Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (5 Mobil) - 9 Masaüstü5 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: vLkN!

Doktorumdan geldim.Bana dediği şey herşey çok güzel,cildin güneşten etkilenmemiş(koruyucu kullanmamı söylemedi).Temmuz'da turnem olduğunu tekrarlayınca Temmuz'a daha çok var,geçmezse pudra sürersin dedi.Aktif sivilcem kalmamış.Sivilce sabunu kullanmamın bir zararı var mıdır acaba ? Sormayı unuttum.Temmuz'a kadar bu kızarıkları geçirmek için ne yapabilirim? Yara izleri için Bepanthene veriliyor.Kızarıklara fayda eder mi ?

İnanın Temmuz'da turnem olmasaydı bu kadar üzerine düşmezdim ama turnem var ve bu benim için çok önemli.Belki de sanat hayatımın bir dönüm noktası olucak. Bu özel turneye güzel bir ciltle çıkmak istiyorum bu yüzden bu kadar üzerine düşüyorum

Not:Bephantene'ye şimdi başlasam ve sadece lokal olarak sadece kızarıklıkların üzerine sürsem zararı olur mu ?

seni çok iyi anlıyorum arkadaşım.hepimiz aynı şeyleri yaşadık.bende ilk iki ay çok kötüydüm.ama 3.ayda herşey değişti inan ki.doktorun haklı temmuza çok var ve emin ol temmuza kadar çok büyük değişimler olacak.bende öyle oldu.şuan 84. gündeyim ve çevremdekiler yüzüne kapatıcımı sürüyosun diye soruyorlar.yani o derece iyileşme kaydetmişim.kafaya takmayı bırakacaksın en başta.biliyorum kolay değil ama hocamızın da hep dediği gibi sabretmen lazım.birde sana bir tavsiyem olacak.ekinezeya adında bir ot var.günde 2 kez içiyorsun.bir miktarınıda pamukla yüzüme sürdüm ben.yara iyileşmesini hızlandırıcı özelliği var. doğal olduğu için ilaçla birlikte kullanmanda bir sorun oluşturmuyormuş.1 hafta düzenli iç.ve gelişme olup olmadığını yaz.bende işe yaradı inşallah sanada faydası olur.
  • @vLkN!

peeling e başla.. kızarıklılklar için tedavi oydu sanırım.
  • hocam mrb;
    Benim uzun süre akne şikayetim oldu bu zamanlarda gittiğim doktorlar tarafından monodoks,tetradox vb antibiyotik yanına isimlerini dahi unuttuğum birçok krem jel vs kullandım...Akne şikayetim orta dereceliydi bazı zamanlar çok rahatsız ediyodu.Sonunda özel muayenesine gittiğim doktor bana 3 ay önce zoretanin verdi. Bende alevlenme çok çok fazla olmadı zaten sivilcem olduğundan rahatsız olucak kadar artmadı. Kullanmaya başladım ve 2 ay sonunda yüzümde sivilce kalmadı çok az izi vardı onlarda çok rahatsız etmedi ve iyice azaldı. Ben 70 kiloydum ilaca baslarken suan biraz zayıfladım.Günlük dozum 50 mg... Hocam Benim sormak istediğim illaki total doza ulaşmak gerekirmi bu durumlarda?Tedavi bu durumda sona erse tekrarlama olasılığını siz nasıl görüyosunuz, kısacık bi yorumunuz benim için önemli, Teşekkür ederim....
  • Mrhabalar hocam

1.ay 20mg aknetrent
    2.ay 40mg aknetrent

kullandım.74Kiloyum.Şu an 63.günümdeyim ve çarşamba günü yaptırdığım kan tahlilinde değerlerim

