Şimdi Ara

Sadece kablo çekmek için 100TL???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Annemin Beylikdüzü'nde oturduğu evine uydu alıcısı almak üzere araştırma yaparken binada ortak bir çanak anten olduğunu ve bir ustanın dairelere bu antenden kablo çektiğini öğrendim. Bina 14 katlı ve annem 13. katta oturuyor. Ustayı aradım; durumu anlattım ve uydu alıcımızın olduğunu sadece antenden alıcıya kablo çekilmesini istediğimi belirttim. Fiyat olarak "100 TL" istedi. Bana pahalı geldi (forumlarda genelde 20-25 lira gibi fiyatlar olduğundan böyle söylüyorum yoksa bana tamamen yabancı bir konu). Sizce bu fiyat normal midir?
    Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MGE

Merhaba arkadaşlar,
    Annemin Beylikdüzü'nde oturduğu evine uydu alıcısı almak üzere araştırma yaparken binada ortak bir çanak anten olduğunu ve bir ustanın dairelere bu antenden kablo çektiğini öğrendim. Bina 14 katlı ve annem 13. katta oturuyor. Ustayı aradım; durumu anlattım ve uydu alıcımızın olduğunu sadece antenden alıcıya kablo çekilmesini istediğimi belirttim. Fiyat olarak "100 TL" istedi. Bana pahalı geldi (forumlarda genelde 20-25 lira gibi fiyatlar olduğundan böyle söylüyorum yoksa bana tamamen yabancı bir konu). Sizce bu fiyat normal midir?
    Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İZNİNİZLE OHAAA DEMEK İSTİYORUM BÖYLE BİR FİYAT MI OLUR?TEFECİ BİLE DAHA İNSAFLI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 tl ye cekeyim ben :)) adam ucmus resmen. Mahallenin canakcisini cagarin yapsın max 20 30 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugurlu

10 tl ye cekeyim ben :)) adam ucmus resmen. Mahallenin canakcisini cagarin yapsın max 20 30 tl.

UÇMAK KELİMESİ AZ KALIR 100 TLYE ÇANAK LNB KABLO CİHAZ KURULUR :)
  • Ne Adamlar varya resmen milleti sömürüyorlar,O adamdan mümkünse Alışverişi kes.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahmini 20 Mt kablo gider... Metresi 1 TL den artı 2 adet F konnektör kullanması ile beraber 20 TL Malzeme tutuyor.... Kalan 80 TL işçilik ise bencede çok fazla....

Yalnız 14 katlı binada ortak değilde, merkezi sistem vardır diye düşünüyorum.... Böyle bir durumda zaten daireye inen bir kablo olması lazım... Siz bence başka bir usta dan da fiyat alın....
  • Gidip hep beraber o müsveddeyi dövelim derim, fiyat çok uçuk kesinlikle onunla iş yapmayın gidin mahalleden birini bulun aslında dairede kablo çekili olmalı değil mi?merkezi sistemse
  • Herkese merhaba,
    Daireye tekrar gittim ve daha detaylı inceledim. Apartman içinde kabloların geçtiği bir boşluk var. Tüm kablolar oradan en alt kata kadar iniyordu; hatta önceki kiracının evin arka odalarından birine çektiği kablo da sarılı halde beni bekliyordu...
    Belki de bakmasam, eleman gelip, o sarılı kabloyu açıp bize(!) döşeyecekti.
    Sayenizde ustanın fahiş fiyat istediğini öğrendim; küçük esnaf böyle milleti kandırmaya çalışarak büyüyemez sanırım...
    Herkese çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.