Şimdi Ara

rent a car açmak istiyoruz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
99.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4 araçla yürümesi çok zor.Masrafları bile çıkarmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işte bulunduğun yer ,hitap edeceğin kitle ,işin seyrini farklı kılar...mesela,üniversiteler bölgesi,turizm bölgesi,veya kent merkezi....araç portföyü bulunduğun yerin sosyo ekonomisi önemlidir. Bence hitap edeceğin kitleye göre profesyonel fikir alınmalı...fizibilite önemli...
  • boş senede imza attır ve bir araç daha ekle her türlü yürürsün.
  • bende rent a carcılık yaptım tek kuralım almancılara kiralıyordum inanın şahin bile kiraladığım oldu müşteri potansiyeliniz oturunca zaten her şey çok kolay oluyor daha sonra iş değişikliği sebebiyle ve maliye yüzünden bıraktım...
  • Arkadaşlar benimde bir sorum olucak.. Ben yaz sezonunda rent a ''bike'' işine girmek istiyorum. 6-7 tane çin malı scooter ve vitesli motoru alıp kiraya vermeyi düşünüyorum.. Kanuni asya mondial gibi markalar.. Bunun amacı ise bulunduğum bölge küçük ve turistik bir bölge ve motosiklet kiralama işini yapan hiç bir yer yok. Ayrıca motosikletlerle gelen yazlıkçılara turlarda düzenlemeyi düşünüyorum.. Asıl sorum şu ; ülkemizde çoğu kişide motosiklet ehliyeti yok motosiklet ehliyetli müşteri ararsam batarım bu bir gerçek. 2. si yasal bir iş olmayacağı maliye kaydım olmayacağı için sözleşme yapamam, sadece motosikletin değeri kadar senet imzalatabilirim. İşin en can alıcı kısmı ise bu iş sadece yazın yapılabilir. Fakat çok maliyetlide bir iş değil sizce nasıl olur fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.. Saygılar...
  • eyelite kullanıcısına yanıt
    Iyi düşünün derim ben, kuzenim galerici zamanında doblo almış kiraya vermek için vermiş 1 aylık birine araç kaza yapmış en son gördüğümde arabayı tanıyamadım demişti çok riskli bir iş açıkçası iyi düşünüp karar vermek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, aslında güzel bir fikir benim bir arkadaşımda kıbrıs darent a car yapıyor ve gayet memnun
  • Misal ben artniyetli bir kullaniciyim. Aracimda 4000 tllik beyin arizasi mevcut. Ne buyuk talih ki ayni aractan siz kiraliyorsunuz. Kiraladim araci. Sanayiye gittim. Betinleri takas ettim.
    tebrikler aracin beyni bozuldu. Nasil ayiklayacaksiniz princin taşini. Kurimsal firmalara yillik vermiyorsaniz ayiklayamazsiniz da...

• Yani başınıza iş açmak istiyorsunuz : )
  • Hee kardeş, tamam.
  • Bence öyle dediğiniz gibi basit olmayacaktır bu iş. Her işin bir zorluğu vardır hele ki rent a carlığın
  • Bildiğim kadarıyla araçlara rent a car kaskosu yaptirmaniz lazim. O da bayağı tuzlu. Yaptirmazsaniz da cezası var bildiğim kadarıyla. Bir de öyle bir isletmeden dört kişiye ekmek çıkacağını sanmıyorum. Bu arada ağzı yanmış biri olarak bir tavsiyede bulunayim. Isletme ile ilgili her zaman en iyi ihtimalleri düşünerek değil en kötü ihtimalleri düşünerek gerekli çalışmaları yapın.

