Şimdi Ara

RENAULT YEDEK PARÇA AÇMAZI (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
17.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaslar renault21 optimanin motoru fairwayla galiba ayni. Benim sorum motor parcalarinin renault 9 lar gibi ucuz olup olmadigi
  • Arkadaşlar Megane ve Clio nun motoruda dahil çoğu parçasıda türkiyede üretiliyor... Ön göğüs komple Fransada birleştirilip getiriliyor... Falan filen... Ama hatrı sayılır bi şekilde Türkiyede üretilio we montaj edlio...

Yedek parçaların pahalı olmasının sebebi otomobil firmalarının asıl parayı yedek parçadan we bakımlardan kazanıyor olması... Evet arkadaşlar bu doğru... Araştırırsanız göreceksiniz... Araba satışından çok yedek parça satışlarından kazanır otomobil üreticileri...

Bence çok fazla önemi olmayan parçalarda yan sanayi tabikide en iyisi....
  • düzelttim evet motor üretiyorlarmış

Oyak Renault’nun 228 bin 593 adet olan binek otomobil üretiminin dağılımı 82 bin 664 adet Mégane Sedan, 80 bin 397 adet Clio ve 65 bin 532 adet Symbol şeklinde gerçekleşti. Oyak Renault ayrıca 91 bin 058 adet motor ve 201 bin 629 adet vites kutusu üretti.

http://www.renault.com.tr/news/newsdetail.asp?newsID=49&navigationID=24

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamay_aytam -- 11 Şubat 2007; 15:39:31 >
  • Bursa'da bir model 1.4(K7J) ve iki model 1.6 (K4M,K7M) motorlar uretiliyor. Bir kismi da ihrac ediliyor. 2.0 uzeri benzinli motorlar ile dizel motorlar yurtdisindan geliyor.

On konsol parca parca bursa'da yapiliyor ve fabrikada monte ediliyor. Ancak konsolun bazi parcalari(far kolu gibi) ithal geliyor.
  • mendel50 M kullanıcısına yanıt
    Renault tabikide Avrupa arabası, Clıo Türkiyede üretilebilinir fakat Patenti mühendislik çalışmaları ve bir takım ana parçaları yurt dışından olması sebebiyledir. Türkiyede üretilmesi demek tamamen tüm patent hakkı bizde olarak üretilmiyor dolayısıyla araçta türk malı değildir Avrupa arabadır.
    Bir çok parcasıda diğer araba markalarından ucuz değildir. Tek bir farkı vardır her aracının Tüm parçalarına Türkiyede kolaylıkla ulaşılabilinir olması sebebi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enteresavar

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

türkiye de ki hiç bir araç yerli üretim değil arkadaşlar. kimse kimseyi kandırmasın.

bütün parçalar yabancı iken sırf burada monte oluyor diye o arabanın parçalarının ucuz olmasını beklememeniz lazım.

ancak camları belki duracam vb ise biraz ucuzdur. gerisi hep yabancı parça.

şahinler , broadwaylar gibi araç yok şu an piyasada.

onlarda 10 yıllardır üretildiği için zamanla dünyada bir türkiyede üretilmeye devam edilmişler. o bakımdan çoğu parçası yerli idi.

yerli araba aldım diye bir kavram yok.

sadece çok satan araçların yan sanayisi oluyor o kadar.

yan sanayi parçalarınında ne kadar kaliteli olduğu tartışılır.

hayırlı günler.

dostum tabi yerliden kasıt turkiyede üretilmesi.ama bi yanlışın var bu ve bazı firmaların tum malzeme üretimleri turkiyede yapılıyor.sizin dediginiz olayın olması biraz zahmetli ve pahalıya gelen bir olay halbuki bu tarz ulkelerde uretim yapılmasının tek amacı var oda ekonomik avantajlar.düşünün hergün frnsadan bursaya gemiyle motor,far,sac,stp lambasımı taşıyolar sizce? bence hayır sadece patenti onlara ait ama üretimleri buradada yapılıyor ve onlar tarafından üretim yapılıyor.üretimi mümkün olmayanlarda dışardan geliyordur.bu arada sizin mantığınızla hareket edersekte dediginiz brodway parçalarının fransa,şahinlerinde italyadan parçalarının gelmesi lazımdı...saygılarımla

Bursa Mais stoklarında Servis tarafından Referans ile istenen bazı parçalar stokta yok ise , Fransa dan geliyor parça stoktan. servisten bulunmayan bir parça istediğiniz zaman görebilirsiniz bu dediğimi.

• yedek parçalar için pars oto yedek yardımcı olur
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.