Şimdi Ara

S400 Ler aktif mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 16:14:18 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Beyazıt Karataş a haber'den beterdir.

Perinçekçidir. Rusya yanlısıdır tamamen 30 askerimiz öldürüldüğünde Allah rahmet eylesin bile diyememiştir.

Alıntı

metni:
    Perinçekçidir.

Zamanında çoğu kumpas davası mağduru perinçekciydi hatta kumpas davası mağduru olmayıp perinçeği destekleyen emekli paşalarımız bile oldu (Örn:Osman Pamukoğlu). Bunun sebebi kumpas davasında bu adamların arkasında duranlardan birinin perinçek olmasıydı. Son yıllarda perinçekci diye bahsettiğin paşalarımızdan bir kaçı hiçbir siyasi partiye oy vermeyeceğini belirtti

Alıntı

metni:
    Rusya yanlısıdır

Bir Emekli general olarak Rusya'ya yaklaşmayı Abd'den uzaklaşmayı doğru bulabilir başka bir kişide tam tersini savunur gayet normal.

Alıntı

metni:
    30 askerimiz öldürüldüğünde Allah rahmet eylesin bile diyememiştir.

Sen nerden biliyorsun Allah rahmet eylesin demediğini? Ayrıca şehitlerimizden bahsederken "ölü" diye bahsetmen hoş değil

Alıntı

metni:
    Beyazıt Karataş a haber'den beterdir.

Sen a haber dinle o zaman

• Bilge Türk kullanıcısına yanıt

Yok hiçbirini dinlemem canım. İkiside benden uzak Allah'a yakın olsunlar.

Bu ülkenin mantıklı ülkesini düşünen adama ihtiyacı var. Ne rusçu'ya ne Natocuya.

Tarihinde hiçbir hava saldırısına uğramamış NATO ülkesine Rus hava savunma sistemi almak dümdüz aptallık

Zira sana saldırı kapasitesi olan tek ülke Rusya zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miraclescape

.

"NATO İçin almadım kendi savunmam için aldım" cümlesinden sen şu yazdıklarını çıkardıysan yani ne diyebilirim.

Eğer olaya siyasetten uzak tarafsız yaklaşamıyorsan başta yakın tarih olmak üzere Türk tarihini ardından da ülkelerin savunma haklarını okumaya davet ediyorum öbür türlü ben sana anlatsam da anlayamazsın

• quote:

Yok hiçbirini dinlemem canım. İkiside benden uzak Allah'a yakın olsunlar.

Bu ülkenin mantıklı ülkesini düşünen adama ihtiyacı var. Ne rusçu'ya ne Natocuya.

Tarihinde hiçbir hava saldırısına uğramamış NATO ülkesine Rus hava savunma sistemi almak dümdüz aptallık

Alıntı

metni:
    Ne rusçu'ya ne Natocuya.

Valla sen dünyada bizim süper güç olduğumuza inanıyorsan bu dediğine bir şey diyemem ama belki bilmiyorsundur biz süper güç değiliz. Gönül isterki hava savunma sisteminden tankına kadar biz yapalım ama olmuyor şu anlık gücümüz bu kadar.

Alıntı

metni:
    Tarihinde hiçbir hava saldırısına uğramamış

Türkiye Cumhuriyeti daha 100 yılını doldurmamış bir devlet onu geçtim 100 yıla yakın sürede hangi ülkeyle konvansiyonel bir savaşa girdik?

Alıntı

metni:

Kimin kime saldıracağı hiç belli olmaz TSK varsayıma dayalı bir ordu değildir

• S400 Ler aktif mi ?

Hepsi hazır kıta bekliyor sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Cebelebettin -- 29 Eylül 2021; 16:45:37 >

Cevap vermeye değecek bir şey göremiyorum. Bunları cevaplandırmak ciddiye almak olur gereksiz.

• quote:

Cevap vermeye değecek bir şey göremiyorum. Bunları cevaplandırmak ciddiye almak olur gereksiz.

Valla sana aynı şeyi sanırsam 2 ay öncede söylemiştim tartışma kültüründen uzak bir arkadaşsın ben kimseyi etiketlemeden konuya kendi fikrimi belirttim sen geldin mesajımı alıntılayarak bana cevap verdin ben senin gibi tartışma kültürüne uzak olmadığımdan güzelce sana tekrardan cevabımı verdim

Ha bu cevap seni hoşnut eder veya etmez ama sen "Cevap vermeye değmez cevap verirsem ciddiye almak olur" dersen işte bu karşıdaki kişiye hakarettir.

