Şimdi Ara

SAAB 9-3 20T VECTOR YAKIT TUKETIMI VE GENEL BAKIS (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
21.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aslında arasam aracın sahibi söyler fakat o kadar çok soru sordumki kendisine artık yüzüm yok diyebilirim Yalnız artık kararım kesin fakat passatı elden çıkardığım an bu aracı alacam gibi. Yine de öncesinde öğrensenirsem size söyleyebilirim. Sanırım önemli bi konu bu
  • Bir kaç kişi sorularınızı yanıtlarım demiş ama bir daha yazmamış...

Detaylı bir inceleme falan varmıdır dostlar, uygun fiyatlı buldum bir tane ama, nedir ne değildir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leigh_hunt

Bir kaç kişi sorularınızı yanıtlarım demiş ama bir daha yazmamış...

Detaylı bir inceleme falan varmıdır dostlar, uygun fiyatlı buldum bir tane ama, nedir ne değildir?

ne yaptınız aldınız mı? aldıysanız bari siz bilgi verin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

quote:

yok dostum almaya cesaret edemedim :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

quote:

yok dostum almaya cesaret edemedim :)

peki ne aldınız onun yerine? ben volvo veya bmw düşünüyorum, turbolu olursa iyi olacak

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Konfor ve sağlamlık mı, ikinci el kaygısı mı ikileminden, ikinci el kaygısı baskın geldi temiz bir corsa bulup onu aldım, alakasız şeyler ama nasip buymuş...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu SAAB 9-3 2.ot VECTOR üzerine yıllar önce açılmış ve farklı versiyonları ile devam etmiş. Buraya girip SAAB ile ilgili hala bilgi almak isteyen arkadaşlara istinaden bildiklerimi bir 9.5 2.3t kullanıcısı olarak yazmak istedim. Mutlaka birilerine ışık olur sanırım.
    SAAB tipine bakıldığında o sağlamlık ve gücü algılayamayacağınız sıradanlıkta dış görünüşü olan bir araçtır. Ülkemizde 2.ci el kaygısı ile alınacak son araçlardan biridir. Yakıtı Emsallerinden çokta farklı değildir. Ancak bir detay vardır ki es geçilemez. O sıradan tipin altında yatan Turbo beslemeli Makinadan Performans almak isteyeni mahcup etmez. Yakıtta doğal olarak SAAB'ın istediğiniz performansı verebilmek için sizden beklentisidir. Bu durumda emsali bir BMW ya da Mercedes ten farklı değildir yakıt konusunda. Çünkü SAAB AERO 2.0 - 2.3t motoru ile kendinden daha büyük motorlu araçlara kolaylıkla kafa tutar ve Beygir gücü 250 olmasına rağmen daha büyük beygirlere sahip araçları sirkülase edebilir. Top speed sorabilecek arkadaşlara Turbo beslemeli 2.0 ya da 2.3 bir Aero çıplak hali ile 260km/h yi kolay görür ancak son zamanlar da kullanılan yazılım teknolojileri ile bu 280 leri geçebilmektedir. Bu arada Hız'ın felaket olduğunu sakın unutmayalım. Saab'ın 'Trionic' adını verdiği işletim sistemi tarafından kontrol edilen motorunda yer alan turbo besleme her devirde etkinliğini koruyarak sürücüye pek çok turbo motorun olumsuz karakteristik özelliği olan boşluğu yaşatmaz. Parça ve bakım maliyetleri sınıfındaki rakiplerinden pahalı değildir. Ancak 2.ci el kaygısı olan ve SAAB'ını sattıktan sonra yeni bir SAAB alamayacakların bu araç gurubundan uzak durmalarını tavsiye ederim. Çünkü SAAB kullanmamış ön yargılı insanların SAAB kullandıktan sonra başka araçlarda aynı özellikleri araması bir kaç katı fiyat ödemeleri ile mümkün olabilmektedir. İlanlarda yer uçağı ön sözü ile gördüğümüz 150 - 200 hp araçları SAAB kullandıktan sonra komik bulur siz de performans ve güvenliğinin Dünya tarafından kabul edilmiş olduğu ile hem fikir bir davranış sergilersiniz. Her Türlü arabayı kullanmış biri olarak yeni bir araba sahibi olsam da SAAB'ım Garajımda ki yerini hep koruyacaktır.
    Kazasız Sürüşler dilerim.

• Aracımı sattım yeni araç alacağım, aklımdaki araçlardan biri de Saab 9-3 ama aracın ikinci elinin neredeyse hiç olmadığını varsayarsak fiyatı o kadar da uygun gelmedi bana açıkçası.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-2003-saab-vector-tam-otomatk-hafiza-sunroof-elekt-koltuk-lpg-li-737726242/detay

Bu üstteki ilan biraz uygun gibi duruyor ama onun da KM'den şüpheliyim. Muhtemelen ağır hasar kaydı olabilir, mesaj attım bakalım cevap verecek mi.

Ekleme: "Bel altı parça parça temizlik boyası mevcut sağ ön çamurluk değişme"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emperor Karl Franz -- 23 Eylül 2019; 19:3:46 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.