Şimdi Ara

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü] (1177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.608
Cevap
154
Favori
3.256.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11751176117711781179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: afrasyab77

yaw hasanmerto abi allah hayrını versin senin emi bir an dondum kaldım pirifilıç ne diye pirevilaj-pirevilic- pirefilg- diyeni duymuştumda literatüre yenisini sen ekledin...

yukardaki passat macerasını okudum da allah sabır versin her markada buna benzer sıkıntılar yaşanabiliyor. geçenlerde anlatmıştım bizim caddy ve debriyaj şanzıman problemlerini doğuş sahiplenmiyor abicim aracına her şey kullanıcı hatası.

bu arada ben bişeyi merak ediyorum sorayım sorayım dedim hep unuttum bilgisi olan arkadaşımız varsa cevaplarsa sanırım hepimizi ilgilendiren bir konu. Şimdi bizim edc ler çift kavrama ya. D pozisyonunda kırmızıda dururken fren basılı vaziyette araç baskı balatayı ayırıyormu yoksa N yada P pozisyonuna almamız gerekir mi balata ömrünü uzatmak adına söylüyorum. birde bizim baskı balata değişimleri ortalama ne kadar sürede ve ne kadar liraya maloluyor bilgisi olan varmıdır.

ben de piripiliç var

edc, ışıkta durunca ayırıyor diye biliyorum. D de durmasında mahsur yok.

EDCnin masrafı nedir ben de merak ediyorum.
    Kayınpederde Yaris MMT var; 50.000km oldu sıkıntı yok,(sıkıntı yok derken arıza yok, yoksa MMT komple SIKINTI )
    bunun ömrü MMT nin 2 katı olur teorikte; 100.000km içimiz rahat olsun ( inşallah)

• Verildimi bilemiyorum ..Merak edenlere ...

RENAULT MEGANE III - [Ana Konu ve Kullananlar Kulübü]

Bir kaç tane daha ayrıntılı süspansiyon,şasi resimleri olması lazım bulabilirsem ekleyeceğim

• Unuttuğumuz şey ne biliyor musunuz?

Aracımız dizel ( ekonomi aracı kısaca)

Spor araba değil

ama araç öyle bir performans veriyor ki insan spor araba kullanıyor hissine kapılıyor ve daha fazlasını istiyor.

( söylediklerim 110HP dizel içindir)
    90 ile gidince 4,5lt in üstüne çıkmıyor ama ne mümkün

İyi yıllar hepinize
  • merhaba arkadaşlar,

öncelikle formu son 1 haftadır takip ediyorum gerçekten güzel konular paylaşılıyor seviyeli tartışma ortamı var katkısı olan herkese teşekkürler...

bende şimdilik 1.6 BVA var araç 11 bin km de son 1 aydır 10 günde bir vites kutusunu kontrol ettirin yazısı çıkıyor araç bu hatayı verdiğinde manuel işlemiyor ve 4. vitese geçemiyor araç fakat aracı stop ettirip tekrar çalıştırdığımda normale dönüyor servise gittim arıza verdiğinde gelmem gerektiğini söylediler ama malumunuz o arızayla yola çok devam edip bir türlü servise gidemedim daha önce başına böle bir olay gelen arkadaş var mıdır veya konu sizce önemli midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Arkadaşlar merhaba,
    4 ay önce aldığım dizel megane edc ile 8000 km yi devirdim.

Bakıma daha 12.000 km veya 8 ay var.

Aracın motor yağı ve filtrelerini değiştirmeyi düşündüm ama servis 400 TL dedi.

Malzemeleri ben alip dışarıda yaptırsam göstergedeki bakım süresi değişiyor mu?

Garantiyi bozmadan servise de yolunmadan aracıma bakım yaptırmak mümkün mü? :)

Selamlar.

Haluk hocam sen buralara pek uğramazdın hayırdır, test sürüşleriyle otomobil genelde görürdük, ünlü oldu Megane forumunu unuttu demiştik hakkında

8000 km. erken, tavsiyem şu olur, illa yağı değişterecekseniz, yağın alnında renault servisinde değiştirilmiştir yazmıyor, özel bir servise gidip değiştirebilirsiniz, ruhları bile duymaz, ama yağ filtresinde durum biraz farklı, zira kullandığı marka farklı olabilir diyeceğim ama onu da anlamazlar sanırsam.

TÜm filtreler içinde mazot filtresi de var heralde, o 40binde 1 değiştiriliyor, o yüzden onu değiştirmenize henüz gerek yok.

Özel bir serviste yağ ve yağ filtresini değiştirebilirsiniz. Ama bunu serviste de yapabilirsiniz.. 10 bin km. gelince servise gidip, sadece yağ ve yağ filtresi için fiyat alıp değiştirmenizi tavsiye ederim.

Yine 3. bir şık, bunları yapamyıp 15binde aracı ilk bakımına sokabilirsiniz...

