Şimdi Ara

Ritalin Kullananlar (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
9
Favori
191.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle çok özür dileyerek geçmiş olsun, ritaline bizim milletin bu kadar merakı beni çıldırtıyor. Zararları firma tarafından saklanıyor, her halta yararlı gibi lanse ediliyor. Dikkati sadece geçici süreliğine arttırıyor ve hiç geliştirmiyor dikkati, aksine sinir uçlarını tahrik ediyor ve kronik kullanımda normalden daha fazla dikkat kaybına neden oluyor. Tekrardan özür dilerim, mesajlarından durum tam tersi anlaşılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exice

Öncelikle çok özür dileyerek geçmiş olsun, ritaline bizim milletin bu kadar merakı beni çıldırtıyor. Zararları firma tarafından saklanıyor, her halta yararlı gibi lanse ediliyor. Dikkati sadece geçici süreliğine arttırıyor ve hiç geliştirmiyor dikkati, aksine sinir uçlarını tahrik ediyor ve kronik kullanımda normalden daha fazla dikkat kaybına neden oluyor. Tekrardan özür dilerim, mesajlarından durum tam tersi anlaşılıyor.

Önemli değil, benim ritalin kullanmaktaki amacım, bu felçli durumda hiçbir şey yapamadan oturmaktansa biraz İngilizcemi
    geliştirmek. ama çalıştıklarım, ne kadar kendimi verirsem veriyim kesinlikle aklıma girmiyor. çocukluğumdan beri gitmediğim
    psikolog ve pskiyatrist kalmadı. Hepsi dikkat dağınıklığı teşhisi koydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

quote:

Önemli değil, benim ritalin kullanmaktaki amacım, bu felçli durumda hiçbir şey yapamadan oturmaktansa biraz İngilizcemi
    geliştirmek. ama çalıştıklarım, ne kadar kendimi verirsem veriyim kesinlikle aklıma girmiyor. çocukluğumdan beri gitmediğim

boşver ritalini, anladığım kadarıyla kol ve omuzların felçli değil, dambıllarla bolca egzersiz yapabiliyorsan yap dostum. egzersizle salınan endorfin çok daha iyi gelir ritalinden, omega-3, ginkgo biloba, gotu kola, kore gingsengi al. emin ol ritalinden 1 ay sonra daha fazla fayda göreceksin. en azından ritalin gibi geçici değil, olumlu dokunuşlar yapacak bu takviyeler beynine. ve lütfen sigara içiyorsan, alkol kullanıyorsan onları da bırak, damarları tahrip ederek beyin kapasitesini azaltıyorlar.

• exice E kullanıcısına yanıt
    Ritalin metamfetamin gibi nörotoksik değil dolayısıyla sinir uçlarını tahrip etmez, sadece reseptörlerin down-regulasyonuna sebep olur. Zaten kullananlarda yaz aylarında bu yüzden ilaca ara verirler reseptörler eski sayısına ulaşıp ilaca tekrar başlandığında eski etkinliği korunsun diye. Gerçekten ADHD hastasıysan, düzgün ve dozunda kullanırsan kolay kolay tolerans geliştirmezsin. Ayrıca ne kahve, ne omega-3 ne de diğer takviyeler bu ilaç kadar etkinlik göstermez. O takviyelerin hepsinin dopamin üzerine etkisi dolaylıdır fakat ritalin direk dopamin transpoterlarına etki eder. Elbette ritalin merakı kötü bir şey ve normal insanlarda kullanıldığında psikoz vb. riskleri var. Fakat bu ilaç şu anda ülkede doğru düzgün kullanılabilen tek ilaç.
  • Okuduğum bir araştırma tam tersini söylüyordu. Tanıdığım birçok psikiyatrist bu konuda hemfikir. uyuşturucudan bahsediyoruz, her ne olursa olsun kendisi güçlü, kokaine moleküler olarak benzeyen ve beyine kokain gibi etki eden bi uyuşturucu. kullanalım efenim, dikkate iyi geliyor.ben bu konuda başka birşey tartışmam, kullanılmasını söyleyen doktorlar kendi çocuklarına kesinlikle içirmezken gönül rahatlığıyla yazıyorlar. psikofarmakoloji'ye bu kadar girmeyeydin iyiydi, anlamayanlar çıkacaktır.sağlıklı günler.

• Merhaba ileri düzeyde sıkıntı çekiyorum ve 3 defadır daha önce denediğim başarılı bulduğum ritalini yazdırmak için hastaneye gidiyorum ve muadillerini yazıp gönderdikleri için 4. Defa gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum bu sebepten bana yardımcı olan olursa çok sevinirim Alıp kullanmayan bırakmış olan vs.. Bana vermek veyahut satmak isterseniz çok mutlu olurum.
    Sinirbozan@msn.cım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tufan74

quote:

boşver ritalini, anladığım kadarıyla kol ve omuzların felçli değil, dambıllarla bolca egzersiz yapabiliyorsan yap dostum. egzersizle salınan endorfin çok daha iyi gelir ritalinden, omega-3, ginkgo biloba, gotu kola, kore gingsengi al. emin ol ritalinden 1 ay sonra daha fazla fayda göreceksin. en azından ritalin gibi geçici değil, olumlu dokunuşlar yapacak bu takviyeler beynine. ve lütfen sigara içiyorsan, alkol kullanıyorsan onları da bırak, damarları tahrip ederek beyin kapasitesini azaltıyorlar.

