Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.149
Cevap
1.326
Favori
2.239.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam güneş ışığından etkilenme olayı nedir acaba? Düşme sensörlerinden dolayı durup çalışmadıkları oluyormuş güneş ışığı altında, perdeleri çekin vs deniyor. Ama ben hiç fark etmedim, kaç kez deneme de yaptım ama etkilenme olmadı. Genel bir durum mudur yoksa modele göre değişiyor mu? @Hepsirobot

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt

Ben de Ignore kısmına takıldım hocam :) neyi gözardı ediyor acaba? Şimdi bulamadım ama bir videoda mop ünitesini halıya çıktıktan birkaç sn sonra kaldırıyordu biraz sorunlu gibi geldi bana. 

• needacar kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim bilgiler için, o halde arkadaşıma application durumunu anlatıp alabileceğini söyleyeyim.

Arkadaşım için mecburen amazon.com.tr üzerinden sipariş vermemiz gerekiyor, iade çek olarak yapıldı. Başka önereceğiniz model olursa satıcısı amazon olarak lütfen paylaşın.

Çok güzel kuru temizlik yapan bir cihazdır ama servis desteği kuruluşundan beri sorunludur.
    Abd’de bir üniversite şirketi iken artık yıllardır Vorwerk/Almanya firmasına aittir.
  • cerci46 C kullanıcısına yanıt
    Güneş ışığından düşme sensörleri etkilenmez ama lidar direkt parlak güneş ışığında hata yapabiliyor.
  • Lydsto R1 hakkında araştırma yaptım gerçek kullanıcı bilgileri ışığında onları paylaşmak istiyorum. Satın almak isteyenler açısından yol gösterici olabilir. Elçiye zeval olmaz.

Öncelikle beyaz rengi gelecek Türkiye'ye ve görememiştim hiç bir yerde ev ortamında çekilmiş olarak beyaz rengini sonunda buldum ve siyaha göre oldukça şık.Aşağıya ekliyorum umarım sorunsuz yükleyebilmişimdir.

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

Öncelikle bu ürünün tamamen fiyat-performans ürünü olduğundan bahsediliyor.

Dezavantajından başlamak istiyorum.

1-Su tankının etrafında sarj için elektronların bulunduğunu ve su ekleme çıkarma esnasında su ile temas etmemesi konusunda dikkat etmek gerektiği.

2-Su tankı ile işiniz bittiğinde içinde kalan suyu dışarda açık bir şekilde kurutmak için çıkardığınızda aleti şarj edememek.

3-Mop işlemi bittikten sonra mop aparatını çıkarıp şarj olurken su tankının pompasında kalan su hafif bir şekilde yerde ıslaklık bırakıyormuş. (Umarım doğru çevirmişimdir :) )

4-Arka 2 tekerinden ıslık,düdük gibi sesler gelmesi. Bunu süpürme esnasında duyulamayacak kadar az olduğunu sadece temizliği bitirip istasyonuna giderken çıkardığını söyleyen birkaç kişi var. Genel bir kronik sorun olmayabilir.

Tüm bunlara karşın üründen şimdilik herkesin memnun olduğunu olumsuz bir yorum görmediğimi söylemek istiyorum.

Fiyatına göre malzeme kalitesinin iyi olduğu

Diğer süpürgelere göre daha sessiz çalıştığı

Sensörlerinin güçlü olduğu

Temizlik gücünün ve motor gücünün yüksek olduğu

Otonom boşaltması konususunda gayet başarılı olduğu ve içinde toz bırakmadığı.

Engelleri sorunsuz aştığı

Yukardaki gifte pirinç yulaf gibi şeyleri tek hamlede gayet başarılı çektiğini görüyoruz.

Aşağıya bir link bırakıyorum S5 Max ile ufak bir karşılaştırması var izleyebilirsiniz.

https://tv.kakao.com/v/416146096

Aklıma bişeyler geldikçe eklerim. Umarım faydalı bir mesaj olmuştur. Teşekkür ederim.

EKLEME: Sensörler

Düşme önleme sensörü

LDS koruma sensörü 1 (ön)

LDS koruma sensörü 2 (üst)

Görüldüğü üzere sensörleri gayet başarılı. Ayrıca diğer süpürgelerden artı olarak sadece 1 tarafında değil 2 yan tarafında da duvar sensörü olduğu bildiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaratıcı Bir Nick -- 26 Şubat 2021; 21:27:58 >

• aliersan A kullanıcısına yanıt
    Mümkünse alırken Avrupa şarj adaptörlü alın ( eskiden ayrı ayrı idi 110v ve 220v belki şimdi tek tip olmuş olabilir,,)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCooL_

Çok teşekkür ederim bilgiler için, o halde arkadaşıma application durumunu anlatıp alabileceğini söyleyeyim.

