Şimdi Ara

Sabun Saçı Döker mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
26.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki-üç hafta önce banyo yaparken şampuan bittiğinden sabunla saçımı yıkamıştım. Ertesi gün uyandığımda yastığımda 70-80 saç teli saydım. Önlerde iyice açılmaya başladı bu yüzden. Ne marka olursa olsun şampuan kullandığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Zeytinyağlı Sabun kullanmayı bırakmalı mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 15 Temmuz 2013; 22:48:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tam tersi, zeytinyağlı sabun çok faydalıdır saçlar için

• Dökülme bilmiyorum ama bende feci kepek yapıyor.
  • acayip kepek oluyor... ben dalin kullaniyorum

zeytinyagli sabun faydalidir saclari guclendirir ama siz kullanmaya basladiktan sonra dokulmeler arttiysa birakin hocam

• dökülmez kepek yapar
  • Dökmez ama kepek yapar
  • kepek saçınıza ve kullandığınız sabuna göre değişir 3 aydır sabun kullanıyorum, şampuandan daha geç yağlanıyor saçım ve daha güzel oldu saçlarım tavsiye ederim
  • defne sabunu kullanıyorum aktardan aldım 2 liraya ilk hafta saçım sertti ama kötü değildi yani yıkardım kurumasını beklerdim sonra elimle bile şekil veriyordum,biraz kaşıntı da yaptı 3 hafta oldu artık sertleşme yok yumuşak oluyor kepek de olmadı ilk zamanlar kaşıntı artı kepek vardı

defne zeytinyağı karışımı bi sabun halis garlı sabun ismi de

bioblas da aldım clear man de aldım bir sürü şampuan denedim dünya kadar para verdim 2 liralık sabun hem bitkisel hem de on numara yapıyor saçı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 15 Temmuz 2013; 23:00:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboocum

acayip kepek oluyor... ben dalin kullaniyorum

zeytinyagli sabun faydalidir saclari guclendirir ama siz kullanmaya basladiktan sonra dokulmeler arttiysa birakin hocam

Normalde önce sabunlayıp sonra şampuanlıyorum.Böyle olacaksa bir daha sabun kullanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

İki-üç hafta önce banyo yaparken şampuan bittiğinden sabunla saçımı yıkamıştım. Ertesi gün uyandığımda yastığımda 70-80 saç teli saydım. Önlerde iyice açılmaya başladı bu yüzden. Ne marka olursa olsun şampuan kullandığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Zeytinyağlı Sabun kullanmayı bırakmalı mıyım?

günlük ortalama 50-100 adet dökülüyor normal olan bu ama bu bile fazla aslında yaş faktörü kaç felan onlarda önemli artı saçın dökülmesine neden olan şey veya tüm vücudu kapsayacak şekilde gelişimi engelleyen bir madde vardı daha çok insanlar yaşlanınca o madde vücutta fazla üretilemiyor ve dışardan alınma imkanı yok dilimin ucunda o eleman unuttum yine sitrese bağlı aşırı yorgunluk belirtileri felan olur menin miydi neydi öyle bir şey ve sabun saçları keçe gibi yapar ama kurulayana kadar öyle olur ben sabunla yıkıyorum hep

böylesi daha iyi çünkü saçları aksine daha diri tutuyor dökülmelerini engelliyor dediğim gibi sebep çok başka sabunla alakası yok

bioxin diye bi şampuan var onu hiç önermem bir kere kullandım saçımda kepek oldu felan doktor tavsiyesi şart onu kullanacak olanlar varsa
  • sana daha mantıklı bir cevap lazım bak şimdi şampuan saçları inceltiyor çok yumuşak olmasının sebebi bu ve sen uyanırken değilde o 80 adet saç banyo esnasında cuup suyla beraber yolunu bulup gidiyor ama o gün sabunla yıkadığın için saçlar dirileşiyor yani genişliyor bir kısmı dökülüyor ama geri kalan kısım sabah uyanınca dökülüyor çünkü saçlar tekrar incelmiş bu kadar basit ama dökülmenin sebebi tamamen başka nedenlerden dolayı bu cevap senin için yeterlimi
  • Ya birdne bire geçiş yapmışsın ondan olabilir bence. Şampuan değiştirince bile ilk zamanlar sorunlar olabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.