Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (131. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.354.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam tekrar merhaba bikaç sorum olucak.

doktorum nemlendirici olarak excipial hydro yu verdi onu sürüyorum. ancak bu ilacı kullanan arkadaşlarım var hiçbir doktor onlara bu nemlendiriciyi önermemiş çok hafif diyorlar. bir şikayetim yok aslında ama gerçekten çok mu hafif başka nemlendirici mi kullanıyım ?

şimdiden teşekkürler cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin su

ben aknetrend die bir ilaç kullanıyorum roccutane ile eş değermiş doğrumu acaba

Evet .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLCoHoL111

Hocam ben fark etmiyordum ama annem baya bi saçların dökülüyor sırtın saç içinde dedi . Herhangi bir önereceğiniz şampuanla bunun önüne geçebilir miyiz ? Yoksa tedavim bittiğinde kendiliğinden geçer mi ?

ARKADASIM BENIMDE SACLARIM ILACTAN 1 HAFTA SONRA COK DOKULMEYE BASLADI. PARCA PARCA ELİMDE KALIYORDU :( SONRA BIOBLAS SAMPUAN ALDIM. 2. YIKAMADA FAYDASINI GORDUM VE YAKLASIK 10 GUNDUR KULLANIYORUM. GERCEKTEN COK FAYDASINI GORDUM.. COK AZ DOKULUYOR VE SAC DERIM KASINMIYOR. NETTEN DE SAMPUANIN OZELLIKLERINI ARASTIR ISTERSEN. DOKULMEYI ONLEYICI VE SAC CIKARICI ETKISI OLDUGU SOYLENIYOR. DEDIGIM GIBI BEN SUAN COK MEMNUNUM TABI BU KISIYE GORE DEGISEBILIR ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

HOCAM benim yüzüm düzeldi sayılır.izler de çok yavaş olmakla beraber iyileşmeye başladı.bu ay en fazla 3 -4 tane minik sivilce çıktı onlarda söndü şimdi tabi izleri az da olsa kaldı.durum iyi yani:))ama hocam ellerim çok kötü.pütürlükler gün geçtikçe artıyor.sanki sivilceler ellerime indi.çok sertler.excipal lipo sürüyorum ama fayda etmiyor.hastaneye gitmeme vakit var daha siz burdan ilaç ismi yazar mısınız?

tek soru sordum hocambir de depresyon konusunda sorun yok şu an..aksine mutluyum çünkü mezun oldum bugün masterdan. tezim kabul edildi:))iyi ki ilacı bırakmamışım..ben bile baş ettiysem arkadaşlar korkmayın..kim korkar hain depresyondan

Sizi mutlu görmek ne güzel hocam, elleriniz için elecon pomad uygun olabilir günde bir veya iki kez az miktrda iyice yedirerek sürün, birde su ve sabun temasını mümkün olduğunca azaltın, pütürlenmeler geçer geçmez eleconu bırakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: goal9090

hocam ben zoretanin tedavisine başlıcam bugün doktor 2 kutu verdi 20 mg bi sabah bi akşam olmak üzere 11 kutu olacak sanırım tedavi 5,5 ay gibi bir süre ,2 kutu 20 mg şu anda olan 1 aylık tedavi için,ben 1 ay sonra memlektimde olmayacağım üniversite için gittiğim yerde memleketimdeki doktorun verdiği reçeteyle gidip tedavi olsam bi sorun olur mu acaba ??

İlacı kullandığın zaten görünüşünden belli olacağı için sorun olmaz sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoyatan

hocam tekrar merhaba bikaç sorum olucak.

doktorum nemlendirici olarak excipial hydro yu verdi onu sürüyorum. ancak bu ilacı kullanan arkadaşlarım var hiçbir doktor onlara bu nemlendiriciyi önermemiş çok hafif diyorlar. bir şikayetim yok aslında ama gerçekten çok mu hafif başka nemlendirici mi kullanıyım ?

