Şimdi Ara

ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
4
Favori
24.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huso

Hic 3600 um olmadı ama nasıl bu baslıklar acılıyor anlamıyorum.OC yok,Fan var ama Sıcaklık 90Derece...

i9 9900 gibi bir islemci Ultra Dandik Intel Fanı ile ısınıyor diye bir tane baslık yok.Ama bir Prism olmasa da Fanı olan 3600 icin yuzlerce baslık var.Bu da ayrı bir trajikomik durum?
    Hocam 3600 kullanıcısıyım kule tipi soğutma ve mesh kasalı sistemim var, sıcaklıklar max 77-78 oluyordu. L.J üstadın undervolt olayını yaptım ortalama 15 derece düştü. Mevzu cpuda değil soğutucuda da değil ileri seviye bile anakartın dahi olsa anakart voltajı otoda durduğu sürece voltaj 1,374 1,400 lere kadar çıkıyor. Sadece yapılması gereken stabil calısabılecek ghz ve voltaj ayarlamasında. 4.2ghz allcore 1,20000 voltta sorunsuz çalıştırıyorum. Sıcaklıklar boşta 38-47 arası oyunlarda 50-59 civarı. Herşey voltajı düşürmeyle alakalı.

• ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ]
    yaptığım son test işlemci sonlara doğru 103 dereceyi gördü
  • disaccarry kullanıcısına yanıt
    Cooler Master Master Gel Pro kullanıyorum, öneririm.Fiyatı çok dersen daha uygun bir şey olabilir.
    Voltajı biostan 1,1v a sen mi sabitledin yoksa halen otoda olduğu halde kendiliğindenmi 1,1 voltlarda geziniyor.
  • CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt
    ben voltajı ile hiç oynamadım işlemci mhzini 39.00dan 37.00a çektim ve voltaj kendi düştü
    Hocam butun kabloları sokup internetten izleyip bastan montaj yapın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam voltajı nasil düşüreceğimi bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adrenal101 A kullanıcısına yanıt
    Hocam tüm kablolari söküp tekrar takacak sabır bende yok 7 saatte sifirdan montaj kablolama yaptim bir daha yapabileceğimi düşünmüyorum

Anakartınızın marka model nedir
  • Asus prime x570-p

• Normalde işlemciler 4 pin takılıyor diye biliyorum ama 4 pin takınca anakart yazi verdi 4 yerine 8 pin takın daha stabil olur diye
    ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ]

MHZ yi CPU CORE RATİODAN 40.00 a al enterla, daha sonra aşağıdan CPU Core Voltage Auto yazar ona tıkla Manuele al hemen aşağısına değeri elle gir.( 1 yazdıktan sonra nokta koymak için Ç tuşusuna bas) Örneğin 1,20000 veya 1,25000 gibi değerler 4ghzde ortalama olarak iyidir. Sonra Save exit yap çık. Eğerki yapamazsan yada daha iyi yardımcı olmamızı istersen biosundaki mhz ayarlama ve voltaj yerlerinin fotosunu çek burdan at tam yerlerini belirterek gösterelim. Sakın yanlış yerdeki voltajı değiştirme.
    hemen deniyorum teşekkür ederim
    Hocam eskidendi 4 pinler şuankiler 8 pin hatta senin anakartta 8+4 pin var diğer 4 pini takmasanda 8 pini kesin takman gerek. b450 chipsetli anakartlarda sadece 8 pinli var. Senin anakartta 8 pinle 4 pini 2sinide takmak gerekiyormu bilmiyorum ama 8 pini kesin takmak gerek.ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ]
    Hocam cpu core voltage yok da bunlardan hangisi
    ryzen 5 3600 acayip ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ]

anakartın arka plakayı taktınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son bıosu ındırıp flash bellek ıle yukledıkten sonra manuel voltajı 1.2v yapıp hızıda 4ghz yapacaksın.Bıostan bırcok ayarı devredısı yapmalısın.Aksı takdırde sıcaklık,stutter,kapanma,donma,reset gıbı problemler yasarsın.

AMD anakart ve ıslemcı al tak kullan bır yapıya sahıp degıldır.Ince ayar gerektırır.AMD de sorun yasayan bırcok kullanıcı ayar yapmadıkları ıcın bu tarz sorunları yasarlar.
  • Evet yoksa fani sabitleyemezdim

• quote:

Orijinalden alıntı: disaccarry

Hocam cpu core voltage yok da bunlardan hangisi
    üstteki vddcr core voltaj yazan yerde orasi ofset gözüküyor onu manuele aldinmi hemen bir altin yer acilcak oraya voltaji elle yaziczksin overried voltaj diye bir şey çıkacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.