SAygılar, sevgiler...

Sana ve Alper5 arkadaşıma cevabınızdan dolayı teşekkür ederek başlayayım önce.

Servisin "yaklaşık 400 TL tutar" dediği fiyata yağ, yağ filtresi, hava filtresi, ve polen filtresi dahil.

Mazot filtresi yok.

"Polen filtresi değişmesin" dedim ve de 40 TL düştüler.

Herhalde 350'ye bağlardık işi.

Yeni yılda bakacağım artık.

Geçen sene alıp sattığım Bravo 120 bg dizel otomatik aracımı da 3000 km de götürüp zorla bakıma sokmuştum.

Aynı parçalar değişmişti ve de 250 TL civarı tutmuştu diye hatırlıyorum.

Fatura detaylarını başka bir konuda paylaşmıştım.

Bulunca bu mesajıma eklerim.

Bu arada son haftalardaki incelemeler ve test sürüşlerine iş yoğunluğum da eklenince nazar değmesin bana hiç sorun çıkartmayan Megane aracımla ilgili pek bir paylaşımda bulunamadım, kusura bakmayın.

Herkese selamlar.

• Haluk 23
    Şahsen servisin istediği rakam yüksek ben kampanya dönemlerini bekliyorum ilk bahar ve son bahar %20 indirim yapıyorlar. Geçen haftalar 17 Aralıkta bitti son kampanya ben o kampanyada bakımı 340 TL yaptırdım bunun içinde motor içi kurum temizlemeside var. poen filtresi dahil rakam 350 360 tl civarı olması gerek. Bağdatlıla , Tuzcuoğlu , Behçetoğulları servislerinden fiyat almıştım o dönem verdikleri aynı idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper5 -- 31 Aralık 2011; 8:16:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper5

Haluk 23
    Şahsen servisin istediği rakam yüksek ben kampanya dönemlerini bekliyorum ilk bahar ve son bahar %20 indirim yapıyorlar. Geçen haftalar 17 Aralıkta bitti son kampanya ben o kampanyada bakımı 340 TL yaptırdım bunun içinde motor içi kurum temizlemeside var. poen filtresi dahil rakam 350 360 tl civarı olması gerek. Bağdatlıla , Tuzcuoğlu , Behçetoğulları servislerinden fiyat almıştım o dönem verdikleri aynı idi.

Motor içi kurum temizlemesi derken carbon clean işleminden mi bahsediyorsunuz? Aracınız kaç kmde bu işleme gerek duyuldu?

Renault Merkeze daha önce konu hakkında attığım soruya gelen cevaba göre sık olarak yapılmasını tavsiye etmiyorlardı...

"Yetkili servislerimizin bazılarında karbon temizleme işlemi yapılmaktadır. Firma olarak bu işlemin aracın motorunda kurumlanma varsa yapılmasını ancak çok sık uygulanmamasını tavsiye ediyoruz."

• quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Haluk 23

Motor içi kurum temizlemesi derken carbon clean işleminden mi bahsediyorsunuz? Aracınız kaç kmde bu işleme gerek duyuldu?

Renault Merkeze daha önce konu hakkında attığım soruya gelen cevaba göre sık olarak yapılmasını tavsiye etmiyorlardı...

"Yetkili servislerimizin bazılarında karbon temizleme işlemi yapılmaktadır. Firma olarak bu işlemin aracın motorunda kurumlanma varsa yapılmasını ancak çok sık uygulanmamasını tavsiye ediyoruz."

Bahsetiğim olay carbon clean değil. Yağ içine 300ml kadar yağ gibi bir sıvı dökülüyor araç 15 dak çalıştırılıyor olduğu yerde sonra normal değişim prosedürü geçekleştiriliyor. Tabii bende aynı düşüncedeyim sık sık yapılmamalı ben aracımı 2 el aldığımdan yaptırdım. Psikolojik olarak desek daha doğru olur

• quote:

Haluk 23

ya ben yıllık bakım yaptım, hiç sormadım bile, kurum temizlemesi yaptınız mı diye??? Acaba yıllık bakım içinde standart bir prosedür mü? Eğer bana kurum temizleme yapmadılarsa canım sıkılır....

Arkadaşlar bu carbon clean olayını da, işin ehli kişiler yapmalı, şimdi nasıl LPG daha şiddetli yanmadan dolayı benzinli araçlarda subap ayarlarını bozuyorsa, veya pistonlara zarar veriyorsa, aynı şekilde, standartlara uygun olmayan carbon clean işlemi de araca zarar verebilir.,

EN iyisi Shell V-power gibi katkılı yakıtlar kullanmak, onlar zaten temizleyici içeriyor. Kurum oluşmayacağını düşünüyorum.

Würth dizel katkısı gibi katkı var içinde, sen bir depoya 1 kutu atıyorsan, onda sürekli belli bir oranda temizleyici var, hep temizliyor.

