Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. ben 25 yaşındayım. yüzümde tek tük sivilceler çıkıyor ama şikayetim bundan değil. cildim çok yağlı. yani beyaz gömlek giysem akşama kadar boyun kısmı kahverengi oluyor.
    sizce bu ilaçtan kullansam cildimin bu yağ sorununa çözüm olur mu?

bu ilacı reçeteiz satın alabilirmiyim?

doktor bey bu soruyu pm olarak attım ama cevap vermediniz tekrar yazdım. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: karablacksea

merhaba arkadaşlar. ben 25 yaşındayım. yüzümde tek tük sivilceler çıkıyor ama şikayetim bundan değil. cildim çok yağlı. yani beyaz gömlek giysem akşama kadar boyun kısmı kahverengi oluyor.
    sizce bu ilaçtan kullansam cildimin bu yağ sorununa çözüm olur mu?

bu ilacı reçeteiz satın alabilirmiyim?

doktor bey bu soruyu pm olarak attım ama cevap vermediniz tekrar yazdım. yardımcı olursanız sevinirim.

bundan 5 mesaj üstte aslında size cevap yazmıştım, çünkü PM nız kapalı idi, sadece yağlanma için düşük doz haftada 2 gün kullanabilirsinz, burası Türkiye reçetesiz ilaçlar havada uçuşuyor maalesef, bu ilacı bile reçetesiz alıp kullananlar gördüm, ama doktor kontrolu olmadan kullanmanızı önermem
  • kucuk kucuk cıkıyolar artık duzelsınler ıstıyorum yanaklarım kıpkırmızı off kurtulmak ıstıyorum:((
  • Ben 9 gündür 30 mg kullanıyorum. Sabah 10 akşam 20 içiyiyorum. Ama geçen gün sabah içmeyi unuttum ,dünde akşam. Bir gün 40 birgün 50 mg alsam olur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HUMBERTO

Ben 9 gündür 30 mg kullanıyorum. Sabah 10 akşam 20 içiyiyorum. Ama geçen gün sabah içmeyi unuttum ,dünde akşam. Bir gün 40 birgün 50 mg alsam olur mu?

bu kadarcık atlamalar için doz tamamlamanıza mutlaka da gerek yoktur ama illada tamamlayacağım diyorsanız alabilirsiniz
  • doktor bey yine soruorum ama sanırım görmednz roaccutane adlı ilaç kilo yaprmı acaba eger yaparsa ciddiyeti ne kdr olur yni ortalama olarak ? tesekkürler...
  • doktor bey bugün 38. günüm ve çok mutsuzum.yüzümdkei sivilceler artık abarrtı kıpkırmızı ve iğrenc görünüolar.yanardag gibiler.ne zamana gecmeye başlıcak bana tarih veriin lütfen :(
  • artı olarak sac dökülmesi gözle görülür cinsten mi oluo ?
  • roaccutane direk olarak kilo aldırıcı bir ilaç değil ama ben hem kilo alan hemde kilo veren hastalar gördüm ama bunlar azınlıkta genellikle kilo ile ilgili değişiklikler görülmüyor, ve bu kilo alma verme oranı çok abartılı olmuyor bu güne kadar gördğüm bu ama bir miktar vermek tabi ki imkansız
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesisnej

doktor bey bugün 38. günüm ve çok mutsuzum.yüzümdkei sivilceler artık abarrtı kıpkırmızı ve iğrenc görünüolar.yanardag gibiler.ne zamana gecmeye başlıcak bana tarih veriin lütfen :(

buna bir tarih vermek maalesef mümkün değil ama doktorunuzla irtibata geçip uygun bir antibiyotik ilavesi yapılırsa daha çabuk geçebilir
  • peki sac kirpik kas dökülmesi gözle görülür seklde mi oluo
  • quote:

Orjinalden alıntı: gulsahhh

peki sac kirpik kas dökülmesi gözle görülür seklde mi oluo

gözle görülürden kasıt belirgin seyrelme ise hayır , ama günlük dökülen saç telleriniz sayıca artar 2-3 e katlanabilir
  • Merhaba Sn Kirpi.
    Size soru sorabilmek için forma üye oldum.
    Hocam;
    10 kasım tarihiyle kullanmaya başladım (20x2). yaş 35 kilon 74.
    Dudaklarımda kuruluk , sivilce artışı falan bunlar gerçekleşmeye başladı (10. gün).
    doktorum 15 gün sonra tahlil istemişti
    (Ben roaccutane ne başlamadan önce kc tahlillerim zaten sınırdaydı.).

