Şimdi Ara

renault 12 toros (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
0
Favori
175.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YANİ BUGÜN NOSTALJİ YAŞADIM HEYGİDİ ESKİ EMEKTARLAR HEY YERİNİ KİMSE DOLDURAMAZ ..BUNLAR RUHU OLAN OTOMOBİLLER...
  • Kırmızı 76 model bir R12miz vardı. onda öğrendim araba sürmeyi. Satana kadar da tık demedi, 14 sene kullandık.
  • pcdata76,
    kutu içinde sadece far vardı, sacı yoktu malesef :(

quote:

Orjinalden alıntı: carman1tr

hani GTS modeli dışında lüks ekipmanı olan yoktu!lüks dediğimde elektrikli ön camlar.onları açmak içinde orta konsola eğilip düğmeyi bulma derdi vardı.

Kardeş bunu ilk defa senden duyuyorum, sonradan yapılma olmadığına eminsin değil mi? Eğer orijinali satılıyosa bunu düşünmek lazım valla
  • ben urfalıyımda.bizim oralarda çok var bu ciplerden:) ordan biliyorum. gts lerde ön camlar otomatikti.
    quote:

Orjinalden alıntı: djoz

pcdata76,
    kutu içinde sadece far vardı, sacı yoktu malesef :(

quote:

Orjinalden alıntı: carman1tr

hani GTS modeli dışında lüks ekipmanı olan yoktu!lüks dediğimde elektrikli ön camlar.onları açmak içinde orta konsola eğilip düğmeyi bulma derdi vardı.

Kardeş bunu ilk defa senden duyuyorum, sonradan yapılma olmadığına eminsin değil mi? Eğer orijinali satılıyosa bunu düşünmek lazım valla

• Benim GTS de de otomatik cam var. Ama piyasada motoru bulunmuyor, uydurulabilen baska bir model varmi bilemiyorum. Hurdalarda da pek yok cunku cok az bir sure uretildi bu modeller. Ancak motoru arizali oldugu halde mekanigi saglam olani bulunursa tamir edilebiliyor motoru.
  • broadwaylerde kullanılan motorla uyumlu değilmi acaba?
  • belki uyabilir ama sifirini sordugumda 200 kusur YTL fiyat cekmislerdi :)
  • Selam herkese arkadaslar Renault 12 TSW lazım ya bana yardımcı olurmusunuz arkadaslar en düsük 2.5 milyar enfazlada 4.0 milyar arası olacak ilgilenirseniz sevinirim.tesekkürler
  • selamlar,

bu kadar r12 ci bi araya gelmişken sorayım dedim,

gerçi soracak bi çok şeyim var ama bunla başlayalım,

r12 sinde yağmurda su alma sorunu yaşayan oldu mu veya konu hakkında bilgisi olan var mı??

88 r12 tx imiz yokuş aşağı dururken önlere su alıyor ve kaportacıların da gözünden kaçan bişey var...
    geçici çözüm aracı düz bi yerde bırakmak ancak nadir de olsa düz yer bulamıyoruz o arada yapacağını yapıyor su...malum kışın kuruması da zor...

bi yere gider mi açsam diyorum matkapla:)
  • değişen veya darbeli kapı vs. varsa mümkün (ki mutlaka vardır), yanlız branda haricinde bildiğim bir çare yok malesef, yapan ustaların baştan savmacılığı işte...
  • Ayni su alma sorunu bende de oldu. Ustelik az buz da almiyor,alttaki taban halisi islaniyordu.Buda aracin curumesine neden olacagi icin kurutmakla ugrasiyordum.Renault-12 lerde su alma ihtimali olan yerler.

1-Kapi lastikleri

2-On kapi menteselerinin altinda tam kosede curume sonucu olusan delikler(ki bu delikler direkt olarak icerdeki suyu tahliye etmeye yarayan deliklerin bagli oldugu kanala aciliyor,bu nedenle eger buralarda curume varsa iceri cok su giriyor(zaten arac one dogru egimli birakilinca su direkt bu deliklere yoneliyor.)Bende buralarda curume vardi,plastik parca ve silikonla delikleri kapadim,su alma olayi neredeyse 0'a dustu.

3-Yine ayni yere acilan,fakat on camurluklarin kapi tarafina bakan kisimlarindaki delik ve kopmalar.

4-Motor kaputu ile silecekler arasindaki kalorifer bolumune giren suyu tahliye eden deliklerdeki tikanma ve tikanma olmasa bile bu bolgede torpido tarafinda olusan bir curume veya kaynaklarda acilma.(Buradan yalniz arabanin icini gol edecek kadar su girecegini sanmiyorum,denemek icin 5-10 lt su bu deliklerden yavas yavas bosaltilarak icerden gozleme yapilabilir.)

