Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sivilce çıksa bile eskisi kadar çok çıkmıyo eskiye göre pürüzsüz oluyo... tek tük çıkıyo...

zaten moonşrose daha önceki bi yazısında yüzünde fazla sivilce olmadığını söylemişti.. 2. kez tedavi görmesini gerektirecek kadar yoğunsa tabikide çıkabilir.. teyzem evlendikten sonra 2. kez tedavi görmüş.... olmaz demiyorum ama yine de okulda 1 2 ay sivilceli gezersem diye üzülcek bi durum olmadığını anlatmaya çalışıyorum...belki üst üste 2 3 kez tadavi görür ama sonucunda düzelicek!
  • Bu konuda tabiki haklısın eninde sonunda düzelecek ama gerçekleri dile getirmektede fayda var, kürlerin tekrarlanmasını etkileyen faktörler erken yaşta şiddetli sivilce, sırt ve omuzlardaki sivilce, bayanlar için ilave olarak hafif hormon bozukluklarıdır, yani bu grup hastalarda kür tekrarı ihtimali daha yüksektir.
  • evet benim normalde alnımda küçük küçük sivilceler olurdu ve anlaşılmaz dı bile arkadaşlar ilacı kullanmayım die yalvardı durdu sivilcen yok ki senin die ama bu sene bi şeye çok üzüldüm boynumda ve çenemde da çıkmaya başladı ama alnımda yine aynıydı hormon testinde de bişey çıkmadı ama tabiikide bi anormallik olsa gerek çünkü hiç geçmiodu çok yağlı yerdim bide cips falan doktorda uzun süredir geçmio die verdi ilacı ama inş kür tekrarı falan olma z da bi kullanımla geçer en üzüldüğüm noktada bu kusma döneminde sivilcelerin yanağımda da çıkacağı ki ben hayatım da yanaklarım da sivilce çıktığını hatırlamam ilk kullandığımda çok korkuyodum hatta ilk( hapı yuttuğumda )daha kanıma karışmadan yan etki göreceğimi sanmıştım şimdi eskisi gibi kafama takmıorum zaten yarına bayağı sivilce çıkacak gibi çünkü kabartılar varyanağımda çıkmadığı sürece depresyona girmeyi düşünmüorumama bayağı yan etkisini görmeye başladım
  • Dostum sen hapı yutmuşsun (hem gerçek hemde mecaz anlamda)

Benim ömrümden bir sene yemişti o ilaç Allah yardımcın olsun
  • bilhassa mecazi anlamdaçok sağolun inş çektiklerimize değer peki geçmedi mi sizin sivilceleriniz
  • merhaba herkese bende aranıza yeni katıldım 5 gün oldu Roaccutane başlayalı 29 yaşındayım 15 senedir vucudumda sivilce sorunum var gitmediğim dr kalmadı bu ilacı kullanmamak için çok çaba sarfettim ama son gittiğim dr tek çaremin bu ilaç olduğunu söyledi internette araştırmaktan helak oldum hem kullanıyorum hem korkuyorum açıkcası bazı kişiler ilaç bittikten seneler sonra hamile kalıp sakat doğum yaptıklarını söylüyorlar bilginiz varmı bu konuda ya da bu ilaçtan sonra saglıklı çocuğu olan varmı ??
  • Bende kullanıyorum ve 4. ayın içerisindeyim. Dudak kuruluğu dışında bir yan etkisini görmedim ama diğer arkadaşların da dediği gibi ilk aylarda sivilcelerin aşırı artmasına sebep oluyor. Bende bu yüzden bırakmayı bile düşündüm ama şu an neredeyse hiç sivilce kalmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burcum41

merhaba herkese bende aranıza yeni katıldım 5 gün oldu Roaccutane başlayalı 29 yaşındayım 15 senedir vucudumda sivilce sorunum var gitmediğim dr kalmadı bu ilacı kullanmamak için çok çaba sarfettim ama son gittiğim dr tek çaremin bu ilaç olduğunu söyledi internette araştırmaktan helak oldum hem kullanıyorum hem korkuyorum açıkcası bazı kişiler ilaç bittikten seneler sonra hamile kalıp sakat doğum yaptıklarını söylüyorlar bilginiz varmı bu konuda ya da bu ilaçtan sonra saglıklı çocuğu olan varmı ??

