Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.393.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok sagolun hocam...Darısı size arkadaşlar lütfen sıkılmayın dert etmeyin herşey güzel olacak şimdi hayat daha bi güzel Hocam solaryumla ilgili sorumu kendi doktorumada sorucam ama benim asıl öğrenmek istediğim bu bi kaç seans içinde yan etki ne olur yani yüzümde yanık kızarıklık vb. şeyler söz konusu olur mu acaba?
  • herkese sağlıklı günler

ben roucutanne isimli ilacı 2 yıl once kullandım 21 yasımda iken 4.5 ay tedavi sürdü doktor kontrolünde , tedavi süreci çok zordu ancak ilacın kulanımı bitince sivilceden eser kalmadı ve birdahada çok sükür tekrarlamadı ,

daha önce saçlarım oldukça sağlıklıydı tedavi başladıktan ve bittikten sonra eski sağlığı kalmadı halen saçlarımda dokülme var günde 30-40 kadar saç teli dokülüyor ilaç öncesi hiç bi tane bile dokülmezdi , saçlarım çok cansız ve kuru ,

sn. kir-pi hocam saç dokülmesini ben bu ilaç kullanımına bağlıyorum yan etkileri arasındada belirtiyordu ama kalıcı saç dokülmesi küçük ihtimal diyordu ,sanırım bendeki biraz kalıcı oldu herhangi bir sampuan , ilaç türü bisey kullanmamı önerirmisiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: brkpls

herkese sağlıklı günler

ben roucutanne isimli ilacı 2 yıl once kullandım 21 yasımda iken 4.5 ay tedavi sürdü doktor kontrolünde , tedavi süreci çok zordu ancak ilacın kulanımı bitince sivilceden eser kalmadı ve birdahada çok sükür tekrarlamadı ,

daha önce saçlarım oldukça sağlıklıydı tedavi başladıktan ve bittikten sonra eski sağlığı kalmadı halen saçlarımda dokülme var günde 30-40 kadar saç teli dokülüyor ilaç öncesi hiç bi tane bile dokülmezdi , saçlarım çok cansız ve kuru ,

sn. kir-pi hocam saç dokülmesini ben bu ilaç kullanımına bağlıyorum yan etkileri arasındada belirtiyordu ama kalıcı saç dokülmesi küçük ihtimal diyordu ,sanırım bendeki biraz kalıcı oldu herhangi bir sampuan , ilaç türü bisey kullanmamı önerirmisiniz

saçlar bir çıkıp ömür boyu aynı saç teli ile idare ettiğimiz yapılardan değildir, günde 30-40 tel dökülüyor demişsiniz ki bu çok normal hatta az bile günde 100 kadar saç telinin dökülmesi normaldir, saç tellerinin ömrü 3-5 yıl kadardır bu süre zarfında gelişirler sonra beslenmeleri kesilir 3-5 ay sonra o saç teli dökülür ama alttan aynı kıl kokü yeni bir kıl üreterek hayatına devam eder,sanırım ilaç kullanırken olan dökülmeleriniz nedeni ile siz saçlarınıza daha çok dikkat eder oldunuz, yoksa hiç saç dökülmemesi zaten normal değildir ve böyle bir şeyde olmaz zaten
  • Hocam benim yaşım 17. Yüzümü hergün La Roche-Posay EFFACLAR ile yıkıyorum. Çok fazla etkisini göremedim. Çok sivilcem çıkmıyor ama çıkıncada derinden ve iltihaplı çıkıyor. Bende duşa giriyorum öyle olunca ve uzun süre sıcak sus tutuyorum sivilceli bölgeye. Böyge iyice yumuşuyor ve dokunmamla zaten iltihap dışarı akıyor ancak yüzümde (yanaklarımda) sivilce izleri kaldı bu hiç hoşuma gitmiyorum. Halende az az çıkıyor.

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Ayrıca bazen cildimi sıkınca (yüzümü) böyle ufak ufak yağlar çıkıyor. Bu durumdan nefret ediyorum. Bu yağlar birikerek sanırım sivilceleri oluşturuyor.. Sauna ve Buhar odasında uzun süre kalmak iyi gelir mi ? Cilt maskeleri kullanamalımıyım ?

Solarium'un sivilceleri kurttuğu söylenir ben düzenli giriyorum. Aksine bende sivilce yapıyor. İlk 2 gün temizliyor sonra çıkıyor sivilceler solarium'dan sonra. Bir kere solariuma 2 hafta girmedim bayağı temizlendi cildim ancak çok beyaz oldum. Beyazlıktan nefret ettiğim için düzenli giriyorum. Bu konuda bir düşünceniz var mı ?

