Şimdi Ara

renaultun eski nesil 1.9 dizel motoru hakkında bilgi istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Renault expresslerde kullanılan 1.9 dizel motoru dayanıklımıdır , çok arıza çıkarır mı ve parçası bulunur mu?Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.(Bu motorun eski nesil olduğunu biliyorum ama 1-2 yıllığına almak zorunda kalabiliriz bunun yerine şunu al demeyin sadece bildiğiniz şeyleri yazın)

• dayanıklı değil ort.100.000 de bir rektefe ister.
    parça sıkıntısı yok sade old. arıza az.
    hararete dikkat bunlar çabuk ısınan motorlar
    alırken durumu iyiyse bir kaç yıl götürür.

bunların avantajı benzinli fiyatına hatta aşağısına
    alınabilmesi .

hızlanma yavaş 19sn civarı ama istediğin yükü taşır.

ilave: benim en sevdiğim kısmı kaloriferi manyak eski aracım
    lada samara idi ondan çok daha iyi ısıtıyor doğuda büyük nimet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytradm -- 24 Kasım 2013; 12:43:21 >
  • benim eski grand vitaranın motoru, taş gibi motor ama ses çok,hızlanma iyi değil,parçası bol değil ve pahalı
  • bizim bi arkadaşta var. 8500 TL ye satılığa çıkarmıştı. müşteri bulamayında vazgeçti satmaktan. komple boya kaportaya soktu. şimdi kendi biniyor. araç R19 dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 24 Kasım 2013; 14:14:22 >
  • r19 vardı eniştemde en az traktör kadar ses çıkarır onu biliyorum.tahminime göre kırsal motorinlede çalışıyordu
  • yan apartman komşumda var europo dizel bir keresinde beraber bir yere gittik motorun sesinden içerideki konuşmalar duyulmuyordu teybin sesini zaten motor çalışınca motorun sesi bastırıyordu o derece.. ama adam kırsal motorin bile kullandı sadece rutin bakımları yaptırıyor bir keresinde ise parça bulamadı 1 hafta kadar beklemişti bildiğim bu kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dayımda vardı, rektefeye girdi bir de kırsal kesim adam gibi usta bulamadılar 2-3 ay uğraştı
  • 1.9 litrelik dizel motorun 2 tane modeli var. Bir tanesi 65 beygirlik diğeri 90 beygirlik. 90 beygir olanlar turbo dizeldir.
  • peki kangolar ile expreslerde kullanılan 1.9 motorlar aynı motorlar mı ??? ACİL CEVAP GEREKİYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

peki kangolar ile expreslerde kullanılan 1.9 motorlar aynı motorlar mı ??? ACİL CEVAP GEREKİYOR

90HP Turbo dizel olanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITALIAN CAR'S

quote:

peki kangolar ile expreslerde kullanılan 1.9 motorlar aynı motorlar mı ??? ACİL CEVAP GEREKİYOR

90HP Turbo dizel olanı.

yani kangoların 90 hp lik motoru var ?
    tesisat için kullanacağız çeker dimi ?
    yakıtı nasıldır ?
  • quote:

quote:

quote:

90HP Turbo dizel olanı.

yakıtı nasıldır ?

Yeni kango derken günümüzde kullanılan kangoo dan bassediyorsanız. 1.5 Dizel motor 90HP ye sahip.

Yeni nesil motor kasayı taşıyor.Ama frenleme olsun yol tutuş olsun araç aşırı zayıf kalıyor.

Size tavsiyem.1.6 Multijet 105HP Doblo olur. Bu araçla taşıyamayacağınız yük yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

90HP Turbo dizel olanı.

yakıtı nasıldır ?

Yeni kango derken günümüzde kullanılan kangoo dan bassediyorsanız. 1.5 Dizel motor 90HP ye sahip.

Yeni nesil motor kasayı taşıyor.Ama frenleme olsun yol tutuş olsun araç aşırı zayıf kalıyor.

