Şimdi Ara

Rtx 2060 Super için ekran kartı marka tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ekran kartları kafasında ortada birçok bilgi kirliliği var. Yurtdışındayım ve sistem toplayacağım. Sistemin tüm parçalarında hem fikirim yanlızca ekran kartında hangisini alacağım sorunsalıyla boğuşuyorum. Sizden ricam paylaşacağım siteden bir ekran kartı tavsiyesinde bulunur musunuz? Site Yunanca ama filtreler vs. kolay anlaşılır. Ucuzdan pahalıya kadar sıralı. 450 euro civarı bakıyorum 10 a 20 ye daha iyisi vardır farketmez.

Site:https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?keyphrase=rtx+2060+super&order_by=pricevat&order_dir=asc

Sistemim:
    - İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
    - Ekran kartı: RTX 2060 Super
    - Anakart: Asus Tuf Gaming x570 Plus
    - RAM: GSKILL Ripjaws 3600 MHz 16 GB / CL16
    - PSU: Corsair TX-M Series TX750M 80+ Gold
    - SSD: Samsung 970 Evo 500 GB
    - Kasa: Cooler Master Masterbox MB511
    -Kasa: CoolerMaster MB511 Mesh

• En ucuzunu al çünkü daha ucuza 2070-2070S arası 5700 XT varken her türlü kazık yiyeceksin.
  • Neden kazık yiyorum? Ürünler kalitesine göre fiyatlandırılıyor. Nvidia ve Amd kartlarda incelemelerime ve gözlemlerime göre Nvidia benim için daha uygun bir kart. Bu yüzden tercihim Nvidia.
  • Gigabyte Gaming OC veya MSI Gaming X modellerinden birisini alabilirsiniz.
  • MSI RTX 2060 Super 8 Gb Gaming X Siparişini verdim. Teşekkür ederim.
  • En ucuz modeli almaya özen gösterin (palit,inno 3d galaxy, gigabyte gibi modellere yönelim sağlanabilir) fikrinizi değiştirirseniz 3500 TL ye rx5700xt pulse gibi kahramana sahip olabilirsiniz.
  • Gereksiz pahalı o kart ve diğer kartlardan çok daha fazla oc da olmuyor.Tabi indirimden ucuza aldıysanız alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

En ucuz modeli almaya özen gösterin (palit,inno 3d galaxy, gigabyte gibi modellere yönelim sağlanabilir) fikrinizi değiştirirseniz 3500 TL ye rx5700xt pulse gibi kahramana sahip olabilirsiniz.
    Forumda en az 100 kişinin saçını beyazlatan rx5700 leri nasıl öneriyorsunuz. Ekran kartında amd den uzak durulmalı .
  • Ekran kartı en çabuk güncellenen parçaların başında geliyor bu yüzden f/p oranına göre seçmek iyidir, sonuçta RTX 2060 serisinin en üst marka-modeli ile en düşük marka-modeli arasında ki farklar ÇOK büyük etkilere neden olmaz, satıcı firma ve garantöre dikkat edin yeter.
  • VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Aslında ben pc parçalarında OC taraftarı değilim. OC bir kandırmaca gibi geliyor ve parçaların uzun vadede kalitesini düşürüp zayıflatıyor. Gaming X diğerlerine nazaran 60 Euro daha fazlaydı ama sipariş ettim. Türkiyeye göre yine ucuza geldi ama incelemelerime göre soğutma konusunda Asus la kafa kafaya giden bir kart.
  • Her yerde bu kelimeyi duyuyorum. ''Ekran kartında amd den uzak durulmalı''. Şunu anladım ki AMD işlemci konusunda bariz İntelin önünde, daha önce intelden işlemci konusunda geri kalmasının acısını şimdilerde çıkartıyor. Tabi geçmişinden aldığı dersle bu yarışta geri kalmamak için ekran kartı konusunda da rakip olmak istiyor ama ekran kartı konusunda işlemcilerindeki gibi hırs yapmış değil prosedürleri yerine getiriyor. AMD kartlar Türkiye gibi ülkelerde bütçe dostu olarak görünüyor ama avrupada bu konuda çok geride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ECCAFB977

Her yerde bu kelimeyi duyuyorum. ''Ekran kartında amd den uzak durulmalı''. Şunu anladım ki AMD işlemci konusunda bariz İntelin önünde, daha önce intelden işlemci konusunda geri kalmasının acısını şimdilerde çıkartıyor. Tabi geçmişinden aldığı dersle bu yarışta geri kalmamak için ekran kartı konusunda da rakip olmak istiyor ama ekran kartı konusunda işlemcilerindeki gibi hırs yapmış değil prosedürleri yerine getiriyor. AMD kartlar Türkiye gibi ülkelerde bütçe dostu olarak görünüyor ama avrupada bu konuda çok geride.
    Nvidia da kullandım amd de. Şu na elimde 2 tane rx 5600 xt var. İkisi de işini gayet iyi yapıyor.
    XFX rx 5600 xt yi 2150 liraya aldık. Şimdi performansı rtx 2060 ile rtx 2060 süper arasında.
    Türkiye için nvidia gereğinden pahalı. Amd de yazılım sıkıntı ama az biraz ayar yapınca geri kalır tarafı yok. Rtx 2060 süper 3600 tl, rx 5600 xt ise 2200 tl. Arda 1400 lira gibi uçuk bir değer var. Bence gereksiz bu kadar para vermek. Kartı zamanında 3000 lira altına alanlar en iyisini yapmışlar. Fakat şu dolar kurunda rtx 2060 süper çok pahalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Ben yurtdışında yaşıyorum kartı 460 Euroya satın aldım şu anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ECCAFB977

Ben yurtdışında yaşıyorum kartı 460 Euroya satın aldım şu anda.
    Güle güle kullanınız. rtx 3xxx serisini merak ediyorum. Gelecek yıl almayı düşünüyorum.
    Orta-high ayarlarda 4k@60 fps oynatsın yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 26 Mayıs 2020; 19:41:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.