Şimdi Ara

RX580 Fanlar normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ikinci el rx 580 aldım 4gb. Furmark testi yaptıgımda fanlar yavaş yavaş %100 oluyor. sıcaklık max 83 oluyor ama test bittikten sonra fanlar durmuyor. Yaklaşık 5-6 dakika yine full çalışıyor sonra yavaş yavaş azalarak duruyor. Bu normal mi? Daha önce furmark testi yapmadığım için pek bilgim yok açıkcası..

Oyunlarda 2200-2300 RPM arasnıda çalışıyor. bu normal midir?

• Kafan mı güzel arkadaşım , taştaş geçmeye mi geldin ? Hayır neden böyle bir cevap atar ki insan?

Kart kullanmamış olsak neyse tamam diyeceğim.

Bu karttan önce yine aynısı vardı elimde. O Nitro+ modeliydi. Furmark bittiği an fanlar direk dururdu. Bu ise furmark bittikten sonra 5-6 dakika yine full çalışıp yavaş yavaş duruyor. Bu sorunu yaşayan başkası da gelmiş söylemiş hatta.  

• Bende de aynı durum vardı. Kart gigabyte dı. Macun değişimi mi yaptın? E.kartında çok iyi macun olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

Bende de aynı durum vardı. Kart gigabyte dı. Macun değişimi mi yaptın? E.kartında çok iyi macun olması lazım.

hayır hocam macun değişimi yapmadım,aldıgım arkadaşta yapmadıgını söyledi. Macunları yenilesem sıkıntı çözülür mü? Sizde çözüldü mü?

• Macunla alakası yok. Kötğ macun veya hatalı macun uygulaması yada soğutucunun entegrelere/işlemciye tam oturmaması durumunda zaten ekran kartı boşta da yüksek sıcaklıkda olurdu. Eskimemiş olması şartıyla en iyi Macunla en kötüsü arasında ben diyim 4 sen de 6 derece falan fark olur.

Doğada herşeyde ısınan bir şeyin üstüne soğuk uygulanmadıkça normal şartlarda anında soğudunu nerde gördün. Bana doğadan/cisimlerden/eşyalardan herhangi bir örnek gösterebilir misin?

Donanımlarda yüklediğimnizde sıcaklık tepe sıcaklığına ani bir şekilde yükselir. Ama kullanım durduğunda/minimal olduğunda alt sıcaklığına düşmesi haliyle zaman alır. Fanında yazılımsal algoritması neyse ona göre yavaş yavaş düşüyor işte.

Arabayı 10 derece havada çalıştırır sürersin birkaç dakikada(sürüşe göre değişir tabikide) hararet suyu 90 derece olur. Ama park ettikden sonra o su tekrar 10 dereceye 20 30 40 dk vb sürede düşer.

Gerçi böyle bir soru soran birine ne anlatıyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 12 Şubat 2021; 3:20:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Macunla alakası yok. Kötğ macun veya hatalı macun uygulaması yada soğutucunun entegrelere/işlemciye tam oturmaması durumunda zaten ekran kartı boşta da yüksek sıcaklıkda olurdu. Eskimemiş olması şartıyla en iyi Macunla en kötüsü arasında ben diyim 4 sen de 6 derece falan fark olur.

Doğada herşeyde ısınan bir şeyin üstüne soğuk uygulanmadıkça normal şartlarda anında soğudunu nerde gördün. Bana doğadan/cisimlerden/eşyalardan herhangi bir örnek gösterebilir misin?

Donanımlarda yüklediğimnizde sıcaklık tepe sıcaklığına ani bir şekilde yükselir. Ama kullanım durduğunda/minimal olduğunda alt sıcaklığına düşmesi haliyle zaman alır. Fanında yazılımsal algoritması neyse ona göre yavaş yavaş düşüyor işte.

Arabayı 10 derece havada çalıştırır sürersin birkaç dakikada(sürüşe göre değişir tabikide) hararet suyu 90 derece olur. Ama park ettikden sonra o su tekrar 10 dereceye 20 30 40 dk vb sürede düşer.

Gerçi böyle bir soru soran birine ne anlatıyorum ben.

Kafan mı güzel arkadaşım , taştaş geçmeye mi geldin ? Hayır neden böyle bir cevap atar ki insan?

Kart kullanmamış olsak neyse tamam diyeceğim.

Bu karttan önce yine aynısı vardı elimde. O Nitro+ modeliydi. Furmark bittiği an fanlar direk dururdu. Bu ise furmark bittikten sonra 5-6 dakika yine full çalışıp yavaş yavaş duruyor. Bu sorunu yaşayan başkası da gelmiş söylemiş hatta.  

• 5-6 dakika fan calışıyorsa demek ki kart hala belli bir sicakliga düşmemiş ve fanlar aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 12 Şubat 2021; 4:51:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.