Şimdi Ara

Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
28
Favori
49.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Merhaba. Geçen hafta CMK16GX4M2D3600C18 kodlu ramlerden aldım ancak anakartim x570 asus p modelinin listesinde gözükmüyor. Sıkıntı yaratır mi sizce iade etmeli miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

İşlemci Ryzen 5 2600

anakart : MSİ 450 M2 V2

Ekran Kartı RX 570 PC var.

Corsair vengeance LPX 16 GB DDR 4 3000 mhz CL 16 tek ram var sistemde.

Elimde Gskill Sniper X 8 GB DDR 4 3000 mzh CL 16 ram geçti. Şimdi bunu sisteme taksam, Corsair ve Gskill aynı anda çalışır mı ? Uyumluluk nasıl olur acaba ?
  • herkese merhaba

Anakartımın sitesinde RAM'im uyumlu olarak gözüküyor ama ramleri 3200 mhz de çalıştıramıyorum. Bu anakartın Ramimi desteklediğini gösterdiği yer:
    https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X370-PRO/Memory-QVL-for-AMD-Ryzen-2000-Series-Processors.pdf

CMU16GX4M2C3200C16 bu da benim RAM in modeli. Listede yanında (Ver.5.39) yazmışlar ne anlama geliyor ?

EDIT: bu liste 2. nesil ryzen işlemciler içinmiş. benimki r5 1600x sanırım desteklememe sebebi bu. benim listem bu oluyor o halde ? :

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_B350-PLUS/PRIME-B350-PLUS_Memory_QVL_180126.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MasquraiT -- 22 Temmuz 2020; 18:58:31 >

• n11.com'dan Patriot PVS416G440C9K Viper Steel 16 GB (2x8) DDR4 4400 MHz CL19 Ram seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

https://www.n11.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/bellek-ram

Bu ramler ryzen uyumlu mu anakartım asua x570

• Kingston HyperX Fury 8GB 3200MHz DDR4 Ram HX432C16FB3/8

bu ramdan 2 tane aldım.anakartım gigabyte b450m s2h v2 işlemcim r5 3600. xmp açarak bios altında 3200 mhz olarak çalıştı.ama cpuzdan bakınca 2400 görüyor.anaakrtın destek listesinde yok ama hiç bir sorun almadım şimdilik.detaylı test yapamadım yoğunluktan.

• beyaZZencii kullanıcısına yanıt
    Ryzen 3xxx serisi ile rahat kullanırsın,Samsung bdie bu ramlar.Ama belki yüksek voltajdan dolayı yemeyebilir. O zaman da 1.35v verip 3600 Cl 14 kullanırsın mis gibi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16  ram var mevcutta arkadaşlar

AMD RYZEN 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

MSI MPG B550 GAMING PLUS 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP ATX Anakart

bu sistemde sorunsuz destekler mi? Ryzen işlemcilerin ram seçtiğini bilmiyordum bakmadan siparişi verdim sıkıntı olacaksa henüz ürün faturalandırılmadan iptal edeyim?

• Msi b450m-a pro max anakart aldım işlemci olarak r5 2600 veya 2600x düşünüyorum bu parçalarla uyumlu şekilde çalışacak 2x8 3200 mhz ram tavsiyeniz nedir? Ram için bütçe kısıtım 700 TL ye kadar

• güncel popüler markaların popüler modellerinin hepsi çalışır artık 2020 yılında.

ryzen ilk çıktığında vardı o uyumsuzluk, bios güncellemeleriyle çözdüler. bugün uyumsuz rami didik didik arayıp bulmanız lazım.

• TufB450 chipsetli anakart R5 3600 ve 3200MHZ Hiperiks Avcı ( isim vermeyeyim şimdi) adlı ram li sistem kurdum. Biosa anakartla gelen R3000 ready 2007 bios sürümü son sürümle güncelledik. Peki dedik. Yaw artık lanet ettim. PC biosa girdinde kitlenir mi ? Chrome a giriyorum sayfalar yavas geliyor ( İnternet bağlantim 24mb hızlı bi hizmeti var). Sistem SSD 1TB 870 evo üzerine kurulu. Daha yeni kurduğum PCde böyle bisey beni cok üzdü. Takilmalar donmalar, masaüstü simgenin geç gelmesi, sürukle birak yapinca donmasi, sayfanin açilirken geriden soluklanmayla gelmesi... Çok arastirdik denedik ettik ayn8 sorunu tecrübe eden arkadaşlar var. Ve işin garibi, bu ram 2x8 16GB 3200mhz anakart uyum listesinde hatta QVL bi ram. Acaba dedik anakart mı ?? Maalesef başka ramle akiyor sistem. . Sorun Ryz nin ram seçmesi. Şimdi ne alacam Şimdi uyumlu ram arayışındayim. Şimdi ben ne alacam Lanet ettirdi bana. Yeni özenle parça uyumu seçilmiş aylarca , hassas okşayarak montaji yapilmış elmas gibi kurulmuş bi kasada bunun olmasi kötü çok moral bozucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 18 Mayıs 2022; 18:26:5 >