Ya kendi fikirlerin tükeniyor tartışmayı hızlıca kapatmak için böyle davranıyorsun yada cidden karşıt fikirlere tahammül edemiyorsun

Yok cidden anlamsız, okuyan karar versin diyip geçiyorum zaten böyle durumlarda çoğunlukla. Lakin seninki bunu demeye bile değmez.

Sonra hatırladım kim olduğunu kestim zaten. Devam et. Arada unutur ya da dikkat etmezsem hatırlat benim ya de hemen keserim.

Konuşulacak insan var konuşulmayacak insan var.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 16:14:40 >
  • quote:

.

Alıntı

metni:
    Bence sizinde biraz okumanız lazım yakın tarihimizi. Nato ya bizi sokan menderes di, kore savaşında şehit olanların karşılığında. Tehdit kimdi nato ya girdik rusya. Soğuk savaş boyunca tehdit kimdi gene rusya. Kıbrıs harekatı sonrası o ambargo günlerinde rusya ile yakınlaştık, petkim vesaire sanayi adımları için onlardan yardım gördük hatta bizzat onlar kurdu. Ama öyle işletimleri ni devretmedik öyle saçma garantilerle. Bizim oldu. Karşılığını domates patatesle ödedik. Atmıyorum gerçek bu. Rusya nin gene milli mücadelede 1920 lerde yardımlarda unutulmaz.

Yakın Tarih derken Türk dış politikasını kastetmedim konumuz hava savunma sistemi ile alakalı o yüzden hava savunma sistemi ile alakalı eksiklik çektiğimiz dönemleri okuyun. Saddam füze atar korkusu ile Adana'dan göçen insanları mesela duydunuz mu?

Alıntı

metni:
    F35 lerden olmamalıydık. Stratejik hata. S400 ler alınmamalıydı oda stratejik hata. 

F-35'in artısını eksisini veya S-400'ün artısını eksisini burada ben sana anlatırım sen verdiğim bilgiyi kabul etmezsin sen bana anlatırsın ben seninkini kabul etmem o yüzden o konulara hiç girmiyorum. Bana ve TSK'nın aktif/emekli general kadrosuna göre F-35'den vazgeçip S-400 almak doğru bir adımdı. Başka bir kesim için yanlış adım fikir ayrılığıdır sıkıntı yok.

Alıntı

metni:
    Abd bize saldırmaz, kürt devleti de kurdurmaz. Kullanır atar kürtleri. Kürtlerinde devlet kuracak ne kapasiteleri var ne niyetleri.

ABD bize saldırırsa aldığımız miktarda S-400 zaten bize yetmez öncelikle onu belirteyim.

kabristan olayına gelirsek evet kabristan kurulmaz ama Amerika kabristanın kurulması için elinden geleni yapar.pkk ile mücadelede en öne gelen paşalarımızdan Osman Pamukoğlunu okuyabilirsiniz. Aynı şekilde sırf çekiç güç harekatına karşı diye şehit edilen Eşref Bitlis komutanımızı araştırabilirsiniz.

Alıntı

metni:
    Zaten eğer abd kürtleri destekliyorsa size karşı bu sizin dış politikada yaptığınız yanlışlardır. 

Valla "sizin" kelimesini kullanmanız bile hata Türkçe yazdığından yola çıkarak senin de Türk olduğunu düşünüyorum bu olayda sizi bizi yok Türkiye'ye karşı bir saldırı varsa bu "hepimizin" problemidir önce oraya açıklık getirelim.

ABD pkk'yı destekliyorsa bizim yanlışımız değil bizi güçsüz düşürme isteğinden kaynaklıdır

Burada bizim suçumuz olan şey Irak'a harekat düzenleyip orada Türkmen bölgesi oluştursaydık evet pkk/ypg bu kadar palazlanmazdı bu bizim hatamız ama Amerika'nın pkk'yı desteklemesi çok uzun süredir olan bir şey son 20 yıllık diplomatik başarısızlığa bağlanamaz

Alıntı

metni:
    En son alıpta kullanamadığımız s400 ve parasını ödediğimiz iş ortağı olduğumuz alamadığımız son nesil jetler.