Arkadaşım için mecburen amazon.com.tr üzerinden sipariş vermemiz gerekiyor, iade çek olarak yapıldı. Başka önereceğiniz model olursa satıcısı amazon olarak lütfen paylaşın.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147873180 Bir forum üyesi ayrıntılı birşekilde deneyimlerini paylaşmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 26 Şubat 2021; 23:8:0 >

• Yaratıcı Bir Nick kullanıcısına yanıt
    Harika, çok teşekkürler.

Bu çok kişiye yol gösterecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Çok güzel kuru temizlik yapan bir cihazdır ama servis desteği kuruluşundan beri sorunludur.
    Abd’de bir üniversite şirketi iken artık yıllardır Vorwerk/Almanya firmasına aittir.

Hocam iştahımı daha da kabartıyor bu dediklerin. Adamların yeni sloganlarını da biliyorsunuz “Silicon Valley engineering meets German quality.” Bu Alman&Amerikan ortaklığından kötü birşey çıkacağını hiç sanmıyorum. D8, D9 ve D10 için; Good, Better, Best diyorlar. 😁

Bilmesine biliyorum da, dünya forumları adamların servis sorunlarından yıkılıyor.

Ben bu markayı çok severdim ancak distribütörüne bile yedek parça vermeyen, robotu değiştiren bir firmadır.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Rica ederim abi.:)

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Peki roidmi evo ile s5 max arasında kalırsam öneriniz ne olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • airwolf26 kullanıcısına yanıt

Evet en önemli kısmı o, teşekkürler uyarı için.

Prime üyeye 550 dolara düşmüş ADB'de, umarım becerebiliriz getirtmeyi.

• Volkan_Taner kullanıcısına yanıt
    Biraz once mediamarkt ta v3 denk geldi...lidar kulesinde baski sensörü yok, şaşırtmadı beni ayni zamanda yukseklik ayarli amortisör lu mu diyim ana fircasi yok..sabit...ona da sasirmadim.
    Gayet faydalı bir paylaşım olmuş bence.
    Bunca şeyi nereden öğrendiniz ?
    Çin dışında şuan kullanılan başka bir yer yok sanırım.
    Ayrıca Roborock S5 ile olan karşılaştırma videosunda sonuç nedir ?
    Yani kim almış maçı :)
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt
    İyi ama yukarıdaki Lydsto incelemesi yapılan video içerikli paylaşımda açıkça görünüyor lidar sensörü olduğu va gayet iyi çalıştığı.

Hatta pek çok robotta olmayan sensörlerden bahsediliyor.

Viomi için Xiaomi nin altında olduğunu biliyorum zaten
    -de Lydsto'nun da yine düşük seviyeli bir cihaz olarak üretildiğini düşünmüyorum ben.
  • brs_27 B kullanıcısına yanıt
    Hocam roid mi eve plus i neden düşünüyorsunuz ki ?
    Fiyatı 5800 TL.

Lydsto R1 neredeyse birebir aynısı ve 4100 TL sonuçta
  • Volkan_Taner kullanıcısına yanıt

Hocam çok araştırdım. Ürün ocak ayından beri bazı ülkelerde satılıyormuş aslında. Bu bilgileride araştırarak Kore forum ve bloglarından buldum.S5 max ile olan videosunda testi yapan arkadaşımızın yorumuna göre S5 max az farkla kazanmış. Sebebide hafif eşyaların yanından geçerken daha yumuşak hareketler yapması.Ama benim yorumuma göre bence Lydsto daha iyi sebebide o kadar hafif eşyaları eğer ittirebiliyosa bence ittirmeli süpürge ittirdiği zaman o eşyanın etrafını daha iyi temizleyeceğini düşünüyorum. (Şahsi fikrim.)

Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum. Ali hocanın videoda mop pro,viomi kalitesinde bahsettiği şey sadece dışını kaplayan plastik kalitesiydi bence. Yoksa o modellerin çok üstünde ve özellikli model. Sanırım o tabir yanlış anlaşıldı. Sanki herkes koynunda uyutuyo robotunu onları okşayıp kokluyo gibi. Onun dışında o modellerin çok üstünde hocam içiniz rahat olsun bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaratıcı Bir Nick -- 26 Şubat 2021; 22:24:32 >
  • 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.