Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iloveAmsterdam

Bende irobotun 974 modeli var ciddi anlamda çok iyi bi ürün telefonla entegre ettikten sonra evde olmadan telefondan kontrol edilebiliyor diğer markalarda olmayan çift fırça özelliği var çekim gücü çok çok başarılı 185 m2ye kadar temizleme alanı var büyük evler için mutlaka olmalı bir ürün bana göre
    Hocam aplikasyondan sadece burayı temizle ama burayı temizleme özellikleri mevcut dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Yılbaşında sözetmiştim, bu sene hem teknolojide hem de piyasada çok önemli gelişmelere gebe diye.
    Teknoloji alanında Ecovacs T8 ile çok ciddi bir ivme yarattı, satışları beklenenin çok üzerinde, kısıtlı bir bölgede satılmasına rağmen.
    Benzer gelişmeleri Roborock ve Cecotec firmasından da görüyoruz.

Ama pazarın giriş seviyesinde bombayı Amazon, evet bildiğimiz Amazon patlattı.

99£ fiyatla piyasaya sürdüğü "no-frills" tabir edilen yeni robotu sadece işini yapıyor: temizlik

Oyuncak değil de sadece temizlik yapacak bir robot arıyorsanız çok ciddi bir pazara sahip olabilecek bir fiyat/performansa sahip gibi görünüyor.
    https://www.amazon.co.uk/Amazonbasics-Cleaning-Anti-Collision-Protection-Charging/dp/B07KFM2FSF

İnşallah bir çok ucuz ve kaliteli model daha çıkarda yurt dışından alıp Türkiye de % 100 kar marjı ile satan fırsatçıların işleri biraz düşer.

Ülke mahrumiyet bölgesine döndü. Çeşit zaten yok, olan çeşitlerde stok yok kalanlarda fırsat bu fırsat diyerek *2 fiyatla satıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vazgectim35 -- 4 Temmuz 2020; 14:10:47 >

• Dostlar iyi günler.
    Ben O-950 yi Ali Beyin de tavsiyeleri üzerine artık alacam, kafaya koydum. Eylülde yeni eve taşınmayı planlıyoruz yada ekimde.
    Sizce eylül-ekim gibi mi almak mantıklı olur hemen mi? Eylülde vergiler tekrar eski haline gelecek mi malumunuz eylüle kadar vergilerde ciddi bir artış oldu.
    Diğer yandan da kur eylülde artarsa bizim bir karımız olmaz diye düşünüyorum.
    Amazondaki fiyatlanmada gevşemeleri takip etmekte fayda var denmişti daha önce. Sizce tekrar 400 euro civarına bir kampanya olur mu?
    Birde taşınmadan önce denemek istersek ev değiştirdiğimizde herhangi bir problem çıkarır mı acaba robot? Sanmıyorum ama genede tecrübelilerden fikir almak maksatlı.
    Alırken amazon şunlarıda öneriyor
    https://www.amazon.de/gp/product/B07ZTFM4D9/ref=ox_sc_act_title_4?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
    https://www.amazon.de/iAmoy-Reinigungstuch-Kompatibel-Staubsauger-Wischtüch/dp/B08147DJXQ/ref=pd_bxgy_img_3/262-0094294-5799475?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B08147DJXQ&pd_rd_r=176f290d-7704-417e-be58-965c1e788362&pd_rd_w=Ipc6L&pd_rd_wg=2tYi2&pf_rd_p=f5911bbb-46cc-4eef-90f7-ba67a6655161&pf_rd_r=4ZCHGS9ZXG39CEJ26571&psc=1&refRID=4ZCHGS9ZXG39CEJ26571

Bende sepete şu ürünleri ekledim
    https://www.amazon.de/gp/product/B07ZPJ5XRX/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
    https://www.amazon.de/gp/product/B07ZPJMFWQ/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Kafamda deli sorular. Fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayhemx -- 4 Temmuz 2020; 16:59:33 >

• Mayhemx M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Fiyat konusuna girmeyeyim, bu ülkenin nasıl yönetildiği ortada, eylül-ekim gibi ne olur bilinemez. Ama yurtdışında fiyatlar biraz daha gevşer, Ecovacs özellikle bu ürünü çok pompaladı, T5'e yer açmak için bunun fiyatını biraz daha düşürecektir - tabii bu sene IFA'da neler olacak bilemiyorum, orada da yeni ürün lansmanları olacak. Gidip göreceğim bakalım.