• bu konuyu okuyan bu işe girmekten vazgeçer, bu iş ne pis bir işmiş :)
  • Selamın aleyküm arkadaslar rent a car işine girmek istiyorum karlı bi iş oldugunu dusunerekten.Yanlız bı kac soru ısareti var aklımda detaylı bilen bi kaç kişi yardımcı olursa sevinirim Mesela simdi birine aracı kıraladık adam aldı aracı getırmedı bunu nasıl garantılıcez bu ?
  • Arkadaşlar arabacılık sektörü artık bitti rentacar açacaksanız motorsiklet kiralama işine girin bu işi yapan müşterim var ve şuan 25 adet (yamaha ,honda vb )motorsiklet ve scooter havuzuyla hizmet veriyor ve kiralama fiyatları ekonomik sınıf araçlarla aynı saatlik kiralama veya kurye hizmetide ekleme imkanınız olur.Bizde çok düşündük zamanında filo işine girmeyi ama evdeki hesap çarşıya uymadı şimdi filo ve normal kiralamacılara araç güvenlik ürünleri satış servis ve şöförlü vip kiralama yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tempraclube -- 6 Şubat 2016; 20:17:53 >
  • Yeniköy motors'u gördükten sonra gururunuza yediremeyip vazgeçersiniz.
  • Konunuzun üzerinden çok geçmiş ama bir rent a car firması çalışanı olarak, kesinlik 5-10 araç ile bu işe girmeyin derim.
    Arabayı hem alırken, hem satarken kazanmalı ve sürekli araçları yenilemeniz gerekiyor. Kasko + Vergi olaylarını da ayarlamak ayrı bir sıkıntı.
    Bu işi ciddi anlamda yapacak arkadaşlara tavsiyem öncellikle pazar ağını kurmalı. Skyscanner, rentalcars, vivi gibi siteler olabilir. Ayrıca araç fiyatları sezona göre değişiklik gösteriyor. Bir aracın fiyatının nasıl değiştiğini bu sayfadanhttps://vivi.com.tr/kiralama/istanbul net bir şekilde görebilirsiniz.
    FİAT, RENAULT, HYUNDAI gibi büyük firmalardan çok iyi araç teklifi almaları. 50 arabanın altında bu işe kalkışmayın derim, ayrıca para kazanmıyorsunuz. Sürekli araç yenileme ve yeni araç alımına para ayırmanız gerekiyor. Ortak iş tavsiye etmem.
    Filoya her tipten araç almaktansa, sadece ekonomik sınıf araçlara yönelmek mantıklı.

• Çeteler araba kiralar, parasını ödemez, aracına sıkıntı verir bunu göze al. Bu işler breaking bad mantığıyla yürür. Arkanda görünmez güçler olmazsa para kazanman zor. Tam tersi bi de batırırlar. Büyük şirketlere kiralamaya vermediğin sürece para kazanamazsınız, büyük şirketlerde daima büyük kurumsal kiralama şirketleriyle çalışıyor. Onun yerine bu firmalara aracınızı kiraya verebilirsiniz.
  • Bak arkadasim yardimci olmak icin yazdim. eskiden babamin kamyonlari vardi (10_15 kamyon) bu olay yasanirken ufacik biseydim o zaman durumumuz cok cok iyiydi kamyonlardan inanilmaz para kazaniyoduk derken 2 tane sofor babami icmeye goturduler babam o gun eve gec gelmisti camda beklemistim onu cok iyi hatirliyorum bi imza sadece ufacik bi imza ile tum malvarligini uzerine aldi bu soforler tabi olay eskiden yasaniyo o zamanlar bukadar incik boncuk detayli degildi isler bi imzaya bakiyodu tum olay birden tum mal varligimiz elimizden gitti eviniz arabamiz mutfaktaki tencerelere kadar aldilar neyseki aile dostlari akrabalar sayesinde yasiyacak kadar durumumuz duzeldi babam 1 kisi calisarak hem beni okuttu hemde aileye bakti ben ben universiteyi bitirince arama kurtarma teknisyeni olarak ise basladim sonra sukur durumumuz yavas yavas duzeldi yani demek istedigim eger bu isi yaparken iflas ederseniz ve kimsede size destek olmazsa cok sikintili gunler yasarsiniz

Edit; 2010 mus ya la neyse burda kalsin yinede bu yazi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raition -- 31 Mayıs 2016; 15:33:29 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.