Şimdi Ara

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
28.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    atiker gold enjektörler o kısmını hatırlamıyorum ama seçtiğini düşünüyorum 2 kez ayar yaptırdım 3 bin kmlik süreçte
  • naczet24 N kullanıcısına yanıt
    Aracın ısı müşürü hararet müşürü kontrolü yaptırın derim. Motorun sıcak soğuk dengesini yeteri miktarda gözlemleyemiyor olsa gerek. Otomatik jikle yi devreye alıp alamamakta kararsız gibi sanırım...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • heredot64 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bu sorun bende de var çözdünüz mü acaba?

• Arac 14 model 1.2 corsa. Kıt atıker gold. Hadıse rolantıde cok az tıtreme. Devır saatını oynatmayacak sekılde. Benzınde yapmıyor. Lpg ye ılk gecıste motor sogukken sarsıntı. Iyı bır usta bulsam gosterecem ama halı hazırdakı duzen de bozulur dıye gostermıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RFB

Aracın ısı müşürü hararet müşürü kontrolü yaptırın derim. Motorun sıcak soğuk dengesini yeteri miktarda gözlemleyemiyor olsa gerek. Otomatik jikle yi devreye alıp alamamakta kararsız gibi sanırım...
    Merhaba
    Dediğiniz gibi ısı müşürü nü değiştirdim
    Ama yine aynı
    Araç bazı çalışmalarda rolanti yi dalgalandırıyor lpg ye geçince
    Hiç umudum yoktu ama gazı taktırdığım yere gidip tekrar baktırayım dedim
    Araca pc de bakarken
    Benzin süresi 3.5ms gaz süresi 6 ms civarı idi
    Bana enjektör memeleri bozuk
    Enjektörleri değişmek lazım bu süreler çok dedi
    Ve bana atiker in enjektör varmış valtek ondan takalım dedi

Birde aracın lpg programında motor suyu sıcaklığı 100 derece yazıyordu buda çok daha düşük olması lazım dedi
    Ama hararet le ilgili sıkıntım yok

Lovato programında yazan sıcaklık regülatörün içinden geçen sıcaklık sanırım onu da kendi sensörü ölçüyo
    Acaba regülatörün ısı sensörü varsa o mu yanlış ölçüyor
    Aracın göstergesi tam 90 da duruyor çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam iyi günler.
    2001 model toyota corolla terra. LPG taktırmayı düşünüyorum. Hangi marka/model taktırmalıyım? Ve fiyatlar nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paco de Lucia kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Araç 1.6 lt'mi yoksa 1.3 lt'mi?

• Nissan Juke 1.6 lt 8 enjektör, cvt otomatik vites kutusu, Prins Tecnomax montajımız başarı ile tamamlandı... Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• Subaru Xv 1.6 lt otomatik vites kutusu. Lovato c-obd2 otogaz dönüşümü uygulaması başarı ile tamamlandı. Kullanıcısına hayırlı olsun dileklerimizle...

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• quote:

Selamlar. Araç 1.6 lt'mi yoksa 1.3 lt'mi?
    yok 1.4 hocam.
  • Paco de Lucia kullanıcısına yanıt
    Ok. Atiker nanofast taktırın, enjektör uçları kesinlikle 1.5 mm olucak, redüktör basıncı 0,95mbar, kontak elektriği sigorta tablosu, son olarak yol ayarı. (Klima var ise açık konumda)
    Rakamlar ise 1700 TL ortalama fiyatı var...

• Toyota Corolla 2019 için önerdiğiniz kit nedir ?

• papaloukas22 P kullanıcısına yanıt
    Atiker Gold, Lovato c-obd2 öneririm...

• RFB kullanıcısına yanıt
    merhaba, direct blue sistemi için distribütör firma tarafından ağustos itibariyle montajlara başlanacağı söyleniyor.sizin bir bilginiz var mıdır acaba? bir de fiyatı ne kadar acaba? aracım citroen c5 1.6 thp. teşekkürler.
  • m_cenk M kullanıcısına yanıt
    Aylardır bekletiliyoruz. Vialle bayisiyim fakat üzülerek söylüyorum, ilerisi çok ta aydınlık değil... Umarım gelir, benim güvenim biraz sarsıldı açıkçası. Bu arada thp için sistem önermiyorum. Çok yakın tarihte yüksek basınç pompası arızası çıkıyor. Zaten hassas makineler. Yine de karar sizin...

• quote:

Aylardır bekletiliyoruz. Vialle bayisiyim fakat üzülerek söylüyorum, ilerisi çok ta aydınlık değil... Umarım gelir, benim güvenim biraz sarsıldı açıkçası. Bu arada thp için sistem önermiyorum. Çok yakın tarihte yüksek basınç pompası arızası çıkıyor. Zaten hassas makineler. Yine de karar sizin...
    bilgi için teşekkürler. lpg dönüşümü sonrası yüksek basınçlı yakıt pompa arızasından yakınan birkaç kullanıcı yorumu okudum bende. çok vaktinizi almayacaksa konuyu biraz aydınlatabilir misiniz? lpg sonrası, yüksek basınçlı yakıt pompası acaba neden arızalanıyor sizce?
  • m_cenk M kullanıcısına yanıt
    Çalışma değerleri çok hassas, referans birimleri... Simule edilmekte bazen zorlanıyor lpg ecu su malesef. Aşırı ısı da cabası tabi. (Ecu)

• Opel Insignia 1.6t 170 HP direct enjeksiyo'lu aracın Prins vsi2 otogaz dönüşümü başarılı bir şekilde tamamlandı. Kullanıcısına keyifli sürüşler diliyoruz...

Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...) Rıza'nın Garaj'ı (tüm şeffaflığı ile otogaz dünyası, teknik, teori, bilgi...)

• Aracı görmemiz de fayda var lakin çoğuna yaptık. Sanırım bir yada iki aracımızda olmadı, görürsek net bilgi verebilirim...

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.