Ev değiştirince bir sorun olmasına imkan yok, bu robotların haritaları statik değil, isterseniz her gün başka yeri temizleyin.

Deterjan bence anlamsız, çok fazla mop bezine de gerek yok. iki tane olsun elinizde yetecektir, bezler oldukça kaliteli ve sağlam. İlk sene ihtiyacınız olmaz ama bir set yedek fırça ve filtre elinizde olsun.

Saygılarımla
  • Vazgectim35 V kullanıcısına yanıt
    Doğru dürüst servis ve garanti veren firmaların karlı olarak ürün satmalarına bir itirazım yok, çünkü servis yük ağırdır, iyi biliyorum. Ama 15-20 tane robot getirip de vurup kaçanların - bunlardan çok var ve üç kuruş ucuza sattıkları için maalesef rağbet görüyorlar - peşinden gitmemek lazım.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler tüm cevaplarınız için.
    Bir süre daha bekleyeceğim fiyat düşüşünde siparişi geçmeyi düşünüyorum.
    Son olarak evde 11 aylık bir bebek var ve çoğu şeyi olduğu gibi onuda rahat bırakmayacağını düşünüyorum.
    Acaba gecemi çalıştırmak lazım? Yoksa bir odayı kapatıp sen burayı temizle, sonra diğer odaya vs vs almakmı daha iyi olur cihaz açısından?
    Teşekkürler.
    Allah bağışlasın.
    Çok bir zarar verebileceğini düşünmüyorum robota ama oda oda temizlemek de çok akıllıca değil, daha doğrusu amacına uygun değil.
    Öyle bir kararınız var ise bu kadar sofistike bir cihaz almanıza gerek yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Allah razı olsun.
    Üstad deneyip görmek gerekir. Çocuğun tepkisi ne olacak diye.
    Peki gece çalıştırsak verim alabilirmiyiz? Şarj yada temizlik açısından. Herhalde ses yapmaz diye düşünüyorum.
    55 dB civarında bir sesi vardır, çok gürültülü değil ama gece sessizlikte duyulur.

Milyonlarca bebekli kullanıcı var, çok ciddi bir sorun olsa viral olurdu. Ufak tefek kazalar mutlaka olacaktır ya da üzerine binip gezmek isteyecektir.

Halısız bölgeler için pek uygun, her mutfakta bir tane bulunabilir. Dolap altına bile sığar o nedenle şarj ünitesi dolap altına yerleştirilebilir belki de. Ve baza altlarına 8cm’ye girebilecek

• Bugün sabahtan beri geçmiş sayfalardan şu ana kadar okuduklarımdan sonra kafam karıştı iyice sizden akıl almak istedim :)

150m2 evimde hepi topu 20m2 halı,yolluk vardır. Mop özelliği de olan bir robot almak istiyorum.

Bekar yaşıyorum amacım en iyisini almak değil işimi görcek stabil bir cihaz almak, mümkünse halıları kaldırmadan mop kullanmak istiyorum ama onun için maliyet çok artıyorsa halıları da kaldırırız artık :D

Fiyat araştırmasını da yaptıktan sonra aklımdaki modeller şunlar;

Xiaomi Mijia Vacuum Mop (1C) (2500TL)
    Xiaomi Mijia Vacuum Mop Pro (STYJ02YM) (3500TL)
    Roborock S5 Max (4500TL)
    Ozmo 950 (4500-5000TL)
    Robogil Luna-200 bunu da bir arkadaşımdan 5000tl fiyata alma durumum var kullanılmamış bir cihaz.

