Şimdi Ara

Reseller Kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle yanlış yerdeyse özür dilerim.

Ben bir reseller kurmak istiyorum. Bu Hosting şirketleri gibi domain host falan satmak onların mbını trafik oranını eposta sınırını vs şekilde paketler halinde satmak istiyorum
    ama bir şirketin bayisi olarak değil kendim özel olarak. bu iş nasıl gerçekleşir araştırdım biraz ama adam akıllı bilgi bulamadım kafam daha çok karıştı. biraz bilgi veririmisiniz.

• Reseller zaten bayi demektir.Sunucunuz olmadan reseller hesabi acamazsiniz.Bir sunucu kiralayarak verilen panel uzerinden reseller hesabi olusturup satis yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kendim sunucumu kuramaz mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KubilayAgyar

Arkadaşlar öncelikle yanlış yerdeyse özür dilerim.

Ben bir reseller kurmak istiyorum. Bu Hosting şirketleri gibi domain host falan satmak onların mbını trafik oranını eposta sınırını vs şekilde paketler halinde satmak istiyorum
    ama bir şirketin bayisi olarak değil kendim özel olarak. bu iş nasıl gerçekleşir araştırdım biraz ama adam akıllı bilgi bulamadım kafam daha çok karıştı. biraz bilgi veririmisiniz.

Merhaba;

Hosting satışı yapabilmeniz için tarafınızın önünde 2 yol bulunmaktadır. 1.'si, bayi hosting paketlerinden satın almanız ve üzerinden satış yapmanızdır. Avantajları, sunucu yönetimi ile uğraşmazsınız, maliyeti düşüktür, kolay kullanımlıdır. Dezavantajları, yönetim elinizde olmadığı için güncelleme ve yetki verme işlemlerinde sağlayıcı firmaya bağımlısınız.

2.'si ise, kendi sunucunuzu satın almaktır. Avantajları, tüm yönetim ve işleyiş sizin elinizdedir. İstediğiniz gibi güncelleyebilir, özgün hale getirebilirsiniz. Dezavantajları, 24 saat boyunca sunucuyu izlemek ve olası sorunlarda müdahele etmek zorundasınız. Düzenli güncellemeleri takip etmek, güvenlik açıklarını kapatmak zorundasınız.

Eğer, başlangıç yapacaksanız ve konuyla alakalı bilginiz yoksa, direk satışa başlamayınız. Öncelikle, araştırma yapınız. İşi iyice öğreniniz, bilginiz olmadığı bir sektörde başarılı olamazsınız.

Son olarak domain satışından bahsedelim, bunun için bayilik almanız gerekmektedir. Bizim gibi sağlayıcılar, bayilik hizmeti de sunmaktadırlar. Bayi olmadan satış yapabilir miyim diye sorarsanız, şu an yapamazsınız. En azından 100.000 dolar gibi bir bütçeniz yoksa.

Bilginize...

ProIrc Hosting ve Internet Hizmetleri
    www.proirc.net / destek@proirc.net

• quote:

Ben kendim sunucumu kuramaz mıyım?

Kurabilirsin,maliyetli olur.İlk önce sunucu satın alman gerekiyor.Sonra ona datacenter bulman gerekiyor.Eğer daha düşük maliyetli istiyorsan kiralayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatpigeon -- 5 Ağustos 2014; 11:49:30 >
  • ProIrc kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilginiz için teşekkürler.

Önerdiğiniz yollardan 1.'si olan bayi hosting paketlerinden satın aldığım zaman mesela,

10 GB Disk Alanı, 150 adet E-Posta, 50 GB Aylık Trafik, 10 Domain Yıllık 230 TL diyelim. Bu 10 GB Alanı istediğim gibi bölebiliyormuyum? 150 Adet E-Postayı İstediğim şekilde yönlendirebiliyormuyum. Özellikle anlamadığım husus Bu 10 Domain yazan kısımda ben kubilayagyar.com olarak açtım diyelim daha sonra domain ücreti vermeden kubilayagyar2.com şeklinde açabiliyor muyum?
  • Evet baya maliyetli oluyormuş
  • quote:

Önerdiğiniz yollardan 1.'si olan bayi hosting paketlerinden satın aldığım zaman mesela,

10 GB Disk Alanı, 150 adet E-Posta, 50 GB Aylık Trafik, 10 Domain Yıllık 230 TL diyelim. Bu 10 GB Alanı istediğim gibi bölebiliyormuyum? 150 Adet E-Postayı İstediğim şekilde yönlendirebiliyormuyum. Özellikle anlamadığım husus Bu 10 Domain yazan kısımda ben kubilayagyar.com olarak açtım diyelim daha sonra domain ücreti vermeden kubilayagyar2.com şeklinde açabiliyor muyum?

Merhaba;

Bayi hosting hizmetlerinde yer alan disk alanı, trafik ve diğer özellikleri istediğiniz şekilde bölebilmektesiniz. Buradaki özellikler sizin toplam kullanabileceğiniz sayıları ifade etmektedir. Siz her hosting müşterinize 10 gb disk alanı aça da bilirsiniz. Müşterinizin 1 gb alan kullanması, 10 gb açsanız da 1 gb'lık alan kaplayacaktır. Bu da, 10 gb'lık disk alanınızdan yalnızca 1 GB'lık alanın dolmasına sebebiyet verecektir.

10 domain dediğimiz husus ise, toplamda barındırılabilecek site sayısı da diyebiliriz. kubilayagyar.com bir domain adıdır. kubilayagyar2.com da bir domain adıdır. Bunları satın almanız için domain satın almanız gereklidir ve her ikisi de bir ücrete tabidir. Bayi hosting üzerinde ise, herhangi bir ücret ödemeden her 2'si için de hosting hizmeti oluşturabilirsiniz. Bu 2 domain için açılan hesaplar 10 adet hesap izninizden 2 tanesinin gitmesine sebep olacaktır. Ancak, 2 domainden herhangi birisini veya ikisini silerseniz yine hakkınız 10'a çıkacaktır.

Bilginize...

ProIrc Hosting ve Internet Hizmetleri
    www.proirc.net / destek@proirc.net

• quote:

Siz 230 TL'ye bu paketi satın, ben bu işleri bırakırım :).
  • dmryldz D kullanıcısına yanıt
    Valla kardeş biri pm attı orada verdi bu teklifi :)

Ve hosting servisinin birinde 25 GB Disk Alanı 250GB Aylık Trafik 50 Alan Adı Barındırma Ve Limitsiz Alt Özellikli Reseller sunucu Aylık 15 Lira Yıllık ise 180 Lira :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KubilayAgyar -- 5 Ağustos 2014; 15:56:51 >
  • Domain Hosting Bayilik - Reseller konusunda Domainnameapi.com un 3 farklı çözümü mevcut;
    https://domainnameapi.com/tr/vip-domain-hosting ücretli. Size özel domain hosting satış sitesi kurulmakta. Fiyatı sanırım 5000 $ civarı.
    https://domainnameapi.com/tr/kontrol-panel ücretsiz verilmekte.
    https://domainnameapi.com/tr/domain-api ücretsiz verilmekte.

Domain uzantı sayısı 400+ farklı uzantıda domaini desteklemekte. Fiyatları uygun.

Domain Fiyatları https://domainnameapi.com/tr/fiyat-listesi

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.