Şimdi Ara

Rx Serisindeki Ani Ekran kararmaları ve Çökmeler (ÇÖZÜLDÜ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
5.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sizinkisi elektrik teçhizâtından. Çok yüklenme var, risk arz ediyor. Tehlikenin dikkatinizden kaçmamasını öneririm.
  • enemywalker kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin sadece pc için değil evdeki bütün elektronik aletler için tesisatınıza baktırmanız gerekiyor, bence acilinden bi elektrikçi çağırın kontrol ettirin derdinizi anlatın yoksa gerçekten elektronik aletlerinize bişey olucak günün birinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asıl sorun şu.
    2 işlemci + ekran kartı aynı anda stress testine sokunca sorun yok.
    Ve hepsi 3+3 uzatmadan besleniyor.
  • Hocam belki elektrik anahtarı sorunu olabilir yetersiz akım kontrolcü sorunudur, evinizdeki her oda için ayrı elektrik şalteri var mı?

Hocam tesisatınızın topraklama hattı düzgün yapılmamış olabilir, pc nin prizinden kaynaklı bi sorun olabilir başka bir prizde deneyin yada en önemlisi bina yapılırken tesisattaki bakır kabloları minimum 2.5mm^2 olma kuralına uygun yapılmamış olabilir. Elektrikçi çağırın hocam önemli bir mevzu bu.

• byzen1 kullanıcısına yanıt
    Evet her oda için ayrı sigorta ve topraklama mevcut.
    Yeni pv den sorna böyle oldu
  • Yeni pv den kasıt psu mu? Eğer öyleyse psu yeterli verimlilikte değil alınan ve geri verilen kullanılmayan akımı düzenleyemiyor demektir. Ya çok enerji çekiyor bununla ne yapacağını bilemiyor yada akımı kontrollü şekilde idare edemiyor.

Hocam çok basit bi olay da olabilir aslında, başka bir monitör bağlantı kablosuyla dener misiniz? Hdmi dvi gibi Herhangi bir az temas hafif temassızlıkta böyle bi sorun olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 8 Şubat 2017; 12:46:8 >
    Pardon yanlış yazılmış.
    Pc demek istedim.
    Psu bu : http://www.highpower-tech.com/turkish/product_page.php?class=20120223111223&id=20140310182313

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemywalker -- 8 Şubat 2017; 13:19:25 >
  • Hocam başka bi bağlantı kablosu kullanarak deneyin bi mümkünse eğer sorun kabloladan değil ise dediğim gibi toprak hattı veyahut kabloların usulsüz kalitede döşenmesindendir. Bir deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 8 Şubat 2017; 13:23:6 >
    Olayı çözemedim ben.
    Pc mi gidiyor yoksa monitör mü.
    Çünkü ekran gidip gelirken pc hiç donmuyor.
    Sesler gelmeye mouse oynamaya devam ediyor.
  • Hocam çok basit bir şekilde söyledim size başka bir kablo ile deneyin.

Eğer denediğinizde sonuç aynı olursa elektrikçi ye tesisat ı kontrol ettirin.

Eğer donma yaşayıp yaşamadığınızı merak ediyorsanız ekran gittiği zaman kasadan çıkan sesleri dinleyin eğer bir fan hızı artışı veyahut bir ses artışı oluyorsa pc de zorlamış demektir.

Seste değişiklik yok.
    maaşımı alınca ilk iş akım koruyucu priz ve kaliteli HDMI almak olucak. Sorun devam ederse elektrikçi artık.
  • Hocam evinizde tv de kullandığınız herhangi bir bağlantı kablosu da denemek için işe yarar belki aklınızdan çıkmıştır eğer büyük bir sorunsa erken davranmalısınız.

Bence eve gittiğinizde en kötü arkadaştan v.s bi kablo isteyip deneyin sorun kabloladan ise içiniz rahatlar.

• Beyler sorun çözülmedi, yukarıda yaptıklarım geciktirmekten başka bir işe yaramadı.
    Bende iade istedim ve kabul edildi.
  • Güncellendi.

• Yıllar sonra hala aynı sorunu yaşıyordum çok teşekkür ediyorum sana beni çok büyük bi dertten kurtardın kimse çözemiyordu
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.