Şimdi Ara

Renault Bayi Aylık Satış Hedefi 50 Satılan...? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akaryakıt tamamen dışardan geliyor.

Trafikte milyonlarca araç var.

Bunu finanse edemeyiz.

Eninde sonunda batıcak bu sektör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

quote:

Orijinalden alıntı: mitsubishielectric

quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

Zaten reno ülkemizde en az araç satan markalardan biridir.

Formula 1 de bu sezon durum iyi değil bu satışlara yansıdı

Not lütfen daha fazla cevap vermeyin

Anlayabilme adina soruyorum, formula 1'in etkisi nedir aciklarmisiniz?

• Ilk 3 bedduayi okuduktan sonra hemen çıkıyorum konudan.

• Bunlar daha iyi günleri
  • renault satmıyor tabi. filolar alıyor araçları ondan satıyor gözüküyor. tekil kullanıcı sayısı öyle çok değil. ki konu da gösteriyor bunu.
  • geçen ötv indiriminde neler yaptıklarını gördük bayilerin.o yüzden pek acıyamayacağım..
  • Ben bayilerden kaynakli oldugunu düşünmüyorum.

Misal duster 29 a girmisti suandada 39.

Dolar 1.5 du 2 oldu. Birde ötv artisi. Ne yani 29 a mi vercekler.

• İsterlerse hedef kitleyi genişletebilirler. Oyak ve Tofaş yerli üretim satmak istiyor, ithal üretim üzerinde yapay bir fiyat koyuyorlar. Ama kaza testi olmayan b sınıfı sedanlarla küçük ticariler için piyasa doygunluğa ulaştı diye düşünüyorum.
  • Beter olsunlar donanım çalmayı, dacia'ya renault amblemi takıp daha pahalıya satmayı, bakımda kazıklamayı vs biliyorlar.

Hepsinin burnu sürçsünde müşterinin değerini anlasınlar.
  • Yeter zaten boş yol yok millet sıfır araba alıp ne yapacak.Köprü yolunda saatlerce boş boş bekleyip dur kalk yapmaktan başka bir işe yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

sıfır araba almayın.ötv indiriminin eli kulagında.

bakan öyle bir şey söz konusu değil derken siz nasıl böyle emin konuşuyorsunuz merak ettim.
  • Vurun daha ölmedik. Gerçi bu kadar bedduadan sonra belden aşağım tutmuyor şu anda.

• Yahu nasıl indirim gelicek diyorsunuz gerçekten ilginç

O zam zaten bunun için geldi.

Adamların amacı satışları düşürmek ve işe de yarıyor.

Hangi akla hizmet geri çekilsin
  • Adam 18-20 bine 0 km araç yapıyor. Bu araca binen vergi 15-17 bin...
    18 binlik araçta üretici kaç para kazanır? Devlet yapışmış kanımızı emiyor malesef. Üreticiye giydiremiyoruz. Adam 5 bin kar eder mi? Maliyeti, işçi ücreti ,taşıma ücreti, elektriği, suyu, kirası, amortismanı...
    Bu devirde devlet kadar kolay para kazanan yok. Devlet bizim devletimiz, terbiyemizi de bozmayalım diye küfür de edemeyiz. Asap bozucu... Adam verginin vergisini alıyor. Sonra hersene yine vergi alıyor. Yetmiyor üstüne bir de egzos emisyon alıyor. Yetmiyor yakıtından da 5 liranın 3,5'unu 4'ünü alıyor. Tutuyor bir de kurumlar vergisi gelir vergisi alıyor. Ölüyoruz evladımızdan intikal vergisi alıyor. Bitmiş insaf izan diye birşey kalmamış. Millet daha da egemenim ben hikayesine oy basıyor. Bi bitmediniz diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleWing -- 26 Nisan 2014; 19:13:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

Adam 18-20 bine 0 km araç yapıyor. Bu araca binen vergi 15-17 bin...
    18 binlik araçta üretici kaç para kazanır? Devlet yapışmış kanımızı emiyor malesef. Üreticiye giydiremiyoruz. Adam 5 bin kar eder mi? Maliyeti, işçi ücreti ,taşıma ücreti, elektriği, suyu, kirası, amortismanı...
    Bu devirde devlet kadar kolay para kazanan yok. Devlet bizim devletimiz, terbiyemizi de bozmayalım diye küfür de edemeyiz. Asap bozucu... Adam verginin vergisini alıyor. Sonra hersene yine vergi alıyor. Yetmiyor üstüne bir de egzos emisyon alıyor. Yetmiyor yakıtından da 5 liranın 3,5'unu 4'ünü alıyor. Tutuyor bir de kurumlar vergisi gelir vergisi alıyor. Ölüyoruz evladımızdan intikal vergisi alıyor. Bitmiş insaf izan diye birşey kalmamış. Millet daha da egemenim ben hikayesine oy basıyor. Bi bitmediniz diyoruz.

yanlış düşünüyorsunuz bence.

çünkü araçlarda vergi azaldıkça araçların fiyatı daha çok artar. ama yüksek vergilendirmeyle, örneğin her araca yıllık vergi oranı arttırılacak bunun yerine alışta vergi düşer ise sektörde düzelme olur. neticede füzulü araç alıp satan tok satıcılar piyasada cirit atarken vergiyi düşünmedikleri için istediği kadar aracı elinde tutup kafasına göre fiyat oturtuyor. halbuki vergi olayı olmuş olsa idi bu şekilde bekletemezdi.

aynı şey amerika'da da geçerli hatta konut vergileri epey yüksektir amerikada. bu sebepten ötürü fiyatlar lüks evde de varoş evdede hemen hemen aynıdır. çünkü kişi al-satçıysa evi keyfe elinde tutamıyor, direk satma peşinde oluyor.

• Hocam Dünya üzerinde bizim kadar insafsızlık düzeyinde vergi alan herhalde başka ülke yok. Üretemiyoruz deniyor. Dışarıya dövizimiz gidiyor deniyor. Yasaklasın o zaman araç ithalatını... Kıvırmasınlar. Ben kendi adıma bıktım enayi yerine koyulmaktan. Doymadılar. Kendine gelince şapır şupur vatandaşa gelince gel bir öpeyim. Hakkaten bıktırdı. KDV'yi anladık da %45 ötv nedir ya? Sattırdığı arabada birşey olsa uyduruk uyduruk araçlar.

• param bu üç kağıtcı otombil satıcılarına gideceğine devlete gitsin.

yarın ötv ye inidirim gelsin, göreceksiniz fiyatlar hemen güncellenip yine aynı fiyattan hatta daha pahalıya satmaya çalışacaktır bu uyanık bayiler.
  • Boşuna ÖTV indirimi beklemeyin bence, Maliye Bakanı dün net bir şekilde açıkladı. Kaldi ki satışlar tüm markalar için kötü gitmiyor. Lüks segmentte fazla daralma olmicak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

sıfır araba almayın.ötv indiriminin eli kulagında.

bakan öyle bir şey söz konusu değil derken siz nasıl böyle emin konuşuyorsunuz merak ettim.

bakan öyle birşey söz konusu degil demiş
    inan açıklamanız benım savımı destekler nitelikli.

sence bakan çıkıp "evet kdv indirimi düşünüyoruz" der mi?

bu sektörden binlerce kişi ekmek yiyor.önemli olan sistemin bekası.
    bu satışlarla yıl sonuna kadar gitmez.göreceksiniz.

ötv indirmez.kdv yi düşürür.kdv inmez gümrük vergisi iner.ama mutlaka birşey degişir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.