Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.658
Cevap
13
Favori
48.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 083 ram zamanlaması 2t olan bios. Bu konunun ilk mesajında guncel biosların olduğu linki paylaşmıştım. Oradan bakarsanız 081 de var.

081, 082 ve 083 aynı bioslar zaten ama 083 dediğim gibi 2t ram zamanlaması içeriyor. 081 ve 082 ise 1t dir. Ram sorunu yaşayanlar 083 ü de deneyebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

1106 biosu bir çok sitede geri çekildi, özellikle oc yapanlar için tavsiye etmiyorlar (önceki bioslarda çıkılabilen oc değerlerine çıkamadığı söyleniyor.) yüklemiş bulunanlar sıkıntı yaşamıyorsa sorun yok.

Bende yükledim hocam dedikleri kadar var, kesinlikle sıkıntılı bir bios. Bios üzerinden girdiğim hiç bir oc değerini kabul etmiyor. Değerleri girdikten sonra kaydedip çıktıktan sonra değişiklikleri kabul etmiş gibi yeniden başlatıyor ancak değerler varsayılan olarak kalıyor.
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    bende henüz sistem kurulu olmadığı için şu iyi şu sorunsuz diyemem @batuhano arkadaş daha iyi fikir verir kullandığı için
  • Ryzen ile GTX 980 gibi bir kart kullanan yok mu?
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    sadece oc ayarı mı yoksa bios mu sorunlu komple?

bu arada tr sitesinden de kaldırmışlar biosu demek ki sorunlu baya kuranlar değiştirsin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Nisan 2017; 12:26:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

sadece oc ayarı mı yoksa bios mu sorunlu komple?

bu arada tr sitesinden de kaldırmışlar biosu demek ki sorunlu baya kuranlar değiştirsin bence

Hocam sadece oc sorunu var, ne ayar girerseniz girin sanki varsayılan seçilmiş gibi tepki vermiyor...

Benim içinse bu sorun yeterli eski biosa dönmek için...

• Eski biosa döndünüz mü?

• Lacano kullanıcısına yanıt
    zaten oc sorunu varsa o bios hatalıdır zaten de geri çekmişler
  • Eski biosa dönmek de sıkıntılıymış , sorun yaşayan olursa burada belirtirse sevinirim.

• Kartı yeni alanlar 1002 veya 081 i mi yüklesin
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    yok artık iade ettireceksin bana anakartı vaz geçeceğim sistem kurmaktan bu ne beyaw bela mı bu ryzen li sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Nisan 2017; 13:16:35 >
  • Ben de kıllanmaya başladım: 1600 konusunda iki kişinin windows 10 sorunu var 8.1 kullanıyorlarmış
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Asus bence bu konuda en çok emek harcayan marka, özellikle crosshair için. Ancak Ryzen yeni bir platform ve en azından 3-6 ay arası bu şekilde sorunlar yaşanabilir tahminime göre.
    TR sitesi değil, US sitesi üzerinden şimdilik biosları takip edin. Orası daha hızlı aksiyon alıyor böyle durumlarda. TR sitesinde hala bu bios aktif bile olabilir, ben pek bakmıyorum oraya.
    1002 Resmi yayınlanmış bios, 081 ise Beta bios. Ben 081 kullanıyorum, bir sorun yaşamadım, yeni AGESA 1004a ile güncellenmiş bios.

Öncesinde 1002 kullanıyordum ve onda da bir sıkıntı yaşamıyordum.

0902 öncesi bir bios versiyonu kullanmayın, onlarda Bios Brick problemi var.
    o başka bir yerde yanlış yapıyor mutlaka yoksa herkes w 10 kullanıyor testlerde ve o konudaki msı anakart galiba
  • USA sitesinden indirilmiş 1002 versiyonu yükleyeceğiz demek ki
  • Hoppalaaaa 1006 yı yine koymuşlar USA sitesine
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    tr sitesinde sadece 2 bios var biri 0902 diğeri 1002. tabi ki o yüzden asus dan şaşmamda sorunları görünce şaşırdım çünkü hiç böyle sorun yaşamadım bios olsun ram olsun am3 de ama haklısın yeni sistem beklemek lazım
    :) Ben bu akşam ya da yarın 1006 ile ilgili son durumu inceleyeceğim, ondan sonra karar verirsem yükleyeceğim.

Öncesinde yükleyenler deneyimlerini buradan paylaşırlarsa bize de ışık tutmuş olurlar
  • 1006 yı değiştirmiş olabilirler mi? tarih aynı gerçi
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.