Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (336. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar foruma bu soruyu sormak için üye oldum diyebilirim.. Roaccutane kullananlarda Tüylenme oldumu ?? bende sanki oluyormuş gibi yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum henüz emin değilim ama ufak ufak oluyor sanki.. Doktora söyledm 1 ay daha gözlemle oluyorsa ilacı bırakalım dedi ama ben bırakmak istmyrm sivilce izlerm çok kötü gecmeleri gerekiyor..Cevap verirseniz sevinirim..
  • bende onceden çok sıvılcelerle boguştum bu ılacı 8 ay kullandım ve hıç sıvılce yok fakat ızlerı kaldı hafıf bıde azcık kızarıklık bunun ıçın kesın bı tedavı varmı yada bıtkısel çozum
  • kilom 54 we 60 mg kullanyrm degerlerin normalse senin dozuda 60 a çıkarır arkadaşım buarada güneş koruyucu olarak bioderma 50+ şiddetle öneririm dudak we burun için hametanı kullanabilirsinz nemlendrici olarak su bazlı ürünler kullanın caredolin gayet iyi bir üründür. ben tedawimin sonlarındayım sabredin arkadaşlar geçmiş olsun hepinize özgüweniniz tawan yapcak inanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BycCcerkesh

quote:

Orijinalden alıntı: VendettaS

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkdaşlar benim 20mg kullanıyorum . arada 30 mg alıyorum . 4.ayım biticek inş ama 3 haftadır burnum kanıyor sürekli. özellikle sabah uyandığımda kanıyor yatağımdan fırlıyorum banyoya . acaba sizdede burun kanaması felan oldumu arkadaşlar bi yardımcı olurmusunuz . Günde 4 kez kanadığı bile oldu .

oldu. bepanten merhem sür

bana hameran çok iyi geliyo dudaklara yani. ama burnun etrafına sürmek olurmu ki

bepanten merhem olduğu için ya da hametan( merhem mi bilmiyorum) burnunun içine sür. rahatladığını hissedeceksin. 3 gün oldu ilacımın biteli . haala ayıptır söylemesi sümkürünce kan geliyo. dert etme sen.

hocam çok teşkkür ettim saol bilgin için . benim 2 ayım var daha . Allah'a şükür iyi oldu yüzüm ama bel ağrısı felanda yapmasa çok iyi olcaktı valla. yazın nasıl çalışcaz bilmiyorum bu bel ağrısıyla.

sana tavsiyem 40 mg kullanıyorsan son 2 ay 60 mg ya cıkar ( eğer kilon yetiyorsa ). senin yerınde olsam yaza bırakmazdım ilacı. ben de son ay 60 mg ya cıkardım 10 gün erken bitirdim. yan etki bakımından hic bi değişiklik olmadı. bel ağrısının da oldugu evrelerdesın 1-2 aya geçer

hocam haziran sonunda biticek . kilo 64 yetermi sence 60 mg için ? 40a çıkarabilirim ama heralde . hocam 4.ay bitio yeni değilim heralde ilaçta.

kilom 54 we 60 mg kullanyrm degerlerin normalse senin dozuda 60 a çıkarır arkadaşım buarada güneş koruyucu olarak bioderma 50+ şiddetle öneririm dudak we burun için hametanı kullanabilirsinz nemlendrici olarak su bazlı ürünler kullanın caredolin gayet iyi bir üründür. ben tedawimin sonlarındayım sabredin arkadaşlar geçmiş olsun hepinize özgüweniniz tawan yapcak inanın

Orijinalden alıntı: tolgaybjk

bende onceden çok sıvılcelerle boguştum bu ılacı 8 ay kullandım ve hıç sıvılce yok fakat ızlerı kaldı hafıf bıde azcık kızarıklık bunun ıçın kesın bı tedavı varmı yada bıtkısel çozum

