Şimdi Ara

Renault & Dacia 1.2 75 HP Araçlar Hakkında Genel Bilgi Yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen yıl iş için kullanmak amacıyla 2013 model 24500 km'de 1.2 75 hp renault symbol aldım.

Aracım şuan 86000 km'de gayet memnunum. Sadece 60000'de triger ve her 20000'de yağını filtrelerini değiştirdim.

Polen filtresini karbonlu almanızı tavsiye ederim.Egzoz gazlarını oldukça iyi tutuyor.

1.2 75 HP de en verimli yağ 5w30 yağlar. Elf castrol mobil 1 motul tavsiyemdir.

Aracımda 50000 kmdir atiker grand sıralı sistem takılı çok memnunum. Sadece soğuk havalarda direk gaza geçip stop edebiliyor. Benzine alıp çalıştırmanız yeterli.

Yaklaşık 4000 km önce aracın katalizörünü kaynak ile söktürüp düz boru taktırdım. Çok memnun kaldım. 50 tl maliyet ile aracım bayağı ivme yakaladı.

Yakıt olarak uzun vadede 6.5 litre benzin 7.5 litre gaz tüketimi var.

Kliması çok iyi soğutuyor.

Birçok araç kullandım gayet iş görür bir araç

Aracın katalizörünü söktürdükten sonra araca 16 inç jant ve 205/55/16 hankook lastik taktırdım. Yol tutuş c sınıfı araçlar gibi oldu tavsiye ederim.

• 75 likler kıymetlendi.birgün bende tüp taktırırmıyım acaba 2012 model 50 binde
  • Gaza geçiş derecenizi 35-40 dereceye ayarlatırsanız kışın stop etme sorunu yaşamazsınız. Iyi surusler
  • kat iptali, alt devirleri ölü olan aracı iyice öldürür ve yakıt bir miktar artar muayeneden geçmez.

ayrıca 16 jantlar kat iptali ile aracın atikliğini düşürüp tüketimini arttırmıştır.
  • 50 liraya katalizör söktürünce, katalizörü aldınız mı yoksa egzozcuda mı kaldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

50 liraya katalizör söktürünce, katalizörü aldınız mı yoksa egzozcuda mı kaldı?
    Aldım hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 21 Ağustos 2018; 15:17:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.