Total kolestrol 186
    Tligriserid *205
    AST *47
    ALT 21

çıktı.Doktor 3. aya dozu düşürerek 20mg ile devam etmemi söyledi.Yükselen değerleri kontrol altında nasıl tutabilirim?acaba başka bir hastalığım veya hormon bozukluğum olabilir mi?Ve hatırlarsanız 37.günümde size pmden resim atmıştım ve şu ana kadar hiç bir gelişme olmadı çoğu beyaz iltihaplı.Kontrolde zaten doktorda yüzüme uzun uzun baktı moralim bozulmasın diye birşeyler söylemedi diye düşünüyorum gerçekten yüzüm şuan çok kötü.Birde üni öğrencisi olduğum için 1000lerce kişi ile karşı karşıya geliyorum aralarından soranlarda moral olarak bir çöküntüye sebep veriyor yurt odadan dışarı adım atmak istemiyorum .Yardıma çok ihtiyacım var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: askbocugu

benim ilacım biteli 10 gün oldu
    ilaca bağlı olan kızarıklıklar geçti artık
    dudaklarımda kurumuyor
    ama güneş koruyucu kullanmadan güneşe çıkarsam vay halimeee :)
    ama izlerim hala yerinde maşallah :)
    napcam be yaa

İzler derken neyi kastediyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: iskender8787

hocam mrb;
    Benim uzun süre akne şikayetim oldu bu zamanlarda gittiğim doktorlar tarafından monodoks,tetradox vb antibiyotik yanına isimlerini dahi unuttuğum birçok krem jel vs kullandım...Akne şikayetim orta dereceliydi bazı zamanlar çok rahatsız ediyodu.Sonunda özel muayenesine gittiğim doktor bana 3 ay önce zoretanin verdi. Bende alevlenme çok çok fazla olmadı zaten sivilcem olduğundan rahatsız olucak kadar artmadı. Kullanmaya başladım ve 2 ay sonunda yüzümde sivilce kalmadı çok az izi vardı onlarda çok rahatsız etmedi ve iyice azaldı. Ben 70 kiloydum ilaca baslarken suan biraz zayıfladım.Günlük dozum 50 mg... Hocam Benim sormak istediğim illaki total doza ulaşmak gerekirmi bu durumlarda?Tedavi bu durumda sona erse tekrarlama olasılığını siz nasıl görüyosunuz, kısacık bi yorumunuz benim için önemli, Teşekkür ederim....

roaccutane ile yapılan çalışmaların çoğunluğu ağır akneliler için geçerlidir, tekrarlama oranlarıda öyle , ama ben öyle hasatalar gördümki çok az sivilce için roac. başlanmış kısa sürede tedavi olduğu için bırakılmış sonrasında da sivilceleri tekrarlamış, bu nedenle hastalarıma az veya çok lezyon için olmasını önemsemeden total doza ulaşmalarını öneriyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrGEN

Mrhabalar hocam

1.ay 20mg aknetrent
    2.ay 40mg aknetrent

kullandım.74Kiloyum.Şu an 63.günümdeyim ve çarşamba günü yaptırdığım kan tahlilinde değerlerim

Total kolestrol 186
    Tligriserid *205
    AST *47
    ALT 21

çıktı.Doktor 3. aya dozu düşürerek 20mg ile devam etmemi söyledi.Yükselen değerleri kontrol altında nasıl tutabilirim?acaba başka bir hastalığım veya hormon bozukluğum olabilir mi?Ve hatırlarsanız 37.günümde size pmden resim atmıştım ve şu ana kadar hiç bir gelişme olmadı çoğu beyaz iltihaplı.Kontrolde zaten doktorda yüzüme uzun uzun baktı moralim bozulmasın diye birşeyler söylemedi diye düşünüyorum gerçekten yüzüm şuan çok kötü.Birde üni öğrencisi olduğum için 1000lerce kişi ile karşı karşıya geliyorum aralarından soranlarda moral olarak bir çöküntüye sebep veriyor yurt odadan dışarı adım atmak istemiyorum .Yardıma çok ihtiyacım var.

