Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (90. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam kirpi hocam öncelıkle ılgınızden dolayı çok tesekkeur ederım çok yarımcı oluyorsunuz sorumun şu ; 5. ayımdayım 50mg kullanıyorum şuanda saçlarım çok dökuluyor yanları açıldı bayagı yaşım 18 acaba bu saç dökuklugunun sebebı ilaçmı veya ılaçtan sonra saçlarıma kavuşacakmıyım recetede geri dönuşumlu sactan bahsedıyor lutfen yardımcı olun çımdıden tesekuerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartanesiiii

hocam az almama rağmen geçen iki ay sonuçlarım yükselmişti allha şükür bu ay iyiymiş, hatta doktorum bana; valla büyük başarı bukadar az bi dozda yükseltebidinya demişti galiba bünyemle alakalı:( peki hocam dozumu şimdi yükdeltsek sivilce çıkarmı ben 6.ayın içine yeni girdim sivilceden ziyade asıl izlerim var. ellerinize ve yüreğinize sağlık....hayırlı günler

bu saatten sonra çıkma ihtimali çok az, ama doz yükselirse yine enzimlerin yükselebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahin53

Hocam daylong extreme spf 50 aldım dün bunun leke olusmasını engelledıgını bılıorm da azda olsa leke gıderıcı ozellıgı varmı acaba ?

maalesef böyle bir özelliği yok ama güneş engellenince lekeler kendiliğinden azalabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrGEN

Merhabalar hocam.20 yaşında 74kiloyum
    1. ay 20mg aknetrent
    2. ay 40mg aknetrent
    3. ay 20mg aknetrent

1.ay test yapılmadı

2.AY--------------------->3.AY
    total kolesterol 186---->190
    tligliserid 205----------->168
    AST 47------------------>28
    ALT 21------------------>19

3 ay tamamen bitti.Doktor önce 4. ay için 20mg yazdı tahliller çıktıktan sonra ise tamam sen 20mg iyi kullan dedi.Ayrıca sorduğumda daha 9 ay kadar kullanmam gerektiğini söyledi.3.ay bugün bitmesine rahmen hala aktif sivilcelerim var ve çıkmaya devam ediyorlar.Gittiğim 3 doktor da ne kilo hesabı yapıyor ne de kan tahlili.1 sene kullanacaksın diyor sanki anlaşmışlar gibi.İlacımı almadım ve bu hafta memlekete döndüm yeni bir doktora görüneceğim.Bu kan değerleri ile 60mg ve ya daha fazla kullanmamda bir sakınca var mı?

bir ara tek bir enzim yüksekliği ve trigliserid yükseklği görülüyor o nedenle direk 60 yerine 40 kullanıp sorun olmazsa 60 a çıkmak daha iyi olur gibi geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: selcuque

meraba hocam
    meraba arkadaslar
    benim tedavim geçen çarşamba sona erdi
    daha önce belirtigim gibi sivilce sorunum ortadan kalkmadı ama baya azaldı
    dudak ve göz kurulugu son şiddette devam ediyor
    tedavisi biten arkadslar ve hocam bilgi verebilirlermi
    göz ve dudaklarımda ne zman bi rahatlama yaşarım

maksimum 1 ay içinde toparlarsın diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: vesselam52

selam kirpi hocam öncelıkle ılgınızden dolayı çok tesekkeur ederım çok yarımcı oluyorsunuz sorumun şu ; 5. ayımdayım 50mg kullanıyorum şuanda saçlarım çok dökuluyor yanları açıldı bayagı yaşım 18 acaba bu saç dökuklugunun sebebı ilaçmı veya ılaçtan sonra saçlarıma kavuşacakmıyım recetede geri dönuşumlu sactan bahsedıyor lutfen yardımcı olun çımdıden tesekuerler

