Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: frk89

sanada doktorun onu uygun görmüş belki kan tahlıllerıne gore dozu artırabılır.kacıncı ayındasınki?

6. günüm ;D
  • slm bugun 29.gunum yarın yenı ılaclarımı yazdrmak ıcın doktora gıdıcem ya ben 55kloyum 30mgla basladım ama 1ayın sonunda 53 kıloya dustum bu ılacın zayıflatma etkısı var mı??
  • [font="Verdana"]merhaba arkadaşlar. birçok sorunun cevap bulduğunu görünce hemen üye oldum :D çünkü bugün 11. günüm olmasına karşın duyduğum birçok şeyden etkilenerek yarın doktora gidip bıraksammı diye soracaktım. sabah akşam 20şer mg.dan 40 mg. kullanıyorum. 51 kiloyum. çok fazla sivilce problemim yoktu ama olanlarda aylarca iyileşmeden duruyordu. şimdi dudaklarımda çok hafif kuruma var ilacı aldığım ilk günden beri kuruması beklemeden sürekli bepanten ve neutrogena lipstick kullandım. yüzümde krem kullanmadığımda özellikle banyo sonrası hafif soyulma oluyor. ama benim asıl sorunum kullanmaya devam ettiğim takdirde tam 55. günümde falan sanırım nişanım olacak acaba 2. ayın başlarında yüzüm nasıl bir halde tahminde bulunabiliyor musunuz. eğer kötü durumda olacaksa hazır başındayken bırakıp daha sonra başlayayım diyorum. lütfen yardımcı olunnnn....
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

siz ilaçlarınızı hangı vakıt alıyorsunuz.bana doktorum aksam yemegınden sonra yada özellıkle yaglı yemeklerden sonra ıc dıyor.siz nasıl kullanıyorsunuz

Roaccutane ın mutlaka yemekten hemen sonra tok karına alınması gerekir yoksa emilimi ve yararlılığı azalır

doktorum sabah akşam al dediği için sabahları okula gitmeden yptığım hafif kahvaltıdan ( bi iki dilim ekmek ) sonra alıyorum sizce bi zararı olur mu
  • İlacın alım şekline çok fazla da takmayın sonuçta midede birşeyler olup asit salgısının artması önemli iki dilim ekmek biraz zeytin, biraz peynir de yeter bu iş için
  • peki kistler gecermı bu tedavı suresınce? sormustum ama cvplamayı unuttunuz sanırım...
  • Benim de 5.günüm bitti dudaklarım henüz kurumadı ama yüzüm kızardı gerginleşti kurudu ve çok kaşınıyorrr.soyuluyo ve banyodan sonra daha kötü oluyo.henüz cok erken ama bu kaşınma ve yanma 6 ay boyunca devam eder mi?40 mg alıyorum günde.60kg yim.Yüzü böyle olan var mı ne kadar daha böyle olacak...
  • quote:

peki kistler gecermı bu tedavı suresınce? sormustum ama cvplamayı unuttunuz sanırım...

Kistleri gözle görmeden birşey söylemek imkansız o nedenle yazmamıştım küçük iseler geçerler ama çok büyüklerse geçmeyebilirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Öznur21

Benim de 5.günüm bitti dudaklarım henüz kurumadı ama yüzüm kızardı gerginleşti kurudu ve çok kaşınıyorrr.soyuluyo ve banyodan sonra daha kötü oluyo.henüz cok erken ama bu kaşınma ve yanma 6 ay boyunca devam eder mi?40 mg alıyorum günde.60kg yim.Yüzü böyle olan var mı ne kadar daha böyle olacak...

nemlendiricilerler kullanman lazım, ilacı kullandıkça bu tür etkiler az yada çok görülecek
  • Sağol kullanmak istemiyordum nemlendirici ama başlamanın sırası sanırım.
  • bı tanesi bırazcık buyuk.bundan kurtulmanın bı yolu yokmu.ve bide benım tahlıl sonuclarımın yuksek oldugunu söylemıstınız.ramazan ayı oldugu ıcın oruc tutuyorum o zamana denk geldı ılk ayım acaba onun bı etkısı varmıdır.iftardan sonra ıcıyordum ılacımı
  • ya bu kist dedıgınız nedır?
  • 2. ayın bitiminde cilt ne durumda oluyor genellikle acaba? sivilce çokluğu, cilt kuruluğu vs...
  • quote:

bı tanesi bırazcık buyuk.bundan kurtulmanın bı yolu yokmu.ve bide benım tahlıl sonuclarımın yuksek oldugunu söylemıstınız.ramazan ayı oldugu ıcın oruc tutuyorum o zamana denk geldı ılk ayım acaba onun bı etkısı varmıdır.iftardan sonra ıcıyordum ılacımı

