Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (438. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KaZooM

Bende bugun itibariyle roaccutane kullanmaya basliyorum 30mg yazdim sabah aksam kullan dedi bakalim

Aknetrent mi verdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: roseria

quote:

Orijinalden alıntı: KaZooM

Bende bugun itibariyle roaccutane kullanmaya basliyorum 30mg yazdim sabah aksam kullan dedi bakalim

Aknetrent mi verdi

Roaccutane hocam

• Kel kalabilirsiniz.
    Türkçesi; biotin salınımına yarayan biotinaz enziminin bu ilaç ile birlikte büyük ölçüde baskılandığıdır.

Ama boşverin, size bişey olmaz. Hem doktorunuz saçınız dökülse bile sonra geri çıkar dedi değil mi? Koca doktor, yanlış mı bilecek!!

BACKGROUND:
    Among the reaction and effects of isotretinoin, mucocutaneous reactions, xerosis and erythema of the skin as well as elevation of liver enzymes and lipids except high density lipoprotein have been reported.
    OBJECTIVE:
    Since biotinidase is mainly produced in the liver and partial biotinidase deficiency causes dermatological manifestations, seborrheic dermatitis, alopecia etc., isotretinoin side effects in relation to biotinidase activity were studied.
    METHODS:
    Forty-two (n = 42) patients with severe cystic acne had liver function tests, lipid estimations, serum biotin as well as biotinidase activity evaluations before (value 1) and on the 30th day (value 2) of treatment with isotretinoin monotherapy (Roaccutane 0.5 mg/kg/24 h). The same laboratory tests were evaluated in 50 controls only once. Moreover, the effect of isotretinoin on a known plasma biotinidase activity was evaluated after incubation in vitro with various concentrations of the drug.
    RESULTS:
    A statistically significant elevation of liver enzymes and lipids, except high density lipoprotein, was observed at the end of this study. On the contrary, biotinidase activity was found to be significantly decreased as compared to the initial values (value 1 = 4.70 +/- 0.89 nmol/min/l, value 2 = 2.50 +/- 0.8 nmol/min/l, p < 0.001) and to controls (5.2 +/- 0.9 nmol/min/l vs. value 2 = 2.50 +/- 0.8 nmol/min/l, p < 0.001). Additionally, biotin levels showed no significant alterations and the in vitro incubation of the enzyme with various concentrations of the drug exhibited no effect on its activity.
    CONCLUSION:
    It is suggested that isotretinoin isomers-metabolites act in the liver, resulting in low biotinidase activity.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Accutane'ın kemoterapi ilacı olduğunu biliyor muydunuz?

Drug type: Accutane is an anti-cancer chemotherapy drug. This medication is classified as a retinoid.

What Accutane is used for:

-Being investigated for use treating various different cancers.
    -Treatment of severe acne.

• Cronic kullanıcısına yanıt
    Hala yazıyorsun yahu, insanlar doktora tahlil yapıtırıp alıyorlar ve zaten icini actıkları zaman zaten diyor, kardeşim bak 10-100-10.000 kişi üstünde şu sonuclar cıktı ve ona göre kullan, diyor. şimdi sen 10.000 kişiden 1 kişisin bu demek degil ilac başarısız. bunu anlamıyorsun cünkü haklı olarak magdursun,dedigim gibi bunları kullanan göze alıp kullanıyor yoksa 30-40 yaşına kadar yüzeysel merhem vs. sürse ne yarar sorun içten.
  • Ben bu ılacı kullanırken üstelik arkadaş hala yazıyordu ve suanda bır susmamıs belliki.Anladık kardesım de sus artık yanı bı mesaj bı defa yazılır merak eden olursa acar okur.

Ilacı yaklaşık 5 6 ay önce bıtırdım sıvılcelerım bıttı.Fakat suanda cok büyük ve kızarım olmamak şartıyla gene çıkıyor.Genclıkten olsa gerek.Sorusu olan varsa yanıtlayabılırım bu ılacı kullanırken lütfen yılmayın sabredin

• quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Ben bu ılacı kullanırken üstelik arkadaş hala yazıyordu ve suanda bır susmamıs belliki.Anladık kardesım de sus artık yanı bı mesaj bı defa yazılır merak eden olursa acar okur.

