Şimdi Ara

SAATLER (1471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.882.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orijinalden alıntı: DEXTER41

Fossil marka saatleri tavsiye edermisiniz uzun ömürlü olurmu birde hangi ülkenin üretimidir...?

mekanizmaları genelde Japon Miyota'ya aittir. üretim yeri Çin'dir. 250TL den fazla para verilmeyecekse alınabilir fakat kasa kalitesi,kordon kalitesinde sınıfta kalabilir. Sonra bir kordona 50-60Tl isterlerse şaşmayın. Garanti hikaye bu konuda . Sadece saate garanti veriliyor ,kordonuna değil.

Fossil ile ilgili düşüncelerim böyle benim de. Sonuçta 250 TL verip saat alıyorsunuz, ona göre alın yani. Doğru, garanti kordonları karşılamıyor.

• Herkese merhabalar arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır ORİENT MAKO XL kullanıyorum ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.Birkaç amatörce fotoğrafını çektim saatin alacak olanlara katkısı olur umarım.
    Diver saat alsamda aslında dalgıç değilim çok fazla denize ya da havuza girdiğimde söylenemez, saatin tipi ve mekanizmasının iyi oluşu saati almamdaki önemli etkenler.
    Saatin kasası ve kordonu(masif) antialerjik 316L çelikten üretilmiş oldukça kaliteli ve sağlam fakat biraz ağır bi saat tam ağırlığını ölçmedim ama 195 gr olması lazım ararştırırken okumuştum yabancı bi forumda.
    Mekanizması ; 21 taşlı 21600 vuruşlu orient 46943 otomatik, tam olarak teknik ayrıntılarını bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla orientin iyi mekanizmalarından birisi diyebilirim.
     SAATLER

Saat kolunuzdayken rotorun hareketini hissedebiliyorsunuz şahsen benim hoşuma gitti saatin canlı olduğunun kanıtı gibi.
    Sapma değerine gelince; ortalama günlük +5 saniye.
    Sonuç olarak ben beğendim ve memnunum severek kullanıyorum
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• Umreden Seiko SNZG17 getirtmeyi düşünüyorum sahte olup olmadıgını nasıl anlayabiliriz

SAATLER
  • Bu arada Swatch kullandığımda en rahatsız olduğum konu da saatten ses gelmesiydi. Alacak arkadaşlar buna da dikkat etsinler. "Çıt çıt çıt çıt" diye ses çıkarıyor saniye ve gece uyurken bayağı bir kafa ütülüyor.
  • Evet kardeşimin kullandığı renkli modelde de o sıkıntı var benim kullandığım modelinde kordonu çok sert...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEXTER41 -- 23 Şubat 2012; 15:22:40 >
  • Arkadaşlar geçen gün aldığım seiko saat bugün elime ulaştı çok beğendim sizce nasıl daha kordonu küçülttürmedim:)

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• Orijinalden alıntı: bLind35

Arkadaşlar geçen gün aldığım seiko saat bugün elime ulaştı çok beğendim sizce nasıl daha kordonu küçülttürmedim:)

Güzel saat, bizede hayırlı olsun demek düşer
  • Bu saati alıcam fakat, bu saatin hep kayışı kahverengi olanı var, siyahı yok.
    Siyahını stoklarda gören var mı acaba?

ARADIĞIM SAAT.(SİYAH KAYIŞ)
     SAATLER

AMA STOKLARDA OLAN İSTEMEDİĞİM MODELİ.(KAHVERENGİ KAYIŞ VE İÇ RENKLERİ FARKLI)
    http://www.squiggly.com/us/en/swatch/th-jackson-th1790788.htm

NOT: ARADIĞIM ÜRÜNÜN KAYIŞ RENGİ ÖNEMLİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN İÇİNDEKİ İBRELERİN SARI RENK OLMASI. AMA ANLADIĞIM KADARIYLA KAYIŞI SİYAH OLANLARDA İÇİ SARI. EĞER KAYIŞI KAHVERENGİ VE İÇİ SARI OLURSA DA SORUN YOK BENİM İÇİN.

Bu saati bir yerde görüp haber verirseniz, çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İug -- 24 Şubat 2012; 10:14:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İug

Zevk meselesi ama kahverengi kordonlu daha şık duruyor bence. Siyah kordonlu olan hoş gelmedi gözüme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

quote:

Orijinalden alıntı: İug

Zevk meselesi ama kahverengi kordonlu daha şık duruyor bence. Siyah kordonlu olan hoş gelmedi gözüme.