Tahlillerin yüksek çıkmasına oruç tutman da sebep olabilir sonuçta uzun süre aç kalınıyor birden yemek yeniyor vs, ramazanda yan etkilerin artması nedeniyle kendiliğinden doz azaltanlar olmuyor değil
  • mrb bn roaccutane a yeni başladm.daha ilk hapımı bugn içtmm..20mglık günde 1tane içmem gerekyrmuş 65kiloym..uygun mu bu bnm için???aşırı bir sivilce problemm yok ama uzun süredir geçiremedğm sivlcelerm artk kırmızılıktan siyahlığa yaklaşan lekelr bırakmaya başladı ve iğrenç görünüyorlar..korktum aslnda başlamadn önce ama dayanamadm başka çarem de yoktu zatn..bana cvp verrseniz sevinirimm sizce bu doz uygn mu(bana sanki daha fazla olması gerkiyomş gibi geldi de)bir de yüzümdeki bu renk farklılığı geçer mii???deri soyuluyormş herlde öyle duydm o yüzdn o lekler geçer diye düşünüyorum ama siz ne dersinizzz??? özellikle kir-piden cvp bekliyormmm
  • quote:

Orjinalden alıntı: elahhh

mrb bn roaccutane a yeni başladm.daha ilk hapımı bugn içtmm..20mglık günde 1tane içmem gerekyrmuş 65kiloym..uygun mu bu bnm için???aşırı bir sivilce problemm yok ama uzun süredir geçiremedğm sivlcelerm artk kırmızılıktan siyahlığa yaklaşan lekelr bırakmaya başladı ve iğrenç görünüyorlar..korktum aslnda başlamadn önce ama dayanamadm başka çarem de yoktu zatn..bana cvp verrseniz sevinirimm sizce bu doz uygn mu(bana sanki daha fazla olması gerkiyomş gibi geldi de)bir de yüzümdeki bu renk farklılığı geçer mii???deri soyuluyormş herlde öyle duydm o yüzdn o lekler geçer diye düşünüyorum ama siz ne dersinizzz??? özellikle kir-piden cvp bekliyormmm

Doz doktor tarafından kişiselleştirilebilir, özellikle çok sivilcen olmadığı için belki düşük doz başlanmış olabilir bu konuda doktoruna güvenmelisin, hiç bir hastayı standart bir dozla tedavi etmem 10 mg bile başladığım olur (hastanın uyumu, tahlil sonuçları, beklentisi, çalışma şartları, okul durumu gibi faktörlerin hepsi bir arada değerlendirilir)
  • kist benim bildigim kadarıyla derinin altında sivilce gibi ne iniyor ne cıkıyor elleyınce daha cok bellı oluyor.yanlısım varsa duzeltın. bıde benım yuzum ortalama ne zaman soyulmaya baslar merak edııyorum.
  • Kistler genellikle deriden kabarık deri renginde veya kırmızı renkli yumuşak görünümde olurlar geçirilmiş büyük akne lezyonlarından sonra kalabiliyor veya akne lezyonu direk kist şeklinde başlayabilir, ilaç tedavisi ile düzelmezse tedavi bittikten sonra içine kortizon yapılabilir veya cerrahi olarak alınabilirler, yüzde soyulma 2 hafta içinde veya sonunda başlar ama herkesde olacak diye bir durum yok
  • benım neredeyse 1 ay bıtıcek soyulmaya dair hıc bı belırtı yok gunde 40mg alıorum ama dozu mu artırtmam gerekıo acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahin53

benım neredeyse 1 ay bıtıcek soyulmaya dair hıc bı belırtı yok gunde 40mg alıorum ama dozu mu artırtmam gerekıo acaba?

neden yüzde soyulma istiyorsunuz ki bu tedavinin bir gereği değil yan etkisidir, hiç olmazsa bu yan etkiye katlanmak zorunda değilsiniz ne güzel
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.