Ilacı yaklaşık 5 6 ay önce bıtırdım sıvılcelerım bıttı.Fakat suanda cok büyük ve kızarım olmamak şartıyla gene çıkıyor.Genclıkten olsa gerek.Sorusu olan varsa yanıtlayabılırım bu ılacı kullanırken lütfen yılmayın sabredin

Sivilce izlwrini gecirir mi

• Hayır izler için kullanılamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben hakimim masum bey

Hala yazıyorsun yahu, insanlar doktora tahlil yapıtırıp alıyorlar ve zaten icini actıkları zaman zaten diyor, kardeşim bak 10-100-10.000 kişi üstünde şu sonuclar cıktı ve ona göre kullan, diyor. şimdi sen 10.000 kişiden 1 kişisin bu demek degil ilac başarısız. bunu anlamıyorsun cünkü haklı olarak magdursun,dedigim gibi bunları kullanan göze alıp kullanıyor yoksa 30-40 yaşına kadar yüzeysel merhem vs. sürse ne yarar sorun içten.

Prospektüs aşağıda:
    http://www.ilacpedia.com/prospektus/zoretanin-yumusak-jelatin-kapsul-10-mg

Bana erectile dysfunction ile ilgili bir madde göster. Bak dedin ki zaten ilacın kutusunda yazıyor, insanlar bakıyor ona göre kullanıyorlar . Şimdi sana prospektüsü linkte gösteriyorum. Oku ve de ki şurada yazıyor.

Şimdi de bu ilacın erectile dusfuntion yaptığına dair linkleri paylaşıyorum.

Bu mesajıma birebir cevap vermezsen seninle konuyu daha fazla uzatmayacağım. Yok bık mık edersen, konuyu farklı yere çekersen sen bilirsin. Sorum basit, erectile dysfunction prospektüste yazıyor mu yazmıyor mu?

Linkler:
    1. Ben
    2.http://wp.rxisk.org/accutane-30-years-of-trading-our-sex-lives-for-clear-skin/
    3.http://www.acneremovr.com/accutane-side-effects-for-men-give-erection-clear-skin/
    4.http://www.steadyhealth.com/Accutane_Impotence_and_only_23______t211496.html
    5.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16447596
    6.http://iospress.metapress.com/content/1021h330k91qv844/?p=63d8a1d6d08e45a3b653392b64b60354&pi=7
    7.http://davidhealy.org/wp-content/uploads/2014/07/2014-Hogan-SSRIs-and-PSSD.pdf

• -Eğer çok yüksek kan yağ değerleriniz varsa (örneğin; yüksek kolestrol veya trigliseridler)
    -yaygın olarak kolestrol veya trigliseridler gibi kan yağlarını artırır.

Sertleşme Sorunu olan vakaların çoğunluğunun (%75) psikolojik değil fiziksel kökenli olduğu artık bilinmektedir. Psikolojik kaynaklı ereksiyon bozukluğu, başarı kaygısı ve iç çatışmaların olumsuz görünümlerine bağlı iken fiziksel nedenler arasında anatomik, sinirsel kaynaklı, endokrinolojik, ilaç bağlantılı ve damar sistemi kaynaklı komplikasyonlar yer almaktadır. Damar sorunları, ereksiyon bozukluğunun en sık rastlanan nedenidir.

Sertleşme Sorunu, yaşın ilerlemesinin yanı sıra koroner arter hastalığı, yüksek kolesterol düzeyi, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı gibi bir dizi hastalığa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Şeker hastalığı durumunda, arterlerde ve penise kan taşıyan daha küçük kan damarlarında meydana gelen değişmeler ve ereksiyon işlevinde yer alan sinirlerin hasar görmesi erkeklerin %50 ila 70'ini ereksiyon bozukluğuna yatkın hale getirmektedir.

Yüksek kan basıncı gibi, kalp hastalığı ve yüksek kolesterol de kanın penisinize akışını etkileyerek sertleşme sorununa neden olabilir.
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    yani iktidarsızlığın, kolesterol-şeker-kalp rahatsızlığı-damar tıkanıklığı vs. sorunlardan kaynaklanmadığını nerden biliyorsun? zaten ilacta yazıyor bu. kalıcı kısırlıkta yazmıyor ama ilacın yarattıgı etkenlerden dolayı gelecekte olabilir. daha kötü sorunlar yaratmadığı için haline şükretmelisin bence.
  • İyi geceler arkadaşlar ben de 6. Ayın sonlarına yaklaşıyorum. Zoretanin kullandım.
    Benim kafamı kurcalayan bir şey var ben bu süreçte beslenmeme, uyku düzenime pek dikkat etmedim en önemlisi en az 3 lt su için diyorlardı bunu da yapamadım. Bu durumun bana zararları olur mu kan tahlillerim hep normal çıktı.
    Bir de benim bildiğim bu ilaç gözenekleri küçültüyor ama sanırım ben de olmayan gözenekler çıktı. Burnum ve yanaklarım delik delik duruyor az su içmemle alakası olabilir mi tavsiyeleriniz var mı?