İlaç kandan 15 gün sonra tamamen temizlenir, emniyet marjı olsun diye 1 yada 2 ay sonra hamile kalmaya izin verilir. Seneler sonra ilaç kaynaklı bir sakatlığın olma ihtimalı tıbben yok, çünkü ilaç vücudunuzda bulunmuyor zaten, Roaccutane yokken de sakat doğumlar vardı, şimdide var, yani seneler sonra çıkan sakatlıklar tamamen toplumda görülme olasığı olan olaylardır ve bunlardan istatiski olarak farkları yoktur, zaten seneler sonra bile sakatlığa yol açtığı ispatlanabilse hemen piyasadan kaldırılır, Amerikada 1970-80 li yıllardan beri kullanılıyor ve halen kullanılmakta bu nedenle endişe etmeyin. İlacı kullanırken imza attığınız formun arkasında bile 1 ay boyunca hamile kalınmayacak diyor, aksini ispat edebilirseniz 7 sülalenize yetecek tazminat alabilirsiniz firmadan
  • fazla alkol ve katkı maddeleri içeren yiyecek içecek kullanma dr kontrolünde al bir sorun çıkacağını sanmıyorum
  • ben yaklaşık 7-8 ay kullandım
    düzenli olarka kan testleri vs sürekli yanında lipstick taşıma alışkanlığı sivilceler geçtimi kesinlikle geçti aradan 4-5 ay geçti yavaş yavaş bi belirginlik oldu ara ara sivilcelerim oluyor ha çokmu fazla eskisine göre hiçbişe değil bunada şükür ama ben kullandığıma pişman oldum insanın psikolojisini ciddi anlamda bozuyor hele doktorun babasının hapıymış gibi hiçbişicik olmaz diyişleri adamı dellendiriyor bn şöyle bişey örendim hap normalde herkeste aynı etkiyi yapmıyor bi sürü yan etkisi var kişiye göre deişiyor bunlar hapı kullananın depresyona eğilimi vs gibi unsurlarda var ben depresyona girmedim ama aşırı duygusallık sinir bozuklukları oldu yani daha bi sinirli oldum bu sizdede olucak anlamına gelmez keyfinizi bozmayın orama burama noldu kötümü acaba die sinirinizi bozmayın ciddi sorunlar yaşamadığınız sürece ilacın bi zararını görüceinizi sanmıyorum bnm bi akrabamda kullandın gayet sorunsuz bi tedavi süreci geçirdi hemde ...
  • 2 ay kullandım yararlı
  • Arkadaşlar nedir bu ilaç tam anlamıyla açıklarsanız sevinirim.Benimde sivilce derdim var ama aşırı miktarda değil fakat yüzüm çok yağlı artık insanların yüzüme dokunmasından çekiniyorum özellikle burun ve çevresi.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..
  • saolun arkadaşlar rahatlattınız beni yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı her gören yüzümde düzelmeler olduğunu söylüyor ve ben çok mutlu oluyorum şuan sadece dudak kuruluğu yaptı o da çok rahatsız edici boyutta değil sanırım kurtulucam bu kahrolası sivilcelerden
  • slmlar.çok etkili bir ilaç sabır istiyor ancak. ben kullandın 4 sene önce ve ergenlikten itibaren başlayan kocaman, sayısız sivilceden kurtuldum. erkekler saçlarına dikkat etsin ve güneş ışınlarına kesinlikle direkt maruz kalmayın. Mümkünse sonbaharda tedaviye başlayın, yan etkileri en az şekilde atlatabilirsiniz. tedaviden sonra derin izler istemiyorsanız sivilcelere tırnak sürmeyin. kesinlikle bu beladan kurtulacaksınız biraz sabır. ha dudaklar için nivea nın sade nemlendirici rujunu kullanın. herkese geçmiş olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: amet