• Powerfunky35 P kullanıcısına yanıt

Sorun kalmadı mı Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu)  çatttır çattır uyumsuzluk yaşiyorum şuna sene olmuş 2022 Hynix çipli ram le H ile başlayan Avcı model. Nası sorun kalmadı. Aynını arkadasim R1600 de 3700x de yaşadı en sonunda uyumlu bi XPG buldu Adata şimdi kafası rahat kardeş. Geçin bunları, 10 tane güncelleme gelmiş anakarta yükelidk gene ayni donmalar kitlenmeler. Bios donar mı be arkadaş. Hepsi R ile ramlerin uyum sorunundan

• mito1172 kullanıcısına yanıt

İmzanızî göremedim. Ram leriniz nedir

• NeloAngelo kullanıcısına yanıt

Aynı sistemle uyumsuzluğun donmların BIOS ta donmanın, Chrome da sayfaların soluklanip geç açilmasi ilk açilişda Bios güncellemesinden sonra sistemin geç açilmasi.. Daha neler neler. Ya sizde şans var ya ben şanssizim

• a manly man kullanıcısına yanıt

imza olayı değişti şimdi imzayı solda mausu nick üzerine tutarsan çıkan menüde görebilirsinRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) 

RAM GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)

Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 18 Mayıs 2022; 20:27:27 >

Hocam sizin Ram tam bir R canavarı 👍hem de 32 Gb Samsung B die.

En iyi çip diyebilirim. Ortalamasdan çok yukarı frekanslar (sarı sayfada ilanda 3800 mhz yapan vardi ekran yakalamasin yolladi tabi R5 3600 de 4,4 ghz da) . CL tabiki kat kat alt gecikmeler. Kanımca üst frekanslar ve düşük gecikmeler bu çipten soruluyor bu kadar düşük CL ve yüksek DDR frekansı muhtemelen R için de biçilmiş kaftandır. Tabi bulabilirsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 22 Mayıs 2022; 12:37:44 >

valla ilk seride ilk zamanlar canavar falan değildi anca 2133 mhz de stabildi sonradan bios geldikçe düzeldiRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) 

şuan tr de sıfır aynı ram yok ama newagg da var bende 2 sene sonra tr de bulamayınca 2.ci kiti oradan aldım . İlk kiti tr de vardı almıştımRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) alırım dersen link verebilirimRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu)  açıkçası ben rami 2. el almam tavsiye de etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Mayıs 2022; 4:57:20 >

İlk kiti ne zaman almiştınız ? 2ci elde adam temiz sıfır diyor bakiyorum öldüresiye vermis voltaji. Ha yalan yok sıfır tertemiz makinalar da var ama ilginctir yeni çikan Flare x modeller Hynixe dònmüş. Hynix Cjr mi Samsung C die mı 🤔 Hynix tercih edebilirim. Olur link atabilirseniz mesajdan takibe alayım burdan da olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 22 Mayıs 2022; 12:39:1 >

İlk kiti pc yi toplarken 2017 yılında tr de inventustan 900 tl ye almıştım 2. kiti 2019 yılında newagg dan 1200 tl ye aldım alta link bırakıyorumRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu)  2. elde satan temiz derde ne kadar güvenilirdir bilinmez etraf sahtekar doluRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) ben aldım samsung çip üretimini bitiriyor dendi bilemem şuan newagg da satılanlar b die sansung çip mi. Not: hynix ryzen sevmiyor denmişti o zamanlar o yüzden b die popülerdi ve daha performanslı deniyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Mayıs 2022; 19:42:1 >

• Türkiye de olan Flare x bakdim bi arkadaş almiştı Hynix. Firma artık Hynix çipe geçmiş. Linke bakdım fiyat kargo shippingle beraberRyzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) 2700 tl diyor. Bu fiyata 32 GB ram aliyoruz cidden fiyatlar yüksek ama tabi CL14 sifir cihaz sorun yapmazsa uzun òmürlü. Linktekine bakdım inceledim Samsung Bdie çipler. Kullananlar da tasdik etmişler. Hynix in R yi sevmemesi muhtemel. Uyumlu deyip R ile kullaniyorum diyenler de var uyumsuz diyen de. Ram işi çok karmasik. Sağol kardeşim paylaşım için.

Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu)

Arkadaşın 2021 de aldığı ram profili. Cl16 Türkiye de satılan. Çok bilinen tanınan bi teknoloji mağazasından aldı arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a manly man -- 22 Mayıs 2022; 12:46:48 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.