Şimdi Ara

Render Bilgisayarı Toplama !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3DS Max'de render almak ve mimari projeler çizmek için ofise bilgisayar almak istiyorum. 3DS Max eğitimi aldığım hocama bahsettim kendisi minimum olması gereken özellikleri söyledi. Sizlerin bilgileri benim için daha değerli, çünkü tüm bileşenler hakkında bilginiz var.

Hazır sistem alana kadar bilgisayar toplayıp kurup kargolayan sitelerden almayı düşünüyorum. Fakat bilgisayar toplamadan pek anlamıyorum. Hangi Ana karta hangi parça uyar, hangi soğutucu daha mantıklı, hangi güç kaynağı hangi kasaya konulur vs. hiç bir şeyden anlamıyorum.

Hocanın önerdiği minimum sistem özellikleri;

Amd 7950x işlemci,

en az 64 gb ram,

rtx 4060 ti ekran kartı

samsung nvme 990 pro

Bu özelliklerin üstüne çıkmak istiyorum daha uzun ömürlü olsun diye. Mesela rami 128 yapmayı düşünüyorum.

Bana uygun toplama önerileri verir misiniz rica etsem. Render Bilgisayarı Toplama ! 

• 7950x için vrm sayısı ve kalitesi yüksek anakart tercih etmelisiniz. B650 veya x670 anakart. daha yeni kurdum benzer bir sistem render için. ve 850 gold/platin bir güç kaynağı gerekir. iyi bir 360mm soğutucuda kullanmanız gerekir.

• Renderi VRay CPU olarak, sadece işlemci üzerinden alacaksanız 7950X yeterli bi işlemcidir. Ama GPU üzerinden de ,özellkle hybrid render için, o e.kartı zayıf kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 22 Ocak 2024; 16:20:32 >
  • metin abi 65 kullanıcısına yanıt

7950x ile 7950x3D arasında render için fark olur mu? Yaklaşık 4.5k fiyat farkı var. Tercih etmeye değer mi ?

Bi de ekran kartı ne önerirsiniz hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrhmdmry -- 22 Ocak 2024; 17:28:41 >
  • ibrhmdmry İ kullanıcısına yanıt

O artık ,bütçenize bağlı.Bütçeyi çok şişirmeden,RTX 4070 veya RTX 4070 Super olabilir.

Aşağıya pugetsystem.den, 2 tablo bırakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 22 Ocak 2024; 17:38:17 >

Sakın. 7950X3D oyun işlemcisidir. O nedenle pahalı Yoksa, 7950X, renderde ,daha öndedir.

• metin abi 65 kullanıcısına yanıt

Hocam peki Ryzen mı İntel mi daha iyi olur Render için. Bazıları da diyor ki İntel uzun soluklu performans sağlar falan.

Ryzen daha güçlü. 2 farklı siteden, 2 tablo bırakayım aşağıya. Ayrıca intelin muazzam watt çekişi ve daha çok ısınmasını hesaba katmıyorum bile daha.

Pugetsystemcom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 23 Ocak 2024; 2:27:3 >

• Render Bilgisayarı Toplama !
  • Şu şekilde bi sistem dizdim sizden aldığım bilgiler dahilinde. Sizce nasıl ? Kendi içerisinde uyumlu mu? Ürünlerin performansları nasıl? Değiştirmem gereken var mı acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Render Bilgisayarı Toplama !ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
    ITOPYA | Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası
    https://www.itopya.com/KendinTopla?p=7581_1-24275_1-21375_1-23929_2-25160_1-20430_1-25001_1-23820_1-22805_1-14910_1

fotodaki sekilde ozellestırırsen 78500 TL
    https://inventus.com.tr/arezu-plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n201 -- 25 Ocak 2024; 16:41:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İnventustan bu makinayı al. RTX 4080 E.kartı var.Renderi nerden istersen al. Muhteşem bi kart.Ve toplamda yine de daha ucuza geldi. İnventus çok güvenilirdir. Toplar,test eder,yollar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 25 Ocak 2024; 17:21:30 >
  • Hepinize teşekkür ederim. Yardımlarınız dahilinde inventus'tan sağlam bir sistem alımı gerçekleştirdim. İnşallah problemsiz teslim alıp uzun süre kullanım gerçekleştiririz.

Gayet sağlam kargo ile gönderiyorlar ,teslim alıp,ateşleyince,haber verirsiniz,artık.Render Bilgisayarı Toplama ! 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.