Sizde daha çok erkek tipi saç dökülmesi var gibi duruyor ve belki de ilaçla aktive olmuştur, bu durumun geri dönmesi daha zor istersen şimdiden minoxil %5 deri spreyi başla
  • arkadaşlar 13. günümdeyim dudaklarım kurudu, yüzüm geceleri pul pul dökülüyor, akşam yatağıma yattığımda belimde garip bir ağrı oluşuyor, sivilceler kızardı ama toparlanmalar var, giçiyor diyemiyorum sadece toparlanmalar var, dudağım yüzünden yemek yiyemiyorum zarzor.. ilaçtanmı bilmiyorum ama evdekilere karşı gereksiz bir sinir oluştu tahammül edemiyorum, halsizlik yok kaslarımmı ağrıyor eklem yerlerimmi anlayamadım, birde yüzüm çok kaşınıyor.. sabır ve umutla bekliyorum not:bünde 30mg alıyorum, iyi akşamlar...
  • Merhaba tekrar
    Hocam ben 1 ay önce mesaj yazmıştım. Bugün 1. ayım bitti ve kontrole gittim. sonuçlarım şu şekilde
    ALT=19
    Kreatinin=0.48
    LDL-Kolesterol=135.71
    Trigliserit=56

sanırım biraz kolesterolde artış olmuş. trigliseritim bir önceki tahlile göre düşmüş.

ilaca ara vermem gerektiğini yaz ayında Antalya sıcağından ziyade eylül ayında devam edelim dedi. ben de 1 ay daha devam edeli hocam dedim. 1 ay daha kulanacağım. sonrasında ise sıcak dolayısıyla ara vereceğim hocam.

yaşım 28 kilom da 50. güne 20+20 mg alıyorum. bunun yanında iyileşemeyen sivilce yara izi vardı fito krem verdi. krem gayet iyiymiş bugün denedim gayet iyi geldi.

hocam trigliseritin artmasını bekliyorudum sizce neden artmadı ? doktorun dediği gibi 2. aya hiç başlamasam mı?

teşekkür ederim
    saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: scoutmcbeal

Merhaba tekrar
    Hocam ben 1 ay önce mesaj yazmıştım. Bugün 1. ayım bitti ve kontrole gittim. sonuçlarım şu şekilde
    ALT=19
    Kreatinin=0.48
    LDL-Kolesterol=135.71
    Trigliserit=56

sanırım biraz kolesterolde artış olmuş. trigliseritim bir önceki tahlile göre düşmüş.

ilaca ara vermem gerektiğini yaz ayında Antalya sıcağından ziyade eylül ayında devam edelim dedi. ben de 1 ay daha devam edeli hocam dedim. 1 ay daha kulanacağım. sonrasında ise sıcak dolayısıyla ara vereceğim hocam.

yaşım 28 kilom da 50. güne 20+20 mg alıyorum. bunun yanında iyileşemeyen sivilce yara izi vardı fito krem verdi. krem gayet iyiymiş bugün denedim gayet iyi geldi.

hocam trigliseritin artmasını bekliyorudum sizce neden artmadı ? doktorun dediği gibi 2. aya hiç başlamasam mı?

teşekkür ederim
    saygılarımla

Eğer Antalya da yaşıyorsanız gerçekten güneş sorun olabilir, trigliserid ve kolesterol artacak diye bir kural yok genellikle artar ama sizinki gibi de olabilir bir sorun yok yani, Aslında 1 ay kullanıp bırakacaksanız hiç başlamasnız daha iyi olurdu derim çünkü uzun bir ara verececeksiniz
  • hocam raoc. tedavisinin 3. haftasındaim bu ilacı kullanırken sigara kullanmak zarar verirmi leke bırakma riski felan artarmı bilgilendirirseniz sevinirim
  • Hocam teşekkür ederim öncelikle

Antalya sıcağı her mevsim olsa da kasımda başlamak daha iyi olurdu sanırım. 1 ay geçti artık yeni sivilceler çıkmıyor. deri altındaki kistler de kaybolmaya başladı. siyah noktalar azaldı. fito kremi dün sürdüm bugün kızarıklıklar geçmeye başladı. tek sorunum dudak kuruluğu.

dilerim temmuzda vereceğim ara eylül ayına kadar sorun çıkarmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: raptiye54

hocam raoc. tedavisinin 3. haftasındaim bu ilacı kullanırken sigara kullanmak zarar verirmi leke bırakma riski felan artarmı bilgilendirirseniz sevinirim

