Şimdi Ara

RENAULT CLIO 1.5dCi RİVA YOLUNDA RALLY (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-F81E1A7E5

Bende yirmili yaşların başında kanım hızlı akarken öyle şeyler yapıyordum.Bir gece yalnız başına arabayla gazlamaya çıkmıştım yine, mezarlığın yanından geçen tenha bir yolda ilerlerken yolun ortasına bir anda bir kadın ve küçük bir kız çocuğu ışınlandı.Bak çıktı demiyorum, ışınlandı! O kadar dikkatli kullanıyordum ki anlatamam, gözümü kırpmadan sürüyordum aracı.Yol dümdüzdü ilerisini hatta çok çok ilerisini görebiliyordum yolun.Normal bir biçimde o kadın ve çocuk yola çıkmış olsalardı yolun en solundan yani kaldırımdan ortadaki şeritlerin olduğu kısıma gelene kadar görmem gerekirdi ancak yolun en solunda ve kaldırımda kimse yoktu!

Bir anda yolun ortasındaki çizgiler varya işte oraya o kadın ve küçük kız çocuğu ışınlandı bir anda gözüktüler zaten hayalet gibiydiler arabanın farlarının ışığı içlerinden geçiyordu.Böyle anlattığıma bakma herşey saniyeler içinde oldu.Kadın ve kız çocuğu arabanın önünden tam tamponun dibinden koşarak geçtiler ve bir anda yok oldular, benim aklım çıktı fren ve debriyaja gücüm yettiğince abandım anında durdum orada.Korkudan öyle bir çarpıyordu ki kalbim neredeyse ağzımdan fırlayacak gibiydi.

Hemen arabadan indim etrafa baktım kimse yok.İleri doğru koştum, acaba çarptım bir yere mi fırlattım insanları felan diye ama yok! Sonra hemen gittim arabanın altına eğildim baktım kimse yok ! Arabanın kontak üzerinde çalarlar mı arabayı götürürler mi felan o an hiçbir şey düşünemiyorsun gece vakti arabayı orada bıraktım geriye doğru koştum acaba geride mi kaldı diye ama yok kimse yok ! Sonra gittim arabaya baktım çarptıysam mutlaka izi olmalıydı, arabaya baktım arabada da birşey yok.

Etrafta bağırdım durdum kimse cevap vermedi kimse çıkmadı kimse yoktu orada bir an halisünasyon gördüğümü düşündüm ama bir yandan gerçek gibiydi bir yandan da hayalete benziyorlardı şeffaf gibiydiler yıllar geçti ama hala aklımdan çıkmıyor o dakikalar.Arabaya bindikten sonra biraz sakinleştim, kemerimi taktım 30km hızı geçmeden yavaş yavaş eve geldim.Uzun süre etkisinden çıkamadım, ondan sonra sürat yapmaya tövbe ettim.Gördüğüm şey halisünasyondu belkide Allah karşıma uyarı olsun diye çıkardı öyle gösterdi bilmiyorum ama etkili oldu.O günden beri 50-80km hızı geçmiyorum.

Alıntıları Göster
    çok sır kapısı izlemişsin

• Müzik arabadan daha hızlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

Şu yolda viraja 50 ile giren kendini ralli pilotu zannediyor :)

Ben de sandım ki videoda amatörce lift off oversteer, handbrake turn falan göreceğiz. Belki scandinavian flick falan da görürüz diye bir umutla açtım. Oysaki daha 50 ile viraj alamayan, gereksiz yere sırf arabadakileri heyecanlandırmak için sadece direksiyonu agresifçe kıran birisinin videosuymuş.

Benim ömrümün 3 dakikası ziyan oldu forumdaşlar, bilginize.
    https://www.youtube.com/watch?v=h9VQhnki36g

3 dakikamız boşa gitti bari 11 dakikamız güzel gitsin.