Benim sorum farklı;
    Ben kollestrolümü ve kandaki yağ oranını düzenlemesi için bu gün itibarıyla balık yağı hapı içmeye başladım.
    Faydası yada zararı olur mu?
    Tahlillere yansır mı?, yansırsa bu ne oranda bir yansıma olur?
    Çok ciddi diyet yapıyorum.
    yağ nerdeyse 0
    kırmızı et, yumurta v.s yok.
    tedavimin bir an önce tamamlanması için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorum.
  • balık yağı haplarında da A vitamini olabilir buna dikkat et
  • Yazılanların tamamını okudum. Bende ilaca yeni başladım bugün 3.hapımı içtim. Her gün 10mg kullanıyorum. 175 boy 65 kg.(yaşım 26)
    Benim sivilceden çok yağ sorunum var. Şöyle ki; daha önce ergenlik yaşlarında T bölgesi dediğimiz alında ve burun bölgemde oldukça fazla sivlcem vardı. Beyaz tenliyim ve kırmızı ve sivilceli bir yüzle ergenliğim geçti. Ancak hiç sıkmadım ve çok temiz tuttum buna rağmen çıkıyordu.
    O zamanlar clearsilin yüz temizleme jellerinden kullandım. Artık o mu iyi geldi yoksa sivilcelerim miyadını mı doldurdu bilemem 20 yaşlarında geçti. Şimdi 26 yaşımdayım ve 20li yaşlara girdiğimden beri daha önceden sivilce çıkan bölgemde devamlı bir yağlanma sorunu yaşıyorum alın ve burun bölgemdeki gözenekler yanaklarıma göre büyük ve yaz aylarında güneşlenip bronzlaştığımda çok pürüzsüz, taze gözükmesine rağmen kışın fotoğraf bile çektirirken bu yağlanmadan dolayı adeta flaş gibi parlıyorum. beyaz tenli olduğum içinde kırmızılı allı duruyor hep yüzüm. Banyodan çıkınca 1-2 saat gayet güzel ama sonra yine cildim allanıyor..
    Sırt bölgeme gelince, irinli büyük rahatsızlık verici sivilcelerden yok ama böyle isilik gibi kırmızı küçük noktacıklar şeklinde omuz kısımlarında ve belimin üst kısmında oluyor. Yağlı bir cilde sahip olduğum içinde banyodan sonra bazen kuruyor pul pul dökülüyor.
    Ben bu ilaca yukarıdaki yağlanma sorunlarıma çözüm olsun diye başladım. Doktor beyden (kir-pi) ve kullanan tecrübeli arkadaşlardan sorularıma yanıt verirlerse sevinirim;
    1.yukarıdaki söylediğim doz sizce fazla mı? Eğer fazla ise ne miktarda önerirsiniz..
    2. saç dökülmesi yaşayacak mıyım? Saç dökülmesi olursa kullandığım doz miktarı göz önüne alındığında ne zaman başlar ve ilacı kesmemden sonra dökülen saçlar yerine gelir mi?
    3.son iki gündür duygusallaştım ve agresifleştim nedeni yan etkilerinden olabilir mi?
    4.kullanmadan önce herhagibir test yaptırmadım. Emekli sandığı iştirakçisiyim. Araya dermatolog isteği olmadan gidip hastaneden kendim test yaptırabilir miyim? Hastaneye gidince ne söylemem gerekiyor? (buraya sonuçları yazayım tavsiyelerinize uymak için)
    5.Prospektüste yan etkisi kısmında görmedim ama cinsel istekte bir azalma , artma etkisi gösteriyor mu?
    6. Bayramda 7 gün için ilacın yan etkilerinden arınmak amacıyla ne kadar zaman önceden bırakmalıyım?
    7.Bazı arkadaşlarımızın muzdarip olduğu ilacın kullanılmaya başlandığı ilk zamanlarda sivilcelerde artış veya yeni sivilce çıkması gibi etkiler, benim gibi ergenliği geçirmiş ve yüzünde tek tük arada (çikolata, sarelle, vs.. yenildiğinde) çıkan birisinde de olabilir mi?

Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkürler.
  • Sn Kirpi;

Kullanmaya başladığım balık yağının markası Seven Seas PULSE
    kutu üzerindeki içerik değerlerinde A vitamini görünmüyordu,
    yetinmeyip eczaneye de telefon açtım, onlar da A vitamininin olmadığını söylediler.
    Kullandığım taktirde, tahlil sonuçlarına yansırmı, yansırsa bu ne tür bir yansıma olur.
    128 olan trigliserid oranı, ilaç kullanımı sonrasındaki artmayı frenlemiş olur muyum.
    alt 38
    ast 22
    kolesterol 221 (yüksek, umarım onu da düşürür. mütiş bir diyet uyguluyorum.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: karablacksea