Sigara kullanmak sağlığa zararlıdır, roac ile ekstra zarar ihtimali yoktur
  • ŞU ANDA 1. AYIM BİTTİ.YÜZÜMDEKİ AKNELERİN ŞİŞKİNLİĞİNDE BÜYÜK BİR AZALMA VAR.İÇİNDEKİ İLTİHAPLAR BNA YOK OLMUŞ GİBİ GELDİ.(BELKİ BANA ÖYLE GELDİ).DUDAKLARIMDA AŞIRI DERECEDE KURUMA VAR AMA BU BENİ ARTIK RAHATSIZ ETMİYOR.ZATEN NEMLENDİRİCİLER İŞİ HALLEDİYOR.ALNIMDA TER TEMİZ ZATEN SADECE İKİ YANAĞIMDADA 3 TANE ADAM AKILLI SİVİLCE VAR.İNŞALLAH ONLARDA ZAMANLA GEÇECEK.
  • ya bende 2 gün önce gittim aynı ilacı verdi 20 mg olandan:)bana günde 2 tane iç dedi ama yan etkilerini duyunca ben kendim günde 1 taneye indirdim bi sakıncası olurmu acaba yoksa iyileşmsinimi geciktirir?
  • mrb kirpi hocam;
    yaklaşık 10 senedir sivilce sorunu yaşıyorum,2 ay önce cildiye uzmanına gittim,bana 2 merhem verdi (aknilox ve aksil)ve bi ay kullandım,tabiki sorunumu çözmedi 2. gidişimde bana roaccutane başladı sabah 20mg akşam 10mg.kendisine ilk ve 2. gidişimdede lazer epilasyon (ıpl) yaptırdığımı defalarca söylememe rağmen yinede ilacı yazdı ve başladım bi ayın sonunda tekrar gittim ve tekrar devam ii gidiyosun çok çabuk etkilemiş sonuç güzel olucak diyip ilacı reçete etti ancak gittiğim güzellik salonunun sahibinin lazerle beraber roaccutane kullanabilir yazısı istediğini bu riski almak istemediklerini söyleyince duraksadı ve aa lazerle bu ilaç kullanılmaz dedi..yaşadığım bu olaya güleyimmi ağlıyayımmı inanın şaşırdım.şimdide ne yapıcağıma pek karar veremedim açıkçası ilaç gerçekten bi mucize.işe yarıyor ancak tahminimce bi 6 yada 8 ay sürecekte bi epilasyon işlemininde ortasındayım ben lazeri tercih ettim ve ilacı kestim daha doğrusu doktorum stopladı ancak bunun tam olarak bana doğuracağı zararlar hakkında bilgim yok.yani bildiğim tek şey derimin ilaçla inceliceğinden dolayı zararlı olabileceği.sizden bu konuda bilgi almak istiyorum ilaca devam etsem lazerle beraber ne tür zararlarıyla karşılaşırım,yada dozunu azaltıp en azından sönmüş ancak ilacı keseli 6 gün olmasına rağmen hemen faaliyete geçmiş sivilcelerimi en azından biraz dizginliyemezmiyim?yada bana aknilox yada aksil gibi doktorumun verdiği hafif sivilce kremlerinin dışında önerebileceğiniz başka tablet yada krem varmı?sivilcelerim ya kırmızı,uç veremeyen kistik şekilde çıkıo yada sarı irinli küçük sivilceler şeklinde çıkıo!
  • merhaba arkadalar!

Malum yaz geldi , Roaccutane kullananlar içinde güneşte durmak zararlı.Hocamızın ne gibi tavsiyeleri olacak.Yardımlarınızı bekliyoruz.

Benim durumumdan bahsedecek olursak;

-4 martta başlamıştım. bakıyorum
    -99. günümdeyim
    -ilk 2 ay 30mg , 3. ay 40mg ve 4.ay 40 mg devam.
    -bugne kadar toplam 3360 mg ilaç aldım.
    -durum iyi gidior,aktif sivilce yok.kızarıklıklar az.
    -dudak kuruluğu var .
    -sabahları dudaklarımın kenarları kuruyor.
    -nemlendirici olarak avene clean ac yatmadan önce sürüyorum
    -güneş kremi sbamed 45 faktör.

Durum bundan ibaret arkadaslar herkese iyi aksamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kardelen_123

ya bende 2 gün önce gittim aynı ilacı verdi 20 mg olandan:)bana günde 2 tane iç dedi ama yan etkilerini duyunca ben kendim günde 1 taneye indirdim bi sakıncası olurmu acaba yoksa iyileşmsinimi geciktirir?