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun bu zorlu süreci atlatmışın. izler için kırmızımsı pembemsi renkler için soyucu kremler deneyin ( yüzeysel izler için çukurlara etkisi olmaz) tretin differin avene nin diacneal iyi ürünlerdr ben ilacın son günlerndeyim we geceleri yatmadan differin sürüyorum soyuyor cildi çok güzel yapıyor tavsiye ederim ama malum yaz aylarına giriyoruz bu soyucuları kullandıgınzda güneş koruyucusu olmadan dışarı çıkmayın lekelerinz dahada artar...buarada differin 7 tl fiyat açıısından en uygunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmur8638 -- 18 Nisan 2012; 13:49:44 >
  • Orijinalden alıntı: yagmur8638

kilom 54 we 60 mg kullanyrm degerlerin normalse senin dozuda 60 a çıkarır arkadaşım buarada güneş koruyucu olarak bioderma 50+ şiddetle öneririm dudak we burun için hametanı kullanabilirsinz nemlendrici olarak su bazlı ürünler kullanın caredolin gayet iyi bir üründür. ben tedawimin sonlarındayım sabredin arkadaşlar geçmiş olsun hepinize özgüweniniz tawan yapcak inanın

hocam ben yüzüme hiç bir krem kullanmıyorum valla. sadece dudaklarım ve burnum için hameran sürüyorum o kadar . yüzüme alerji yapar bile hiç bi krem kullanmıyorum. doktor nedixa yazmısdı 1 kere sürdüm sivilce çıkmıştı daha da sürmedim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüloğ.San.Tic -- 18 Nisan 2012; 14:08:21 >
  • bu ilacı 8 aydır kullanana birisi olarak sorularınızı cevaplyabilirim. doktorun bana söyledikleri çerçevesinde tabiii...
  • saç dökülmesi yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tangmuch

bu ilacı 8 aydır kullanana birisi olarak sorularınızı cevaplyabilirim. doktorun bana söyledikleri çerçevesinde tabiii...

Ben birsey sormak istiyroum 20 yasindayim 80 kiloyum yaklasik. 3. Ayima girdim. Gunluk 40 mg aliyorum. Alnimda cok sivilcr cikti ilk 2 ay sonra bunlar puruzsuz ama kirmizi kaldi bazilari arada bir buyuyor ama ben patlatinca kuculuyor. Yanmaklarimda az var. Benim sorum su. Hic gecmeycek hissine kapildiniz mi? Veya doktorumla konussam dozumu arttirsam. Doktorum az kullanip uzun vadede kullanmak daha iyi dedi. Cok kullanirsak karacigerin cok yorulur dedi. Sizce bu sekildemi yapsam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle Selamun Aleykum arkadaşlar . Sırf bu sorumun cevabbını ogrenmek amacıyla üye oldum . Rouccatane kullanıyorum 18 yaşında 76 kilo 1,83 boyundayım ilk 4 ay 30 mg sonra ise 40 mg kullanmaya başladım Doktor 8 ay kullanağımı söyledi. Son ayıma girdim sivilcelerim artık çıkmıyor ama kızarıklıklar var heskeste olduğu gibi ve sivilce sonucu izler . Bir tane yanağımda küçük kist . Tedavim bitmek üzere acaba bundan sonra doktor ne vericek. İzlerin kızarıklıkların geçmesi için _? Cevaplarınızı bekliyorum
  • Bende yaklaşık 7-8 ay kullandım bu ilacı.1.90 boy ve 90 kg geliyorum. Kullanmadan önce denemediğim krem denemediğim losyon kalmamıştı. Sırtımda acaip yoğun bir şekilde kanlı sivilceler çıkıyordu. Gece yatıp sabah kalktığımda hepsi patlamış, atletim ise kan içinde kalıyordu. Kullanmamak için 5-6 yıl dayandım ama artık öyle bir safhaya gelmiştiki bu ilacı kullanmama karşı çıkan ailem bile kullan artık demeye başlamıştı. 1 haziran 2011'de günde 20*3=60 mg olarak kullanmaya başladım. Bu ilaca başlayacak olanlara 2 şey tavsiye ederim birincisi dudaklarınız çatlayacak en ufak bir mimikte kanayacak hale gelicek. Yanaklarınız,alnınız acaip kuruyacak, pul pul dökülmeye başlayacak. Bu yüzden bepanteni yanınızdan eksik etmeyin. 2. cisi ise dudaklarınızla birlikte gözlerinizde kurumaya başlıyacak, ilaca başlamadan göz kontrolündende muhakkak geçin, göz doktorunuz suni göz damlası muhakkak vericektir, ihmal etmeyip kullanın. Dışarı çıktığınızda şapka, güneş gözlüğü muhakkak kullanın. Dışarıda çok durucaksanız güneş kremi kullanın. Cilt doktorunuzla konuşarak aylık kontrolde gerekli kan testleri için hangi değerlerin lazım olduğunu öğrenin. Böylece doktora çıkmadan sağlık ocağında kan testinizi yaptırıp öyle çıkarsınız doktorunuza. Doktor açısından ve sizin açınızdan kolaylık olur, hastanede kan vermeklede uğraşmazsınız.

