Şimdi Ara

Responsive Google Maps Yardımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Minimal dizayn HTML5 yapısında bir web sitesi yapıyorum. Amatörce.

Sayfanın iletişim bölümüne Google maps ekliyorum. Ancak mobil cihazlarda sayfaya girildiğinde (tabletlerde sorun yok ama iphone veya android telefonlarda Harita küçülmüyor, responsive bir özellik istiyorum bu nedenle.

Sayfadaki kodlar aşağıdaki gibi. Bunu nasıl responsive hale getirebilirim?

quote:

<article id="work" class="panel" style="display: none;">
    <header>
    <h2>BU BÖLÜM FİRMA İSMİ</h2>
    </header>
    <iframe width="800" height="300" frameborder="0" style="border:0" src="https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:BU BÖLÜMDE MAPS ID MEVCUT" allowfullscreen=""></iframe><br>
    <!-- Work Adress -->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugo_ramirez -- 18 Şubat 2017; 12:43:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• iframe içindeki width sıfatını %80 gibi bir değer yaparsanız amatörce çözülür. Eğer daha profesyonel bir şey yapmak isterseniz bootstrap kullanabilirsiniz ya da js kullanarak sayfa boyutuna göre gerekli width değerini hesaplayıp boyut değiştikçe ilgili sıfatın değerini değiştirerek yapabilirsiniz.
  • Peki bunu hazır kod olarak siteye ekleyebileceğim bir kaynak var mı?

Bootstrap mesela? Teşekkürler

• hugo_ramirez kullanıcısına yanıt
    bootstrap zaten hazır kod. Kendi web sitelerindeki (getbootstrap.com) dokümantasyon oldukça iyi. Oradan referans alabilirsin. Google'de tutorial araştırırsan da bolca kaynak var. İngilizce biliyorsan direk yabancı kaynaklara bak derim.
  • Tamamdır buldum, teşekkür ederim biraz uğraşıp üstesinden gelebilirim. Sıkıntı olursa pm atarım.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.