Şimdi Ara

Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
28
Favori
49.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    alt linkteki alan birisi yorumda yazmış incele istersen

https://www.hepsiburada.com/asus-prime-b350-plus-amd-b350-3200-mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-pm-HB000003WJ0Y-yorumlari

bu alttada asus sayfasında ram ovl destek listesine bak derim yeni bioslar artık 3200mhz sorunsuz açıyor tavsiyem b-die cihipli ram seç

https://www.asus.com/tr/Motherboards/PRIME-B350-PLUS/

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

alt linkteki alan birisi yorumda yazmış incele istersen

https://www.hepsiburada.com/asus-prime-b350-plus-amd-b350-3200-mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-pm-HB000003WJ0Y-yorumlari

bu alttada asus sayfasında ram ovl destek listesine bak derim yeni bioslar artık 3200mhz sorunsuz açıyor tavsiyem b-die cihipli ram seç

https://www.asus.com/tr/Motherboards/PRIME-B350-PLUS/
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim fakat sanırım dalgınlıkla b350 chipset için yazmışsınız. Ben a320 chipseti merak etmiştim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• VgrooveR kullanıcısına yanıt
    evet ya pardon başka arkadaşla karıştırmışım
  • Herkese iyi forumlar. Arkadaşlar kuzenim bilgisayarını yükseltmek istiyor. Şu an değişecek olan bileşenler belli.

1-GSKILL 16GB (2X8GB) TRIDENT Z RGB LED DDR4 3600Mhz CL17 Dual Kit Ram
    2-Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 (Wi-Fi) 2133mhz-3600mhz(OC) AM4 ATX Anakart
    3-AMD Ryzen 7 2700X 3.70 Ghz 20MB AM4 12nm İşlemci

Bu bileşenleri almayı düşünüyoruz.

Şu anki sistem:

1-Corsair Carbide Champ/SPEC-01 600W 80 Plus Kırmızı Fanlı Pencereli MidTower Kasa
    2-OctalCore AMD FX-8320, 4000 MHz (20 x 200) İşlemci
    3-MSI 970 Gaming (MS-7693) (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN) Anakart
    4-Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX - Kingston HyperX KHX1600C9 (8GB Ram)
    5-MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
    6-Dell 27" S2716DG 144HZ 1ms G-Sync 2K HDMI DP Led Gaming Monitör

Monitörü yeni aldık yavaş yavaş sistemi yükseltiyoruz. Ekran kartı şimdilik aynı kalacak yeni ekran kartlarının çıkmasını bekleyeceğiz o zamana kadar bütçe de ayrılmış olur.
    Kuzen aynı zamanda yayında yapacağı için AMD'de karar kıldık. Kafama takılanlar şunlar. Bu kasaya ve bu PSU'ya bunlar uyar mı ?
    Anakartta

1 x 24-pin ATX ana güç konektörü
    1 x 8-pin ATX 12V güç konektörü
    1 x 4-pin ATX 12V güç konektörü

Bulunmakta. Ek olarak sormak istediğim bu ekran kartına her herhangi bir sıkıntı yaratır mı ? RAM'ları 3600 MHz seçtim çünkü Ryzen işlemcilerde çok FPS farkı yaratıyormuş araştırmalarıma göre. Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim teşekkür ederim.

ADATA 16GB (2X8GB) 3600MHZ XPG SPECTRİX D40 RGB PC RAM CL17 AX4U360038G17-DR40 288PİN 1.2V SOĞUTUCULU

EK: RAM olarak bunuda düşünmekteyim çünkü yukarıda belirttiğim ram hiç bir yerde stokta kalmamış durumda maalesef. Adatayı önerir misiniz ? Forumda amd ile uyumlu işlemciler listesine baktım fakat hiç bir yerde adını göremedim. Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim teşekkürler.

• quote:

dediğim gibi imzamdaki ramler sorunsuz benim anakartta Asus Prime B350 Plus hiç araştırmadım kullanmayınca
    peki çok sağolun bu ramlere bakıcam, fakat anakartı bios update için servise yolladım, daha 1 kere bile kullanmadığım kartta güney köprüsünün arızalı olduğunu belirttiler ( yani ayıplı ürün ) adamlar şaka gibi bir de kartı onarıma almışlar :D birebir değişim işine hiç girmeden :D asus git gide kötüleşiyor gözümde, asus'a sağlam ve detaylı bir mail dayadım değişim talebi için, inş. hatalarını anlayıp yeni bir anakart gönderirler... göndermezlersede işin peşini bırakmam :)
  • tayfunsalman kullanıcısına yanıt
    aslında arıza varsa değişim yapmaları gerek ilginç iyi yapmışsın yazmakla asus am4 le gerçekten bozdu saçma işler yapıyor kalitesiz ısı sansörleri falan mokunu çıkardı hayırlısı devir iyice bozuldu teknoloji geliştikçe daha beter oluyor yalnız imzamdaki ramler şuan piyasada var mı bilemem bayadır denk gelmedim 2400 mhz olan varda 3200 bayadır yok
  • quote:

aslında arıza varsa değişim yapmaları gerek ilginç iyi yapmışsın yazmakla asus am4 le gerçekten bozdu saçma işler yapıyor kalitesiz ısı sansörleri falan mokunu çıkardı hayırlısı devir iyice bozuldu teknoloji geliştikçe daha beter oluyor yalnız imzamdaki ramler şuan piyasada var mı bilemem bayadır denk gelmedim 2400 mhz olan varda 3200 bayadır yok
    inş. bulabilirim 3200 olanından. Asustan cevap geldi bu arada değişim talebimi iletmisler, olurda değişim değilde para iadesi yaparsalar yada bir üst model kart yollarsalar yanlışlıkla benim icin daha iyi olur aslında :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536 geçen yıl buradan 900 TL ye almıştım ama hala yok kartın parasını iade etsinler yine iyi yeni kart tamir edilip yollanması çok saçma çünkü.