A vitamini içeren yiyeceklerden uzak durun, zaten doktorunuz bu ilacı verdiğinde yanında kitapçıkta veriyor ilaç hakkında, o kitapçığı okuyun. Bu ilaç hayatınızıda olumsuz etkiliyor ister istemez, belli bir süreden sonra bitsin artık diyorsunuz. 5. ayda 60 mg'dan 40 mg'a düşürdü doktor o yüzden 6 ayda biticeği yerde 7-8 ayda ancak bitti. Sonuç olarak eğer her türlü ilacı deniyipte eğer doktorunuz bu ilacı önerdiyse hiç düşünmeden kullanın. Ben pişmanım neden 5-6 sene önce kullanmadığım için, şimdi kafamı duvarlara vursam az gelir. İlacı 25 ocak 2012'de bıraktım ve şimdi o kanlı patlayan sivilcilerin izi dahi kalmadı sırtımda. Zamanla izleride geçiyor. İlaca başladıysanız yarım bırakmayın, doktorunuz tamam kes diyesiye kadar kullanın. Biraz sıkıntı çekiyorsunuz bu ilacı kullanırken ama ilaç bittiği anda aynaya dönüp baktığınızda o sivilcilerin yok olması varya insan yeniden doğmuş gibi oluyor, yeni bir sayfa açılıyor hayatınızda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun26180 -- 18 Nisan 2012; 21:11:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erelaym

Öncelikle Selamun Aleykum arkadaşlar . Sırf bu sorumun cevabbını ogrenmek amacıyla üye oldum . Rouccatane kullanıyorum 18 yaşında 76 kilo 1,83 boyundayım ilk 4 ay 30 mg sonra ise 40 mg kullanmaya başladım Doktor 8 ay kullanağımı söyledi. Son ayıma girdim sivilcelerim artık çıkmıyor ama kızarıklıklar var heskeste olduğu gibi ve sivilce sonucu izler . Bir tane yanağımda küçük kist . Tedavim bitmek üzere acaba bundan sonra doktor ne vericek. İzlerin kızarıklıkların geçmesi için _? Cevaplarınızı bekliyorum

O Kist için bekle kendiliğinden kaybolabilir. Benimde ilacı kullandığım gözümde itrise çıktı büyüdü, göz doktoruna çıktım ilacı bıraktıktan sonra ameliyat dedi. İlaç bitti kendiliğinden yok oldu. İzler içinse o kırmızılıkların gitmesi için ilacı bıraktıktan sonra geçicektir. Kan değerlerin normale dönmesini bekle. Aynı sorun benim başımdanda geçti doktorun söylediği zamana ihtiyacı var cildinin dedi ve öylede oldu kızarıklıklar geçti izlerde aynı şekilde nerdeyse hiç farkedilmicek hale geldi. Yok illa birşeyler kullanmak istiyorsan yukardaki arkadaşların önerdiği cilt soyucu kremleri doktorunada danışarak kullanabilirsin. Bana sorarsan cildine zaman ver derim bırak biraz nefes alsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun26180

quote:

Orijinalden alıntı: erelaym

Öncelikle Selamun Aleykum arkadaşlar . Sırf bu sorumun cevabbını ogrenmek amacıyla üye oldum . Rouccatane kullanıyorum 18 yaşında 76 kilo 1,83 boyundayım ilk 4 ay 30 mg sonra ise 40 mg kullanmaya başladım Doktor 8 ay kullanağımı söyledi. Son ayıma girdim sivilcelerim artık çıkmıyor ama kızarıklıklar var heskeste olduğu gibi ve sivilce sonucu izler . Bir tane yanağımda küçük kist . Tedavim bitmek üzere acaba bundan sonra doktor ne vericek. İzlerin kızarıklıkların geçmesi için _? Cevaplarınızı bekliyorum

