Şimdi Ara

RX 6600 PCIE 4.0 UYUMSUZLUK SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MERHABA ARKADAŞLAR LİNKİNİ BIRAKTIGIM ANAKART ICIN AMD RX6600 ALDIM AMA ANAKART PCİE3.0( ASUS H61M-K)DESTEKLİYOR GÜÇ KAYNAĞINDA 8 PİN OLMADIĞINDAN AÇAMADIM DÖNÜŞTÜRÜCÜ ALIP DENEYECEĞİM SİZCE UYUMSUZLUK YAŞARMIYIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜ EDERİM..SAYGILARIMLA

• PCIe 3.0 ve PCIe 4.0 arasındaki en büyük fark veri aktarım hızı ya da çıktı (throughput) değeridir. PCIe 3.0’ın çıktı değeri şerit başına saniyede 1GB’dir. Bu da veri aktarım hızı ya da toplam bant genişliğinin 32GB/sn olması anlamına gelir. Şerit başına sunduğu aktarım hızı PCIe 3.0’ın iki katı olan PCIe 4.0, 64GB/sn değerine varan aktarım hızı sağlar.

Psu da sorun olmaz ise sistemine takarsın kartını kullanırsın sorun olmaz, sadece tam verim alamazsın.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 13 Ağustos 2022; 16:55:3 >

• X8'de çalışıyor çok büyük sıkıntı olmaz X4'de çalışan kartlar gibi (RX 6500XT, RX 6400 gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LEON-X kullanıcısına yanıt

Ayrıca arkadaşın psu da 8 pin yokmuş demek ki teneke psu. Kesinlikle onuda değiştirmesi lazım.

• Güncel yeni psu alırsa daha iyi olur tabi, sistem bileşenleri sonuçta psu'ya emanet oluyor.

Dönüştürücü vs zaten boş iş. Arkadaş hazır 6600 almışken psu yuda sağlam birşey ile değiştirsin en azından. Kafası rahat gece uyur açıkçası teneke psu ya sistem emanet edip yatilmaz :)

• 2. nesil işlemciye 6600 takmakta ne bileyim. 1050ti'dan fazlası zarar o işlemcilere.

merhaba,rog 6750xt ekran kartım ve 5600 işlemcim var şuanlık b450mk 2 anakartım var,elimdeki anakartı satıp değişeceğim,pcı 4.0 olayına geçmek istiyorum ve bana ne gibi artıları olur ? matx anakart istemediğim için normal atx anakart alacağım b450mi alayım yine yoksa b550 veya x470-x570 filanmı bakayım ? teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 24 Eylül 2022; 6:12:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.