Ayrıca doktora gidersem bana ne gibi müdahele edebilirler ? Ailem doktorluk değilsin ergenlikten oluyor diyor ancak ben gitmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnspnky -- 10 Ocak 2009; 15:18:46 >
  • hocam ben doktora aşırı saç ve cilt yağlanmasından dolayı başvurmuştum ve çok hafif te sivilce problemim var ergenlik dönemimden beri.
    doktorum saçıma ve cildime bakınca akne sebore dermatit'imin olduğunu söyledi. internette bu cilt hastalığını araştırdım ve ciddi kızarıklık, beyazlık, pullanma gibi şeyler göstermişler saçlı deride ve yüzde. bende bunların hiçbiri yok sadece saçım yağlanıyo hergün yıkamak zorunda kalıyodum. saçlı derinin ve yüzün yağlı olması sebore dermatitin görülmesi için yeterli midir? tabi sivilce de çıkıyo az da olsa.

hocam doktor yanlış teşhis koymuş olabilir mi?

acaba doktorum elecon losyonu bu yüzden vermiş olabilir mi? kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım:((
  • merhaba hocam ben zoretanin kullanıyorum.3. ayımı bitirmek üzereyim.Sırası ile 20 40 ve 60 mg kullanıyorum. Hala fazla bir düezelme yok.2. ayı bitirip de gittiğimde doktorum aslında azalması gerekiyodu dedi. Artık bu ayda geçmediğini görünce ne dicek merak ediyorum doğrusu.Benim sormak istediğim bir şey de saç dökülmesi.... Doktorun saç dökülmesine neden olmadığı hatta saçları gürleştirdiğinin söylendiğini söyledi.Sivilceler geçmeyince zaten moralim bozuluyor.Saçlarımın döküldüğünü görünce tamamen morel sıfırlandı.Normal mı sizce?
  • her doktor farklı bişey söylüyor.. kafamız karışıyor hocam bizim de :(( biri saçı döker diğeri de gürleştirir diyor:)
  • Retinoik asitler ve A vitamini uzun süre kullanıldığında saçı dökerler bu kesindir bu nedenle bir retinoik asit olan roaccutane veya zoretanine de saçı dökebilir, bu bulgu kişiden kişiye değişebilir kiminde hiç görülmezken kiminde fazla miktarda saç dökülmesi olabilir ama bilinmesi gereken bu ilaca bağlı saç dökülmesinin geçici olduğu ve ilaç bırakıldıktan sonra 6-9 ay içinde eski haline döneceğidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

Hocam benim yaşım 17. Yüzümü hergün La Roche-Posay EFFACLAR ile yıkıyorum. Çok fazla etkisini göremedim. Çok sivilcem çıkmıyor ama çıkıncada derinden ve iltihaplı çıkıyor. Bende duşa giriyorum öyle olunca ve uzun süre sıcak sus tutuyorum sivilceli bölgeye. Böyge iyice yumuşuyor ve dokunmamla zaten iltihap dışarı akıyor ancak yüzümde (yanaklarımda) sivilce izleri kaldı bu hiç hoşuma gitmiyorum. Halende az az çıkıyor.

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Ayrıca bazen cildimi sıkınca (yüzümü) böyle ufak ufak yağlar çıkıyor. Bu durumdan nefret ediyorum. Bu yağlar birikerek sanırım sivilceleri oluşturuyor.. Sauna ve Buhar odasında uzun süre kalmak iyi gelir mi ? Cilt maskeleri kullanamalımıyım ?

Solarium'un sivilceleri kurttuğu söylenir ben düzenli giriyorum. Aksine bende sivilce yapıyor. İlk 2 gün temizliyor sonra çıkıyor sivilceler solarium'dan sonra. Bir kere solariuma 2 hafta girmedim bayağı temizlendi cildim ancak çok beyaz oldum. Beyazlıktan nefret ettiğim için düzenli giriyorum. Bu konuda bir düşünceniz var mı ?

Ayrıca doktora gidersem bana ne gibi müdahele edebilirler ? Ailem doktorluk değilsin ergenlikten oluyor diyor ancak ben gitmek istiyorum.

