Şimdi Ara

Ryzen mı Intel mi? (Sistem Tavsiye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi forumlar forumdaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi iki ayrı sistem var karşımda çok arada kaldım
    Kullanım amacı: unity, unreal engine, after effects, cinema 4d, photoshop ve tabiki oyun.

Amacım ryzen vs intel yapmak değil burda ikisine de sıcak bakıyorum her türlü tavsiyeye açığım o yüzden kardeş kardeş tartışalım:) şimdiden herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnccp -- 26 Mart 2017; 23:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• AMD'yi severim, sayarım ama param olsa Intel seçeneği daha sıcak olurdu. Şu an Ryzen 7 1700 ve 7700K arasında pek bir fiyat farkı yok ama ileride Ryzen'in fiyatı düşecektir. Aslında iki işlemci de kendi mimarilerine uygun hareket ediyor, her konuda birinin bariz bir üstünlüğünden söz edemeyiz, testler dahi yanıltıcı olabiliyor. Birinde Ryzen önde diğerinde i7, şu an alınacaksa i7 göz kırpıyor, bir süre sonra alınacaksa Ryzen'in fiyat seviyesi dikkate alınır. Sidik yarışı zamanında değiliz, Ryzen de i7 de ne istediğini bilen bir kullanıcı için şans, iyi bir sekilde süzgeçten geçirmek makul bir hareket olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 27 Mart 2017; 0:2:19 >
  • 11 nisan diye tarih veriyorlar ryzenın yeni modelleri için ben yine de en az 3 ay beklemeyi planlıyorum tek korkum doların iyice fırlaması nisandan sonra.amd Ryzen ile sağlam bir giriş yaptı gerekirse 1800e de çıkabilirim durumu ayarlayıp yine de yeni çıkan bir ürünü almak her zaman riskli gelmiştir bana bu 3 aylık süreç kullanıcı yorumlarını da arttırır diye düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabınız için.

• Amd yarı fiyatına eşdeğer performans veriyor ki daha düzeltilecek ve ekosistemi gelişecek bir işlemci sunuyor.

En büyük avantajıda am4 soketi zen 1,zen 2 ve zen 3 tabanlı işlemci ve apularda kullanabilecek ve uzun süre upgrade edebileceğiniz bir sisteme sahip olacaksınız.

Ayrıca prof alana hitap eden 16 core 32 thread 4 kanal bellek destekli ayrıca bir işlemcide gelecek hemde intelden çok uyguna olacağı belli.
  • Ryzen araştırdıkça iştahım kabarıyor 1800x i inceliyorum şuan. Dediğiniz 32 thread lı olan seri ne zaman gelecek var mı bir söylenti en azından diğer modeller biraz daha düşebilir(biraz aç gözlülük oldu gerçi:))

• tabi ki de amd
  • intel
  • @crazy75 hem testlerde hem de fiyatta amd önde olmasına rağmen intel demenizin sebebi nedir?

• Oyun + Render ağırlıklı olacak ise : AMD
    Sadece Render ağırlıklı olacak ise : yine AMD
    Sadece oyun için olacka ise: Intel
  • StarForce kullanıcısına yanıt
    Okuduğum ve izlediğim kullanıcı yorumları gayet tatmin edici. Durum böyle olunca biraz daha güvenim arttı ve söyle bir değişiklik yaptım.

Şartlar da uygun olursa nisanın 2. Haftası almayı düşünüyorum

• Bu vatanın rakibi yok mu yahu media markta gittim en iyi fiyat garantisi diye reklam yapıyor en kazık rakamları veriyor yok mu önerebileceğiniz güvenli bir yer

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnccp

Bu vatanın rakibi yok mu yahu media markta gittim en iyi fiyat garantisi diye reklam yapıyor en kazık rakamları veriyor yok mu önerebileceğiniz güvenli bir yer

teknofiyat ve akakce gibi fiyat arama motorlarından çok daha iyi fiyatlara ulaşabilirsin.
    İnternetten alamam illa mağazadan alacağım dersen pek seçeneğin yok ne yazık ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

quote:

Orijinalden alıntı: Mnccp

Bu vatanın rakibi yok mu yahu media markta gittim en iyi fiyat garantisi diye reklam yapıyor en kazık rakamları veriyor yok mu önerebileceğiniz güvenli bir yer

teknofiyat ve akakce gibi fiyat arama motorlarından çok daha iyi fiyatlara ulaşabilirsin.
    İnternetten alamam illa mağazadan alacağım dersen pek seçeneğin yok ne yazık ki.

Vatanın karşısına da şu amd gibi biri çıksa da rahatlasak :) herkese çok teşekkür ederim verdikleri yanıtlardan dolayı.

• amd ryzen'in 4 adet anakartı varken intelin 100 adet var =)
    amd ye her ram uymadığını duydum.

amd ryzen 60 fps ise i7 7700 10 fps olacak hali yok.

işte buna göre iki işlemcide eşittir benim gözümde.

bence şuanda alınacaksa i7 alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkFurk

amd ryzen'in 4 adet anakartı varken intelin 100 adet var =)
    amd ye her ram uymadığını duydum.

amd ryzen 60 fps ise i7 7700 10 fps olacak hali yok.

işte buna göre iki işlemcide eşittir benim gözümde.

bence şuanda alınacaksa i7 alınır.

Listelediklerimde herhangi bir uyumsuzluk sorunu yok ayrıca dediğim gibi sadece oyun amaçlı bir bilgisayar toplamıyorum multi-core performansı çok daha fazla ryzenların programlarda rahatlık demek ayrıca intel ile arasındaki 10 20 fps farkı çok önemli değil fiyatları göz önünde bulundurulduğunda :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.