Şimdi Ara

Ryzen 7 1700 Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde ryzen 7 1700 sistem topladım. Anakartımı asus prime x370 seçmiştim ama 5.günde rgb ledleri patladı iade ettim. Üstüne para koyup MSI Gaming Pro Carbon aldım 2 gün önce. Ama işlemci değelerim sürekli değişiyor. Sabit 3.00 ghz değil. Bunun biosda bir ayarı falan mı var ? Bir de ramlarim 3000 mhz ama 2133 den yukarısını açmıyor. Bios son sürümde şuan. Ram modelim Gskill TridentZ RGB CL16 3000 MHZ 16 GB

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi boştayken Core Speed değeri sabit. Masa üstünde F5 yapıyorum arka arkaya ve 3749 MHZ'e kadar çıkıyor ? Bunun sebebi nedir ?

Ryzen 7 1700 Sorunu

• işlemci degerleri degişmesi normal ramlara gelince neden Gskill ? neden Corsair degil
    ryzende en az sorun veren marka Corsair

Corsair de sorun verenlerde ramların degerlerini girdinmi tamamen sorunsuz oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 24 Haziran 2017; 23:23:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilek

işlemci degerleri degişmesi normal ramlara gelince neden Gskill ? neden Corsair degil
    ryzende en az sorun veren marka Corsair

Corsair de sorun verenlerde ramların degerlerini girdinmi tamamen sorunsuz oluyor.

Bu yüzden hocam :D

Ryzen 7 1700 Sorunu

Ryzen 7 1700 Sorunu

• quote:

Hocam asus da değerler sabitti msi da neden değişiyor kapatma yolu yok mu bunun ? Böyle kalması daha mı iyi ?
  • biosu default et gücü tamamen kes biraz bekle tekrar biosa düş kayıt et çık büyük itimal düzelecek

not bende de sabit degil ryzen uygulamalara göre hız degiştiriyor normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 24 Haziran 2017; 23:38:3 >
  • quote:

biosu default et gücü tamamen kes biraz bekle tekrar biosa düş kayıt et çık büyük itimal düzelecek

not bende de sabit degil ryzen uygulamalara göre hız degiştiriyor normal

Böyle kalsın ozaman .D Afterburner da işlemci sıcaklığını göremiyorum sen görebiliyor musun ?
  • ah bu ledli ramler çok kişinin aşkına ihanet etti bütçe iyiyse alın FLARAX ram bakın keyfinize yemişim ledini ramin bu arada benim işlemci boşta sabit 3.6 çok nadir bazı çekirdekler 4 yada 3.7 ghz yapıyor kart amd sanırım öyleyse amd güç planını kurmadıysan onu kur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ah bu ledli ramler çok kişinin aşkına ihanet etti bütçe iyiyse alın FLARAX ram bakın keyfinize yemişim ledini ramin bu arada benim işlemci boşta sabit 3.6 çok nadir bazı çekirdekler 4 yada 3.7 ghz yapıyor kart amd sanırım öyleyse amd güç planını kurmadıysan onu kur

Valla hocam flarex i düşündüm almayı da bu ram beni aşık etti kendine :D Kartım GTX 1060 AMD değil.

• ozaman gülü seven dikenine katlanır 3200 mhz ye çıkmıyor deyip kızmak yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

ozaman gülü seven dikenine katlanır 3200 mhz ye çıkmıyor deyip kızmak yok

AGESA 6 çıksaydı bi onu bekliyoruz bakalım .D Senin CROSSHAIR VI geldi mi agesa ? gelişme var mı ?
  • ya sorma resmi olarak gelmedi sitesinde yok ama beta var 1400 adı altında kullanan var ben yüklemedim ama resmi olanda bir türlü çıkmadı konu buradahttps://forum.donanimhaber.com/crosshair-vi-hero-agesa-1006-rc4-official-uefi-1401--126939697#126939697

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Haziran 2017; 1:19:54 >
  • Bahsettiğiniz özellik turbo. İşlemci ihtiyaç duyduğu durumlarda hızını arttırıyor. Eğer bu durumdan hoşlanmıyorsanız BIOS'tan 1V voltaj ile işlemci hızını 3,2 Ghz'e alın. Buz gibi(stok halinden daha serin) kullanırsınız işlemcinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 25 Haziran 2017; 1:34:59 >
  • Yine ryzen yine problem.
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Yine ryzen yine problem.

Bombayı bıraktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Yine jedi yine anti ryzen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 25 Haziran 2017; 19:32:24 >
  • Hocam işlemciniz sorunlu bendede böyle sorun vardı ben ilk başta anakarttan şüpelendim Bios dan overclock yaptığımda işlemci 1550mhz çalışıyordu anakart ve işlemciyi inventus gönderdim test ettiler işlemcinin sorunlu olduğunu söylediler ve direk değişim yaptılar şimdi stabil olarak 4.0ghz kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jin_paci

Hocam işlemciniz sorunlu bendede böyle sorun vardı ben ilk başta anakarttan şüpelendim Bios dan overclock yaptığımda işlemci 1550mhz çalışıyordu anakart ve işlemciyi inventus gönderdim test ettiler işlemcinin sorunlu olduğunu söylediler ve direk değişim yaptılar şimdi stabil olarak 4.0ghz kullanıyorum.

Sorunlu mu dalga mı geçiyorsunuz ? Masa üstünde hızını düşüren işlemcinin nesi sorunludur ? Benim işlemci yeri geliyor 700 MHZ'ye kadar düşürüyor çekirdeklerini.. İşlemcinin sürekli tam gaz çalışmasının kime, neye faydası var ? Sizin sorununuz farklı olabilir sürekli 1550 çalışır eyvallah.
  • Gorod kullanıcısına yanıt
    Evet sorunlu hocam dalga geçme gibi bir niyetim mi var amd ryzen 1600 kullanıyorum bende msi x370 gaming pro carbon vardı bende de işlemciye voltaj verip 4.0ghz yaptıgım da masa üstünde 1550mhz yukarı çıkmıyor du işlemci anakart ile beraber inventus gönderdim işlemcinin sorunlu olduğunu ve degişim yapıldığını söylediler yeni işlemci geldi şuan bellekler 3200mhz işlemci 4.0ghz stabil şekilde çalışıyor. Bir tek ben deil msi formlarını araştırınız bakın boş yorum yapmayın. Bu arada konu sahibine yazıcaktım size yazmışım kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jin_paci -- 25 Haziran 2017; 21:8:31 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.