Şimdi yazdığım fiyatlardan ilk 4ü yurtdışı üzerinden siparişle gelecek, sadece robogil yurtiçinde net garantisi olcak gözüküyor. Ürünler arasındaki farkı çok iyi anlayabilmiş değilim ama durumumu anlatabilmişimdir umarım :)

Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler :)

Son olarak amazon markayı paylaşmışsınız bugün beklemeye değer mi sizce değerse de ne kadar bekleriz tahmini olarak 6 ayda beklemek istemiyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkula -- 5 Temmuz 2020; 0:8:30 >

• hknkula H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Öncelikle hemen söyleyeyim, Amazon'un şu an piyasada olan ürünü sadece kuru süpürme ve fırçasız, yani yazdığınız modeller ile pek alakası yok, beklemeye de değmez eğer yakında başka bir model çıkarmayacaklar ise.

Halı tanıyan sadece Ozmo950 var, tavsiye ettiğim bir üründür, ancak diğer robotlarda da halıları işaretleyerek dışında kalan alanları mop yaptırabilirsiniz, hemen hepsinde bu özellik mevcut, artık standart olsu sayılır.

S5Max saplam ve güzel bir cihazdır, Luna 200 de aynı şekilde. Robogil malına sahip çıkan bir firma, servis açısından bir sıkıntı çekmezsiniz. S5Max için de ülkemize düzgün ithalat yapan bir firma var artık, Ekay, onların da websitesini incelemenizi öneririm.

Ben, fiyat avantajlarına rağmen,gündemdeki ürünler bazında garanti ve servisinden emin olmadan Mijia ve Viomi grubu ürün almanızı önermiyorum.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 5 Temmuz 2020; 0:43:46 >

Bütçem yeterliyse s5max al bence:) macera seviyorsan gearbest te 4100₺ banggood da 4500₺

Hocam s5 max önerdiğiniz bu site mi? Garanti ve servis imkanı var mı?
    Diğer HB vb. sitelere göre fiyat da uygun gibi

• Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Evet bu site.
    Garantileri var ve servis de kuruyorlar.
    Sektörde ciddi bir girişim yapma niyetleri olduğunu biliyorum.
    Luna 200e yönelmiş durumdayım şu an, peki S5Max i yurtdışından alırsam garanti ve servis anlamında sürekli yurtdışı ile irtibat halinde olmam gerekir?

İlginiz için teşekkürler bu arada.
    Garanti konusunda bir şey diyemem, Amazon dışında doğru dürüst garanti çalıştıran bir firma bilmiyorum.
    Servis için ise ya yurtdışına göndermeniz gerekecektir ya da ülkemizdeki ücretli tamir imkanlarından faydalanacaksınız.
    Saygılarımla

• Herkese selamlar, yeni uye oldum ve ilk mesajim. Yorumlarin cogunu okumus biri olarak herkese tesekkurler ederim, kafamdaki sorularin bircogu yanitlandi ve 1 haftalik arastirma sonucunda Anker l 70 modelinde karar kildim fakat Turkiyede hicbir sitede bulamadim, ne zaman gelir bir fikri olan varmidir? Alternatifler ne kadar mantiklidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merchant Mariner M kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz,
    Anker doğrudan ana firma tarafından ithal ediliyor ama şu an hem modelde hem de ithalatta sorunları olduğunu biliyorum.
    Servisi olması bir avantaj tabii ki ama alternatifleri de var tabii.
    Ülkemizde Robogil kendi markasını, Ekay da Xiaomi Roborock serilerini ithal ediyor ve servis veriyor, onlara da alıcı gözüyle bakmanızı öneririm.
    Saygılarımla
  • Cevap icin tesekkurler. Ekayada bakarim ama Xiaomi kalita olarak Eufy nin altinda, yaniliyormuyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.