hafiflikten ziyade bazı ciltleri özellikle bu ilacı kullananların yüz ciltlerini tahriş edebiliyor o nedenle çok önermiyorum ama kullanıyorsan ve problem yoksa çok aşırıya kaçmamak şartı ile devam edebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

hafiflikten ziyade bazı ciltleri özellikle bu ilacı kullananların yüz ciltlerini tahriş edebiliyor o nedenle çok önermiyorum ama kullanıyorsan ve problem yoksa çok aşırıya kaçmamak şartı ile devam edebilirsin

hocam peki size bahsettiğim bu kırmızılıklar en ufak bi hararette bile kızarıyorum demiştim hani bu nemlendiriciden olabilir mi ? etkisi var mıdır? tahriş edebiliyor dediniz çünkü. etkisi olabilirse değiştiriyim ben ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bodom_

merhaba hocam,, ve arkadaslar

ya ben ankaraya geldım gelelı bu ılcatan nefret etmeye basladım,, dudaklarım normalden cok fazla soyuluyo cenem ve dudaklarımın kenarlrıda kuruyo beyaz beyaz oluyo,, kollarımda az da olsa soyulma oldu bunlar tekırdagda hıc olmazdı,, sosyal hayatta zorluk cekıyorum sureklı elım agzımda,, stickler falan bahane kabuk kabuk kalkıp sonra stıck surunce daha kotu goruntu sorularımsa sunlar,,

dudak kremlerı varmıs gece suruyomusun sabaha bıse yok dıyolar dogrumudur?
    dudak kremı işe yaramazsa 7. kutudan sonra 20 mg almayı dusunuyorum ozamanda aynı sıddette soyulurmu dudaklarım,,

ve en onemlı sorum: 7200 mg almama lazım 5000 yada 6000 cıvarında bıraksam nolur,,

ama dudagıma gercekkten guzel bı krem soylersenız yannı soyulmasını onlıcek o zaman ılaca devam edıcem.. sımdıden tesekkurler,,

Şu an ne kullandığınızı bilmiyorum ama dudak için genellikle bephantene, madecassol, hametan, pantenol gibi pomadlar kullanılıyor, kollarınızdki kuruluklar için excipial hidro veya ürederm hidro losyon kullanılabilir, ilacı 5000 veya 6000 mg de bırakırsan tekrarlama riski biraz daha artıyor bence gerekirse dozu azalt süreyi uzat ama mutlaka total dozu kullan

tesekkurler hocam,, ben sadece nıveanın lip stick var onu kullanıyodum.. 6. kutum bıtıyo nerdeyse hıc nemlendırıcıye gerek duymamıstım havad egısımı bozdu bıraz,, o zaman ben pomad alıyım gece onu kullanıyım sabahda stıcklerle ıdare edıyım,, dudaklarım soyulmassa hem 40 mg la devam ederım,,,, tekrar sagolun
  • quote:

quote:

quote:

hocam peki size bahsettiğim bu kırmızılıklar en ufak bi hararette bile kızarıyorum demiştim hani bu nemlendiriciden olabilir mi ? etkisi var mıdır? tahriş edebiliyor dediniz çünkü. etkisi olabilirse değiştiriyim ben ?

avene clean ac var güzel nemlendirici bu tedavi için özel üretilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: MihriSah

quote:

Hocam ben fark etmiyordum ama annem baya bi saçların dökülüyor sırtın saç içinde dedi . Herhangi bir önereceğiniz şampuanla bunun önüne geçebilir miyiz ? Yoksa tedavim bittiğinde kendiliğinden geçer mi ?

ARKADASIM BENIMDE SACLARIM ILACTAN 1 HAFTA SONRA COK DOKULMEYE BASLADI. PARCA PARCA ELİMDE KALIYORDU :( SONRA BIOBLAS SAMPUAN ALDIM. 2. YIKAMADA FAYDASINI GORDUM VE YAKLASIK 10 GUNDUR KULLANIYORUM. GERCEKTEN COK FAYDASINI GORDUM.. COK AZ DOKULUYOR VE SAC DERIM KASINMIYOR. NETTEN DE SAMPUANIN OZELLIKLERINI ARASTIR ISTERSEN. DOKULMEYI ONLEYICI VE SAC CIKARICI ETKISI OLDUGU SOYLENIYOR. DEDIGIM GIBI BEN SUAN COK MEMNUNUM TABI BU KISIYE GORE DEGISEBILIR ;)

Saol dostum denerim . Benimde senin gibi ilk kullanmaya başladığım zamanlar baya bir kepek ve dökülme yapmıştı sonradan geçmişti şimdi tekrar başladı . Hocam ortalama 70 kg bir kişi günde 40 mg doz kullanıyorsa total doza ne kadar da ulaşabilir ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MihriSah

quote:

Saol dostum denerim . Benimde senin gibi ilk kullanmaya başladığım zamanlar baya bir kepek ve dökülme yapmıştı sonradan geçmişti şimdi tekrar başladı . Hocam ortalama 70 kg bir kişi günde 40 mg doz kullanıyorsa total doza ne kadar da ulaşabilir ?