S-400'ler kullanılıyor H/h'ye hazır biçimde eğer ilk attığım Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş paşamızın twitine girip baktıysan durumu anlarsın ha kabul edersin etmezsin bu senin kararın

Alıntı

metni:
    Üzgünüm ama eleştirme hakkım var bu dış politikayı.

S-400 olayı sadece dış politika ile alakalı değildir S-400/F35 çıkmazı olduğunda emin olun aktif görevdeki generallerin fikirleri alınıp öyle karar verilmiştir.

Dış politikayı bende eleştiriyorum gayet normal bir şey hatalar eleştirilir

Son olarak yukarda da belirttim tekrar belirteyim S-400 alımına karşı olup F-35 alımını destekleyebilirsiniz sizin fikrinizdir fakat gerek aktif gerek emekli paşalarımız S-400 alımını destekledi ve destekliyor. Burada mesele S-400 aktif mi değil miydi cevabı emekli tümgeneral vermiş (Cevap: Evet Aktif)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilge Türk -- 29 Eylül 2021; 18:19:18 >

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 16:15:10 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 16:15:47 >
  • quote:

.

Valla hayatımda akp'ye oy vermediğimden dolayı yazdıklarını üstüme almıyorum.

Alıntı

metni:
    Sizin lideriniz bir kez Türk milleti, ne mutlu Türküm diyene, Türkiye diyebiliyormu. 

Benim liderim Ulu Önder Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür "Ne Mutlu Türk'üm Diyene!" Diyen ilk kişidir o yüzden evet benim liderim diyebiliyor senin liderin diyebiliyor mu bilemem.

Alıntı

metni:
    Beni Türk olmamakla suçluyorsun.

"Sen Türk Değilsin" Gibi bir şey demedim o kadar yazıdan sadece " Türkçe yazdığından yola çıkarak senin de Türk olduğunu düşünüyorum" dediğimi alıp sonrada onu çarpıtıp "Sen Türk Değilsin" anlamına nasıl getirdin hiç anlamadım. Orada vurgulamak istediğim şey siz biz diye ülkeyi bölmeye gerek olmadığıydı daha onu kavrayamamışsın

Sen bence hava savunma sistemlerinden önce iç cephenin zayıflığına odaklan malum savaşlarda hava savunma sisteminden çok iç cephe önemli.

"yok senin liderin, yok onun lideri, yok sen şucusun bucusun, yoksa sen ona mı oy verdin" gibi iç cepheye zarar veren şeyler yazıyorsun. Bunu ilk başta iktidar tarafı yapıyordu görmeyeli muhalefet tarafı da yapmayı öğrenmiş

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 16:16:2 >
  • quote:

.

Alıntı

metni:
    Şimdi idlip teki askerlerimizi rus hava saldırısına karşı rus s400 ümü koruyacak?

Bizde S-400 Ruslar kadar bol olmadığından Suriye tarafında kurulmayacaktır S-400 bizim için konvansiyonel savaşlarda kullanabileceğimiz hava savunma sistemidir.

Ha diyelim ki kurduk evet Rus uçaklarına karşıda kullanabilirsin çünkü dost düşman ayrımını Türkiye yapabiliyor.

Alıntı

metni:
    Çekiliyoruz galiba hiç bir şey ruslardan almadan.

Konunun ana başlığı burası değil ayrıca soçi görüşmesinden sonra kimse açıklama yapmadı bilemeyiz

• Aktif mi sorusu yanlis.

Kullanima hazir mi? Öyle olduğu İDDİA EDİLİYOR.

Peki, baris zamaninda, Turkiye'nin bagimsiz iradesiyle istenilen yere ozgurce konuslandirilabilir vaziyette mi? KESİNLİKLE HAYIR.

Tayyip'in patronundan aldigi talimat dogrultusunda hangarlarda saklaniyor.

Ayni Turkiye'nin Dogu Akdeniz'de hak iddia ettigi alanlarda sondaj yapmaya hazir olmasina ragmen Tayyip'in partronlarindan aldigi talimat dogrultusunda sondaj gemilerinin limanda saklaniyor olusu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 30 Eylül 2021; 2:23:39 >
  • Azerbaycana satılacak. Ahanda yazıyorum buraya. Büyük bir olaymış gibi şovla tanıtacaklarınada bahse girerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 29 Eylül 2021; 22:37:47 >
  • Aktifmi değilmi, konumları neler. Devlet sırrı bunlar, forum köşelerinde cevapları bulunmaz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.