Şimdi Ara

Romanlar-Filmler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Razer

quote:

Orijinalden alıntı: MrDraius

kitap > film sıralamasını takip ediyorum sırf bu yüzden Game of thrones ve walking dead'i izlemiyorum.

Katılıyorum.

Ben Yüzüklerin Efendisi'ni okurken "Filmi varken kitaba gerek var mı? Niye okuyorsun ki?" Diye şaşkın şaşkın bana bakanlar, nereden bilsin kitap ile filmin arasındaki farkı?

Kitap her zaman bir adım daha öndedir.

Küçükken çok kitap okumazdım. 3 filmini de sinemeda izledim. Haliyle önce kitap sonra film kanısı böyece yıkılmıs oldu benim için :)

LOTR serisinde bu pek etkili olmuyor. Çünkü artık bu seriyi bilmeyene mağara muamelesi yapılıyor, tv'de sürekli gösteriliyor vsvs. Yani benim gibi önce filmini izlemiş olan pek çok kişi vardır. Özellikle 20 yaş üstü kişiler önce film sonra kitap yapmıstır.

Yaşı 20'den küçük olanlar da önce kitap, sonra film.

• Kitapla başlamak en iyi seçim olur.Hem daha fazla detay oluyor hem de hayal gücünü filmdeki karakterlerle sınırlamıyorsun okurken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

Önce kitap sonra film sıralaması yapacağım bende
    umarım film hayal kırıklığı yaratmaz

Kitaptan zevk alırsan filmin hayal kırıklığı yaratıp yaratmayacağı umurunda olmaz sanırım Gerçi film yapımcılarına da hak vermek gerek dev bütçeler var karşılığını almak adına senaryoya ekleme veya çıkarma yapmaları gerekebilir. Konusunu daha dikkat çekici hale getirmeye çalışılabilir. Sonuç olarak ikisinden de ayrı ayrı zevk almaya çalışmalıyız sanırım ama kitap okumak daha önemli olmak için önceliği kitaba vermek daha hayırlı olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: emirulasvarisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

Önce kitap sonra film sıralaması yapacağım bende
    umarım film hayal kırıklığı yaratmaz

Kitaptan zevk alırsan filmin hayal kırıklığı yaratıp yaratmayacağı umurunda olmaz sanırım Gerçi film yapımcılarına da hak vermek gerek dev bütçeler var karşılığını almak adına senaryoya ekleme veya çıkarma yapmaları gerekebilir. Konusunu daha dikkat çekici hale getirmeye çalışılabilir. Sonuç olarak ikisinden de ayrı ayrı zevk almaya çalışmalıyız sanırım ama kitap okumak daha önemli olmak için önceliği kitaba vermek daha hayırlı olacak

haklısın

Melekler ve Şeytanlar şu an elimde filmini izlemedim bilerek anca nasip olacak bakalım farklar nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

Çok klasik olacak ama Kitap bir ayrı oluyor :) bence filmden sonra kitap seklinde gidersek hayal gücünü sınırlamış oluruz ve kitabın anlami kalmaz :)
    son noktayı koymuş
  • Mümkün olduğunca önce kitap okunmalı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

Çok klasik olacak ama Kitap bir ayrı oluyor :) bence filmden sonra kitap seklinde gidersek hayal gücünü sınırlamış oluruz ve kitabın anlami kalmaz :)
    son noktayı koymuş

Aynen katılıyorum özellikle okuduğum kitap fantastik ise kesinlikle önce kitap okunmalı. Hatta hayal ettiğin bazı sahneleri sinemada izleyince olmamış dersin ve senin o olmamış dediğin sahneye milletin içi gider. Millet sadece gördüğünü kıyaslarken sen daha önce defalarca o sahneyi hayal etmişsindir. İstemeden tasvirlerle kafanda karakterler oluşturmuşsundur. Yani kesinlikle önce kitap.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.