Hocam derdim kordon rengi değil ortadaki iki ibrenin sarı olmasını istiyorum. Bir tane aldım temsili resmi aynı istediğim model ama bana bir geldi ürün ortadaki iki ibre de kahve rengi alttaki linkteki gibi. Şimdi değiştiricem ve tam istediğim modeli arıyorum kayış rengi önemli değil yani.
  • Merhaba arkadaşlar. Uzuun bir süreden sonra kendime güzel bir saat almak istiyorum. Saat mutlaka swiss made olacak (hata payı minimum ve kusursuz mekanizmalarından dolayı). Siyah kadran ve romen rakamlı istiyorum. Dijital eklentiye gerek yok, sadece takvimi (gün göstermesi tercih) olsun yeter. Hem günlük hem de takım elbise ile kullanılacak. Deri kayışı her zaman metal bileziğe tercih ederim. Bütçemde 3000'e kadar çıkabilirim. Bu niteliklerde bana saat tavsiye edebilecek dostlara şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Çok hoşuma gidiyor bu saat yahu.

http://www.gshock.com/watches/?id=9155F258-456C-4A09-AE60-C71ADDA3B4D9&pline=CE1EA3D5-8671-49D0-9FE5-D3E59F4B01A0

saat güzel ama 350$ biraz fazla gibi geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: Ascentarium

Merhaba arkadaşlar. Uzuun bir süreden sonra kendime güzel bir saat almak istiyorum. Saat mutlaka swiss made olacak (hata payı minimum ve kusursuz mekanizmalarından dolayı). Siyah kadran ve romen rakamlı istiyorum. Dijital eklentiye gerek yok, sadece takvimi (gün göstermesi tercih) olsun yeter. Hem günlük hem de takım elbise ile kullanılacak. Deri kayışı her zaman metal bileziğe tercih ederim. Bütçemde 3000'e kadar çıkabilirim. Bu niteliklerde bana saat tavsiye edebilecek dostlara şimdiden teşekkürler...

Orislere bakmanızı tavsiye ederim
  • edit: flood olmuş, özür diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megablaster -- 26 Şubat 2012; 22:49:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ascentarium

Merhaba arkadaşlar. Uzuun bir süreden sonra kendime güzel bir saat almak istiyorum. Saat mutlaka swiss made olacak (hata payı minimum ve kusursuz mekanizmalarından dolayı). Siyah kadran ve romen rakamlı istiyorum. Dijital eklentiye gerek yok, sadece takvimi (gün göstermesi tercih) olsun yeter. Hem günlük hem de takım elbise ile kullanılacak. Deri kayışı her zaman metal bileziğe tercih ederim. Bütçemde 3000'e kadar çıkabilirim. Bu niteliklerde bana saat tavsiye edebilecek dostlara şimdiden teşekkürler...

Eğer forum saati düşünürseniz isteklerinize biraz benzeyen bir saat, şu anda katılımcı toplama aşamasında. Avicenna (İbn-i Sina) projesi adıyla geçiyor. Avicenna saat adıyla google'da aratıp kendi sayfasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İsteyene de mesajla (bildiğim kadarıyla) bilgi verebilirim.

Saatin kesinleşmiş bir görüntüsü şu anda yok, ama yaklaşık olarak şuna benzer olması planlanıyor.

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 25 Şubat 2012; 20:32:38 >

•  SAATLER

Arkadaşlar seiko premier serisinden sonra çelik kordonlu bir saat almak istiyorum. Başta kinetik ya da otomatik alayım dedim hoşuma giden bir model bulamadım o yüzden pilli alacağım büyük bir ihtimal. Yukarıda ki saati 800 liraya buldum sizce fiyatı ve özellikle de saatin kendisi nasıldır ? Kullanan arkadaş var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Orijinalden alıntı: D&Guetta

arkadaşlar 25 senelik seiko 5 im var ama sabah uyanınca saat durmuş oluyor biraz sallayıncadevam ediyor ama eski saate dönmüyor nedendir bu arada biraz fark oluyor 5 6 saat gibi

eğer almadınız ve size ait bir saat ise 25 yıl bu şekilde nasıl kullandınız?

Bunu ben de merak ettim. Saatçiye bakıma götürmeden bu şekilde kullanmaya ne kadar zamandır devam ediyorsunuz?

Yaklaşık 20 senedir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

arkadaşlar 25 senelik seiko 5 im var ama sabah uyanınca saat durmuş oluyor biraz sallayıncadevam ediyor ama eski saate dönmüyor nedendir bu arada biraz fark oluyor 5 6 saat gibi

eğer almadınız ve size ait bir saat ise 25 yıl bu şekilde nasıl kullandınız?

Bunu ben de merak ettim. Saatçiye bakıma götürmeden bu şekilde kullanmaya ne kadar zamandır devam ediyorsunuz?

Yaklaşık 20 senedir

benim sorum daha farklı; durmuş bir otomatik saatin kendiliğinden güncel saate dönmesi nasıl mümkün olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco76 -- 26 Şubat 2012; 9:53:52 >

• 
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.