değerlerin biraz yükselmiş sadece AST yüksekliği olduğuna göre ilaca bağlı olma ihtimali yüksek ama ciddi bir durum değil, 15 gün sonra testlerini tekrarla, eğer hala iltihaplı sivilcelerin varsa bir dönem antibiyoitk ile tedaviyi destekleyin, ayrıca biraz depresyon havası seziyorum sizde psikolojik destek işe yarayabilir, yada yine ilacın yanına hafif bir antidepresan başlanabilir
  • Teşekkkürler hocam.İlk aydan beri kiloma göre düşük doz kullanıyorum bu doz düşürülmesi Tedavimi epey bi uzatacak gibi görünüyor.Çünkü doktorum değerler normale dönerse 30mg ye devam edeceğini söyledi.Oysa ben 60mg verir ve tedavim hem 6 ayda biter hemde total doza ulaşır diye düşünüyordum.
    Peki bu kadar yükselme için doz düşürülmesi doğru bir tercih mi?
  • mrb sevgili hocam ben test sonuçlarımı aldım sizede döstermek istedim; günde 20 mg içiyorum 53 kiloyum 1.70 boyum.
    total kolestrol 171
    trigliserit 235
    ast 40
    alt 29
    ggt 10. yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum hocam. ne yapmalıyım?
  • ya tedavı bıtelı 15 gun oldu sag yanagımda bı kasıntı oldu kaşıdım bıraz cok fena kızardı sıvılcede degıl baska bısıy cıktı sınek ısırıgı gıbı acaba bu neden ya hala kasınıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yalnız_Genc

ya tedavı bıtelı 15 gun oldu sag yanagımda bı kasıntı oldu kaşıdım bıraz cok fena kızardı sıvılcede degıl baska bısıy cıktı sınek ısırıgı gıbı acaba bu neden ya hala kasınıyo

cilt hassaslaşıyo benim tedavim 4 5 ay önce bitti ama hala tenim çok hassas:) kaşıma yüzünü ayrıca büyük yara gibi bişiyse doktorunla görüş bence:/
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrGEN

Teşekkkürler hocam.İlk aydan beri kiloma göre düşük doz kullanıyorum bu doz düşürülmesi Tedavimi epey bi uzatacak gibi görünüyor.Çünkü doktorum değerler normale dönerse 30mg ye devam edeceğini söyledi.Oysa ben 60mg verir ve tedavim hem 6 ayda biter hemde total doza ulaşır diye düşünüyordum.
    Peki bu kadar yükselme için doz düşürülmesi doğru bir tercih mi?

ben genelde aynı doza devam edip 15 gün sonra tekrar tahlil alıyorum eğer düştüyse aynı dozla devam ediyorum, yok yükselme varsa dozu yarıya iniyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: kartanesiiii

mrb sevgili hocam ben test sonuçlarımı aldım sizede döstermek istedim; günde 20 mg içiyorum 53 kiloyum 1.70 boyum.
    total kolestrol 171
    trigliserit 235
    ast 40
    alt 29
    ggt 10. yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum hocam. ne yapmalıyım?

AST tam sınır veya biraz üzeri sanırım, birde TG yüksek bu dozla devam edilebilir biraz diyet yapmakta fayda var
  • quote:

ya tedavı bıtelı 15 gun oldu sag yanagımda bı kasıntı oldu kaşıdım bıraz cok fena kızardı sıvılcede degıl baska bısıy cıktı sınek ısırıgı gıbı acaba bu neden ya hala kasınıyo

gerçekten bir haşere ısırığı olabilir, kaşıma çünkü hala cildin hassasdır bu dönemde, yerinde yara oluşmasına sebep olabilirsin
  • kaşımamaya çalışıcam ama fena kasınıyo meret ya bıde elımdede aynı kızarıklık var buyuk bı kızarıklık degıl ama yınede kotu gozukuyo

Kir-pi hocam ben dısarı cıkarken gunes koruyucu krem felan kullanmıyorum doktorum uyarmadı o konuda kullanıyımmı bıde dudaklarım duzeldı ama kızarıklıklarda hala devam 15 gun gectı ne kada bı surec sora onlarda duzelır
  • quote:

kaşımamaya çalışıcam ama fena kasınıyo meret ya bıde elımdede aynı kızarıklık var buyuk bı kızarıklık degıl ama yınede kotu gozukuyo