Yazılanların tamamını okudum. Bende ilaca yeni başladım bugün 3.hapımı içtim. Her gün 10mg kullanıyorum. 175 boy 65 kg.(yaşım 26)
    Benim sivilceden çok yağ sorunum var. Şöyle ki; daha önce ergenlik yaşlarında T bölgesi dediğimiz alında ve burun bölgemde oldukça fazla sivlcem vardı. Beyaz tenliyim ve kırmızı ve sivilceli bir yüzle ergenliğim geçti. Ancak hiç sıkmadım ve çok temiz tuttum buna rağmen çıkıyordu.
    O zamanlar clearsilin yüz temizleme jellerinden kullandım. Artık o mu iyi geldi yoksa sivilcelerim miyadını mı doldurdu bilemem 20 yaşlarında geçti. Şimdi 26 yaşımdayım ve 20li yaşlara girdiğimden beri daha önceden sivilce çıkan bölgemde devamlı bir yağlanma sorunu yaşıyorum alın ve burun bölgemdeki gözenekler yanaklarıma göre büyük ve yaz aylarında güneşlenip bronzlaştığımda çok pürüzsüz, taze gözükmesine rağmen kışın fotoğraf bile çektirirken bu yağlanmadan dolayı adeta flaş gibi parlıyorum. beyaz tenli olduğum içinde kırmızılı allı duruyor hep yüzüm. Banyodan çıkınca 1-2 saat gayet güzel ama sonra yine cildim allanıyor..
    Sırt bölgeme gelince, irinli büyük rahatsızlık verici sivilcelerden yok ama böyle isilik gibi kırmızı küçük noktacıklar şeklinde omuz kısımlarında ve belimin üst kısmında oluyor. Yağlı bir cilde sahip olduğum içinde banyodan sonra bazen kuruyor pul pul dökülüyor.
    Ben bu ilaca yukarıdaki yağlanma sorunlarıma çözüm olsun diye başladım. Doktor beyden (kir-pi) ve kullanan tecrübeli arkadaşlardan sorularıma yanıt verirlerse sevinirim;
    1.yukarıdaki söylediğim doz sizce fazla mı? Eğer fazla ise ne miktarda önerirsiniz..
    2. saç dökülmesi yaşayacak mıyım? Saç dökülmesi olursa kullandığım doz miktarı göz önüne alındığında ne zaman başlar ve ilacı kesmemden sonra dökülen saçlar yerine gelir mi?
    3.son iki gündür duygusallaştım ve agresifleştim nedeni yan etkilerinden olabilir mi?
    4.kullanmadan önce herhagibir test yaptırmadım. Emekli sandığı iştirakçisiyim. Araya dermatolog isteği olmadan gidip hastaneden kendim test yaptırabilir miyim? Hastaneye gidince ne söylemem gerekiyor? (buraya sonuçları yazayım tavsiyelerinize uymak için)
    5.Prospektüste yan etkisi kısmında görmedim ama cinsel istekte bir azalma , artma etkisi gösteriyor mu?
    6. Bayramda 7 gün için ilacın yan etkilerinden arınmak amacıyla ne kadar zaman önceden bırakmalıyım?
    7.Bazı arkadaşlarımızın muzdarip olduğu ilacın kullanılmaya başlandığı ilk zamanlarda sivilcelerde artış veya yeni sivilce çıkması gibi etkiler, benim gibi ergenliği geçirmiş ve yüzünde tek tük arada (çikolata, sarelle, vs.. yenildiğinde) çıkan birisinde de olabilir mi?

Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

ilacı zaten sadece yağlanma için kullanıyorsunuz bu nedenle 10 mg yeterli , bu dozda kurluk vb gibi yan etkiler pek görülmemesi lazım, testler için mutlaka herhangi bir doktor isteği olması lazım ama özel laboratuarlarda tabi ki gidip yaptırabilirsin, (AST, ALT GGT, Trigliserid, Kolesterol), cinsel istekte azalma hele bu dozlarda yapmaması lazım, bayrmada ilacı neden bırakmak istiyorsunuz, bence ilacı bırakmanıza gerek yok (zaten dozunuz çok düşük birşey olmaz), daha ilacı alalı çok az zaman olmuş bu kadarcık sürede agresifleşme ve duygusallaşma sanırım ilaçtan değildir ama ilaç kullandığın için psikolojik olarak etkileniyor olabilirsin, sivilcelerde artış normal şartlarda bu kilo doz oranında beklenmez ama belli de olmaz tabi
  • tesekkür ederm cevaplarınız için...bugün 10. günüm roaccutane kullanalı 30 mg alıorum toplam ilkten yüzümde kızarma falan olmuştu ama bu aralar düzelmeye basladı sanki bu daha fazla sivilce cıkmayacagı anlamına mı gelio acaba daha cıkablrmi bir bucuk aya kadar ? bir sorum daha oluck herhangi bir yüz temizleme jeli kulllanmama gerek var mı tedavi süresi içinde bir de gözlermde yanma oluo sanırım ilaçtan kaynaklanıo sizce hemen göz damlasına basvuriymmi yoksa bi süre daha mı dayanmalıyım ?
  • ayrıca bu ilaç uyku getirirmi bnm cok uykum gelio
  • @
    kir-pi

aynen adamım
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.