7 ayda total doza ulaşırsın
  • çok teşekkür ederim hocam...

bodom_ ben pomadı saat başı sürüyorum.pomad olmadan lip sitickler hiçbir işe yaramıyor bence.tabi kişiden kişiye değişir.bir de pantenol bana diğerlerinden çok daha iyi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 5 Eylül 2009; 17:55:16 >
  • Herkese selamlar , yeni üye oldum foruma , kaliteli bir bilgi paylaşım formu haline getirenlere herkes minnettar olmalı. Birkaç gündür araştırıyorum Roaccutane'yi , çok çeşitli şeyler söyleniyor , kişiden kişiye değiştiği malum. Benim sorum tedavi bittikten sonra kısmet olurda akneler kesilirse geçmişten kalan izlerin %100 olmasada tedavisi mümkün müdür ? İzler çok derin değil ama akneler kaybolduğunda göze çarpar olacak ve tedavi süresince eklenecek aknelerin etkisiyle izler daha belirgin olacak. Bu mevcut izlerin yada sonradan oluşacak izlerin ki sonradan oluşup oluşmayacağı muamma ; tedavisi mümkün müdür ? Daha aza indirilebilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum , emeğinize sağlık.
  • Merhaba hocam ben 20 yaşındayım 3 aydır 50 mg aknetrent kullandım sonra kolestrolüm yüksek çıktıgından ilaca 20 gün ara verdim şimdi doktor bey Roaccutene günlük 50 mg yazdı bugun 6. gündeyim cildimi aknetrent'e göre çok tahriş etti saçlar çok kötü dökülüyo çam yagı aldım onun bile faydası olmadı ilacı bıraksam tekrardan çıkarmı yada kullansam az sivilce izleri var onlar kaybolurmu?şimdiden tşk ederim ederim hocam
  • Hocam dün gece hapı içmeyi unutmuşum bu gece 2 tane alsam sorun yaratır mı ?
  • Merhaba Hocam;

Lise 2 de başlayan sivilce sorunum bir yıl sonra gördüğüm Tetradox, Differin ve Benzamycin tedavisi ile ortadan kalkmıştı. Şu an 26 yaşındayım, öğretmenlik yapıyorum. Bundan 3 yıl önce svilce sorunum tekrar nüksetti. Ben de önce İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine, sonrasında bir Doç'un Özel Muayanesine ve son olarak ta Devlet Hastanesi'ne doktora gittim. Ama hiç biri benimle sizin burada insanlarla ilgilendiğiniz gibi ilgilnmedi. Meslek aşkınızı takdir ediyorum. İnşallah bu sevginizin karşılığınızı alıyorsunuzdur.

Gittiğim Doç hiç tahlil yapmadan sadece bir hastalığın var mı diye sorarak bana roaccutane verdi. Daha sonra ben bu ilacı sağlık karneme yazdırabilmek için Devlet Hastanesi'ne gittim. Allah'tan oradaki doktor tahlil istedi. O da bana aknetrent yazdı, ama pek ilgilendiğini söyleyemem tüm muayene bir kaç dakka sürdü. Haftalardır interneti inceliyorum, roaccutane hakkında oldukça fazla bilgi ve deneyim mevcut ama aknetrent ile ilgili bilgi ve deneyim az

acaba aknetrent ve roaccutane arasında etkinlik bakımından bir fark var mı?

günde 1 saat spor yapıyorum, 10 dakika ısınma amaçlı koşu ve üzerine 3x10 mekik,3x10 şınav setleri taki 1 saat dolana kadar. Bu ilaç kullanımında bir sorun yaratır mı.

son olarak geçen sivilcelerin kızarıklılığını azaltacak en iyi ürün hangisidir?

