Şimdi Ara

Rockrider ST540 vs. Kron XC40 vs. Salcano Astro S HD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendime 1000 TL'ye kadar bir bisiklet alıyim derken bir anda 2500 TL'lik bisikletlerin arasında buldum.

Spor salonun saçma sapan bir para vermektense ortalama bir bisiklet alıp sahil kenarında ve ormanda kullanmak istiyorum.

Dolayısıyla dağ bisikleti olup kilitli maşası sayesinde düz ve yokuşlu yolda da kullanabileceğim bir bisiklet bakıyorum.

Kron ve Salcano'ya karşı maalesef bir güvenim yok. Yerli üreticilerden çok kazık yediğim için Alu 6061 kullanıyoruz der dandik malzeme kullanır diye bir şüphem var. Türkiye'de bir konrol mekanizması olmadığı için üreticilerin namusuna kalıyor beyan. Ayrıca Decathlon'un mağazalarına ulaşım daha kolay ve kurumsal olmalarından dolayı satış sonrası daha düzgündür diye düşünüyorum. Ayrıca Kron veya Salcano ile sorun yaşıyıp bisikleti 2-3 ay sonra götürüp de esnaf çakallıklarıyla uğraşmak istemiyorum.

Dolayısıyla ne yazık ki ithal olan ST 540 burada bana cazip gözüküyor.

Salcano ve Kron fiyat olarak daha uygun.

Bu konuda fikir ve tavsiyelerinize açığım.

• Dediklerinizde haklısınız. Özellikle disk fren ve amortisör sıradan kullanıcının çözemeyeceği sorunlar çıkarabiliyor. Yerli firmalar çoğu konuda müşteri memnuniyetini umursamıyor. Decathlon'dan alacaksanız iyice bir kontrol edin, malum o bisikletler denemeye açık olduğundan her dakika biri üstünde oluyor. Dişlileri aşınmaya başlamış, çiziklerle dolu bir bisikleti almayın. Ayrıca üstündeki parçalar Btwin olmasın yoksa yedek parça sıkıntısı çekersiniz garanti bitiminde. Bu sebeplerden dolayı genelde Btwin bisikletlere soğuk bakıyorum ama servisi çok iyi, sayelerinde esnafın yüzünü unuttuk.
  • hwarang kullanıcısına yanıt
    ST540 serisinde
    frenler tektro
    ön aktarıcı microshift
    arka aktarıcı shimano altus
    vites göstergesi shimano acera
    kilitli maşa suntour
    lastik btwin.
    gövde aluminyum 6061 serisi.

Bana oldukça makul geldi ekipmanlar.

sonradan schwalbe lastik alacağım ama önce üstündekileri eritmem lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.