Tedavi süreniz 2 kat uzar
  • Lazer epilasyon ile birlikte bu tür ilaçların kullanımını önermiyoruz, ya ilaç bırakılmalı ya lazer epilasyon, lazer epilasyon daha kozmetik amaçlı olduğunda bence ilaç tedavisi bitirilip sonra lazer yaptırılması daha mantıklı, ayrıca bazı kişilerde bu ilaç zaten kıl çıkmasını da uyarıyor bu tür bir etkisi olursa sonra yine epilasyon moduna girilecek, sivilcelerin iz bırakma riski var ama kılların yok, lazerin zararı derinin incelmesinden değil ilacın ışık duyarlılığı yapmasındandır ve çok kolay yanık oluşabilr, izler kalabilir bu nedenle yapılmıyor, ancak antibiyotik tedavisi ve lokal ilaçlar ile birlikte lazer epilasyon uygulanabilir belki bu şekilde tedavini sürdürebilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: cingle

mrb kirpi hocam;
    yaklaşık 10 senedir sivilce sorunu yaşıyorum,2 ay önce cildiye uzmanına gittim,bana 2 merhem verdi (aknilox ve aksil)ve bi ay kullandım,tabiki sorunumu çözmedi 2. gidişimde bana roaccutane başladı sabah 20mg akşam 10mg.kendisine ilk ve 2. gidişimdede lazer epilasyon (ıpl) yaptırdığımı defalarca söylememe rağmen yinede ilacı yazdı ve başladım bi ayın sonunda tekrar gittim ve tekrar devam ii gidiyosun çok çabuk etkilemiş sonuç güzel olucak diyip ilacı reçete etti ancak gittiğim güzellik salonunun sahibinin lazerle beraber roaccutane kullanabilir yazısı istediğini bu riski almak istemediklerini söyleyince duraksadı ve aa lazerle bu ilaç kullanılmaz dedi..yaşadığım bu olaya güleyimmi ağlıyayımmı inanın şaşırdım.şimdide ne yapıcağıma pek karar veremedim açıkçası ilaç gerçekten bi mucize.işe yarıyor ancak tahminimce bi 6 yada 8 ay sürecekte bi epilasyon işlemininde ortasındayım ben lazeri tercih ettim ve ilacı kestim daha doğrusu doktorum stopladı ancak bunun tam olarak bana doğuracağı zararlar hakkında bilgim yok.yani bildiğim tek şey derimin ilaçla inceliceğinden dolayı zararlı olabileceği.sizden bu konuda bilgi almak istiyorum ilaca devam etsem lazerle beraber ne tür zararlarıyla karşılaşırım,yada dozunu azaltıp en azından sönmüş ancak ilacı keseli 6 gün olmasına rağmen hemen faaliyete geçmiş sivilcelerimi en azından biraz dizginliyemezmiyim?yada bana aknilox yada aksil gibi doktorumun verdiği hafif sivilce kremlerinin dışında önerebileceğiniz başka tablet yada krem varmı?sivilcelerim ya kırmızı,uç veremeyen kistik şekilde çıkıo yada sarı irinli küçük sivilceler şeklinde çıkıo!
  • quote:

Orjinalden alıntı: electrocity

merhaba arkadalar!

Malum yaz geldi , Roaccutane kullananlar içinde güneşte durmak zararlı.Hocamızın ne gibi tavsiyeleri olacak.Yardımlarınızı bekliyoruz.

Benim durumumdan bahsedecek olursak;

-4 martta başlamıştım. bakıyorum
    -99. günümdeyim
    -ilk 2 ay 30mg , 3. ay 40mg ve 4.ay 40 mg devam.
    -bugne kadar toplam 3360 mg ilaç aldım.
    -durum iyi gidior,aktif sivilce yok.kızarıklıklar az.
    -dudak kuruluğu var .
    -sabahları dudaklarımın kenarları kuruyor.
    -nemlendirici olarak avene clean ac yatmadan önce sürüyorum
    -güneş kremi sbamed 45 faktör.

Durum bundan ibaret arkadaslar herkese iyi aksamlar

Güneş kremi olarak yağsız 30 faktörün üstü herhengi bir krem veya losyon kullanılabilir, ancak ben genellikle coppertone, solecrin, daylong, avene gibi ürünler öneriyorum, ancak şunuda bilmek lazım bu iş kişsel bir olaydır, kimi güneşten hiç etkilenmez birşey kullanmasına gerek kalmaz, kimi çok fazla etkilenir güneşten koruyuculara rağmen ilacı bile bırakmak zorunda kalabilir
  • temmuzun 6sında yıllık izin aldım bütün günlerimi evde geçirmek istemiyorum hocam 1,2 gün havuza gitsem sorun yaşar mıyım? güneş banyosu yapmadan korunarak tabi
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.