çekiçekseniz böyle videolar çekin arkadaşlar sonra uzun uzun oturup konuşalım bu viraj böyle şurada araba şöyle davrandı diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkanxf -- 21 Kasım 2019; 17:55:2 >

• quote:

Şu yolda viraja 50 ile giren kendini ralli pilotu zannediyor :)

Ben de sandım ki videoda amatörce lift off oversteer, handbrake turn falan göreceğiz. Belki scandinavian flick falan da görürüz diye bir umutla açtım. Oysaki daha 50 ile viraj alamayan, gereksiz yere sırf arabadakileri heyecanlandırmak için sadece direksiyonu agresifçe kıran birisinin videosuymuş.

Benim ömrümün 3 dakikası ziyan oldu forumdaşlar, bilginize.
    Bu clio bu yolda Scandinavian Flick yapsın İstanbul'dan 10larca arama kurtarma ekibi gider Şile'ye
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    O anı yaşamadığın için böyle alaycı konuşman normal o yüzden birşey demiyeceğim.Öyle aşırı inançlı yada batıl inançları olan birisi değilim sadece yaşadığım şeyi anlattım.Arabanın 120 km hızla giderken tamponun arabanın burnunun tam bittiği yerden bir kadın ve çocuğunun koşarak geçmesi mümkün değil.Büyük ihtimalle gördüğüm bir halisünasyondu ama gerçeğe çok yakındı inan o an yaşadığım korkuyu hiç unutamıyorum.Kendim kaza yapsam yada ölecek olsam bu kadar korkup heyecanlanmazdım fakat başka birine zarar verme korkusu çok kötüymüş onu tecrübe ettim.Sokaklar sürat yapma yeri değil onu anladım.O yüzden videodaki mekan ne kadar ıssız biryer olsada yapılan eylemi tasvip etmiyorum.Bu İş için pistler var pistlerde halk günleri var milyarlık arabaya binip 150 200 kağıt veremiyorsan pist için hiç gazlama zaten.İnsanların canına kast etmek cinayete teşebbüsten farksız.Gaza basarken bunun bilincinde olmak lazım.

• Benim ekonomik kullanımım bundan daha hızlı

• quote:

Hocam amacım sizi kırmak, rencide etmek değildi. Eğer kırdıysam kusuruma bakmayın. Ancak ralli dediğinizde insanda ister istemez beklenti çok büyük oluyor :)

Aracımı hala limitlere kadar zorlayarak kullanmayı severim ve zorlarım da ancak size nacizane tavsiyem yolun komple kapalı olduğunu bilseniz dahi bu tarz denemeleri arabada başkaları (Özellikle de 1. derece akraba dışında) varken kesinlikle yapmayın. 2014 yılında arabada 5 kişiyken aracı pert edip ölümden dönünce nasıl bir hata yaptığımı daha iyi anladım. Hem kanuni hem de vicdani olarak işin altından kalkamazsınız bilginiz olsun. İyi forumlar
    Video ve konunun başlığı zaten dikkat çekmek için seçildi hocam oradaki hatamı kabul ediyorum
    Ama ilk mesajıma da bakarsan farkındalığımız yeterince yüksek, bahsettiğimiz bölgede yerleşim yeri yok birinin çıkma olasılığı düşük, ara sıra arabalar çıkıyor onları da erken fark edip yavaşlıyoruz videoyu izlemişsin sonuçta görmüşsündür. Hatta bazı kör noktalarda kornaya basıyoruz riski azaltmak için.
    He ama tabi bu yaptıklarımız bize bu şekilde araç kullanma hakkı vermiyor en güvenli şekilde kullanmamız lazım hem kendi hem başkalarının sağlığı için ama kanımız kaynıyor ara sıra oluşabilecek en ufak tehlikeyle böyle eğlencelere bulaşıyoruz Sonrada forumda gelip yerden yere vuruluyoruz bu neydi şimdi kötü performans vs. diye

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖlüyenYörüler

Benim ekonomik kullanımım bundan daha hızlı
    Dinazorlar'dan helallik iste hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bu clio bu yolda Scandinavian Flick yapsın İstanbul'dan 10larca arama kurtarma ekibi gider Şile'ye

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: pburak1903

Müzik arabadan daha hızlı
    Hocam bu müziğe yetişebilen araba var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhantiryaki1

Hocam bu müziğe yetişebilen araba var mı

Alıntıları Göster
    Sende haklısın:)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.