Bu arada geçenlerde Sonax Common Rail dizel temizleyicili katkı attım, ama internette yurtdışında SOnax'ın böyle bir ürünü olduğundan bahsetmiyor.

Acaba bu ürün Würth'ün ürünü müdür?Öyle birşey okudum bir yerde, Sonax bunu Würth den alıyor diye, öyleyse sevineceğim, çünkü civarda Würth katkısı bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 31 Aralık 2011; 11:02:16 >

• Arkadaşlar bu sport edition un pedal setini servis dışında bulabilirmiyiz acaba?

4. soruşum birisi cevap verse acayip sevineceğim. "Yok" bari yazsın biri 3 harf rica ediyorum ya :)

Spor pedal seti lazııım

imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.E -- 31 Aralık 2011; 11:41:32 >
  • merhabalar =) ilk mesajım buraya olsun. 3 aydır meg3 kullanıyorum, aldığımdan beri sayfayı okuyorum. yardım alabileceğim ve yardımcı olabileceğim konular olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.E

Arkadaşlar bu sport edition un pedal setini servis dışında bulabilirmiyiz acaba?

4. soruşum birisi cevap verse acayip sevineceğim. "Yok" bari yazsın biri 3 harf rica ediyorum ya :)

Spor pedal seti lazııım

imla

malesef bulman çok zor. arkadaşım muadil bişey almıştı ancak nasıl diyeyim aliminyum folyo kıvamından biraz daha sertti nitekimde bir iki gün içinde ... başı dağıldı. servis şu aksesuarların fiyatlarını mantıklı bir düzeye çeksede herkes alsa olmaz yani. usb giriş adaptörü döviz artışından sonra 650liraya çıkmış piyasada muadilleri 200lira buna göre hesap edin artık
  • quote:

Arkadaşlar bu sport edition un pedal setini servis dışında bulabilirmiyiz acaba?

Spor pedal seti lazııım

imla

Bulabilirsin neden bulamayasın hocam? örnek: kendi alışveriş yaptığım yeri vericem yine http://olgunotodizayn.com/index.php?cPath=226

• quote:

Spor pedal seti lazııım

imla

Bu konuda bende soru sordum ama cevap alamadım yurt dışında çok güzel ürünler buldum örneğin almanya ama pahalı malum euro :(

http://cgi.ebay.fr/PEDALES-PIED-RENAULT-MEGANE-III-RS-CUP-TCE-1-6-2-0-DCI-/110799657529?pt=FR_JG_Auto_Tuning&hash=item19cc2c9a39

http://cgi.ebay.fr/PEDALES-PIED-MEGANE-FLUENCE-SCENIC-III-RS-SPORT-II-DCI-/140669989264?pt=FR_JG_Auto_Tuning&hash=item20c095b190

ben bu ikisini beğendim

• Hocam senin gönderdiklerin orjinal, benimkiler ise çakma :))) pahalı olur tabiki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafagordes

merhaba arkadaşlar,

öncelikle formu son 1 haftadır takip ediyorum gerçekten güzel konular paylaşılıyor seviyeli tartışma ortamı var katkısı olan herkese teşekkürler...

bende şimdilik 1.6 BVA var araç 11 bin km de son 1 aydır 10 günde bir vites kutusunu kontrol ettirin yazısı çıkıyor araç bu hatayı verdiğinde manuel işlemiyor ve 4. vitese geçemiyor araç fakat aracı stop ettirip tekrar çalıştırdığımda normale dönüyor servise gittim arıza verdiğinde gelmem gerektiğini söylediler ama malumunuz o arızayla yola çok devam edip bir türlü servise gidemedim daha önce başına böle bir olay gelen arkadaş var mıdır veya konu sizce önemli midir?

merhaba,

EDC sanzimanda hata kayitlar yapilyor diye biliyorum, bir sirun cikarsa servis EDC beyini bilgisayara baglayip hata kontrolu edebiliyor. Belki sanzimaninizda da bu ozellik vardir bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_darkness

quote:

Spor pedal seti lazııım

imla

Bulabilirsin neden bulamayasın hocam? örnek: kendi alışveriş yaptığım yeri vericem yine http://olgunotodizayn.com/index.php?cPath=226

dostum internetteki bu tip sitelerde yok. Verdiğin linkte de yok. Çünkü bizim arabalarınki standart değil anormal :). Aracına bindiğinde bir bak üçü de değişik boyda

• O yönden haklısın. Örnek: Fren pedalı..
  • Lastik Onarım Kiti (Hava kompresörü + delik veya sıyrığı kapatmak için sprey) kullanan var mı? Görüşlerinizi rica ediyorum.

NOT: Olumlu yorumlarla birlikte, lastik tamircilerinin onarmak istemediklerini duyuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 11751176117711781179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.