Arkadaşım öncelikle solaryumu hiç ama hiç önermiyorum direk kanserojen etkisi vardır bunun acısı 40 yaşından sonra çıkar şu an için biraz daha bronz görünmek için 40 yaşından sonra her türlü cilt kanserinin artma riskini göze almak çok gereksiz bir davranış, UV ışınları bazı kişilerde (%80) sivilceyi az miktar iyileştirse de bazı kişilerde (%20) maalesef sivilce artışına sebep olur sanırım siz de bu %20 içine giriyorsunuz, anladığım kadarı ile sivilceleriniz sadece kozmetik kullanarak çözülecek cinsten değil bir dermatologa görünmen daha iyi olur en azından bir doktor görüşü almış olursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: taralejka

hocam ben doktora aşırı saç ve cilt yağlanmasından dolayı başvurmuştum ve çok hafif te sivilce problemim var ergenlik dönemimden beri.
    doktorum saçıma ve cildime bakınca akne sebore dermatit'imin olduğunu söyledi. internette bu cilt hastalığını araştırdım ve ciddi kızarıklık, beyazlık, pullanma gibi şeyler göstermişler saçlı deride ve yüzde. bende bunların hiçbiri yok sadece saçım yağlanıyo hergün yıkamak zorunda kalıyodum. saçlı derinin ve yüzün yağlı olması sebore dermatitin görülmesi için yeterli midir? tabi sivilce de çıkıyo az da olsa.

hocam doktor yanlış teşhis koymuş olabilir mi?

acaba doktorum elecon losyonu bu yüzden vermiş olabilir mi? kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım:((

Şimdi sanırım sizde akne +sebore durumu var, sebore ile seboreik dermatit farklı şeylerdir sebore olmadan seboreik dermatit olabilir, ikisi bir arada da bulunabilir seboreik dermatit diyebilmek için özellikle burun kenarları, alın, kaşlarda kızarıklık , sarımsı renkli yağlı görünümlü kepekler olması lazım, saçtaki kepeklenmede kızarıklık olmasa bile seboreik dermtit olarak değerlendirilebilir, siz zaten şu an roaccutane kullanıyorsunuz bence ilave tedaviye gerek yok diye düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: aercan03

merhaba hocam ben zoretanin kullanıyorum.3. ayımı bitirmek üzereyim.Sırası ile 20 40 ve 60 mg kullanıyorum. Hala fazla bir düezelme yok.2. ayı bitirip de gittiğimde doktorum aslında azalması gerekiyodu dedi. Artık bu ayda geçmediğini görünce ne dicek merak ediyorum doğrusu.Benim sormak istediğim bir şey de saç dökülmesi.... Doktorun saç dökülmesine neden olmadığı hatta saçları gürleştirdiğinin söylendiğini söyledi.Sivilceler geçmeyince zaten moralim bozuluyor.Saçlarımın döküldüğünü görünce tamamen morel sıfırlandı.Normal mı sizce?

Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz, bu 20-40-60 benimde çok uyguladığım bir yöntemdir özellikle yaşı 20 nin altında olan hastalar veya aknesi çok şiddetli olanlara böyle uyguluyorum bu sayede o ilk aylarda sivilcenin aniden şiddetlenmesi olayı daha az görülüyor, ancak bu ilaçlar saçı dökebilir bu normaldir ve dökülen saçlar sonra geri çıkarlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orjinalden alıntı: aercan03

merhaba hocam ben zoretanin kullanıyorum.3. ayımı bitirmek üzereyim.Sırası ile 20 40 ve 60 mg kullanıyorum. Hala fazla bir düezelme yok.2. ayı bitirip de gittiğimde doktorum aslında azalması gerekiyodu dedi. Artık bu ayda geçmediğini görünce ne dicek merak ediyorum doğrusu.Benim sormak istediğim bir şey de saç dökülmesi.... Doktorun saç dökülmesine neden olmadığı hatta saçları gürleştirdiğinin söylendiğini söyledi.Sivilceler geçmeyince zaten moralim bozuluyor.Saçlarımın döküldüğünü görünce tamamen morel sıfırlandı.Normal mı sizce?

Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz, bu 20-40-60 benimde çok uyguladığım bir yöntemdir özellikle yaşı 20 nin altında olan hastalar veya aknesi çok şiddetli olanlara böyle uyguluyorum bu sayede o ilk aylarda sivilcenin aniden şiddetlenmesi olayı daha az görülüyor, ancak bu ilaçlar saçı dökebilir bu normaldir ve dökülen saçlar sonra geri çıkarlar

Teşekkürler. Afyonkarahisar da oturuyorumm 17 yaşındayım hocam.
  • merhaba hocam yine bir sorum olacak bn üçüncü ayıma yeni başladım 1 gün oldu yüzümde cok ciddi değişmeler var kendim de görüorum cevremdekiler de fark etmeye basladılar. Bu yönden şikayetim yok fakat yüzümde kızarma ve gözlermde yanma cok oluor acaba bunun sebebi nedir? 3 gün önce doktorumaydım yüzümdeki kızarıklık niçin 50 faktör güneş koruyucu önerdi fakat daha önce hiç kullanmadığım için blmiorum 2 adet nasıl kullannacagım bunları ? ama beni asıl rahatsız eden gözlerm özellikle sol gözümde kanlanma fazla oluyor bir de sanki der gözümü kapatınca biraz bulanıklık hissediorum gbi gelior sizce evhammı yapıorum yoksa bu kanlanma kızarıklıkmı buna neden oluor yada bu hafta cok uykusuz kaldım ondan dolayımıdır bu problem ??? fakat özellikle sol gözümde daha fazla olması cok canımı sıkıyor 2 gündür böyle doktora gittiğim zaman olsaydı ona sölerdm ama smdi daha yeni gttm zaten beni aydınlatırsanız sevinirim cok tesekkürler....
  • Güneşten koruyucular sabah tüm yüze sürelerek kullanılan ürünlerdir, iki adet demişsiniz, sanırım herhangi birini alman için iki adet güneştn koruycu önermiştir yoksa ayrı ayrı iki güneş koruyucu kullanmanın mantığı yok , ya da bir güneş koruyucu diğeri nemlendirici olabilir, gözündeki kızarma ilaçtan da kaynaklanabilir başka bir nedenden de genellikle ilaca bağlı kızarıklıklar gözün fazla kurumasından kaynaklanıyor ve suni göz yaşları yeterli oluyor ama sorunun devam ederse bir göz doktoruna görünmende fayda var
  • hocam ben size sabun önerisi soracaktım. yüzümü yıkarken kullanmak ve cildimi temizlemek için sebamed kullanıyorum ters bir etkisi olmaz umarım.
  • evet vichy nin 2 adet verdiler bn de anlmadm hangisi ne tam olarak birisnde 50 + yazıo dieri after sun yazıo capital soleil falan ?? birisini önce birisini de güneşten snra mı sürmem gerekio? suni gözyası kullanıorum ama bazen aksatıorum tek kullanımlık olanlardan var bende bazen sadece yatmadan önce kullanıorum ondan kaynaklanıo olablrmi acaba ? puslu gbi gelio ya gözüm ondan korktm sadece kanlanmadan böle bi problem olurmu yada mesela gözüne bşi kacar da sana öle gelir ya psikolojik olarak öle mi die düşünüorum kafam cok karıstı :(
  • Selamlar. 3.5 ay oldu ilaca başlayalı. Yeni sivilce çıkmıyor artık sadece önceki sivilcelerimin izleri duruyor. Çokta sıkıntı yaratmıyorum kendime.

Yanlız doktor bey bazı haplar yumuşamış oluyor. Bazıları çok sertken bazılarıda oldukça yumuşak oluyor. Bunu neye bağlıyorsunuz ? Bulundukları ortam aynı olduğu için merak ettim
  • Benim de 2 sene içinde alnimda inanilmaz bir artis oldu. Biraz geçip yeniden artiyor. Bunu kullanmami onerir misiniz, yoksa bu kadar için gerekli degil mi? Kendiliginden geçebilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: __RayAllen20__

Benim de 2 sene içinde alnimda inanilmaz bir artis oldu. Biraz geçip yeniden artiyor. Bunu kullanmami onerir misiniz, yoksa bu kadar için gerekli degil mi? Kendiliginden geçebilir mi?

görmeden birşey demek mümkün değil, bence bir dermatoloğa muayene olun
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Selamlar. 3.5 ay oldu ilaca başlayalı. Yeni sivilce çıkmıyor artık sadece önceki sivilcelerimin izleri duruyor. Çokta sıkıntı yaratmıyorum kendime.

Yanlız doktor bey bazı haplar yumuşamış oluyor. Bazıları çok sertken bazılarıda oldukça yumuşak oluyor. Bunu neye bağlıyorsunuz ? Bulundukları ortam aynı olduğu için merak ettim

bu konuda hiç bir bilgim yok eğer gelirse tanıtım elemanına bir sorayım bakalım neden böyle oluyormuş
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.