Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok hocam benim indirdiğim 4k filmlerin çoğu hdr çıkışlı. Tv hdr yi görünce otomatik hdr ye alıyor kendisini. Hdr film açtığımızda tv yi sdr ye ayarlarsak tv nin manası kalmıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Yok hocam benim indirdiğim 4k filmlerin çoğu hdr çıkışlı. Tv hdr yi görünce otomatik hdr ye alıyor kendisini. Hdr film açtığımızda tv yi sdr ye ayarlarsak tv nin manası kalmıyor
    ne tur filmlermis onlar oyle hoca bende dun 4k film indirdim sahane goruntu hdr acik yapti mi bilmiyorum ama:)
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz sanırım 10-20 gb lik filmler indiriyorsunuz. Benim indirdiğim filmler 60-70gb. Ve bu boyuttaki filmlerde sdr çıkışlı pek olmuyor hocam.

• quote:

Hocam siz sanırım 10-20 gb lik filmler indiriyorsunuz. Benim indirdiğim filmler 60-70gb. Ve bu boyuttaki filmlerde sdr çıkışlı pek olmuyor hocam.
    Bnmkidr genelde 50 gb civari hocam bnmkide otomatik ceviriyor belki ben farketmiyorum:)

Bazen 1080p 30 gblik filmleri aliyorum mamundadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mamunda mı o da nedir

• quote:

Mamunda mı o da nedir
    bunun bide hd-morrents.org olani var
  • Haklısınız hocam, zırt pırt hdr ayarı değiştirmemek lazım. Kaynak hdr ise hdr, dolby vision ise dolby vision açılmalı. Heralde gelen kaynak verisine göre TV ler bunu değiştiriyordur. Ben de yeni XF90 aldım, yarın kurulucak. Ama dediğiniz durum var ise ciddi problem.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Kaynak verisine göre tv modunu değiştiriyor. Ama maalesef hdr filmlerde gri tonlamalar kötü ve ekranda sanki perde varmış gibi bir karartı var. Pek iç açıcı bir durum değil açıkçası. Bu şekilde izlemeye devam edeceğiz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 3 Aralık 2018; 18:11:50 >
    Yok hocam ben mamunda dan memnun bana gayet yeterli

• Anlıyorum :( elinizde HDR çıkışlı konsol var mı? Konsolda da durum aynı ise Tv de sorun olabilir.

Farklı bir oynatıcı ile deneme şansınız var mı? Netflix varsa orada da HDR içerikler bulunuyor.
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu benim ikinci xf9005 im. İkisinde de durum bu. Tv de sorun yok. Yukarıdaki diğer arkadaşta bu durumdan müzdaripmiş. Hdr filmleri hem pc de madvr ile güçlü bir ekran kartıyla denedim. Hemde zidoo z9s 4k media player ile birlikte denedim. İki kaynakta da değişen bir şey yok. Tv nin durumu maalesef bu sanırsam.

• Ürün bugün geldi yarın kurulacak, böyle olursa iade ederim. Paramızı yolda bulmadık...

HDR Tv alıp gri perdeli izleyecek değiliz.

Öyle olursa servisle yollarım TV yi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Ürün bugün geldi yarın kurulacak, böyle olursa iade ederim. Paramızı yolda bulmadık...

HDR Tv alıp gri perdeli izleyecek değiliz.

Öyle olursa servisle yollarım TV yi...
    Bu iyi olmadi iste yeniden 65nu8000 yada 65Q7Fn ye geri kayacam heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Anlıyorum :( elinizde HDR çıkışlı konsol var mı? Konsolda da durum aynı ise Tv de sorun olabilir.

Farklı bir oynatıcı ile deneme şansınız var mı? Netflix varsa orada da HDR içerikler bulunuyor.
    Onceki sayfalarda hdr acik ve kapali iken resimler cektim ps4 ile

Oynarken

Beyler bence sorun cohazda degil cunku gta 5 ve god of war 4 oynsdigimda hdr acik siritmiyor muazzam goruntu cikiyor hatta. Filmlerle alakali bisey o gri perde dediginiz

Hatirlarsaniz cektigim fotograflar gayet duzgundu eski sayfalara bakin

• Bahsi geçen tv xe9005 mi Xf9005 mi?

Konu xe ama xf alanlar da buraya yazıyor sanırım, kafam karıştı. Xf almayı düşünüyorum. Sorun nedir tam olarak ve kendi konusuna yazarsanız takip etmek açısından daha kolay olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Bahsi geçen tv xe9005 mi Xf9005 mi?

Konu xe ama xf alanlar da buraya yazıyor sanırım, kafam karıştı. Xf almayı düşünüyorum. Sorun nedir tam olarak ve kendi konusuna yazarsanız takip etmek açısından daha kolay olur.
    Ben xe9005 ciyim valla Bi sorun yok

• Yaklaşık 7 aydır xe9005 sahibiyim.

Hdr'yi sadece bir belgeselde kullanabildim. O kadar..

Genelde görüntüyü bozmaktan başka hiçbir işime yaramadı.

Sdr ile devam.
    NTSF formatında hdd. Bilgisayarda sorunsuz açıyorum TV ise ES dosya ile görüyor. Kodi de ise program içinde hdd yolunu bulamıyorum bile,
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzaylioglan

Yaklaşık 7 aydır xe9005 sahibiyim.

Hdr'yi sadece bir belgeselde kullanabildim. O kadar..

Genelde görüntüyü bozmaktan başka hiçbir işime yaramadı.

Sdr ile devam.
    O iş öyle olmuyor

Hdr, hdr kaynağı olan bir yayında zaten otomatik olarak kendisi devreye giriyor,

Yani hdr olmayan bir yayında siz tutup hdr özelliğini aktif edeyimde bu programı hdr izleyim deme şansınız yok,

Ki böyle yaptığınızda görebileceğiniz tek şey bozuk bir yayın olacaktır.

Yine söylüyorum hdr yayınları özeldir, netflix vs kaynaklardan hdr film açıldığında hdr ile normal yayın arasındaki farkı ancak anlayabilirsiniz...

• Kodi'de HDR bir filmi izlerken, HDR'nin TV'de açık olduğunu nasıl anlarız?
  • 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.