• Merhaba arkadaşlar ;

ben 7 ay boyunca kullandım gerçekten sabır isteyen bir durum yan etkileri olumsuzlukları oydu buydu derken bi baktım 7 ay geçti ve sonuç süper şuanda 6 ay oldu bırakalı şimdi yüzüm küçük küçük minik sivilce gibi yağlar oluyor iğne ucu gibi burnumda ve yanaklarımda çok değil bir iki tane ama korkuyorum yeniden sivilce çıkacak diye acaba bunun nedeni nedir yememe içmeme herşeye dikkat ediyorum yüzüm düzeldikten sonra ama bu durum beni epeyce üzüyor zaten kahverengi bir sürü lekem olmuştu BİLGİ PAYLAŞIRMISINIZ LÜTFEN !
  • Ilk ayim bitti aktif sivilceler sondu zaten tum suratim kirmizi ve iz seklindeydi sivilceler sondu arada tek tuk cikiyor.benim sikintim tum suratim iz seklinde cukur degil sadece kirmizilik.bunlar nasil gececek arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: kingpac

Ilk ayim bitti aktif sivilceler sondu zaten tum suratim kirmizi ve iz seklindeydi sivilceler sondu arada tek tuk cikiyor.benim sikintim tum suratim iz seklinde cukur degil sadece kirmizilik.bunlar nasil gececek arkadaslar

Brnimde kirmizi izler var gecirmiyor diyorlar izleri bende kullanmiyorm :S

• roseria kullanıcısına yanıt
    Oyle olsa doktor neden verdi bu ilaci hocam ya bakalim 6ay sonra olmadi lazer ve peelingle halledicez.sivilceden daha kotu kirmizi pembe karisik bir renk elleyince puruzsuz ama sivilce gibi duruyor uzaktan

• quote:

Orijinalden alıntı: kingpac

Oyle olsa doktor neden verdi bu ilaci hocam ya bakalim 6ay sonra olmadi lazer ve peelingle halledicez.sivilceden daha kotu kirmizi pembe karisik bir renk elleyince puruzsuz ama sivilce gibi duruyor uzaktan

Banada verdide kullanmadm kullanirim gecmez bosuna kullanmis olurum diye

• Bu konunun varlığından yeni haberim oldu la Şans eseri gördüm. Bende kullanıyorum zoretanini, bugün tam 1 ay oldu. 50 mg alıyorum günlük. Tecrübelilerden tavsiye bekliyorum her konuda Birde şu izler için ne yapmalıyım Yanaklarımda hala sönmemiş sivilceler var. Siyah noktalar ve sivilcelerde gözle görülür bir azalma var ama şu izler için ne yapmalıyım? İzleride geçiriyor mu zoretanin yoksa başka bir yöntem mi uygulamam gerekiyor izler için

• 4 senedir her kalktıgım vakit illa burun kenarı veya çeşitli yerlerimde çıkardı, şuan 50 gün civarı oluyor 20mg kullanıyorum ve 20 gündür 1 tane bile çıkmadı, çok rahat traş olabiliyorum(kan akıtmadan-patlatmadan) gerçekten iyi gidiyor, cam şişe su alıyorum marketten ve günlük habire su tüketiyorum.

sadece bazı yazlar havuz-deniz sayesinde 1 ay kadar cildim tertemiz olurdu, ama yaz bitince gene cıkardı, karacigerden felan kaynaklı olmalı bu durum, umarım hormonları vs. dengeler ilac.
  • Arkadaşlar yarın 4.ayima girecem ve kan verecem fakat şöyle bir durum var 12 den sonra bişe yesem sıkıntı olurmu yoksa ac karninami gitmem gerek bugune kadar ac karnina gidip verdim hep ama bu gece 2 3 gibi bi organizasyon var :) ne diyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.