Kir-pi hocam ben dısarı cıkarken gunes koruyucu krem felan kullanmıyorum doktorum uyarmadı o konuda kullanıyımmı bıde dudaklarım duzeldı ama kızarıklıklarda hala devam 15 gun gectı ne kada bı surec sora onlarda duzelır

yüzünde ekstra kızarıklık yoksa güneşten koruyucu gerekmez, sivilceye bağlı kızarıklıklar 2 ay kadar daha sürebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: tatilci

quote:

Orjinalden alıntı: vLkN!

Doktorumdan geldim.Bana dediği şey herşey çok güzel,cildin güneşten etkilenmemiş(koruyucu kullanmamı söylemedi).Temmuz'da turnem olduğunu tekrarlayınca Temmuz'a daha çok var,geçmezse pudra sürersin dedi.Aktif sivilcem kalmamış.Sivilce sabunu kullanmamın bir zararı var mıdır acaba ? Sormayı unuttum.Temmuz'a kadar bu kızarıkları geçirmek için ne yapabilirim? Yara izleri için Bepanthene veriliyor.Kızarıklara fayda eder mi ?

İnanın Temmuz'da turnem olmasaydı bu kadar üzerine düşmezdim ama turnem var ve bu benim için çok önemli.Belki de sanat hayatımın bir dönüm noktası olucak. Bu özel turneye güzel bir ciltle çıkmak istiyorum bu yüzden bu kadar üzerine düşüyorum

Not:Bephantene'ye şimdi başlasam ve sadece lokal olarak sadece kızarıklıkların üzerine sürsem zararı olur mu ?

seni çok iyi anlıyorum arkadaşım.hepimiz aynı şeyleri yaşadık.bende ilk iki ay çok kötüydüm.ama 3.ayda herşey değişti inan ki.doktorun haklı temmuza çok var ve emin ol temmuza kadar çok büyük değişimler olacak.bende öyle oldu.şuan 84. gündeyim ve çevremdekiler yüzüne kapatıcımı sürüyosun diye soruyorlar.yani o derece iyileşme kaydetmişim.kafaya takmayı bırakacaksın en başta.biliyorum kolay değil ama hocamızın da hep dediği gibi sabretmen lazım.birde sana bir tavsiyem olacak.ekinezeya adında bir ot var.günde 2 kez içiyorsun.bir miktarınıda pamukla yüzüme sürdüm ben.yara iyileşmesini hızlandırıcı özelliği var. doğal olduğu için ilaçla birlikte kullanmanda bir sorun oluşturmuyormuş.1 hafta düzenli iç.ve gelişme olup olmadığını yaz.bende işe yaradı inşallah sanada faydası olur.

Krem 2 tane sivilce yaptı.Lipton'un Ekinezya çayından aldım dün bu sabah içtim kalanı yüzüme sürdüm.Sen günde kaç defa sürdün ?
  • Merhaba

Aranıza yeni katıldım. Bir çok yorumu okudum. Kısaca durumumdan bahsedeyim;

8 Mayısta doktora gittim. Son 2 yıla kadar cildimde hiçbir şey yoktu. Yükseklisanta yaşadığım sıkıntılardan olsa gerek son zamanlarda tek tek de olsa hiç bitmeyen bir cilt sorunum oldu.
    29 yaşındayım. boyum 1.63 kilom 50. son iki yıldır hafif şiddette cilt sorunu yaşıyorum. hatta şöyle ki bir hafta yüzümde küçük çıkıyor sonra açılıp küçük yara oluyor kahverengi iz kalıyor sonra yüzümün başka yerine geçiyor gibi. gezici tim gibi. ben de oynayarak iz yaptım çoğunu. ancak izler derin değil. su ana kadar çok şey denedim ancak istediğim gibi olmamıştı. insan 27 sinden sonra ergenliğe girer mi anlamadım doğrusu.