ilacı 30 mg halinde kullanıyorum, sabah ve akşam tok karnına. 71 kiloyum ve 7 ay kullanacakmışım.
  • Hocam ben zoretanin tedavisine başladım 2 gün önce burayada yazmıştım zaten ,doktora gittim işte 2 gün önce roaccutane tedavisine başlıcaz dedi ama öncesinde 1 ay kullanmam için hazırlık için tedaviye jel falan vericekti ekim başı memlekette olup olmadığımı sordu ben burda değilim diyince hemen başlayalım o zaman bu aydan tedaviye dedi zoretanin yazdı 11 kutu olcak dedi 20 mg 5,5 ay sürücekmiş tedavi 1 aylık kullanım için ilaç verdi 2 kutu 20 mg sabah 20 mg akşam ,hemen bu aydan başlamam bir problem oluşturur mu ikinci bir sorumda tahlili yaptır bana da göster dedi tahlilleri yarın alıcam ama hemen başlayayım mı tahlilden önce kullanmaya hapları deyince başla dedi peki bu bir sorun teşkil eder mi tahlil yapmadan zoretanine başlamak ?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • Meraba Kir-Pi hocam Ben 15 Yasındayım KucukLugunde Kız Kardesımden Dolayı Suratımda Tırnak izleri war Ve Hosuma gıtmıyor. ADım Can ErKeğim Hangi KRemLeri Yada TedaviLeri Önerirsiniz ?

Ilgılenırsenız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekim1923

Merhaba Hocam;

Lise 2 de başlayan sivilce sorunum bir yıl sonra gördüğüm Tetradox, Differin ve Benzamycin tedavisi ile ortadan kalkmıştı. Şu an 26 yaşındayım, öğretmenlik yapıyorum. Bundan 3 yıl önce svilce sorunum tekrar nüksetti. Ben de önce İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine, sonrasında bir Doç'un Özel Muayanesine ve son olarak ta Devlet Hastanesi'ne doktora gittim. Ama hiç biri benimle sizin burada insanlarla ilgilendiğiniz gibi ilgilnmedi. Meslek aşkınızı takdir ediyorum. İnşallah bu sevginizin karşılığınızı alıyorsunuzdur.

Gittiğim Doç hiç tahlil yapmadan sadece bir hastalığın var mı diye sorarak bana roaccutane verdi. Daha sonra ben bu ilacı sağlık karneme yazdırabilmek için Devlet Hastanesi'ne gittim. Allah'tan oradaki doktor tahlil istedi. O da bana aknetrent yazdı, ama pek ilgilendiğini söyleyemem tüm muayene bir kaç dakka sürdü. Haftalardır interneti inceliyorum, roaccutane hakkında oldukça fazla bilgi ve deneyim mevcut ama aknetrent ile ilgili bilgi ve deneyim az

acaba aknetrent ve roaccutane arasında etkinlik bakımından bir fark var mı?

günde 1 saat spor yapıyorum, 10 dakika ısınma amaçlı koşu ve üzerine 3x10 mekik,3x10 şınav setleri taki 1 saat dolana kadar. Bu ilaç kullanımında bir sorun yaratır mı.

son olarak geçen sivilcelerin kızarıklılığını azaltacak en iyi ürün hangisidir?

ilacı 30 mg halinde kullanıyorum, sabah ve akşam tok karnına. 71 kiloyum ve 7 ay kullanacakmışım.

arkadasım merhaba,

izmirdesin sende :) bende izmirdeyım ve 33 gundur zoretanın kullanıyorum. ben ozel hastaneye gıdıyorum ve doktorum cok ıyı sag olsun. sgk ile anlasmaları var ve sadece 10 tl bır ucret oduyorum. tahlıller ıcın para odemıyorum. eger bır sorun yasarsan sende bu hastaneye gıdebılırsın.

kirpi hocam cuma gunu kontrole gıttım ve doktorum ınceledı ve durumumun guzel gıttıgını soyledı. gunluk 30 mg kullanıyordum. bu ayda 30 mg la devam edelım bı sonrakı ay bakarız duruma gore yukseltırız dedı. ayrıca gunluk 30 mg ın kıloma gore fazla bıle oldugunu soyledı. gunluk doz kıloya gore nasıl hesaplanıyor? baslarken 49kiloydum suan 47kg.
  • kir-pi hocam benim tedavim dozu tamamlamak ıcın 7. aya belkı 8 e sarkacak gıbı.bir akrabam 6 aydan fazla kullanmak böbbrekleri kötü etkler diye duymuş,ben yan etkiler yüzünden 2 ay 20 mg 1 ay da 30 mg kullanıyorum.kilom 49.sizce yedavi süresinin uzaması kötü müdür?
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.