Kol ve omuzlarım felçli değil ama parmaklarım ödemli olduğu için balon gibi şiş. Hergün devamlı hareket yapıyorum yatakta. Alkol kullanmam. Sadece sigara, o da günde 1 paket. Benimle aşırı derece de ilgilenen
    yeni tanıdığım bir arkadaş beni ayağa kaldıracağını söyledi. Felçli olan hastaların bacaklarına elektrik verince düzeliyorlarmış. ilk kez duydum,
    göreceğiz bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan74 -- 2 Ağustos 2015; 22:00:57 >

• exice E kullanıcısına yanıt
    Eğer olaya bu şekilde bakıyorsan, uyuşturucuya benzeyen fakat piyasada normal reçeteyle satılan ilaçlar bile var. Doktorun kendi çocuğuna yazmaması gerçeği etkilemez, çünkü doktor çocuğuna duygusal bir yönü ele alıp bakacak. O ilacın etkinliğini gösteren çok sayıda makale var ve çok eski bir ilaç olduğu için farmakodinamiğide iyi bilinir. Bu konu hakkında internette saçma sapan eleştiri yağmurları var, fakat eleştiren insanlar tıp doktoru değiller maalesef. Kokaine moleküler olarak benzemesi de birşey ifade etmez. Çünkü bu ilaç kokain kadar yağda hızlı çözünmüyor. Yani beyine o kadar hızlı şekilde girmez ki bağımlılığı etkileyen faktörlerden en önemlisi transporterlara ne kadar güçlü bağlandığı değil beyine ne kadar hızlı etki ettiği. Ona bakarsanız parkinsonda kullanılan selejilinin moleküler yapısı neredeyse metamfetamine benzer hatta o kadar çok benzer ki karaciğerde l-metamfetamine metabolize olur. Yani kısacası söylediğiniz şeyler yanlış argümanlar :)

İnsanlara google bilgileriyle tedavilerine mani olmaya hakkın yok. İyi günler.

• Arkadaşlar ben de ritalin kullanmaya başladım çok ciddi dikkat dağınıklığım vardı doktor günde 5mg kullan dedi ama hiçbir işe yaranıyor dozu arttırmalımıyım sizce bi zararı olur mu?

• Ritalin i bende kullandım Allah belasını versin o ilacın yüzünden şimdi ilaçsız ders çalışamıyorum
  • Reçetesiz nasıl alabiliriz

• Blue_Low kullanıcısına yanıt
    Alamazsin

• Sağlık ocağındaki doktor yazabilir mi bunu illa psikiyatrist mi olması lazım

Edit: devlet hastanesinden geliyorum az önce. Her psikiyatrist yazamıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-46B352547 -- 15 Ocak 2016; 10:20:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas.

Sağlık ocağındaki doktor yazabilir mi bunu illa psikiyatrist mi olması lazım

hocam bu ilacı kullanma nedenin ne ne hastalığın var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ediga1864

quote:

Hastalık yok hocam sınav yaklaştı odaklanma sıkıntısı çekiyorum birde çok uyuma problemim var . Günde 17-18 saat ders çalışmam lazım.

Prozac yazdı bakalım onu deneyeceğim

• quote:

quote:

quote:

Hastalık yok hocam sınav yaklaştı odaklanma sıkıntısı çekiyorum birde çok uyuma problemim var . Günde 17-18 saat ders çalışmam lazım.

kardeşim bende panik atak var ben ilacı içmek durumundayim istemeyerek içiyorum .odaklanamama gibi şeyler için vücudunu yorma .ygs icin mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim bende panik atak var ben ilacı içmek durumundayim istemeyerek içiyorum .odaklanamama gibi şeyler için vücudunu yorma .ygs icin mi

Evet hocam ygs için. Üni bıraktım 3 kez hazırlanıyorum bu seferde istediğim yer olmazsa o zaman kafayı yerin durum daha vahim olur.

Nasıl yazdırırım ki şu ilacı? Özel hasta eye mi gitmem lazım

• kvnccelik K kullanıcısına yanıt
    Ritalin gerçekten dehb vs rahatsızlığı olmadan sınav için aldığında psikolojik olarak seni desteklemiş gibi hissetsen de tam tersine kısa yada uzun vade de sorun yaşarsın .
    Onun yerine sana önereceklerim
    1 Kiril yağı günde 1 tane
    2 pharmaton
    3 b kompleksi

Bunlar dan birini alabilirsin ama kullanmadan önce doktoruna danış . Yemek değil gıda takviyesi de olsa ilaçtan bahsediyorsun.
    Yok illa ben ilaç diyorsan
    18 yaşında altındaysan çocuk psikiyatri 18 yaşından büyüksen psikiyatriye gidiyorsun test vs doktor ne uygun görürse sonuçta bu tür ilaçlardan önce kan tahlili kalp grafiği vs çekilir .
    Ciddi riskli ilaçlardır . Anne ve babalar gerçek dehb çocuklarına verirken bile şüpheyle yaklaşırlar .
  • arkadaşlar 2 gündür kullaniyorum sabah yarım akşam yarım toplam 10 mg.evet uykum gelmiyor ama başımın ağrısından ders filan çalışamıyorum.yeni başladığım için mi böyle acaba?
  • bende 2 gündür kullanıyorum 10mg ritalin fakat hiçbir yan etkisi vede olumlu etkisini göremedim daha doktor 1 hafta böyle devam et dedi fakat dozu 1 kereliğine 2 tablet atıp 20 mg denesem mi sizce?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.