O Kist için bekle kendiliğinden kaybolabilir. Benimde ilacı kullandığım gözümde itrise çıktı büyüdü, göz doktoruna çıktım ilacı bıraktıktan sonra ameliyat dedi. İlaç bitti kendiliğinden yok oldu. İzler içinse o kırmızılıkların gitmesi için ilacı bıraktıktan sonra geçicektir. Kan değerlerin normale dönmesini bekle. Aynı sorun benim başımdanda geçti doktorun söylediği zamana ihtiyacı var cildinin dedi ve öylede oldu kızarıklıklar geçti izlerde aynı şekilde nerdeyse hiç farkedilmicek hale geldi. Yok illa birşeyler kullanmak istiyorsan yukardaki arkadaşların önerdiği cilt soyucu kremleri doktorunada danışarak kullanabilirsin. Bana sorarsan cildine zaman ver derim bırak biraz nefes alsın...

Benimde gözümde kuruluk oluyordu ( Birde lens kullanıyordum ) suni göz damlası verdi onu kullanıyorum . . İzler çok değil ama sadece yanağımda var ve kızarıklıklarda bu bolgecde ve baska hicbiryerimde yok . İzlerin fln gecmemesi beni düşündürüyor son ayımdayım. Senin rouccatane bittikten sonra kendiliğinden düzeldi mi yoksa birseyler kullanma ihtiyacı hissettin mi .. _?
  • O kızarıklıklar kendiliğinden gidiyor, ilaç bittikten sonra ekstra hiç bir şey kullanmadım. aradan yaklaşık 4 ay geçti ilaç biteli izlerde kayboldu kendiliğinden. Benimki aşırı sivilce vardı sırtımda. O sivilceler belli olmıcak şekilde kendiliğinden geçtiyse, senin izler az diyorsun ilacı bıraktıktan sonra kızarıklıklarda izlerde gider muhtemelen ama sen yinede doktoruna danış derim yüzünde olduğu için ihmal etme. yağmur nickli arkadaşın önerdiği gibi cilt soyucu krem için faydası olurmu danış doktoruna...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dizyy

quote:

bu ilacı 8 aydır kullanana birisi olarak sorularınızı cevaplyabilirim. doktorun bana söyledikleri çerçevesinde tabiii...

Ben birsey sormak istiyroum 20 yasindayim 80 kiloyum yaklasik. 3. Ayima girdim. Gunluk 40 mg aliyorum. Alnimda cok sivilcr cikti ilk 2 ay sonra bunlar puruzsuz ama kirmizi kaldi bazilari arada bir buyuyor ama ben patlatinca kuculuyor. Yanmaklarimda az var. Benim sorum su. Hic gecmeycek hissine kapildiniz mi? Veya doktorumla konussam dozumu arttirsam. Doktorum az kullanip uzun vadede kullanmak daha iyi dedi. Cok kullanirsak karacigerin cok yorulur dedi. Sizce bu sekildemi yapsam?

şöyle düşündüğünün farkındayım.hem ilaca bi sürü para ödüyosuni hem ağrısına sızısına katlanıyosun dudak, göz kuruluklar, bel ağrısı vs. artık hemen bitirsem diyosun. ben bu ilaca 16 ağustosda başladım ve tam 16 nisanda bitirdim tam 8 ay. normalden daha uzun bir süre. benim kendi görüşüm. çok kullanırsan dudak kuruluğun, bel ağrın, yüzünün kuruluğu vs. çekilmez bir hal alır. gözlerin kızarır. iyice dayanamaz olursun. bence yavaş yavaş sindire sindire kullanmak en matıklısı. hem doktorun dediği gibi karaciğerin yorulmaz. Karaciğerdeki bazı değerler çok yükselirse tekrar indirmekte sorun yaşayabilirsin. roaccutane kullanırken en kötün yüz halin bile kullanmadan önceki en iyi yüz halinden iyidir bence. az sabret az az kullan. doktor tavsiyesine de uy. boşuna 6 yıl okuyup üstünede 4 yıl uzman dermatolog olmuyolar. vardır bir bildikleri derim.
  • quote:

quote:

quote:

