Şimdi Ara

s2950 / sx130 / L120 / sx210 / optio x90

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Biliyorum herkes bu hb yüzünden çıkan Fuji s2950 furyasına kapıldı. Biliyorum çünki bende bu furyaya kapıldım.
    Biraz araştırdıktan sonra fotoğraf kalitesi yüzünden çok negatif yorum aldığını gördüm. Bu beni fiyatına göre fotoğraf kalitesinin çok yüksek olduğu idda edilen Canon sx130'e yönlendirdi. Bu makina hakkında da da bi çok review okuyup sample'lara baktım. Gerçekten nette baktığım sample'lar da Canon Fuji'ye göre çok üstün (ben amatörüm bu konuda illaki prof'lardan daha detaylı yorum gelicektir).
    Canon'un içime sinmeyen birkaç yönü vardı ;
    2xAA Pillerin kapasitelerinin yetersiz kaldığı, bi takım pil ile nerdeyse 100 çekim yapılabildiği söyleniyor.
    Bir de işin açıkcası Fuji ile yan yana koyduğunuz zaman Canon oyuncak gibi duruyor.
    Tam kararım sx130 'dan yanayken HB'de bide L120 indirime girdi. Şimdi aklım L120 den yana.
    Fakat Canon da P modunda wheel sayesinde çok daha fazla ayar ile oynanabildiğini gördüm, kısaca fotoğraf çekmek te daha çok bilgi sahibi olmayı sağlıyacak bir makine gibi geldi bana.

Şimdi tecrübeli arkadaşlar dan ricam bana karar vermem için yerdım etmeleri, kendi tecrübeleri doğrultusunda fikirlerini sunrak.

Şunu da biliyorum 600tl civarına ikinci el bi dslr makine de almak mümkün fakata 720p vide işi aklımı çok çelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pug -- 13 Eylül 2011; 0:00:28 >

• Pentax k100d alabilirsin 600-650 ye.
  • @ayhan_eee
    Ayhan saol tevsiyen için pentax'a da bakıyorum sayene bi yandan ama dediğim gibi 720p video çekebilyor olması bu makinaların benim içn büyük bi artı.

İşin açıkcası inceledikçe sx130 un manuel ayar imkanı makinayı bi gömlek yukarı taşıyor ama dediğim gib bi yandan da oyuncan makine gibi duruyor. Şimdi diiceksin ki duruşuna değil yaptığı işe bak, haklısısnız biliyorum.

Olası başka makineler için sizden tavsiye bekliyorum.
    Önümüzde ki bir kaç gün içinde almayı planlıyorum çünki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pug

@ayhan_eee
    Ayhan saol tevsiyen için pentax'a da bakıyorum sayene bi yandan ama dediğim gibi 720p video çekebilyor olması bu makinaların benim içn büyük bi artı.

İşin açıkcası inceledikçe sx130 un manuel ayar imkanı makinayı bi gömlek yukarı taşıyor ama dediğim gib bi yandan da oyuncan makine gibi duruyor. Şimdi diiceksin ki duruşuna değil yaptığı işe bak, haklısısnız biliyorum.

Olası başka makineler için sizden tavsiye bekliyorum.
    Önümüzde ki bir kaç gün içinde almayı planlıyorum çünki.

Canon sx130 zannedersem su anda alırsanız sizi üzmez.Ama DSLR alırım derseniz k100d öneririm fiayata göre.Ama sx130 da compak seçiminde önlerde olur.
  • sx130 kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim.hala sx130 formunu ilgiliyle takip ediyorum.epeyce kullandım.kesinlikle compact sınıfta s95 canon g11 panasonic l5-l3 gibi ağbeylerine yakın performans sunuyor.tavsiye ederim.kesinlikle al.hd çekimi güzel ama 10 dk ile sınırlı.biraz bekledikten sonra tekrar çekmeye başlarsın.4 adet kaliteli şarjlı pil almalısın varta accu veya professionel 2700 gibi.sdhc kart olarak team 8 gb class10 yada toshibanınkinden alabilirsin.birde bi tripod tadından yenmez.kesinlikle pişman olmazsın.he buarada macro çekimide şahane...

ama paran varsa tam anlamıyla herşeyi yapan macrosundan zoomuna,çekim kaliteside sx130 dan daha iyi olan sony hx100v düşünmelisin...bu iki makinada seni asla üzmez....
  • @firstafa_
    Tavsiyen için teşekkür ederim ama sony bütçemi fazlasıyla aşıyor.

Benim asıl hedefim manuel pozlamayı öğrenebilceğim bir makina alıp bunda pişip sonra dslr almak.
    Tabiki dediğim gibi hd video haydı çok cezbediyor insanı.
    Görünüşe göre sx130 san kararım olucak gibi.
    Keşeke s2950 gibi biraz kelli felli olsaydı ama şekline değil yaptığı işe bakmak lazım.
  • Eveeettt
    Tam sx130 a karar verdim derken şimdi başıma sx210 ile pentax optio x90 çıktı
    Beyler bi yardım edin allah aşakına fiziksel yapı olark pentax çok hoşuma gitti.
    SX210 ise sx130'a göre daha ufak olduğu için oda mantınklı geliyor.
    Sx210, madem sonra dslr alıcaz hd video çeken makinamız ufak olsun bağri mantığını getirtiyor.
    Sample'ları dah incelemedim.
    Hadi millet bi el atın şu konuya.
  • bu cihazların resim kaliteleri aynı düzeydedir çok fark olmaz fakat nikon L120 ve diğerleriyle resim çekip ekrandan bakarsan nikonun bariz farkı var 3 inç 921k diğer cihazların ekranı nikon L120 yanında çok sönük
    ikinci el düşünürsen 600tl ye panasonic lx3 alabilirsin ki bu cihazlardan 5 gömlek daha üstün resim çeker
  • @şubat
    Yanlış biliyorsam beni düzeltin ama L120 manuel ayar konusunda çok sınırlı diye biliyorum.
    Manuel ayar konusunda Canon'lar bayağı üstünler, fuji ve pentax konusunda bi bilgim yok .
  • Sonuçta bunlar digital kompact makineler vizorden bakmayıp diyafram ve netleme halkalarını cevirmedikten sonra ne kadar manuel kullanabilirsinki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemon143 -- 30 Kasım 2011; 15:00:52 >
  • ben de sx 130 ile sx 210 arasında kaldım. sx 130da hd çekerken 2700lük dolu pil 10 dakika mı gidiyor cidden? peki sx 210 da kaç dakikada hd video çekimine kadar pil dayanır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.