Size tavsiyem.1.6 Multijet 105HP Doblo olur. Bu araçla taşıyamayacağınız yük yok.

bütçemiz 11.000 tl ile sınırlı bu civarlarda 1.9 kango 1.9 doblo ve 1.9 partnerler var en sıcak baktığımız kango 1.9 motorundan bahsediyodum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: hiroshi_nakamura

benim eski grand vitaranın motoru, taş gibi motor ama ses çok,hızlanma iyi değil,parçası bol değil ve pahalı

Eski Vitara da o motor kullanılmadı yeni versiyon olan 1.9 Turbo dizel kullanıldı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

90HP Turbo dizel olanı.

yakıtı nasıldır ?

bütçemiz 11.000 tl ile sınırlı bu civarlarda 1.9 kango 1.9 doblo ve 1.9 partnerler var en sıcak baktığımız kango 1.9 motorundan bahsediyodum ben

1.9 8V Common Rail Jtd 105HP Fiat Doblo
    1.9 Kangoo da ise 65Hp ve 100HP lik 2 versiyon bulunmakta. Sanırım eski kasa 65HP oluyor.100HP lik motorun adı dTI diye geçiyor.

Ama genel olarak özetleyecek olursak.Kangoo frenlemelerde çok zayıftır. Yağmurlu havada frene azcık dokunduğunuz gibi kızaklarsınız. Birçok kangoo-symbol de bunu yaşadım.Yağmrulu havalarda frenlemeler çok zorlaşıyor.Doblolarda böyle bişey görmedim.Ve kangoo nun yol tutuşuda keza zayıftır. Doblo yol tutuşu bakımındanda iyidir.Bunlar çarpma öncesi güvenlik önlemleridir aslında. Bu sebeple güvenlik ve sürüş keyfi oalrak Doblo daha önde. Performans bakımındanda Dobloda kullanılan motor teknoloji olarak çok önde.Alfa Romeo 159 da kullanılan 150 hp motora altyapı hazırlayan motordur.

Yakıt tüketiminde pek bir tecrübem yok hiç ölçmedim.Ama 2 side yakıtı ekonomik araçlar. Uzunyolda Doblonun yakıtı bi nebze daha düşüktür. Şehir içinde doblo biraz daha ağır kasaya sahip olduğu için boşken kangoo ya göre 1 lt falan fazla yakabilir.

• tek bildiğim sokakdan gelen araca traktörmü gelmiş mahalleye diye baktığım reno 19 geldi aklıma ( 6. katta oturuyorum )
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

90HP Turbo dizel olanı.

yakıtı nasıldır ?

1.9 8V Common Rail Jtd 105HP Fiat Doblo
    1.9 Kangoo da ise 65Hp ve 100HP lik 2 versiyon bulunmakta. Sanırım eski kasa 65HP oluyor.100HP lik motorun adı dTI diye geçiyor.

Ama genel olarak özetleyecek olursak.Kangoo frenlemelerde çok zayıftır. Yağmurlu havada frene azcık dokunduğunuz gibi kızaklarsınız. Birçok kangoo-symbol de bunu yaşadım.Yağmrulu havalarda frenlemeler çok zorlaşıyor.Doblolarda böyle bişey görmedim.Ve kangoo nun yol tutuşuda keza zayıftır. Doblo yol tutuşu bakımındanda iyidir.Bunlar çarpma öncesi güvenlik önlemleridir aslında. Bu sebeple güvenlik ve sürüş keyfi oalrak Doblo daha önde. Performans bakımındanda Dobloda kullanılan motor teknoloji olarak çok önde.Alfa Romeo 159 da kullanılan 150 hp motora altyapı hazırlayan motordur.

Yakıt tüketiminde pek bir tecrübem yok hiç ölçmedim.Ama 2 side yakıtı ekonomik araçlar. Uzunyolda Doblonun yakıtı bi nebze daha düşüktür. Şehir içinde doblo biraz daha ağır kasaya sahip olduğu için boşken kangoo ya göre 1 lt falan fazla yakabilir.

tamam teşekküler çok yardımcı oldunuz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.