şöyle düşündüğünün farkındayım.hem ilaca bi sürü para ödüyosuni hem ağrısına sızısına katlanıyosun dudak, göz kuruluklar, bel ağrısı vs. artık hemen bitirsem diyosun. ben bu ilaca 16 ağustosda başladım ve tam 16 nisanda bitirdim tam 8 ay. normalden daha uzun bir süre. benim kendi görüşüm. çok kullanırsan dudak kuruluğun, bel ağrın, yüzünün kuruluğu vs. çekilmez bir hal alır. gözlerin kızarır. iyice dayanamaz olursun. bence yavaş yavaş sindire sindire kullanmak en matıklısı. hem doktorun dediği gibi karaciğerin yorulmaz. Karaciğerdeki bazı değerler çok yükselirse tekrar indirmekte sorun yaşayabilirsin. roaccutane kullanırken en kötün yüz halin bile kullanmadan önceki en iyi yüz halinden iyidir bence. az sabret az az kullan. doktor tavsiyesine de uy. boşuna 6 yıl okuyup üstünede 4 yıl uzman dermatolog olmuyolar. vardır bir bildikleri derim.

Asliinda parasindan cok zamanimi bu sekilde harcamak istemiyorum. Yazin zaten cekinilez hal aliyormus. Yaza birakmak istemiyorum. Ayrica yaz gelince malum denize falan girilecek fakat benim alnimdaki sivilceler yuzunden sac uzattim ve bu sekilde kapatmaya calistim ama yazin hem saclar yuzunden terleyecem hemde denizden cikinca hos durmuyor.ayrica agrilarimi pek farketmiyorum cunku ayni zamanda vuct gelistiriyorum. Onlarin agrisiyla karisip gidiyor. Bir tek dudak kurulugu zorluyor onada bir krem buldum kullandigim gunden beri pek zorluk yasamadim. Dedigim gibi sadece erkenden gcesin istiyorum sivilcelerin. 6 subattan bu yana bullaniyortum 6 hazirana kadar bitirsem super olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bardan Adam -- 18 Nisan 2012; 22:09:34 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Asliinda parasindan cok zamanimi bu sekilde harcamak istemiyorum. Yazin zaten cekinilez hal aliyormus. Yaza birakmak istemiyorum. Ayrica yaz gelince malum denize falan girilecek fakat benim alnimdaki sivilceler yuzunden sac uzattim ve bu sekilde kapatmaya calistim ama yazin hem saclar yuzunden terleyecem hemde denizden cikinca hos durmuyor.

aman ha dostum ne denizi doktorun söylemedimi? denize flan girmeyeceksin bu ilacı kullanırken daha doğrusu güneşe çıkmayacaksın. gece girebilirsin yada güneşin batmasına yarım saat kala. roaccunate kullanmaya başlayalı ne kadar oldu da sivilceler kaybolmadı daha?
  • Onceki mesajima birseyler ekledim. Zoretanin kullaniyorum. 3 bucuk ay oldu neredeyse. Gecmesine gecti fakat kirmizi nokta olarak var. Puruzsuz cogu yer. Sadece bazilari sisip iniyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Asliinda parasindan cok zamanimi bu sekilde harcamak istemiyorum. Yazin zaten cekinilez hal aliyormus. Yaza birakmak istemiyorum. Ayrica yaz gelince malum denize falan girilecek fakat benim alnimdaki sivilceler yuzunden sac uzattim ve bu sekilde kapatmaya calistim ama yazin hem saclar yuzunden terleyecem hemde denizden cikinca hos durmuyor.

aman ha dostum ne denizi doktorun söylemedimi? denize flan girmeyeceksin bu ilacı kullanırken daha doğrusu güneşe çıkmayacaksın. gece girebilirsin yada güneşin batmasına yarım saat kala. roaccunate kullanmaya başlayalı ne kadar oldu da sivilceler kaybolmadı daha?

Alinti yapmayi unutmusum. Mesajlarimi yukari yazdim :)
  • eğer karaciğer tahlillerinde sorun olmasa bile 4 ayda bitiremessin. Ayrıca ilacı kullandıktan sonra 15-20 gün güneşe cıkma. bak iz kalır pişman olursun.
    Birde dudak kuruluğu için bir ilaç buldum demişssin bulmak ne demek doktorun önermedi mi sana bir ilaç. bepanthen merhem kullan dudakların için.
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.