Şimdi Ara

Romanyada Üniversite Öğrencisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
7.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aramızdaki Romanyada üniversite okuyacak yada okuyan bir arkadaşımız var mı? Duydugum kadari ile Romanya dışından gelen ögrenciler için bir takım kayıt kabulu sırasinda masa altı para veriliyormuş.. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackPoint

Aramızdaki Romanyada üniversite okuyacak yada okuyan bir arkadaşımız var mı? Duydugum kadari ile Romanya dışından gelen ögrenciler için bir takım kayıt kabulu sırasinda masa altı para veriliyormuş.. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Twanche

quote:

Aramızdaki Romanyada üniversite okuyacak yada okuyan bir arkadaşımız var mı? Duydugum kadari ile Romanya dışından gelen ögrenciler için bir takım kayıt kabulu sırasinda masa altı para veriliyormuş.. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Rüşvet

• Ben Romanya yerine , Rusya öneririm okuyacaksanız forumda Can isimli bir üye bu konuda detaylı bilgi verebilir size, para konusunda en ucuz rusya sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasincix

Ben Romanya yerine , Rusya öneririm okuyacaksanız forumda Can isimli bir üye bu konuda detaylı bilgi verebilir size, para konusunda en ucuz rusya sanırım.

Rusya'yı düşünmedim değil fakat kendimi biliyorum ve mezun oldugum okulun Avrupa üyesi olmasini istiyorum belki bu bana pek faydalı olacagini zannetmiyorum ama üyesi olmasi daha yararlı gibime geliyor, aynı zaman da Türkiye'den direkt denk sınavina girmeden çalişma olasiligi var.
  • Romanya da ücret olarak ne ödedin bilmiyorumda , Azerbaycanda 8 bin TL ye Türkiye' de direk denklik veren ( sınavsız ) özel üniversiteler var.
  • quote:

Romanya da ücret olarak ne ödedin bilmiyorumda , Azerbaycanda 8 bin TL ye Türkiye' de direk denklik veren ( sınavsız ) özel üniversiteler var.

Henüz ücret ödemedim. Yıllık tıp için ödenmesi gereken ucret 3600€.. Yukaridaki mesajımda "Rusya'yı düşünmedim değil fakat kendimi biliyorum" sözümü eksik yazmışım aceleden.. Rusya'yi düşündüm ve araştırmalari yapmıştım fakat ben oraya gidersem eğitim hayatım cok zor gecer ve bu nedenle zorluk yaşayabilirim hatta tam kaptırdıgım zaman cok kötü olabilir benim için.. O nedenle tüm işlemleri yaptırdım Romanya için ve sadece kayit durumu kaldı fakat kayıt esnasinda rüşvet ödemek gerekiyormuş.. Bunu merak ettim sadece..

• Romanya da iş yerleri olan arkadaşlarım var bunu öğrenebiliriz , yine de ben bu durum doğaldır hazırlıklı olmalısın. Yani rüşvetin olmasına değil , olmamasına şaşmalısın.

İyi öğrenimler dostum.
  • quote:

Romanya da iş yerleri olan arkadaşlarım var bunu öğrenebiliriz , yine de ben bu durum doğaldır hazırlıklı olmalısın. Yani rüşvetin olmasına değil , olmamasına şaşmalısın.

İyi öğrenimler dostum.

Teşekkür ederim sağolun, sizce Romanya, Rusca veya diğer ülkelerden hangisini tercih ederdiniz? Bölüm olarak tıp, eczacılık, dış hekimligi gibi bölümlerde okumak isteseydiniz?
  • Hocam öncelikle ben bu ülkelerde okumanın etik olarak doğru olacağını tahmin etmiyorum, " parayla doktor olmak "kulağa hoş gelmiyor.. Okunacak ülkerin en başında Almanya gelmektedir, yinede seçim yapılması gerekirse Azerbaycan Qafqas Üniversitesini tercih edebilirsin.. Rüşvet, değil gerçekten ders notlarıyla geçebileceğiniz bir okul.
  • quote:

Hocam öncelikle ben bu ülkelerde okumanın etik olarak doğru olacağını tahmin etmiyorum, " parayla doktor olmak "kulağa hoş gelmiyor.. Okunacak ülkerin en başında Almanya gelmektedir, yinede seçim yapılması gerekirse Azerbaycan Qafqas Üniversitesini tercih edebilirsin.. Rüşvet, değil gerçekten ders notlarıyla geçebileceğiniz bir okul.

Okul içinde rüşvet yokmuş sadece ülkeye ögrenci alan kişiler bu ucreti talep ediyormuş duyduklarıma göre.. Romanya'ya resmi başvuruyu yapmadan önce tam detaylı ve ileride pişmanlık duymayacağim şekilde yeniden incelemek gerekiyor. Aslında ilk günden itibari ile İsveç Umea kentindeki ünversiteyi düşünüyordum fakat orasi ile alakalı pek bir detay bulamadim internette yada yok.. Üniversitenin Türkçe dil sayfalarnda ise sadece okul ve kent yaşami hakkında notlar belirtilmiş, okul kayit işlemi gibi bilgileri göremedim.