Arkadaşlar nedir bu ilaç tam anlamıyla açıklarsanız sevinirim.Benimde sivilce derdim var ama aşırı miktarda değil fakat yüzüm çok yağlı artık insanların yüzüme dokunmasından çekiniyorum özellikle burun ve çevresi.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Dostum bu topiciği açtıgım zaman kaç ay önceydi o zaman yeni yeni başlıyordum ilaca

Bu ilaç sivilcelere karşı yüzde yüz diyebileceğimiz oranda etki gösteren ve geçiren bir ilaç.
    Bende kaç yıldan beri sivilceler var kullanmadıgım sabun ilaç krem hiçbişey kalmadı kaç kere doktora gittik bunu tavsiye etti.iyikide etmiş

Bu ilacı sivilcenin durumuna göre 6 ay ile 1 yıl arasında kullanıyorsun.Tabii bu kadar etkili ilacında cefası olacak.Vucutu çok etkiliyor.Belini ağrıtıyor.Yediklerine dikkat etmen gerekiyor.

Bu ilacı kullanırken rahatça ağzını açıp yemek yiyemezsin direk dudagın kanar benim kaç kere kanadı.Hep kantinde şinitzel yicem diye toplasan bir avuç kan içtim dudagımın kanaması yüzünden.sonra kan tadına da alışıyorsun merak etme.Bu kanamalar için daima yanında dudak nemlendirici bulunduracaksın yoksa olmaz

6 ay yada 1 yıla yakın kullandıgın zaman suratında eski sivilce izlerinden kalan izler yoksa hiçbirşey kalmayacak.Tertemiz olacak.Bu konuyu açtıgım yani ilaca yeni başladıgım zaman suratım harita gibiydi kimse yaklaşmıyordu herkes tiksiniyordu.Şimdi herkes babyface diye bağırıyor.Kızlar daha çok yanıma yaklaşıyor.Hatta sivilcem bitmeye başladıgı an tipim yerine geldi kızdan teklif bile geldi

Yani kesinlikle tavsiye ediyorum bu ilacı kullanmanı.

Not: Alıntı değildir kendim yazdım
  • ya benim mg hesabında bi sorunum var eski doktorum (şimdi şehirdışına geçmiş) başka mg hesabı yaptı yenisi farklı yaptı....

eskisi kg*120mg ile yaptı yani yaklaşık 63 kg'mım 63*120=7560 mg ediyo

yeni doktorum ise 5 ay boyunca kg'ın kadar alıcaksın diyor buda yaklaşık 63*30*5=9450 ediyor....

bilgisi olan varmı???
  • Ya ben 10 gün önce başladım. Gün de 60mg alıyorum. Başladığım zaman pek sivilce yoktu. Ama şimdi inanılmaz sivilce çıktı. Hepside beyaz renk iltihaplı sivilceler. Özellikle çene bölgemde. Ya sanki yol beni dercesine kaşınıyolar. Tabiki ellemiyorum hiç. 2 gündür evden çıkamadım bu yüzden. Yarın staja bile gitmeyi düşünmüyorum. Gerçekten çok canımı sıktı. İlacın böyle bi etkisi var mıydı? Bu durum gerçekten canımı fazla sıkmaya başladı...
  • evet ilk başlarda sivilceleri azdırma gibi bi etkisi varmış sakın bırakma aynen devam ;) ama tahlilleri yapmaya özen göster güneşten uzak dur
  • Sağolasın da. Sivilceler öyle böyle değil. Çenem resmen mantarlı gibi. Değişik bişey oldu. Yarın en iyisi doktora göstermek....
  • aniden yüksek doz başlandığında genellikle böyle oluyor ama sonuçta belli bir süre sonra geçiyorlar yine de durum çok kötü ise kısa bir süre ilaca ara verip antibiyotik kullanman gerekebilir, doktoruna mutlaka danış.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.