Şimdi Ara

Sadece Oyun İçin anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
3.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İhtiyacım değişti. Sadece oyun oynayacağım. En ucuz ana kartı seçtim. Sipariş vermeli miyim?

14 nisan

Ryzen'e karar verdim.
    Duz 1800 yoktu. Muhtemelen duz 2800'de olmayacak. 2700 alacgim.
    En ucuz m2 li anakart. 326 kusur tl.

Yeni ucuz anakartlar cikar mi?

Stream ve oyun icin iyi midir sistem? 1 tb hdd aldim, ileride m2 alacagim.

https://urun.n11.com/anakart/asus-prime-a320m-k-amd-ryzen-am4-ddr4-anakart-P184928464

6 Nisan
    Ram elime ve psu ulasti elime.

650+ gold 2x8 3200 mhz ram. i7 8700 dunuyorum oc yapmayacagim. 3200 mhz lik ramlar icin anakrtlar 700 tl cok pahali. Mhz'si dusuk anakart mi alsam? 7. nesil anakarta 8. nesil olmuyor galiba. Aydinlatabilir misiniz?

2 Nisan

Çok şerefli n11.com satıcısı olan "trendypazar" satın aldğım ram'i olmadığı için para iade etti. Almıyorum bilgisar sinir oldum ya. Pc konusunda her zaman sıkıntı yaşıyorum. Daha almadan başladı. Xbox one x alacağım. Proyla bana yeter.

31 mart guncellemesi

Ryzen 2800x (369 dolar)
    Anakart (oc yapilabilen fiyat performas)?
    Corsair 2x8 16GB 3200MHz DDR4 CMU16GX4M2C3200C16
    Psu?
    Gtx 2000 serisini dusunuyorum kaclik almam gerekir?

Ramlerin amd uyumu konusunda bilgim yok. Ram siparisini verdim. :(

7 subat

Bf, cod, pubg gibi oyunlar oynamak ve yayin yapmak [1, 1.5, 2 arası değişen bir yükleme hızıyla :( ] ve video işlemek için kasa toplayacağım. Ryzen tavsiye edenler olacak. Ryzen alıp 2019 başı ryzen 2'ye geçiş mantıksız değil. Zaten soket aynı. Fakat kalbim intelden yana. :( spectra meltdown'dan kimi 10 FPS etkileniyor (güncelleme sonrası)kimi hiç.

Elimde şu an yaklaşık 800 nakit var. Kredi kartım gelirse en kotu limit 1700 diye tahmin ediyorum. 2500 var diyebilirim. Doğal olarak bütçe soracaksınız. On hazırlık olarak beni yönlendirebilir misiniz? :)

Satın alma sıram aşağıdaki gibi olacak. Ram ve ekran kartı fiyatları malum.

Şubat
    1. G.SKILL RipjawsV 2x8 3200Mhz 1000 TL
    2. i7 8700 1524 TL (kampanya)

Mart
    3. Anakart oc olmayan en ucuz tavsiyesi M2'li düşünüyorum ileride 500 GB planım var.
    4.Güç kaynağı ileride 1080ti gibi bir kart kaldırabilecek bir güç kaynagi tavsiyesi?
    5. ‎Kasa forumdan ikinci el alacağım. Hayilim Thermaltake ARMOR+ VH6000BWS

Nisan
    6. GTX 1060 6 GB fiyatların düşmesini bekleyeceğim. Daha çıkıyor 1050ti veya eski bir alacağım.

120 GB SSD elimde bf yükleyip sonra M2 ileride 500 GB lik M2 düşünüyorum.

Nano katolog sitesinde 1060 6 lik strix 1844 de gördüm. Pek de guvenemedim siteye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34sem -- 3 Mayıs 2018; 4:48:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tamam sistem cözülürde internet hizin nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asig kullanıcısına yanıt
    1.5 bazen 2 gidip geliyor

• O iş öyle olmaz. 1 megabayt ile çok sıkıştırman gerekir. AMD Relive'deki H.265(hevc) bile H.264(AVC)'nin 2 katı kadar sıkıştırma yapabiliyor 20 megabayt saniyeden 10 megabayt saniyeye... Ekran kartıyla seçenekler yetmez.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hocam Peki stream konusunda nasıl video işleme de AMD döver diyorsunuz da.

• 34sem kullanıcısına yanıt
    Relive ile karttan diske kayıt alırsın, sonra işlemcide kapalı yayın olarak sıkıştırır ve internete yüklersin. Kartla böyle yapabilirsin. Aksi takdirde işlemcide x264-fast yapabilirsin. 1700-1800X ile dahası yok.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hocam oc pek ilgi alanım değil. Düz 1700 yazacağım. Bu arada ram MHz lerini 3200 zorlamalimiyim?

• Parani biriktir cok uygun bulmadikca paran denklesmeden tek parca alma.

Ne hale geldi bu ulke aydan aya para biriktirip bilgisayar alir olduk. Yillarca taksit odeyip ev araba.

3200 dediğin parçanın iyisi 500-1000, ki eğer kartta kayıt yaptırmayacaksan 8GB yeter mi diye bir durup düşünmemek elde değil. 1MB ile alacağın kayıt üzerinde düşün istersen. Benim konum çok ama şahsen çok cezbetmedi beni bu teklif.
  • Şunu da yapabilirsin, işlemcin ile değil video kayıt kartıyla kayıt alırsın, hdd'ye kaydedersin, hdd'den işlemciye geri gönderir işler yayınlarsın. Aksi takdirde gecikme değerleri rekabetin gerisinde. Yayın yapanlar zaten çift sistem çalışıyor.
  • 2mbitle yayın yapılmaz çamur olur sadece cpudan değil gpudanda yayın açarsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Şunu da yapabilirsin, işlemcin ile değil video kayıt kartıyla kayıt alırsın, hdd'ye kaydedersin, hdd'den işlemciye geri gönderir işler yayınlarsın. Aksi takdirde gecikme değerleri rekabetin gerisinde. Yayın yapanlar zaten çift sistem çalışıyor.

Hocam iki kasa yayın yapan twitcher'ların sistemi i7 7700k, 16 ram, en kötü 1050ti kartlı bilgisayarlar yazıyorlardı. Daha düşük bir yayın kasa toplanabilir mi?

Kayıt kasası neymiş? Toplanır da, asıl sorun hem kartın hem işlemcinin iyi olması gerekiyor ilk sistemde. Yeni oyunların gereksinimleri doğal olarak yine bilahare geçerli.

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    dün gece yarısı 3 civarı 1012 liraya aldım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34sem

dün gece yarısı 3 civarı 1012 liraya aldım hocam.

Tamam, o zaman sıkıntı yok kardeşim..
    Ryzen alıyorsan doğru tercih. XMP-AMP bellek teyidi farklarından dolayı Intel ile Trident Z almanız uygun gelirdi.
  • Yukari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34sem -- 7 Nisan 2018; 6:51:17 >
  • Yukari

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.