• Romanya biraz salaş bir şehir istanbulun o tarihi yarımadasındaki gibi bi mimarisi var biraz bayıyo. Yerinde olsam rusya hatta imkanın varsa abd derdim.
  • Hayırlı olsun senin için , okumayı kafaya koymuşsan kesinlikle okursun, işin maddi boyutunu atlatmışsın sonuçta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Airbus A380

Romanya biraz salaş bir şehir istanbulun o tarihi yarımadasındaki gibi bi mimarisi var biraz bayıyo. Yerinde olsam rusya hatta imkanın varsa abd derdim.

Rusya iyi güzel fakat eğitim kalitesinden korkuyorum, üstüne üstün bir de eğlenceye kaptırdıgım zaman için içinden cıkamayabilirim. ABD Cok iyi olur her acıdan ama hic araştırmadım, sanırım pek mümkün olacagini düşünmedigim için..
  • quote:

Hayırlı olsun senin için , okumayı kafaya koymuşsan kesinlikle okursun, işin maddi boyutunu atlatmışsın sonuçta..

Teşekkür ederim. Danışman firmalara pek güvenmedigim için bu araştırmalari kendim yapmaya çalişyorum, umarım herşey istedigim doğrultuda ilerler ve hayatı yeniden düzene koyarim.
  • quote:

quote:

Romanya biraz salaş bir şehir istanbulun o tarihi yarımadasındaki gibi bi mimarisi var biraz bayıyo. Yerinde olsam rusya hatta imkanın varsa abd derdim.

Rusya iyi güzel fakat eğitim kalitesinden korkuyorum, üstüne üstün bir de eğlenceye kaptırdıgım zaman için içinden cıkamayabilirim. ABD Cok iyi olur her acıdan ama hic araştırmadım, sanırım pek mümkün olacagini düşünmedigim için..

ABD yi ben sana azcık anlatıyım.

Otomobiller çok ucuz çoğunluk 2. el alıyor (1000 dolara en kral arabayı alırsın) ve ayda bi değiştiriyorlar. Toplu taşıma yerine kişisel araba kullanımı yaygın (otobüsler pek yok genelde taksi ve metro var) Kiralık evler çok ucuz 2 katlı bahçeli, eşyalı, garajlı müstakil kiralık evler bile aylık 100 dolar. İş bulmak çok kolay iş derken herangi bir fast-food tarzı veya otel gibi yerlerde çok iyi maaşla iş bulunuyor. Zaten aylık maaş vs yok günlük çalıştığın saat karşılığı para alıyorsun. Tavsiye etceğim şehirler texsas eyaletinin houston şehri (nasa nın binası burda dünyanın tıp merkezidir rahattır iklimi iyidir.) Ehliyat alma yaşı düşük olduğu için lisedeki çoğu öğrencinin bile otomobili var. Hayat çok rahat, kafan rahat, herkes işine odaklanmıştır yani yeri gelince çalışırlar yeri gelince eğlenirler. Genelde eyaletler arası ulaşımı son derece gelişmiş havayollarıyla yaparsın (15.000 den fazla havaalanı mevcut thy ile direk tr ye abd den uçuşlar vardır). Herkes birbirine son derece saygılı ve naziktir. İsteyen istediği düşünceyi savunur kimse yadırgamaz çünkü abd her milletten insanı barındırır. ABD liler son derece milliyetçidir kendilerinin ürettiği şeylere talep vardır mesela bir futbolu pek ilgi gösterilmez çünkü kime sorsan futbolu biz bulmadık derler ve halkın büyük kısmı kendi buldukları oyunlara yönelmiştir. Siyaset tr deki gibi koyu değildir çoğu kişi oy bile kullanmaz. Yani artıları çok fazla gidipte mutsuz olan ben görmedim. Eğer yurtdışına gitme imkanın varsa bu abd olsun derim. Daha çok bilgi istersen söle anlatırım.

• Avrupa birliği üyesi ülke varken neden rusya gibi tek kelimeyle rezalet bir ülkede okusun ki?

quote:

quote:

quote:

Otomobiller çok ucuz çoğunluk 2. el alıyor (1000 dolara en kral arabayı alırsın) ve ayda bi değiştiriyorlar. Toplu taşıma yerine kişisel araba kullanımı yaygın (otobüsler pek yok genelde taksi ve metro var) Kiralık evler çok ucuz 2 katlı bahçeli, eşyalı, garajlı müstakil kiralık evler bile aylık 100 dolar. İş bulmak çok kolay iş derken herangi bir fast-food tarzı veya otel gibi yerlerde çok iyi maaşla iş bulunuyor. Zaten aylık maaş vs yok günlük çalıştığın saat karşılığı para alıyorsun. Tavsiye etceğim şehirler texsas eyaletinin houston şehri (nasa nın binası burda dünyanın tıp merkezidir rahattır iklimi iyidir.) Ehliyat alma yaşı düşük olduğu için lisedeki çoğu öğrencinin bile otomobili var. Hayat çok rahat, kafan rahat, herkes işine odaklanmıştır yani yeri gelince çalışırlar yeri gelince eğlenirler. Genelde eyaletler arası ulaşımı son derece gelişmiş havayollarıyla yaparsın (15.000 den fazla havaalanı mevcut thy ile direk tr ye abd den uçuşlar vardır). Herkes birbirine son derece saygılı ve naziktir. İsteyen istediği düşünceyi savunur kimse yadırgamaz çünkü abd her milletten insanı barındırır. ABD liler son derece milliyetçidir kendilerinin ürettiği şeylere talep vardır mesela bir futbolu pek ilgi gösterilmez çünkü kime sorsan futbolu biz bulmadık derler ve halkın büyük kısmı kendi buldukları oyunlara yönelmiştir. Siyaset tr deki gibi koyu değildir çoğu kişi oy bile kullanmaz. Yani artıları çok fazla gidipte mutsuz olan ben görmedim. Eğer yurtdışına gitme imkanın varsa bu abd olsun derim. Daha çok bilgi istersen söle anlatırım.

Kira 100 dolar diyorsun şaşırdım hayat bu kadar ucuz mu? Öyleyse amerikada okuyalım? Amerika için 20.000-30.000 dolardan söz ediyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hitler's Mein Kampf -- 15 Ağustos 2011; 17:33:53 >

• Amerika'daki eğitimin yıllık 25Bin USD oldugunu ve konaklama olarak Türkiye'nin iki katı gibi bir oranlari oldugunu biliyordum. ABD Genel olarak bilgiye sahibim hatta bir kuzenim 20 yıldır orada yaşıyor fakat pek görüşmedigimiz için kimseye bağımlı kalmak istemiyorum. O nedenle düşünmedim aslında.. Fiyatlar dedigim gibi 24bin USD olmasi beni zor duruma sokuyor ve sadece okula vereceğim miktar bu olmasi daha kötü benim için.. İsveç gibi ülkelere yaşarım rahatlıkla ama yıllık 25bin USD ve diğer masraflari göz önüne aldıgım zaman pek ABD olacak gibi durmuyor gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitler's Mein Kampf

Avrupa birliği üyesi ülke varken neden rusya gibi tek kelimeyle rezalet bir ülkede okusun ki?

quote:

quote:

quote:

Kira 100 dolar diyorsun şaşırdım hayat bu kadar ucuz mu? Öyleyse amerikada okuyalım? Amerika için 20.000-30.000 dolardan söz ediyorlar

Dediğim gibi kiralık evler çok ucuz hayat ucuzmu dersen sağlık sektörü çok pahalı mesela bir kemoterapi bi kaç seans 30.000 tl. Türkiyedeki sağlık sektörü cillop gibi abdnin yanında. Uçak bileti masrafı en büyük sorun olur senin için gidiş geliş kampanyalı fiyatı bile 700 avro yani 1400 tl sanırsam üni okuyacaksın o zaman yılda bir kere hatta 2 yılda falan tr ye uğrarsın ama lise falan okuyacaksan gitme biyere. Birde abd den alcağın üni diploması iş hayatında büyük kolaylık olur abd de iyi bi maaşla geri kalan hayatın belkide burda geçer. Bu arada abd ye sırf özgürlükler ülkesi diye gitceksen yanlış yoldasın çok katı kurallara sahiptir mesela herhangi yerde gördüğün bir çocuğu sevemessin polis görünce yanına gelip nesin ne değilsin der. Veya new york city gibi bi yerde bile merdiven aralarında alkol tüketmek hatta bulundurmak yasak (kamu alanları), kapalı alan sigara yasağı var barlardada yasak gerekçesi ise barda çalışan garsonların dumana maruz kalmasıdır yani ülkede en ufak şeyler bile düşünülmüştür. 911 çok iyi çalışır bir telefonla en geç 5 dakikada intikal eder. Halkın büyük kesimi kliseye mutlaka haftada bir giderler yani dinlerine bağlı bir halk. Birde abd halkı pek dış ülkelerle ilgilenmez en fazla meksikanın neresi olduğunu bilirler bir ingilterenin yerini bile bilemezler dünyada ne olmuş ne bitmiş pek önemsenmez halk arasında kendi ülkelerine kapanık bi hayat yaşarlar. En önemlisi benzin ve otomobil çok ucuz canın sıkıldımmı atla arabana gidebildiğin kadar git. Eğitim masrafı diğer ülkelere göre pahalı olabilir. Ama konaklama çok ucuz. Birde kendine bi iş bulursan zaten önemli değildir fiyatı.
    Kebap gibi ülke. Avrupa gibi ırkçı faşist ülkelere gitçeğime abd gibi bi ülkeye gitmeyi tercih ederim. Ama sen bilirsin tabi.

• kuzenim new yorkta okuyor stüdyo dairenin kirası 1000dolar demişti
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.