Neyse, günde 40 mg Zeratonin alıyorum.

ilk gün sabah: aldıktan 1 saat sonra başım dönmeye ve gözlerim puslanmaya başladı. 5 saat sonra uyku bastırdı ve çakır keyif olmuş gibi sözcüklerim net değildi.
    ilk gün akşam: sabahki gibi değil ve tam tersiydi. uykum gelmedi. nabzım hızlıydı.
    ikinci gün: sabah ve akşam gayet düzeldi herşey.
    3. gün: herşey normal.
    4. gün yani bugün :gögüs bölgemde 2 tane küçük kızarıklı oldu. yüzümde de . bu arada ağır bir durumum yok. hatta neyin var ki neden kullanıyorsun diyebilirsiniz. şu 4 günden gayet memnunum . inşallah sonuçlar da hayırlı olur. Boynumda hafif kaşıntı var.

4 gün içinde yüzümde bir açılma hissettim. ilk gün yüzümdeki bir kaç sivilce söndü ertesi gün de kurudu. Çok mu hızlı gidiyor anlamadım. Genel sorunum yüzümdeki hafif kahverengi izler ve çok yakından bakıldığında burnumdaki siyah noktalar. Bu ilaç fazla mı geldi acaba bana bilemiyorum. Bu arada ilaçla birlikte La-roche ürünlerinden tavsiye etti yıkama köpüğü ve 30 faktör koruyucu güneş kremi. geçmiş yıllarda 50 faktör sivilce yapmıştı. bir de 15 gün süreyle sivilce üstüne sürmem gereken bir karışım hazırlattı eczacya. karışım içinde okuyabildiğim kadarıyla pantenol ve aduantan diye bişey var. dudak kuruması için de bepanthen verdi. henüz başlamadım. Bayanlara bir önerim olabilir o da yüze sir ağda kullanmamak gerekiyormuş.

Az önce bu ilaç hakkında yazılanları okudum. karaciğer değerlerinin çok yükselmesinden korksam da sürecin bunu gerektirdiğini düşünüyorum. Bu arada bu ilaca başlayacağımı bilmeden önceki gün hepatit aşısı vurdurdum. daha önceki aşılar tutmamış. Ertesi gün de bu ilacı kullanmış oldum. Değişik bir durum oluşturur mu karaciğerde bilemiyorum. Kuruluk yapacakmış henüz başlamadı ama başlar sanırım.

doktora gitmeden önce kan tahlili yaptırdım. herşey normaldi. 1 ay sonrasını merak ediyorum. bu süre içinde ekstra A vit almamak mı gerekiyor tereddütlüyüm. balık yemek gibi veya içerikli doğal gıdaları almak gibi.

Bu ilacın anti-aging özelliği varsa derinin dermis tabakasını kalınlaştırma olasılığı nedir acaba? yoksa inceltiyor mu?

saygılarımla
  • arkadaşlar
    ilacı kullanırken sigara içmenin bir zararı olurmu?
  • Selam Arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben de dün sivilceler için hapla tedavi görmeye başladım ilk gün gittiğimde doktor Roaccutane başlıcaz dedi tamam dedim tahlilleri yaptırdım gittim yanına hapa başlıyoruz dedi ve Aknetrent yazdı ben Roaccutane başlıcaz dedi die reçeteye hiç bakmamıştım eczaneye giderken yolda fark ettim Aknetrent yazdığını eczacıya sordum hiç bi fark yok dedi çevremdekiler Roaccutane bilio bu ilacı bilen yok hiç sizler ne duydunuz Aknetrent hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim :S Bu arada 20 mg Aknetrent verdi bu ilac hakkında bilgisi olan ve kullanan varsa aydınlatsın beni :S

Bi de arkadaşlar sadece dudaklarda oluşacak çatlaklar için krem verdi yüzüm için fln krem vermedi yüze krem sürmüyoz bu ilaç kullanılırken dedi ama yorumlarda okurken güneşten korunmak için krem sürenler olduğunu okudum :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumanyak09 -- 13 Mayıs 2009; 14:31:26 >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.