiden filan hic anlamam siz htz degerleri filan demişsiniz o teknik konulara girmiyorum çünki anlamıyorum.. benim tek beklentim bass ta tizde tok canlı müzük gibi düşünün kafa şişirmeden temiz bir ses almak..

Aracım 2005 model reno clio hb modeli. 1.2 aguentic modeli ( yazım yanlışı olabilir) :)

Sony XS-GS1621C PREMIUM (Üst Seviye ) GS Serisi Mid Takımı
    http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otblcxsgs1621c&categoryId=26090&sku=OTBLCXSGS1621C&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CJrg-c-T3MECFazItAodemAABQ

Sony XSGTX121LS Orijinal Kutulu Slim 30 Cm''1000W Subwoofer
    http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xsgtx121ls-orijinal-kutulu-slim-30-cm1000w-subwoofer/productDetails.aspx?productId=otsonyxsgtx121ls&categoryId=26090

Sony MEX-N4000BT Bluetooth, USB ve AUX Girişli, iPhone/iPod Uyumlu Oto Teyp
    http://www.hepsiburada.com/liste/sony-mex-n4000bt-bluetooth-usb-ve-aux-girisli-iphone-ipod-uyumlu-oto-teyp/productDetails.aspx?productId=otblcmexn4000bt&categoryId=26080

Sony XM-N1004 4/3/2 Kanal Stereo Güç Amplifikatörü
    http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xm-n1004-4-3-2-kanal-stereo-guc-amplifikatoru/productDetails.aspx?productId=otsonyxmn1004&categoryId=26050

benim araçta arka kapıda kolon yerleri yok ön tarafta var sadece bagajdada göremedim kolon yerlerini.. mid takımının ölçusu 13 cm alabilir galiba buradaki 16 cm onu hallederimde..

Açıkcası bu sistemi aracıma kursam dedigim gibi kafa ütülemeden bass ve tiz o temiz sesi alabilir niyim. Şimdiden teşekkür ederim

• Slx aracımda 4 adet 600 lük pioneer hoparlör sony cdx 680 uı teyp kullanıyorum. İstedigim kalite ve netlikde ses alamıyorum. Hoparlörlerde sıkıntı oldugunu düşümnüyorum. Ne önerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem koçak

Slx aracımda 4 adet 600 lük pioneer hoparlör sony cdx 680 uı teyp kullanıyorum. İstedigim kalite ve netlikde ses alamıyorum. Hoparlörlerde sıkıntı oldugunu düşümnüyorum. Ne önerirsiniz

Amfisiz sadece teyple nasil besliyorsunuz pioneerlari 150 lira bandinda sifir amfi baglatin ses degisecektir. Kolay gelsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kompanent takımlar her arabaya nasıl uyuyor?
    Yani montaj yaparken sağ sol delinmiyor mu?
    Ya da arabanın bir yerinde sırıtmıyor mu?
  • ucuz yollu component ve amfi düşünüyorum toplamda 500 tl civarı olsun arkadaşlar megane 2 aracıma ve 13 cm olsun boyutları mümkünse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

ucuz yollu component ve amfi düşünüyorum toplamda 500 tl civarı olsun arkadaşlar megane 2 aracıma ve 13 cm olsun boyutları mümkünse

hortlatmayaydın iyiydi..
  • lostkate34 kullanıcısına yanıt
    faydalı konu hortlasın
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.