5-On camurluklarin govdeye civata ile baglantisinin yapildigi yer.(Buradan kacirmayi engellemek icin camurluk tarafindan ziftleme,kapi ratafindan da on kapilar sokulerek disardan aradaki yariklara silikon surulmesi gerekir.

Matkapla falan delik acma hic,bu sefer actigin yerden curume yapacaktir.En kisa zamanda bu dedigim yerlere baktir veya bak,sorunu cozeceksin.Sorun cozuldukten sonra da taban halisini kaldir ve aracin altini icten ziftlet.Cunku giren su zamanla ziftli tabakalari kaldiriyor.

• teşekkürler beyler...

öneriler için...

bu yaza doğru düşünüyoruz komple döşemelerini söktürüp arabyı kaporta boyaya sokmayı...

bayram tatilinde uzun yola çıkıyor araba dönelim de sorulara devam edecem...
  • universal iki adet cam için açma-kapama sistemi tüm aparatlarıyla dahil 110 ytl civarı satılıyor.eğer istanbuldaysan aksaray tarafına bir uğramanı tavsiye ederim...
    quote:

Orjinalden alıntı: pcdata76

belki uyabilir ama sifirini sordugumda 200 kusur YTL fiyat cekmislerdi :)
  • Malesef Ankaradayim :( Ama buralarda da arastiririm universal cam acma kapama motoru diye.

Bu arada iceri su alma konusunda birsey daha kesfettim.
    Eger araba yokusta onu asagida olacak sekilde durursa kapi menteselerinin altinda curumus olan koseden su giriyor.(Bende de vardi bu deliklerden,kapattim,su alma sorunu cok azaldi ama hala iceriye kadar su gelmese de nemlenme oluyordu.)

Eger onu yukari dogru bakarsa bu sefer de kaloriferin bulundugu silecekler ile motor arasindaki izgarali yerin tahliye deliklerinin oradaki bir acilma veya curumeden dolayi yine ayni yere su gidiyor.Ustelik bu durumda iceride sag ve solda bulunan karton dosemeler de nemleniyor.Camurlugu sokmeden buraya ulasmak cok zor,bugun birseyler yapmaya calistim silikonla bakalim sonuc ne olacak.Yarin yine 2.5 lt su dokerek deneyecegim,su almazsa simdilik kurtulmus oluyorum,alirsa camurluklari sokturup iyice kapattiracagim butun acilan yerleri.
  • pcdata ilgin için teşekkürler,

şu an oraları üstten bi incelerim ama detay inceleme sırasında referans olacak cevapların...

şu anda çözümü daha kolay konular bekliyor bizi...

mesela camlar gibi...

iyi günler herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engingulcan -- 21 Ekim 2006; 19:02:52 >
  • torosların arka tampon yere değene kdr yüklerdik ama genede keçi gibi çekerdi o yokuşlarda az kahrımızı çekmedii ve hala da çekiyoo
  • quote:

Orjinalden alıntı: fiesta1903

torosların arka tampon yere değene kdr yüklerdik ama genede keçi gibi çekerdi o yokuşlarda az kahrımızı çekmedii ve hala da çekiyoo

walla bizimde torosumuz war bizim havaalanıyla işimiz çok olur... dışardan gelen akrabalarımızı almaya gideriz... arka tamponun yere değmesine 1 avuç kalacak kadar yuk taşırız araba banamısın demiyor bu yüke sanırım doğan dayanamaz. size bi ip ucu wereyim torosla yokuşu devirli çıkın diğer arabalara karşı acayip fors atmış oluyorsunuz... mesela devirli çıktıgınız da ( 3.vites 85-90) albea-tempra-doblo felan dinlemez size sölim

--- düz yolda 3.viteste 93 model toros la 115 yaptım araba baya bi bagırdı ama devri 5000'di sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esdegel06 -- 29 Ekim 2006; 19:01:48 >

• Ewt bende 90lı yıllarda daha su istasyonları böyle yaygın değilken baltalimanından su alıp armutlu yokuşundan akatlar tarafına çıkardım, 4 kişi ve 50 kilo suyla yokuş yukarı tofaş kuş serisine selektör yaptığım çok olmuştur, adamların arabası boş olduğu halde neden 2 ye atmıyolar diye köpürürdüm sinirden...
  • atamaz çünkü o yokuşu çıkacak gücü yok tofosların.. hatta fiatlarında öle
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.