EKLEME: sadece amazonda var ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Mayıs 2018; 0:47:10 >
  • Arkadaşlar böyle sistem toplasam tam uyumlu olur mu?

1) AMD Ryzen 3 1300x 3,5 Ghz 8 MB AM4 + 65W Processor

2)Gigabyte Amd Radeon RX 560 4GB 128 Bit GDDR5

3)High Power 600 Watt 80+ Power

4)Asus Prime B350-Plus Amd B350 3200 MHz DDR4

5)2 Adet Kingston 4GB DDR4 2400 MHz Ram KVR24N17S6/4
  • düzgün17 D kullanıcısına yanıt
    anakart pahalı geldi bana.matx anakartlarda var b350 setli.
  • Ryzen 7 2700x

x470 aorus gaming 7 anakartta kullanmak için

3600 MHz ram alıcagım bulabildiğim bu var

https://www.itopya.com/gskill-16gb-2x8gb-trident-z-rgb-led-ddr4-3600mhz-cl17-dual-kit-ram/

Bu ramı hiçbir listede göremedim

3600 mhz varmı kulllanabilcegim

• berkay1074 kullanıcısına yanıt
    O kiti kullanırsın bence sıkıntı olmaz,samsung B-die...
  • düzgün17 D kullanıcısına yanıt
    1300x yerine r3 2200g tercih edin zira aynı İPC,560 4 gb yerine de 1050ti...
  • quote:

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536 geçen yıl buradan 900 TL ye almıştım ama hala yok kartın parasını iade etsinler yine iyi yeni kart tamir edilip yollanması çok saçma çünkü.

EKLEME: sadece amazonda var ram
    hocam, zorda olsa asustan para iadesi alacağım rapor çıkartacaklar onu bekliyorum, çok uğraştım ama sonunda hakkımı aldım, asus alacak arkadaşlara asus önermiyorum, alırkan en az 20 kere falan düşünün taşının ondan sonra karar verin, çok uğraştırıyorlar, teknik servisleri zaten berbat, bundan sonra büyük konuşmak gibi olmasın ama asus marka hiç birşeyi kolay kolay tercih etmem. b350 yerine x470 chipsetli MSI X470 GAMING PRO almayı düşünüyorum, 2700x işlemci almıştım inş. anakartla ram aldıktan sonra sistemim tamamlanacak, Allah herkese nasip etsin. sizede çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı, güzel bir sistem kuracağım inş. :) ama tekrar söylüyorum asus pişmanlıktır...

• Asus A320m-A anakart ile F4-3000C15S-8GVRB kodlu ram bios güncellemesine gerek kalmadan 2933 mhz de çalışıyor
    hadi geçmiş olsun ama sadece asus değil tüm markalar bunu yapabiliyor sorun çıkınca ben yıllardır asus anakart alırım arıza sorunu yaşamadığım için servisi bilemem ama son am4 kartlarda çok kızıp burada da yazdım yabancı forumda asus yazılımcısına da sitem ettim bana cevapta yazdı. maalesef trde tüm servisler böyle genelde
  • hay allah ben de bu konuyu görmeden hazır bir kasa aldım ama umarım uyumludur. geil'in sitesinde amd uyumlu filan yazıyor ama listelerde göremedim ramin ismini.

Ryzen uyumlu bellekler listesi. (Sadece bu konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilsadvocate -- 10 Mayıs 2018; 8:56:38 >
  • Herkese merhaba asus crosshair vi hero anakarta cl16 kodlu olan corsair vengeance rgb serisi uyumlu olur mu anakart in üretici sitesinde yazmıyor dansı 3200 mhz

• merhaba arkadaslar;
    Gigabyte GA-AB350N-Gaming WIFI (mini ITX)anakart siparişi geçtim uygun fiyatından dolayı aldım.2018 den bu zamana kadar intel kullanıcısıydım sıvı soğutmamın sıvı akıtması sonucu işlemcim ve anakartım öldü.İlk defa amd tarafını deneme fırsatı bulacağım. ddr4 ramlere yeni biri olarak bu konuyu buldum ve amd uyumsuzluğu olabileceği farkındalığı ile sizden performaslı bir 8 gb mı 16 mı ve ram tavsiyesi istiyorum.Almak istediğim işlemci 2700x bu anakartla uyumlu fakat b350 sokette performası(o.c) düşermi bilmiyorum yorumlarınız bekliyorum.
  • Ryzen 2600x - Gigabyte aorus x470 gaming - Geil Evo x 16 dual - GEXB416GB3000C16ADC

Bi sıkıntı yaşamadım biosdan profil1 yapınca 3000e çıktı direkt.

Yeni olduğu bilmediğimden soruyorum. Uyumsuz olsaydı ne gibi sorunlar çıkabilirdi ?

Tek garibime giden prolar bazen yüklenirken (SSD mevcut) pc donuyormuş gibi oluyor sonra hemen açılıyor. Oyunlarda vs bi sıkıntı yok .

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.